Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowa Skoda Superb III

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez lockin
    Zamieszczone przez Marillo
    Audi A5 mam okazję czasem pojeżdzić tyle że dieslem 190KM i powiem tak - nie ma się czym zachwycać za te pieniądze , małe i ciasne to auto co bardziej wrażliwi to się mogą klaustrofobii nabawić ,wykończenie wewnątrz dobre ale materiały nie są warte aż takich pieniędzy. Szczerze ja nawet jakbym miał tyle do wydania na takie audi A5 czy to w dieslu czy w benzynie to bym nie kupił.
    +1
    Jeździłem 2 tygodnie i popieram. Z tyłu jest nawet problem żeby fotelik włożyć przez drzwi. Jedyne co faktycznie zachwyca to Sound System, reszta taka se
    A dla mnie to w tej chwili motoryzacyjne marzenie - Audi A5 Sportback czarne + czarne skorzane wnetrze (doplata do skor kosztuje mniej niz w Skodzie...). No ale na nowy mnie nie stac, a uzywanego nie da sie kupic, bo zlom.
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • Jakie aktualnie rabaty na S3 można dostać?
      Chodzi mi o prywatną osobę i konfigurację w okolicach ~120k.
      Było: Oct2FL doposażony Mint 1.2TSI
      Jest: starszy diesel na B.

      Komentarz


      • 9-11%
        Pozdrawiam
        Marcin

        Komentarz


        • Zamieszczone przez pogranicznik
          Zamieszczone przez Enriquez
          Może chodziło mu o to, że w S3 nie czuć takiego "kopa w plecy", bo jest bardziej komfortowo.
          może, tu tego nie napisał, możemy się tylko domyślać ale napisał, że chodzi o dane papierowe.
          Masz racje cos pomieszalem, ale 1.8 robi setke w 7s i jedzie 250.
          Wiec nawet jezeli S3 2.0 220 jedzie ciutke szybciej niz w papierach to roznica jest zbyt mala zeby powiedziec ze to szybkie autko.
          Black magic

          Komentarz


          • Ciekawe czy wariant 1.4 122Km się w ogóle sprzedaje. Swoją drogą, czy to ten sam silnik co był w OII jeszcze?.

            1.4 150KM wygląda na papierze lepiej niż dobrze, tylko ten ACT..

            Ale wygląd, ilość miejsca, jakość wykończenia naprawdę fajna furka.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez greg505
              Zamieszczone przez pogranicznik
              Zamieszczone przez Enriquez
              Może chodziło mu o to, że w S3 nie czuć takiego "kopa w plecy", bo jest bardziej komfortowo.
              może, tu tego nie napisał, możemy się tylko domyślać ale napisał, że chodzi o dane papierowe.
              Masz racje cos pomieszalem, ale 1.8 robi setke w 7s i jedzie 250.
              Wiec nawet jezeli S3 2.0 220 jedzie ciutke szybciej niz w papierach to roznica jest zbyt mala zeby powiedziec ze to szybkie autko.
              Masz racje, na żywo różnice są mało odczuwalne.

              Komentarz


              • Najbardziej mnie ostatnio cieszy fakt, że kobita coś się dopytuje o SIII. Coś jest na rzeczy, ciekawe co tam wymyśliła...
                Pozdrawiam
                Marcin

                Komentarz


                • Enriquez, pilnuj tematu SIII, 2,0TSI 280KM czeka :P
                  Marek

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez pstryczek
                    Enriquez, pilnuj tematu SIII, 2,0TSI 280KM czeka :P
                    chyba w wesji Active ops:
                    Pozdrawiam
                    Marcin

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Enriquez
                      Zamieszczone przez pstryczek
                      Enriquez, pilnuj tematu SIII, 2,0TSI 280KM czeka :P
                      chyba w wesji Active ops:
                      Chyba, że tak. Nie inaczej.
                      Każdy gadżet wypasu waży. A tu będzie szło o osiągi w końcu.
                      Active - jeszcze obdarty z czego się da :wink:

