Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Montaż modułu Bluetooth i radia BOLERO

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    Zamieszczone przez krzynol
    nie obsługuje rSAP
    no i nie masz radia pod BT
    To znaczy że mając MAXI DOTA, SWINGA i MF-kierownicę nie będę mógł nawet odbierać połączeń?

    SWING absolutnie nie zagada z BT? Muszę wymienić co najmniej na Bolero?

    Komentarz


    • #77
      tylko tryb głośnowmówiący będziesz miał i odbierzesz na maxidocie
      ale uwierz mi, szybko zatęsknisz za blolero/columbusem :szeroki_usmiech
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • #78
        krzynol, dobrze prawi, polać mu :szeroki_usmiech , jak by co mam wolny moduł 3C8 035 730

        Komentarz


        • #79
          Czy Wy również macie problem z łączeniem zestawu z nowszymi telefonami?

          Mam smartfona z dualsimem, łączy się z zestawem itp, ale często gdy wybieram numer zrywa zasięg w telefonie (wykona połączenie dopiero za 2-3 próbą) i strasznie zniekształca dźwięk. Da się cokolwiek z tym zrobić? Z starym SE czy Omnią I8000 działało bez zarzutu

          Komentarz


          • #80
            krzynol, mrfazi, za BOLERO i BT juz tęsknię prawie rok odkąd telefon z "przyciskowego" zmieniłem na smartphona.

            Na tę chwilę dzięki wskazówkom mrfazi zakupiłem w bardzo dobrej cenie moduł 3C8 035 730 B, teraz szukam pianki mocującej i wiązki i jak pogoda pozwoli to montuję i koduję.

            W dalszej perspektywie zostanie minimum BOLERO ale muszę uzbierać trochę pieniądzów.

            Dziękuję Wam jeszcze raz za podpowiedzi - w takich sprawach czuje się siłę tego forum i docenia możliwość skorzystania z przetartych szlaków modyfikacji

            Komentarz


            • #81
              pianka najlepiej w ASO VW - kupić z Golf6 - c.a. 50 PLN, natomiast wiązka z mikrofonem P&P w Carsystems.pl - c.a. 250 PLN
              Pozdrawiam
              Marcin

              Komentarz


              • #82
                Ta wiązka (pomijając antenę GSM i piankę) to nie jest przypadkiem to samo co tu:
                http://www.aliexpress.com/store/prod...008805619.html

                Chociaż z drugiej strony wliczając cenę pianki i anteny wyjdzie niemal na to samo... a czas oczekiwania skróci się kilkukrotnie.

                P.S. Koledzy ma ktoś może najnowszy moduł BT 3C8-035-730-D/UHV-Premium/Novero HT-5? Produkcja 22/2013 WiFI Support.
                Bardzo mnie ciekawi co daje w praktyce WiFI support?


                Okazało się, że sprzedawca nie ma już na stanie modułu 3C8-035-730-B i podeśle mi w tej samej cenie moduł 3C8-035-730-D

                To chyba będzie najlepszy zakup na Allegro jako do tej pory zrobiłem

                Komentarz


                • #83
                  Moduł z D, ma dodatkowo hot-spot wifi, czyli krótko mówiąc możesz udostępnić wifi pasażerom kosztem swojego abonamentu na komórce...
                  Pozdrawiam
                  Marcin

                  Komentarz


                  • #84
                    Enriquez, krzynol, a jak wygląda parowanie telefonu z BT GSM II? Auto to O2 FL Family + Bolero + MF bez MaxiD


                    micho_m, zamontowałeś już BT?
                    był Golf | jest Octavia

                    Komentarz


                    • #85
                      meridomaniak, bez maxidota słabo
                      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                      poprzednie modele:
                      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                      Komentarz


                      • #86
                        GSM 2 - telefonem wyszukujesz moduł i tyle
                        z GSM 3 potrzebny jest już maxi
                        Pozdrawiam
                        Marcin

                        Komentarz


                        • #87
                          Zrobiłem! Działa! Jestem megazadowolony! :szeroki_usmiech

                          Przy radiu SWING jest pełna obsługa BLUETOOTH z MAXIDOT-a - t.j. parowanie, książka telefoniczna, zdalny dostęp do SIM (jeśli moduł obsługuje) i w moim przypadku też WIFI.

                          Miałem chwilę zwątpienia z wiązką z CARSYSTEMS pod radiem żeby ją upchnąć ale po 3 godzinach kombinowania i ściągania kolejnych elementów cockpitu ułożyłem ją jakoś za radiem ściągając kable oryginalnej wiązki radia nieco do komory panelu klimatronika a ostatnie brakujące milimetry dociągnąłem wkrętami radia... Kostki ISO są duże, niema ich gdzie wciągnąć i upchnięcie ich za radiem jest prawdziwym wyczynem.

                          Mam jeszcze tylko prośbę - posiada ktoś plik .lbl do modułu 3C8-035-730-D?

                          Komentarz


                          • #88
                            Zamieszczone przez KulfonP
                            Miałem chwilę zwątpienia z wiązką z CARSYSTEMS pod radiem żeby ją upchnąć
                            wyciągasz licznik i tam w rogu jest taki schowek, gdzie można przejściówke upchać
                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                            poprzednie modele:
                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                            Komentarz


                            • #89
                              Dzieki krzynol, to juz jak będę w przyszłości radio wymieniał to jeszcze spróbuję - nie tyle jest problem z wycofaniem wtyki radia np. w lewo obok licznika co z włożeniem tam wielkogabarytowej "samiczki" z tej przejściówki.

                              Apropo labeli - już sobie poradziłem.

