Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • yunior81, cena bez zalożenia,
    15 zł za założenie jednej szt.

    Komentarz


    • Witam wszystkich. A ja mam pytanie do ludzi którzy mają opony w rozmiarze 225/45/17 czy opona z felgą nie wyglądają śmiesznie małe albo czy to dobre zestawienie?
      Ewentualnie czy ktos kto ma Scout-a ma założone takie oponki na felgi 17?
      Dzis założyłem do swojego "czterołapa" Dębice Frigo HP2 w tym rozmiarze i na samochodzie wygladaja conajmniej smiesznie :shock: . Wcześniej było 225/50/17 i bylo ok. Myślicie ze takie opony pasują?
      Octavia III Combi Scout 1.8 TSI DSG

      Komentarz


      • Zamieszczone przez dbaranowski89
        Dzis założyłem do swojego "czterołapa" Dębice Frigo HP2 w tym rozmiarze i na samochodzie wygladaja conajmniej smiesznie
        Dębica w aucie za 100 tysięcy? To jak klapki Kubota do garnituru BOSSa

        Komentarz


        • Ja sam uważam, że w niskiej półce cenowej Dębica jest najlepsza na śnieg. Szukałem w testach i opiniach co jest dobre na snieg, ale lepsze na mokrym i suchym od Dębicy z racji, żę zimy nam zdechły. I wyszło, że Fulda KM3. Sprawdzone i fakt, są bardzo dobre na śnieg i dużo lepsze na mokrym i suchym od Dębicy, a cenę mają OK.
          Niestety opony droższe, niby lepsze, są gorsze od Dębicy D i Fuld na śniegu, są za to trochę lepsze na suchym i mokrym. Sprawdziłem odobiście na Dunlopach WR 2 i Wredesteinach ST 2. A opony premium za prawie tak dobre na śniegu jak Dębica D i Fulda KM3, ale dużo lepsze na suchym i mokrym, ale za cenę prawie 2 x tych podstawowych. Sprawdziłem osobiście na Continentalach i GY UG.
          Jak miałem Octavie czy Golfa 4 i jeździłem dużo po autostradach w trasy, to kupowałem Premium. Ale w Fabii miałem Dunlopy i Wredesteiny i teraz mam Fuldy KM3 i jestem naprawdę zadowolony. Dla mnie piorytetem są warunki śniegowe, a potem reszta, oczywiście w granicach rozsądku cenowego. Po co mi Continental jak jeźdzę krótkie trasy do 80-90 km/h z racji ograniczeń. Trzeba przeanalizować co nam potrzebne, a nie kupować górną półkę bo nie wypada mieć coś tańszego.

          Ja polecam te Fuldy KM 3 dla warunków
          Była O1 jest F2.

          Komentarz


          • A co polecacie z zimówek na mokro i sucho?,w szczególności mokro?
            Cała Polska woła z nami wyp...dalać z uchodźcami.

            Komentarz


            • ts860 trzymaja super na mokro. nokian wrd3 w ogole sie do nich nie umywa. a oceniany wysoko.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez paweł2
                A co polecacie z zimówek na mokro i sucho?,w szczególności mokro?
                gdybym miał teraz kupować zimówki to kupiłbym TS860

                Komentarz


                • i jak co roku wychodzi że wszystkie opony są zajebiste... :lol:
                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                  GVI 1.4TSI
                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                  Komentarz


                  • dokładnie tak. na szczęście sa miejsca gdzie mozna krytycznie porozmawiać o oponach

                    u nas polakow jest taka dziwna zaradnosc ze kupujemy cos za pol ceny i udowadniamy ze jest to tak dobre[lub niewiele gorsze ~to jak się wypowiada większy realista] jak cos co da radę kupic 2x drozej . albo ze 2 razy droższe nie potrzebne bo i tak nie wykorzystamy [a nie ze nie msmy kasy, bądź szkoda nam kasy]

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez xtremesystems
                      ts860 trzymaja super na mokro. nokian wrd3 w ogole sie do nich nie umywa. a oceniany wysoko.
                      Jestem zadowolony z moich Nokian WRD3, w porównaniu do letnich Daytonow na mokrym są super.
                      Daytony mają 6 lat i około 5 mm bieżnika i wystarczy że na asfalcie będzie trochę wody a podczas ruszania tracą przyczepność to samo podczas hamowania ciągle włącza się ABS.
                      Na wiosnę kupię nowy komplet letnich.

