Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • czyli gypowa sniegowka. cos jak ultragrip 7+. z tym ze ug slabiej radzilo sobie na suchym niz na mokrym. ale to byla mega miekkaopona.

    natomiast jak sie na suchym nie szalalo to byla to idealna guma. obecny wrd3 wg testów siper na sniegu a wzglrdem ug7+ to kupa i nir wiedze nigdzie tej superowatowci.
    na mokrym srednioale na plus. z kolei bardzo dobrze na suchym. co przy obecnych zimach mi odpowiada.

    chociaz z drugiej strony chinskie opony tez dobrze dzialaja na suchym a na mokrym i sniegu kupa
    daje do myslenia a testy to jedna wielka sciema

    Komentarz


    • sew1981, no i jak hp widzisz ? pojeździłeś po śniegu ?
      O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
      GVI 1.4TSI
      LANCIA YPSILON 1.2 MPI
      tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

      Komentarz


      • Ja polecam Firestone Winterhawk 3. Sprawdzają się w czasie szwedzkiej zimy. Nie ma problemów z ruszaniem na śniegu czy lodzie. W szwecji jest trochę inny standart odśnieżania dróg, każde opady zaskakują drogowców. Odśnieżania się głównie drogi reszka po ubity śnieg i lód.

        Komentarz


        • leszekmw, wiesz co za dużo śniegu nie było u nas - więc jeszcze nie oceniłem....taka lekko zaśnieżona kostka tylko...tu na podjeździe, a drogi w zasadzie czarne, tylko chwilowo ciut śniegu. było dziś -3 na pomorzu i kostka byłą oblodzona pod śniegiem...więc auto się ślizgało, a tu stroma górka - wiadome, jak każde co po niej jeździło...w sumie. Poczekam na większe opady, narazie jest ok

          Komentarz


          • Zamieszczone przez lukaszz
            Sprawdzają się w czasie szwedzkiej zimy
            Generalnie tam jest trochę inaczej... tam rzadko przechodzi przez 0, teraz moze zmiany klimatyczne trochę to pozmieniało ale... inaczej jak w PL

            natomiast kilka dni temu w Lublinie... posypało... w skodzie mam na przodzie Conti 830 bieżnik ... jeszcze daleko mu do zimowych znaczników ... ok na autostrade sie nadają.... na mokro OK ale z błotem solnym sobie nie radzą ... za cienko cięte...

            za to MS 77 czy to w Mondeo czy w golfie... KOX... ciągnie jak wściekła... wiem kolega wyżej napisał elaborat że... ja mam znacząco inne opinie
            http://carsdetailing.blogspot.com/

            Komentarz


            • gusiak11, kto nie zgadza się z Twoją opinią o tych MS77? bo przegapiłem chyba

              Komentarz


              • Z czystym sumieniem moge po raz kolejny polecić Dunlop SP Winter Response 2. Sprawdzone w różnych warunkach ( górskich też ) i dają radę. Kusiły mnie Nokiany WR D4 z uwagi na dobre parametry ale w moim rozmiarze wystepują tylko z XL ( wzmocnione ).

                Komentarz


                • Zamieszczone przez sew1981
                  kto nie zgadza się z Twoją opinią o tych MS77
                  kolega dudek_t, generlanie chwali poza jazdą po mokrym... mi sie lata dobrze nie narzekam
                  http://carsdetailing.blogspot.com/

                  Komentarz


                  • Nówki Conti TS850 w rozmiarze 195/65r15 dziś w błocie i ośnieżonych drogach powiatowych - świetne hamowanie (ABS ani razu nie zadziałał), bardzo dobra stabilność przy zmianie pasów w koleinach, trakcja OK (ASR się włączał nawet na 4. biegu, ale i tak brałem wszystko co się ruszało).

                    Komentarz


                    • gusiak11, aha, si

                      Komentarz


                      • Wczoraj i dzisiaj podczas ataku zimy zrobiłem przez około 170 km między swoją mieściną, Warszawą Międzylesiem i Mińskiem Mazowieckim i powiem, że zakupione w marcu po przyprowadzeniu nowej szarej - Dunlop Winter Sport 4 D - bardzo ładnie sprawują się na śniegu i błotku pośniegowym. Trakcja i hamowanie jak trzeba. Kontrolka trakcji miga tylko jak depnie się solidnie, a ABS jak naprawdę mocno trzeba przyhamować.
                        pozdrawiam - Darek

                        Komentarz


                        • Dlaczego nie wziąłeś Dunlopów 5 ?