                              Komentarz


                              • #90
                                dlatego lepiej brać wiązkę do wlutowania a nie jakieś wynalazki.
                                Pozdrawiam
                                Marcin

                                Komentarz


                                • #91
                                  Zamieszczone przez Enriquez
                                  dlatego lepiej brać wiązkę do wlutowania a nie jakieś wynalazki.
                                  Da się przejściówki upchnąć, ale nie za radiem, tylko całą wiązkę radia trzeba wyciągnąć w dół na lewo w przestrzeń pod boczną osłonę tunelu środkowego. Jest tam wystarczająco miejsca na przelotkę.

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    Zamieszczone przez greg44
                                    Zamieszczone przez Enriquez
                                    dlatego lepiej brać wiązkę do wlutowania a nie jakieś wynalazki.
                                    Da się przejściówki upchnąć, ale nie za radiem, tylko całą wiązkę radia trzeba wyciągnąć w dół na lewo w przestrzeń pod boczną osłonę tunelu środkowego. Jest tam wystarczająco miejsca na przelotkę.
                                    No dobra, a te przelotkę trzeba wkładać od lewego dołu i dalej ciągnąć przez wnękę radia i nad schowkiem zostawiając tym samym "żeńską wielką wtyczkę" z tej lewej strony?
                                    Bo z tego co się dzisiaj doktoryzowałem to ni huhu nie da się włożyć wtyczki z przelotki z komory radia do miejsca po lewej bo wtyka jest za wielka. Wtyczka ta wpinana bezpośrednio w radio przechodzi bez większego problemu.

                                    Idąc tym tropem należałoby pamiętać na samym początku operacji o wkładaniu wiązki od wspomnianego lewego dołu poza wnęką radia.

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      Zamieszczone przez KulfonP
                                      przelotki z komory radia do miejsca po lewej bo wtyka jest za wielka
                                      wycina się tam brzeszczotem kawałeczek lewej/tylnej ramki radia
                                      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                      poprzednie modele:
                                      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        A niech to dunder świśnie - zniknęło mi z MAXIDOT-a menu WLAN, chyba samoistnie, bo w piątek jeszcze je miałem.
                                        Zostało tylko w menu: Phone -> Settings -> Access Point gdzie ustawia się nazwę i hasło dostępu pozatym śladu po WIFI zaszytym w module 3C8 035 730 D niema...

                                        WTF :cry: ?

                                        Poza tym miałem małe problemy z synchronizacją Galaxy S3 na ostatnim niebrandowanym androidzie 4.1.2 bo nie chciał wczytywać do MAXI książki adresowej, historii połączeń, również menu SMS nie było widoczne na MAXIDOCIE ale z tym po poszukiwaniach sobie poradziłem instalując na telefonie darmową aplikację A2DP Volume. To tak informacyjnie w razie gdyby ktoś się kiedyś natknął na taki problem.

                                        Kodowanie:
                                        Address 77: Telephone (J412) Labels: 3C8-035-730-A.clb
                                        Part No SW: 3C8 035 730 D HW: 3C8 035 730 D
                                        Component: Telefon 022 0971
                                        Revision: -------- Serial number: 35502105059138
                                        Coding: 020100010100010000000100
                                        Shop #: WSC 13765 790 00064
                                        ASAM Dataset: EV_UHVPremi 002709
                                        ROD: EV_UHVPremi_SK35.rod
                                        VCID: 244D9D342FC0E0E

                                        No fault code found.

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          Zamieszczone przez mrfazi
                                          jak by co mam wolny moduł 3C8 035 730
                                          mrfazi, z jaką końcówką masz ten moduł?

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            ma bez końcówki 3C8 035 730

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              Czy to jest ten moduł z logiem Nokii? Czym się różni od tych z końcówką A/B/C?

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                Tutaj pełne zestawienie i możliwości:

                                                Bluetooth retrofit

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  Zamieszczone przez KulfonP
                                                  A niech to dunder świśnie - zniknęło mi z MAXIDOT-a menu WLAN, chyba samoistnie, bo w piątek jeszcze je miałem.
                                                  Zostało tylko w menu: Phone -> Settings -> Access Point gdzie ustawia się nazwę i hasło dostępu pozatym śladu po WIFI zaszytym w module 3C8 035 730 D niema...
                                                  .
                                                  zgineło Ci bo nie połaczył się telefon po rSAP

                                                  Komentarz


                                                  • Właśnie że nie rSAP niema nic do WIFI, łączy się w trybie Premium, to było co innego - właśnie wróciłem z auta.

                                                    Odnalazłem dzisiaj na jakimś niemieckim forum VW wskazówki odnośnie kodowania modułu 3C8 035 730 D więc dzielę się z Wami Drodzy Parafianie.

                                                    W błąd wprowadziły mnie labele tego modułu z VCDS-a 11.11 (moduł jest z wiosny tego roku t.j.2013 ale VCDS przekierowuje do labeli z modułu A,B,C które nie mają Wi-Fi).

                                                    Okazuje się, że bajt 10 modułu bluetooth z końcówką D to nie jest - tak jak w przypadku modułów 3C8 A,B,C wybór Fuel Type (Unknown, Petrol, Diesel) ale odpowiada on za aktywację czytnika kart SIM i WLAN-a :szeroki_usmiech
                                                    Dodatkowo bajt 11 tego sterownika zakodowałem na 01 (Vehicle type)

                                                    Wartość 01 w bajcie 10 deaktywuje czytnik kart SIM i aktywuje WLAN.

                                                    Po uśpieniu na kilka minut i przekręceniu stacyjki menu Wi-Fi wróciło na listę i jest w pełni funkcjonalne.

                                                    Mam nadzieję, że jutro też tak będzie ;P

                                                    Jak odnajdę link z forum to tutaj zamieszczę - o proszę link

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X