Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowa Skoda Superb III

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Enriquez, nikt nie chce się z Tobą kłócić, rozumiem to, że O3 hałasuje przy wyższych prędkościach. Bardziej chodziło mi, że uwaga i skupienie kierowcy musi być większe i jak się długo jedzie to to bardziej wyczerpuje kierowce niż "wleczenie" się maksymalnie 140-160. :P
    A jak jeździsz z rodzina 2 paki, to za dużo ze zdrowym rozsądkiem to nie ma. ale chyba już o tym gdzieś kiedyś pisaliśmy. Na autosradach też bywają wypadki. a jak przy takich prędkościach to raczej już śmiertelne. Poprostu o tym pomyśl czasem. Bo posiadanie "jajec" to też czasem pomyślunek w odpowiedniej chwili, przewidzenie, przystopowanie, opanowanie chwilami tam, gdzie wymaga tego wyższy cel męskich emocji (zrozumiałych) - to też mieści się w tym pojęciu :P . Piramida też jeździ dobrze, też szybko i raz niechcący przykozaczył ciut za mocno i ledwo z życiem uszedł - pewnie widziałeś jego wóz w jego wątku. Nie jestem zwolennikiem wleczenia się na autostradach 100, tylko przewidywania i myślenia w przód, a poza tym staram się uczyć na doświadczeniach innych, w tej kwestii. Raz na jakiś czas depnę też, ale długofalowo staram się nie jeździć na "zabój i rajdy" (co nie znaczy, że nie umiem) - a takich widuje na drogach i wtedy nóż w kieszeni mi się otwiera ( takich czasem widuje, nie często, ale jednak. np. ostatnio dziadyga "biznesmen" singiel driver w GLK grzejący krajówką 170-180 i pchający się gdzie się da i nie.....).Nie myślą racjonalnie, że mogą zabić nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu rozwijając takie prędkości. A organizmu nie oszukasz przecież, to biologiczna prawda, że człowiek bardziej się męczy przy takim skupieniu jadąc długo bardzo szybko - wywołuje to zmęczenie i stres większy.
    Coke, pomijając kwestie bezpieczeństwa, OI jest bardzo głośna przy wyższych prędkościach. Jeździłem OI 150 ps 1.8 t - to ma skrzynie 5, i powyżej 140 robi się już nieprzyjemnie głośno - od obrotów nawet. Jak ktoś ma gorszy słuch, to może lubi takie doznania akustyczne, ale mnie najzwyczajniej w świecie to nap....po uszach i nie mam 18 lat, żeby jarać się takim hukiem ala wydech "sparco" - wolę ciszę i spokój. :wink: Ty też nie jesteś młodzian już aż taki...ale co kto lubi :wink:

    Ale wróćmy jednak do Superba, bo temat się rozwinie inny znowu :wink:

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Coke
      Ostatnio lecialem do swinoujscia to na obwodnicy tez sobie zapiolem 220 i tak jechalem, jazda 200 to jest nic dla 1.8T. Skrzynia na 5 dokreca sie do 265 km/h i dopiero jest odcinka. Jak bym mial jakiegos peugeota albo kie to wiqdomo ze tak sie nie da jezdzic bo sie od razu zepsuje.
      od razu zepsuje? :roll:

      nie ma to jak miarodajna opinia eksperta....

      mam tylko nadzieje, ze owe 265 km/h to na jakims torze a nie na drodze publicznej posrod innych uzytkownikow drogi jadacych np. spokojnie z rodzina na urlop...

      O tempora, o mores.....
      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz


      • 200km/h na A4 to chyba tylko w weekend(choc nie zawsze).Co chwile jakiś Tir albo niedzielny kierowca wyjeżdza przed maske.
        Kondziu

        OCP

        Komentarz


        • lu5asz, dokładnie, po co się "zgrzewać" i napinać, nerwy gotować. Na zawał można zejść szybciej. Czasem wymaga pośpiechu syt., to zrozumiałe, goniący nas czas, ale normalnie tak jeźdząc dla "funu", to żaden fun tak naprawdę na takiej drodze :P
          a tak w ogóle - ja mam dość serdecznie pośpiechu w życiu, denerwuje mnie taki tryb życia (nie tylko mój) - nerwy, pośpiech - to też generuje takie zachowania na drodze.
          Nasze społeczeństwo żyje w strasznym pośpiechu, nerwach i napinkach, to też widoczne jest czasem na drogach
          no, ale Pany wracajmy do Superbasi 3 proponuje :wink:

