Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ja miałem Klebery i były to opony średnie. I na mokrym i mokrych łukach np. Na rondach trzeba było bardzo zwolnić. Może dlatego że przesiadłem się przez przypadek z Michelinów Pilot Alpin. Te były idealne.
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • mati8201 Klebery HP3 lub Dębice HP2

      Seat Leon ST FR by mirek_p11

      Fotki
      Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
      Fotki

      Komentarz


      • Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
        Ja miałem Klebery i były to opony średnie. I na mokrym i mokrych łukach np. Na rondach trzeba było bardzo zwolnić. Może dlatego że przesiadłem się przez przypadek z Michelinów Pilot Alpin. Te były idealne.
        Mowa byłą konkretnie o Krisalp HP3. Czy na takich jeździłeś?

        Komentarz


        • Na poprzednich. Dlatego się zraziłem. Chyba że 3 zrobili dużo lepsze....
          pozdrawiam - Darek

          Komentarz


          • ja również zakupiłem 205/55/16 Dębica Frigo HP2 po chłodnej kalkulacji, czekają na zimę i jestem przekonany że do normalnej jazdy wystarczą i będę zadowolony
            Sławka wozi Superb 2 FL
            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-by-slawko80rr

            Komentarz


            • Miałem okazję jeździć Golfem IV na Krisalp HP2 i owszem nie były to opony, które bym chciał. Kupiłem w tamtym roku w ciemno (żadnych testów do dziś nie ma) HP3 do Octavii i tak jak już wspominałem jestem bardzo zadowolony z nowej wersji. Mora, sucha nawierzchnia, błoto- super. W mojej opinii przeciętnie wypadają pod względem uciągu na śniegu, ale tu z kolei bezpośrednio porównuję do Pirelli Carving, które na śniegu są niesamowite! Prowadzenie i hamowanie na śniegu Klebera oceniam bardzo dobrze.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez mati8201 Zobacz wpis
                Idzie zima czas na nowe buty co doradzicie do max 750 zł
                moje propozycje
                1. 195/65/15 FULDA KRISTALL MONTERO 3 91T

                2. Dębica Frigo 2 195/65R15 91T

                3. 195/65R15 KLEBER KRISALP HP3

                4. 195/65R15 91T KORMORAN SNOWPRO B2

                Cenowo wszystko podobnie


                Z tej czwórki najlepszy deal zrobisz kupując klebera Krisalpa hp3. Zresztą co tu dużo pisać, zajrzyj tutaj na blog gdzie masz filmik fajny prezentujący oponę. Fulda i Debica po jednych "piniądzach" a kormorana sobie odpuść.

                Test zimówek 2017 195/65/15
                Test opon zimowych w rozmiarze 195/65 R15. Ranking Wulkanisty - Wulkanista.pl

                Komentarz


                • Wczoraj pojawiły się nowe testy opon zimowych w rozmiarze 195/65R15 i 215/65R16 robione wspólnie przez ADAC i OEAMTC.
                  W rozmiarze 195/65R15 opona Kleber Krisalp HP 3 jest w pierwszej trójce.
                  Poniżej linki do testów:
                  Test ADAC i Test OEAMTC

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez mati8201 Zobacz wpis
                    Idzie zima czas na nowe buty co doradzicie do max 750 zł
                    moje propozycje
                    1. 195/65/15 FULDA KRISTALL MONTERO 3 91T

                    2. Dębica Frigo 2 195/65R15 91T

                    3. 195/65R15 KLEBER KRISALP HP3

                    4. 195/65R15 91T KORMORAN SNOWPRO B2

                    Cenowo wszystko podobnie


                    Też szedłbym w kierunku Dębica Frigo Hp2. Całkiem przyzwoite opony w tej cenie. Poza tym dobrze sprawują się na zaśnieżonych drogach. Nie gorzej niż opony średniej klasy.
                    Wyjazd z parkingu, podjazd pod jakieś wzniesienie czy inne tego typu historie nie powinny być problematyczne.
                    Jak patrzę na ich specyfikację: Dębica Frigo HP2 » Sprawdź testy i opinie » Oponeo to indeks prędkości w zupełności wystarczy. Bo gdzie na polskich drogach pojedziesz zimą więcej niż 210 km/h ?