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Alonzo_
                        Zamieszczone przez Enriquez
                        Zamieszczone przez pstryczek
                        Enriquez, pilnuj tematu SIII, 2,0TSI 280KM czeka :P
                        chyba w wesji Active ops:
                        Chyba, że tak. Nie inaczej.
                        Każdy gadżet wypasu waży. A tu będzie szło o osiągi w końcu.
                        Active - jeszcze obdarty z czego się da :wink:
                        Jak chodzi o osiągi to jeszcze porządny program na minimum 350km i mamy dosyć przyjemne auto (a jezeli turbina i IC są takie jak w Golfie R to 400 bez większych problemów, po kabelku) A że bez ksenonów, no cóż, nie każdemu to niezbędne.
                        Pozdrawiam
                        perfex

                        Octavia HTP

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Enriquez
                          - silnik 190 KM nie ma kompletnie pary (wiem, mam teraz coś mocniejszego, ale w porównaniu ze 170 KM różnicy jakiejś nie ma specjalnej)
                          A to nie jest tak, że taka funkiel nówka to ma soft obcięty? Kiedyś miał tak Fiat którym jeździłem w firmie od nowości to przez pierwsze 5000 był muł, a potem szedł jak szatan.

                          Zamieszczone przez Enriquez
                          - IMHO po raz pierwszy Sedan jest ładniejszy od Kombi
                          Kombi jest mega szpetne.
                          - Superb
                          - Panda 1.2

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Enriquez
                            Zamieszczone przez pstryczek
                            Enriquez, pilnuj tematu SIII, 2,0TSI 280KM czeka :P
                            chyba w wesji Active ops:
                            Tylko nie Active. :evil:

                            Nie wygląda najlepiej z zewnątrz, a środek smutny i ubogo wyglądający :evil:
                            Marek

                            Komentarz


                            • Cena Czyni Cuda - panie Marku. Ostatecznie Ambition i resztę gadżetów się dołoży, bo się okazuje, że trochę już można.
                              Pozdrawiam
                              Marcin

                              Komentarz


                              • Najniżej Ambition. Choćby dla świateł
                                Marek

                                Komentarz


                                • To jeszcze na szczęście odległy temat. Niech się w końcu ludzie obkupią, bo dłużej niż miesiąc nie wyobrażam sobie czekać na auto.
                                  Pozdrawiam
                                  Marcin

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Enriquez
                                    Najbardziej mnie ostatnio cieszy fakt, że kobita coś się dopytuje o SIII. Coś jest na rzeczy, ciekawe co tam wymyśliła...
                                    Mozesz kupic cos takiego Link

                                    ....dla zony swiecidełka dla ciebie moc
                                    OII 1,4 TSI Elegance

                                    KUPIĘ: fotel kierowcy ELEGANCE '09 czarna tapicerka (może być bez poduchy)

                                    Silnik smaruje MOTUL 8100 X-clean+ 5W30

                                    Komentarz


                                    • Taki 1.8tsi Ambition+Fresh jak bedzie w okolicach 85tys do kupienia to juz jest coś :diabelski_usmiech
                                      Kondziu

                                      OCP

                                      Komentarz


                                      • Tutaj popełniłem drobny plik w Excelu, aby sobie pokonfigurować Superba z różnymi silnikami i wyposażeniami. W kolumnie "J" stawiamy krzyżyk przy interesującej nas opcji i na dole mamy tabelkę jak wychodzi dane wyposażenie z danym silnikiem w przekroju wersji.

                                        Mnie wychodzi zawsze nie mniej niż 140 klocków. :diabelski_usmiech
                                        MEGA
                                        Pozdrawiam
                                        Marcin

