Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - diesel

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • spalanie

    Czwartek, trasa Poznań-tankowanie w Torzymiu "Schell" i dalej lotnisko Weeze pod granicą holenderską i powrót do Gelsenkirchen, razem 800km w 48l czyli 6l/100km ale auto z załadowanym bagażnikiem (kombi) i 4-osoby na pokładzie.
    Dzisiaj powrót ale dwie osoby i trochę bagażu i spalanie 5,3 (średnia szybkość 110km/h) a max.- dla sprawdzenia co szkodnik może - prawie 200km/h :diabelski_usmiech ale jeszcze coś miałem pod bamboszem tylko zaczynał się łuk autostrady więc musiałem odpuścić
    Przy próbie średnia trochę uciekła w górę :wink:
    Zdjęcie robione komórką podczas jazdy więc trochę nie fajne(najlepiej wyszedł kurz na desce ops:
    Załączone pliki
    pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

    Komentarz


    • pacocases, W łuku 190 pójdzie bez problemu, a vmax u mnie 220.
      Mi przy sredniej predkosci ok 110 wyszlo 5,7, z tym, ze opony 225
      mkII 20VT (600h worked)
      Roooooomster

      Komentarz


      • Zamieszczone przez pacocases
        ale jeszcze coś miałem pod bamboszem tylko zaczynał się łuk autostrady więc musiałem odpuścić
        Pod bamboszem mogłeś sobie mieć . Ale jeśli to BXE z ostatnich miesięcy produkcji, to nie pojechałbyś ani km szybciej, nawet z górki. RPM-limiter jest fabrycznie dla 5-tego biegu na 4100 ustawiony i Święty Boże nie pomoże. Ale i tak wielki podziw, że aż tyle w kombi da się pojechać.

        Komentarz


        • trasa wawa-Łeba i z powrotem + jakieś 300km po lokalnych kaszubskich fajnych krętych dróżkach, łącznie około 1300km , z tego wszystkiego średnia prędkość wyszła 56km/h, na przejechanie tego potrzebowałem 1,5 baku gnojówki, ja nie wiem jak wy to robicie, że tankujecie przy wskazaniu przejechania 900km i więcej.
          Zrobiłem też eko, spokojna jazda, zmiana biegu przy około 2000rpm i inne takie hamowanie silnikiem, owszem wyszła średnia 4,8 l/100 ale jak ktoś tyle kręci średnią i mówi że jedzie dynamicznie to jest w błędzie i zapraszam na konfrontacje, tak na marginesie po tych 100km jazdy eko żona powiedział że jadę jak pizda i albo zacznę jechać normalnie albo ona siada za kółkiem
          O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

          Komentarz


          • Zamieszczone przez loru
            tak na marginesie po tych 100km jazdy eko żona powiedział że jadę jak pizda i albo zacznę jechać normalnie albo ona siada za kółkiem
            Ale Ci pojechała małżonka!!! Jak to przyjąłeś ??? :szeroki_usmiech
            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

            Komentarz


            • Zamieszczone przez AdamB
              Ale Ci pojechała małżonka!!! Jak to przyjąłeś ??? :szeroki_usmiech
              uznałem jej rację i zacząłem kręcić motor do 4000rpm :szeroki_usmiech
              O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

              Komentarz


              • Zamieszczone przez loru
                uznałem jej rację i zacząłem kręcić motor do 4000rpm :szeroki_usmiech
                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                Komentarz


                • Zamieszczone przez loru
                  Zamieszczone przez AdamB
                  Ale Ci pojechała małżonka!!! Jak to przyjąłeś ??? :szeroki_usmiech
                  uznałem jej rację i zacząłem kręcić motor do 4000rpm :szeroki_usmiech


                  ....i w końcu go przekręcił :P
                  superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                  poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                  Komentarz


                  • ....i w końcu go przekręcił :P
                    i korbowód wyszedł bokiem :szeroki_usmiech
                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez piramida
                      Zamieszczone przez loru
                      Zamieszczone przez AdamB
                      Ale Ci pojechała małżonka!!! Jak to przyjąłeś ??? :szeroki_usmiech
                      uznałem jej rację i zacząłem kręcić motor do 4000rpm :szeroki_usmiech


                      ....i w końcu go przekręcił :P
                      Mnie to by qrwica wzięła, jakbym miał wiecznie zmieniać biegi przy 2000 obr i nie przekraczać 2500. Toż to zabójstwo dla motorowni :diabelski_usmiech

                      >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez loru
                        tak na marginesie po tych 100km jazdy eko żona powiedział że jadę jak pizda i albo zacznę jechać normalnie albo ona siada za kółkiem
                        pozdrawiam ją :kciukgora
                        saport techniczny baj DGW
                        była BKD+DSG '05 120kkm
                        była BXE '08 190kkm
                        no i nie ma :-)

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez szkoda
                          Zamieszczone przez loru
                          tak na marginesie po tych 100km jazdy eko żona powiedział że jadę jak pizda i albo zacznę jechać normalnie albo ona siada za kółkiem
                          pozdrawiam ją :kciukgora
                          loru to i tak masz cierpliwą żonkę że aż tyle wytrzymała, tym sposobem jazdy to pewnie ze dwie godziny to aż trwało :P
                          superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                          poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                          Komentarz