          Komentarz


          • No to prosze - powrot do S3 - piekny czerwony... :-)

            Skoda Skoda Superb Laurin & Clement 4x4 - Zdjęcia - Motoryzacja w INTERIA.PL
            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
            Spalanie - Motostat.pl

            Komentarz


            • marlej108, prawda pikny kolorek i autko

              p.s. Marlej a Ty zamówiłeś S3? bo coś mi się w tym wątku przewinęło i jasności nie mam w sumie. Jak tam Twoje poszukiwania? Szukasz jeszcze używanej Renówki na tymczasowe przeczekanie? Jak coś możemy się spotkać i się kopsniesz moim.
              w razie co,na forum laguny ma kolo do sprzedania 2.0t z lpg i doinwestowany (czy to drogo czy nie, nie wiem - ale cena znośna myślę):
              Ogłoszenia - Sprzedam, kupię na OLX.pl
              zapomniał dodać, że na wyposażeniu automatyczna dwustrefowa klima jest

              Komentarz


              • Zamieszczone przez marlej108
                No to prosze - powrot do S3 - piekny czerwony... :-)

                Skoda Skoda Superb Laurin & Clement 4x4 - Zdjęcia - Motoryzacja w INTERIA.PL
                Tak jak ktos juz napisal w komentarzach. Jesli chce sie byc dziennikarzem, to nalezy troche poczytac o tym o czym chce sie pisac.



                A tam beda wprowadzac angielskie formy nazwiska :x
                Václav Laurin & Václav Klement
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • he też na to zwróciłem uwagę.
                  Trzeba przyznać, ze czerwony jest interesujący.
                  Marlej jak na żywo brąz ci sie podobał? Jest raczej wpadający w czerń czy bardziej jak by fiolet tak jak w o3?
                  BYŁA o1 rs
                  BYŁA o2 1.6
                  JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                  Komentarz


                  • Enriquez pisał, ze 2.0 TDI (190 KM) nie ma pary. No bez przesady !!! Nie jestem fanem diesli, ale powiedzieć, że 190 konny diesel nie ma pary to po prostu nadużycie i to spore. S III z 2.0 TDI 190 KM osiągi ma więcej niż wystarczające. Fakt charakterystyka diesla również mi nie leży i zdecydowanie bardziej wolę benzynę, ale nie oznacza to, że ten diesel nie ma osiągów. On naprawdę zapewnia bardzo dobre osiągi Superbowi III. Zresztą 7.7 do 100 km/h i 235 km/h mówi samo za siebie.
                    P.S.
                    Kolejne szybkie spostrzeżenie. Dziś myłem S III i muszę stwierdzić, że przez bardzo dużo ostrych linii i załamań samochód jest bardzo ciężki do umycia. Trzeba to robić naprawdę bardzo dokładnie i za pomocą rękawicy, gdyż mycie na szybko i gąbką sprawie, ze pod załamaniami zostanie brud.
                    Czarny Elegance