                    Komentarz


                    • Dębica to klasa budżetowa i moim zdaniem idealizowanie jej jest błędem. Poza tym w podobnej cenie można dostać lepsze opony...

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Tedd Zobacz wpis
                        Dębica to klasa budżetowa i moim zdaniem idealizowanie jej jest błędem. Poza tym w podobnej cenie można dostać lepsze opony...
                        Chętnie zobaczę jakie. Bo do tej pory nic lepszego nie znalazłem w tej cenie o tych parametrach.

                        Komentarz


                        • Koledzy i koleżanki! Pytanko o Save Sava Eskimo HP2 205/55 R16 91H - Kup na abMoto.pl Poza tym, że głośna to chyba niezła ta etykieta nie? Warto? Opony i tak dla siostry a ona raczej spokojnie jeździ...

                          Komentarz


                          • Sava to bliźniaki Frigo Hp2 wiec nie ma sensu kupować Savy. Na allegro w dobrych cenach sa d ebice ale kupilem najtaniej w sierpniu. nie ma pewnych opon w cenie debicy kupilem komplet z przesylka za 844. Jak sie dolozy to owszem i nie mylić frigo hp2 z frigo 2 bo to inna opona. a kazdy i tak kupi co chce....
                            Sławka wozi Superb 2 FL
                            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-by-slawko80rr

                            Komentarz


                            • nie takie blizniaki bo maja inny indeks hamowania na mokro [gorszy]


                              mam pytanie wlasnie o hamowanie / przyspieszanie na mokro tych dębic frigo hp2. ale pytam wzgledem opon premium. bo właśnie premium najbardziej zyskuja na mokrym

                              Komentarz


                              • Na mokrym jest bardzo przewidywalna i nie uślizguje się tak mocno jak np. Vredestein Snowtrac 3 i Yokohama v905. Bliżej im do UG7+. W Leonie miałem HP2 225/45/17 i byłem bardzo zadowolony. Obecnie do Golfa kupiłem 205/55/16 i po zimie postaram się napisać krótkie porównanie. Produkcja made in Germany. Wyważyły się idealnie 10-15g na koło.
                                Ostatnio edytowany przez mirek_p11; 11283.

                                Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                Fotki
                                Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                Fotki

                                Komentarz


                                • Ja zakupiłem Kleber Krisalp HP3 tylko że w wersji XL 195/65/15, mam nadzieję że będę zadowolony

                                  Komentarz


                                  • kto na forum sprzedaje opony oprocz leszka bo ten nie odp

                                    Komentarz


                                    • Dębica Frigo HP2 zakupiona, zobaczymy co potrafi

                                      Komentarz


                                      • jaki rozmiar?

                                        Komentarz


                                        • 195/65r15

                                          Komentarz


                                          • No to czas odgrzać kotleta. Zima idzie więc i opony trza kupić. Szukam wstępnie opon r15. Przeglądając natrafiłem na takie cuś:

                                            Nexen Winguard Snow'G WH2 195/65 R15 91 T » Oponeo
                                            Dębica Frigo 2 195/65 R15 91 T » Oponeo
                                            Barum Polaris 5 195/65 R15 91 T » Oponeo
                                            i o dziwo ciekawe skąd:
                                            Yokohama BluEarth Winter V905 » Sprawdź testy i opinie » Oponeo

                                            Ktoś może coś polecić z doświadczenia?

                                            Komentarz


                                            • kup te Dębica Frigo HP2 195/65 R15 91 H » Oponeo i nie oszczedzaj 80zl/komplecie na oponach zimowych.

                                              Komentarz


                                              • Panowie a kiedy najkorzystniej kupić opony na zimę? Teraz czy poczekać jeszcze. Swoją drogą co do RS mam 17 cali... obecnie miałem 225/45. Co polecacie z doświadczenia?
                                                Champ20ns!

                                                Komentarz


                                                • kedzior jak ta yokohama tyle kosztuje, to bym ją łyknął. choć oczywiście dębica to też dobry wybór

                                                  Komentarz


                                                  • Znajomy poleca opony Mabor na zimę? Zna ktoś, jeździł ktoś używał ktoś?
                                                    Champ20ns!

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X