                      Komentarz


                      • Opiszę Wam moją sytuację. 5 lat temu kupiłem sobie autko (O II rs) i tydzień później zajumali mi całe kółka z zimówkami. Na szybko kupiłem jakieś używane stalówki z oponami zimowymi firmy Avon (nawet nie kierunkowe) stare i z lichym bieżnikiem. Miały mi służyć na chwilkę dopóki nie kupię nowych i co i z lenistwa przewaliłem na nich 4 sezony i nigdy mnie nie zawiodły. Jeżdzę głównie po mieście. Nie twierdzę, że każda opona jest taka sama ale nawet najlepsza nie pomoże jak się jeździ bez wyobraźni. Jakbym mieszkał w górach i jeździł daleko to pewnie bym nie zaryzykował ale do miasta nie ma co wybrzydzać.
                        A teraz do rzeczy. Co sądzicie o vredestein snowtrac 5. Ktoś użytkuje? Zależy mi aby opona była dość cicha.
                        Pozdro!
                        Skoda Octavia II RS 2.0 Tdi BLACK MAGIC.
                        Pozdrawiam Wszystkich klubowiczów!!!

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez logan_x
                          Zamieszczone przez xtremesystems
                          ts860 trzymaja super na mokro. nokian wrd3 w ogole sie do nich nie umywa. a oceniany wysoko.
                          Jestem zadowolony z moich Nokian WRD3, w porównaniu do letnich Daytonow na mokrym są super.
                          Daytony mają 6 lat i około 5 mm bieżnika i wystarczy że na asfalcie będzie trochę wody a podczas ruszania tracą przyczepność to samo podczas hamowania ciągle włącza się ABS.
                          Na wiosnę kupię nowy komplet letnich.
                          no jak porównujesz WRd3 do daytonów to bedzie super. ja porównuje do troche lepszych opon dlatego uważam ze rewelacji nie ma.
                          ale wierze ci ze daytony nie maja do nich podejscia

                          Wypowiedz kolegi wlasnie idealnie podsumowuje temat

                          Jezdzimy (jako naród ) na kupie. jak zalozymy cos odrobine lepszego to jest zajebiste.
                          Z zimowymi jeszcze jest cien refleksji zeby kupic lepsze. letnie zawsze najtansze.

                          Test tanich opon. Również polskich | Jest się czego bać?

                          zawzyczaj nie doradzam patrzec tylko na testy. ale tutaj jest prosty( trudny do zmanipulowania) test hamowania na mokrym.

                          spora czesc tych opon widze na autach polskich kierowcow. Gamma B2 moj tesc sobie zażyczył "i nie było dyskusji".

                          10m z setki to jest przepasc

                          [ Dodano: Nie 06 Lis, 16 10:43 ]
                          Zamieszczone przez Kejup
                          A teraz do rzeczy. Co sądzicie o vredestein snowtrac 5. Ktoś użytkuje? Zależy mi aby opona była dość cicha.
                          Pozdro!
                          jesli chodzi o cisze zobacz pirelli cinturato winter

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Kejup
                            Zależy mi aby opona była dość cicha.
                            tutaj jest największy problem..
                            z moich obserwacji i sporej ilości przerzucanych/testowanych opon wnioski są takie że niestety nasze asfalty mocno weryfikują parametry hałasu.
                            żeby było śmiesznie to niektóre głośne opony sa na naszych asfaltach bardzo ciche jak p. uniroyal3
                            tych nowych pirelli jeszcze nie miałem w ręku , nie kupowałem ich na magazyn.
                            O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                            GVI 1.4TSI
                            LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                            tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                            Komentarz


                            • nie chce mi sie wierzyc w te 66db na tych pirelkach. ale jak beda mialy realni w granicach 69 to i tak dobrze

                              Komentarz


                              • Wiara nie ma tu nic do rzeczy. Zobaczymy co napiszą użytkownicy, którzy nabędą te opony.