                          • i korbowód wyszedł bokiem :szeroki_usmiech
                            wypluj to szybciutko :wink:

                            Zamieszczone przez szkoda
                            pozdrawiam ją :kciukgora
                            już przekazałem, podziękowała i również kazała pozdrowić wiec pozdrawiam

                            Zamieszczone przez piramida
                            loru to i tak masz cierpliwą żonkę że aż tyle wytrzymała, tym sposobem jazdy to pewnie ze dwie godziny to aż trwało :P
                            kimneła sobie i jak się przebudziła to dostałem zjebke, ale fakt coś koło 2h to trwało, mnie też już "nerwy" puszczały pod koniec :szeroki_usmiech
                            O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez loru
                              wypluj to szybciutko :wink:
                              tfu, tfu, tfu
                              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                              Komentarz


                              • nie wiem , może było , dotyczy spalania w autach przy prędkości 180km/h

                                dla tych którym auta tak mało palą a zapierdzielają jak torpedy / lub im się tylko tak wydaje :twisted: /

                                530d Jak tym jezdzić ekonomicznie - E39 - BMW Klub Polska - Oficjalne forum

                                jeżeli było to sorki
                                O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                GVI 1.4TSI
                                LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                Komentarz


                                • a ja ostatnio zrobilem mini tripa po Polsce, z tata ktory lubi bardzo powolna jazde, bo przeciez nigdzie sie nie spieszy. Ogolnie Gorzów Wlkp. - Ozimek (obok opola) pozniej do Lądka Zdrój i spowrotem Gorzów razem 1000 km, średnia prędkość wyszła 72km/h spalanie z kompa i z tankowania 4.2, ale nie sklamie mowiac ze sie nie meczylem
                                  Jest 230 i 500 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=74730

                                  Komentarz


                                  • Mam pytankie do Was jak wcześniej miałem splanie:
                                    (Octavia II kombi
                                    1.9 TDI 105km BXE, bez dpfa

                                    Miasto Kraków- bez korków tylko stanie na światłach od czasu do czasu- 8 - 8,5L
                                    Trasa np obwodnica Krk ok 6-6.5 L
                                    Minimalne jakie udało mi się zrobić Katowice-Krk 5,6 L
                                    A przy jeżdzie za tirem przy predkosci ok. 90km/h z tempomatem - 4,6 L (ale tego nie biorę pod uwagę)
                                    Wyniki są podane przy jeżdzie w pojedynkę, bez bagażu. )

                                    To w tym momencie po zrobieniu ok. 1500km splanie znacząco spadło o ok.1 litr.
                                    Wczorajsza trasa pozamiastem i spalanie 4,7-5,2
                                    Jak kupowałem samochod to wlasciciel mowil ze samochod stal nieuzywany przez miesiac. Możliwe żeby przez to mial przez pewien czas wieksze spalanie?
                                    Tylko mi nie mowcie ze nauczylem w koncu sie jezdzic samochodem bo to nie pierwszy diesel i w stylu jazdy nie zmienilem nic :twisted:

                                    Komentarz


                                    • BartekD, jak dla mnie to po czasie wyczułeś wkońcu auto i dlatego spadło ci spalanie miałem to samo :wink:
                                      superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                      poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez piramida
                                        BartekD, jak dla mnie to po czasie wyczułeś wkońcu auto i dlatego spadło ci spalanie miałem to samo :wink:
                                        a ja na odwrót miałem :lol: :twisted:

                                        Komentarz


                                        • piramida,
                                          wiedziałem żę ktoś tak powie. Nie chce tylko zaprzeczać bo to dyskusji nie pcha w żadnym kierunku po prostu mocno mnie to zdziwiło w każdym razie cieszy
                                          Dobrze że nie mam tak jak abstinent, :twisted:

                                          Komentarz


                                          • No dobra, mój nie chlubny rekord, mój pierwszy raz i zapewne ostatni......... spalanie 4.8l/100km. Przy 1060km zapaliła mi się rezerwa. Moja pierwsza 4 z przodu ze spalaniem. :shock:
                                            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                            Komentarz


                                            • AdamB, :

                                              Komentarz


                                              • AdamB piekne spalanie napawa mnie to optymizmem.
                                                Ja jeszcze dodam ze coraz czesciej zaczalem uzywac tempomatu nawet przy normalnej jezdzie i to chyba tez zmniejsza spalanie

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez BartekD
                                                  nawet przy normalnej jezdzie i to chyba tez zmniejsza spalanie
                                                  Nie zmniejsza, wręcz przeciwnie.
                                                  mkII 20VT (600h worked)
                                                  Roooooomster

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez AdamB
                                                    spalanie 4.8l/100km
                                                    biedaku ale się namęczywszy, szczerze współczuje
                                                    ale jeździć tak to się nie da, toż to męczarnie.
                                                    O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X