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Enriquez
                                          Tutaj popełniłem drobny plik w Excelu, aby sobie pokonfigurować Superba z różnymi silnikami i wyposażeniami. W kolumnie "J" stawiamy krzyżyk przy interesującej nas opcji i na dole mamy tabelkę jak wychodzi dane wyposażenie z danym silnikiem w przekroju wersji.
                                          Mnie wychodzi zawsze nie mniej niż 140 klocków. :diabelski_usmiech
                                          MEGA
                                          Nie widzę tabelki, ale podobnie jest u mnie, a za tyle można już fajnego Paska skonfigurować, znaczenie będą miały detale, odczucia z jazdy, pożądane wyposażenie, itp.
                                          Nie ma tutaj oczywistości, ale na szczęście jeczcze trochę czasu mam, i spokojnie przejadę się przy okazji kilkoma egzemplarzami obu aut
                                          Było: Oct2FL doposażony Mint 1.2TSI
                                          Jest: starszy diesel na B.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez lu5asz
                                            Taki 1.8tsi Ambition+Fresh jak bedzie w okolicach 85tys do kupienia to juz jest coś :diabelski_usmiech
                                            tylko to na chwile obecną jest mało prawdopodobne bo musiałbyś dostać 20% upustu a patrząc jakie są standardowe upusty na O3 to S3 też szybko nie będzie miała lepszych
                                            jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                                            była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                                            była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                                            Komentarz


                                            • Po tym co piszą Niemce nic tylko kupować, zużycie paliwa 5,2 l w mieście, bardzo dobre wyniki w pozostałych kategoriach. To raczej bez ironii, bo zużycie dla 2 samochodów którymi się poruszam ocenili trafnie np. stara Fabia 1.2 TSI 6,9 w mieście.
                                              ADAC bardzo nie smaruje, np. podają rzeczywistą pojemność bagażnika, która w kombi wynosi 470 l.
                                              Generalnie samochód bardzo przyjemny na długie trasy gdy nie wozimy powietrza.

                                              Test do poczytania tutaj:
                                              Link

                                              Komentarz


                                              • Nie mialem zadnego TDI ktore palilo 5.2l po miescie. Sorry, ale to dla mnie dalej sa brednie, chyba ze odpalili auto przejechali po plaskim terenie 300km nie przekraczajac 50km/h i duszac ten biedny silnik na 1100-1200obr/min, jak staneli to start/stop zgasilo motor, to moze wtedy... Dla mnie miasto to srednia z calego zbiornika na poziomie 23-25km/h bo wiecej nie wychodzi. Czemu takiego parametru nie chca podac ?? Jaka byla srednia predkosc na danym dystansie pomiarowym.

                                                Ja tam wole popatrzec na spritmonitor.de, tez Niemcy :lol:

                                                Error - Spritmonitor.de 5,2l srednie, a nie z miasta... czyli wolne pelzanie poza zabudowanym. Do tego nie podaje sredniej predkosci z kazdego tankowania...
                                                Spritmonitor.de

                                                Komentarz


                                                • Maicroft,

                                                  Popieram

                                                  Ja mialem diesle które w typowo miejskiej jeździe (śr prędkość 23-25) spalały od 7,5-9. I były to nowoczesne silniki uznawane za bardzo oszczędne. Także w bajki o spalaniu 5 l w mieście tez nie wierze
                                                  jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                                                  była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                                                  była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                                                  Komentarz


                                                  • z innej beczki..
                                                    ciutkę pojeździłem dzisiaj najnowszym avensisem . wersja wypas benzyna/automat.

                                                    - rączka od zamykania drzwi skrzypi jak w starym golfie , nawet GLK sie chowa przy ave. strasznie to podły plastik musi być.

                                                    - skóra na siedzisku siedzenia załamana na całej długości , wzdłuż tego "trzymania bocznego" tylko pod dupą. nie wiem co z tego będzie za20tyś km - w tej chwili jest 4500km. właścicielka korpuletna kobitka ale nie jakaś grubaska.

                                                    - wyświetlacz radia/navi/kamery - blady jak dupa biskupa..jak cofałem i z tyłu świeciło słońce nie nie widać z kamery. to chyba przez ten matowy wyświetlacz ..

                                                    - podłokietnik może być nie funkcjonalny - co prawda właścicielka wysoko siedzi nie chciałem jej tam grzebać chociaż miała elektryke i przy jej ustawieniu nie ma szans na oparcie ręki. i wydaje mi się ze nawet jak się opuści fotel to też mogą być z tym problemy...

                                                    - zawieszenie nie za ciche , na uskokach i dziurach mocno dudniące..stanowczo za głośne jak na mój gust - jak dla mnie dyskwalifikacja.

                                                    to takie szybkie spostrzeżenia po bardzo krótkiej przejażdżce
                                                    O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                                    GVI 1.4TSI
                                                    LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                                    tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X