                                Komentarz


                                • Szczerze to chyba żadna opona nie będzie głośniejsza od moich letnich bridgestone które defakto też muszę wymienić. Trochę się napaliłem na te vredesteiny ale sam już wiem. Opinie na necie o wszystkich oponach tak jak ktoś wcześniej pisał są pozytywne i kij wie co brać. Nie chcę przepłacać to nie znaczy że nie ma kasy ale po co wydawać więcej jak można mniej a zdrugiej strony nie chcę kupić byle gówna :-)
                                  Skoda Octavia II RS 2.0 Tdi BLACK MAGIC.
                                  Pozdrawiam Wszystkich klubowiczów!!!

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez yunior81
                                    Wiara nie ma tu nic do rzeczy. Zobaczymy co napiszą użytkownicy, którzy nabędą te opony.
                                    nawet jak napisza ze ciche to nie musza miec 66db. bo juz przy 68 beda mega ciche

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Dig Dug
                                      Ja polecam te Fuldy KM 3 dla warunków
                                      Potrzebowałem do Passata dwóch zimówek i też postawiłem na Fuldę Kristall Montero 3, opony założone niecały tydzień temu więc ciężko o opinie, ale zważając że będzie to eksploatacja głównie miejska, myślę że będę zadowolony.
                                      Do Clio zaś wybór padł na Hankook WINTER I-CEPTRS2 W452, tutaj 4 sztuki, gdyż co prawda poprzednie Klebery Krisalp posiadały dość dobrą głębokość bieżnika to jednak produkcja w 2007 i mikropęknięcia na gumie spowodowały, że postanowiłem kupić nowe.
                                      B5 FL 1.9 TDI '05
                                      Clio II 1.2 16V '04

                                      Komentarz


                                      • Dębica HP2 - przejechałem na nich około 1300 km, jak na razie wielki pozytyw. 700 km zrobiłem w Polsce, 500 km w Szwecji. W ciągu doby spadło około 15 cm śniegu, opony zachowują się super przy hamowaniu, ruszaniu nie miałem problemów z wyjazdu z nieodśnieżonego osiedla, podjazdu pod górę. Poniżej zdjęcia jak wyglądają zaśnieżone drogi w Szwecji po opadach. Dróg w mieście się nie odśnieża tylko jest on ubity i sypie się kamyki.

                                        Komentarz


                                        • lukaszz, no to dobra wiadomość Jeszcze nie miałem okazji jeździć po śniegu, ale w innych warunkach HP2 sprawują się bez zarzutu.

                                          Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                          Fotki
                                          Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                          Fotki

                                          Komentarz


                                          • dbaranowski89, mam 17 na zime w RSie i nie uwazam by wygladały zlke. Choc niektorzy uwazaj ze to auto musi miec min 19 Ale to kwestia gustu. Na pewno plusem ciut wyzsza opona, co przy zimowych dziurach bywa cenne.

                                            Moja O3 RS

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez lukaszz
                                              Dębica HP2 - przejechałem na nich około 1300 km, jak na razie wielki pozytyw.
                                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                              Komentarz


                                              • Do tej pory bezproblemowo 3 sezony na uniroyalach 66
                                                teraz zastanawiam sie nad Uni MS77
                                                opinie maja przyzwoite. Ktoś z szanownych forumowiczów testował te opony?
                                                Audi A4 1.8TFSI

                                                Komentarz


                                                • Krótka piłka, octavia 2, 205/55/r16 alpin 5 320 pln fuda KM3 265-280, czy cos innego?

                                                  Komentarz


                                                  • Pytanie techniczno-wizualne

                                                    Pacjent : opony zimowe Nokian WR D4 w rozmiarze 195/55 R15 89 H XL

                                                    Czy lepiej dane opony w danym rozmiarze założyć na alufelgę 15" 6J ET38 (AUDI A3 8L 8L0601025P) czy 15" 7J ET36 (MAK SHINE).

                                                    Co o tym sądzicie ?

                                                    Technicznie to wygląda tak :



                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X