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez ruwado
                            Wczoraj i dzisiaj podczas ataku zimy zrobiłem przez około 170 km między swoją mieściną, Warszawą Międzylesiem i Mińskiem Mazowieckim i powiem, że zakupione w marcu po przyprowadzeniu nowej szarej - Dunlop Winter Sport 4 D - bardzo ładnie sprawują się na śniegu i błotku pośniegowym. Trakcja i hamowanie jak trzeba. Kontrolka trakcji miga tylko jak depnie się solidnie, a ABS jak naprawdę mocno trzeba przyhamować.
                            Powiem Ci że następca też zasługuje na słowa uznania
                            O3 STYLE+AMAZING

                            Komentarz


                            • yunior81, kupowałem na szybko, pod koniec sezonu w marcu, bo odebraną szarą od razu pojechałem jeszczevw góry na narty i patrzyłem na testy i co głównie przeważyło - rant ochronny w moim rozmiarze. Nie wiem czy w marcu 2015 już były 5. Teraz wiem że 4 to dobrze wydane pieniądze.Dzisiaj bym spokojnie 5 brał.
                              pozdrawiam - Darek

                              Komentarz


                              • Dunlopa 5 w marcu nie bylo, a i rantu ochronnego na felge to ta opona juz nie ma.

                                Komentarz


                                • No to kolejny zadowolony z Dunlopów

                                  Od lat jeżdżę na Dunlopach i złego słowa nie powiem.
                                  Raz zdarzył mi się przypadek, że opona Winter Response ( asymetryczna ) straciła dużo, ze swoich zimowych parametrów pod koniec drugiego sezonu ( pamiętny śnieg w kwietniu 2012r. jesli się nie mylę ), poza tym zero problemów.

                                  Komentarz


                                  • Zadowolony - kiedyś pamiętam do O I kupiłem zimowe Michelin Pilot Alpin - też były super.
                                    pozdrawiam - Darek

                                    Komentarz


                                    • Ja również jeżdżę na 4D od zeszłej zimy i jestem bardzo zadowolony. Dla mnie te opony są w zupełności wystarczające.
                                      Moja FLka:

                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                                      Komentarz


                                      • Założone Yokohama Link V905 + wymiana wentyli + wyważanie oczywiście. Opony z fabryki na Filipinach. Zobaczymy.
                                        Silnik R18A2.
                                        http://www.dadrl.org.uk
                                        http://www.lightmare.org

                                        Komentarz


                                        • dragster, napisz czy opony są głośne powyżej 100 km/h, bo u żonki w Polówce niestety głośno się robi

                                          Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                          Fotki
                                          Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                          Fotki

                                          Komentarz


                                          • Ok, za kilka dni. Choć w TDI to za wiele opon nie słychać.
                                            Silnik R18A2.
                                            http://www.dadrl.org.uk
                                            http://www.lightmare.org

                                            Komentarz


                                            • Nowe balony Conti TS850 zaskoczyły mnie mnie przede wszystkim ciszą w porównaniu do wcześniejszych i tak nie najgłośniejszych Firestone Wintersport 2 evo. Także pokonywanie nierówności, dziur jest przyjemniejsze. Troszkę śniegu dosypało i różnica jest oczywiście na plus, choć nie kolosalna. Firestone oceniam za najgorsze w dotychczasowych moich opon zimowych (śnieg, lód).

                                              Komentarz


                                              • Uważajcie na krawężniki z TS850, ja w tym sezonie 2 rozpieprzyłem :evil: Boczna ściana łatwo pęka, oczywiście błąd był mój (raz prędkość i raz zły kąt najazdu), ale lepiej dmuchać na zimne.

                                                Komentarz


                                                • Do ilu napompowałeś te zimowe 16 Conti?

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez mmor
                                                    Do ilu napompowałeś te zimowe 16 Conti?
                                                    2,30

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X