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez sew1981
                      Enriquez, nikt nie chce się z Tobą kłócić, rozumiem to, że O3 hałasuje przy wyższych prędkościach. Bardziej chodziło mi, że uwaga i skupienie kierowcy musi być większe i jak się długo jedzie to to bardziej wyczerpuje kierowce niż "wleczenie" się maksymalnie 140-160. :P
                      A jak jeździsz z rodzina 2 paki, to za dużo ze zdrowym rozsądkiem to nie ma. ale chyba już o tym gdzieś kiedyś pisaliśmy. Na autosradach też bywają wypadki. a jak przy takich prędkościach to raczej już śmiertelne. Poprostu o tym pomyśl czasem. Bo posiadanie "jajec" to też czasem pomyślunek w odpowiedniej chwili, przewidzenie, przystopowanie, opanowanie chwilami tam, gdzie wymaga tego wyższy cel męskich emocji (zrozumiałych) - to też mieści się w tym pojęciu :P . Piramida też jeździ dobrze, też szybko i raz niechcący przykozaczył ciut za mocno i ledwo z życiem uszedł - pewnie widziałeś jego wóz w jego wątku. Nie jestem zwolennikiem wleczenia się na autostradach 100, tylko przewidywania i myślenia w przód, a poza tym staram się uczyć na doświadczeniach innych, w tej kwestii. Raz na jakiś czas depnę też, ale długofalowo staram się nie jeździć na "zabój i rajdy" (co nie znaczy, że nie umiem) - a takich widuje na drogach i wtedy nóż w kieszeni mi się otwiera ( takich czasem widuje, nie często, ale jednak. np. ostatnio dziadyga "biznesmen" singiel driver w GLK grzejący krajówką 170-180 i pchający się gdzie się da i nie.....).Nie myślą racjonalnie, że mogą zabić nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu rozwijając takie prędkości. A organizmu nie oszukasz przecież, to biologiczna prawda, że człowiek bardziej się męczy przy takim skupieniu jadąc długo bardzo szybko - wywołuje to zmęczenie i stres większy.
                      Coke, pomijając kwestie bezpieczeństwa, OI jest bardzo głośna przy wyższych prędkościach. Jeździłem OI 150 ps 1.8 t - to ma skrzynie 5, i powyżej 140 robi się już nieprzyjemnie głośno - od obrotów nawet. Jak ktoś ma gorszy słuch, to może lubi takie doznania akustyczne, ale mnie najzwyczajniej w świecie to nap....po uszach i nie mam 18 lat, żeby jarać się takim hukiem ala wydech "sparco" - wolę ciszę i spokój. :wink: Ty też nie jesteś młodzian już aż taki...ale co kto lubi :wink:

                      Ale wróćmy jednak do Superba, bo temat się rozwinie inny znowu :wink:
                      niewiem z czym porównuiesz ale akurat 1.8T jest bardzo cichy w porównaniu do 1.6 czy 1.9, mnie nic powyzej 140 tam nie wyje ani nie męczy uszu, a akurat dźwięk 20V jest miły dla ucha ;-)
                      Co do Superba to faktycznie na autostrady jest o wiele wygodniejszy od octavii itp, typowy pochłaniacz kilometrów
                      Skoda Octavia I 1.8T 20V 209 KM & 329 Nm 2007r by TuneUp Gdańsk

                      Komentarz


                      • Coke, no wtedy jeździłem OI 1.9 tdi 130 ps (6 biegów) i zaraz potem SI 130 (5 biegów) i jak wsiadłem do 1.8 t 150 i pojechałem na autobahn, niestety dzięki skrzyni 5 był głosniejszy dla mnie przy wyższych prędkościach - pod względem obrotów silnika. Ale co kto lubi :wink:

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez sew1981
                          marlej108, prawda pikny kolorek i autko

                          p.s. Marlej a Ty zamówiłeś S3? bo coś mi się w tym wątku przewinęło i jasności nie mam w sumie. Jak tam Twoje poszukiwania? Szukasz jeszcze używanej Renówki na tymczasowe przeczekanie? Jak coś możemy się spotkać i się kopsniesz moim.
                          w razie co,na forum laguny ma kolo do sprzedania 2.0t z lpg i doinwestowany (czy to drogo czy nie,
                          Hej Sew,

                          zamowilem S3 do produkcji z zalozeniem, ze jak bedzie wyprzedaz to kupie, a jak nie bedzie to nie kupie. Sprzedawca o tym wiedzial od samego poczatku, niestety (a moze stety?) poinformowal mnie ze raczej na S3 wyprzedazy nie bedzie... Wtedy S3 on sprzedaje a ja nie wiem co kupie. Moze nic.
                          Dzis godzine temu bylem ogladac A6 C6 (kolejne zreszta) - nie chce mi sie teraz opisywac, ale przez ostatnie kilka miesiecy obejrzalem troche aut uzywanych i powiem wprost - takich oszustow, kretaczy czy zwyklych debili to dawno nie spotkalem. Najsmieszniejsze ze dzwonie tylko tam gdzie jest niby auto z polskiego salonu od 1 wlasciciela absolutnie bezwypadkowe... tak jest przynajmniej przez telefon. A na miejscu okazuje sie .... ehh.... Dzis chyba umarla we mnie nadzieja na kupno uzywanego Audi - tego sie nie da zrobic jesli ktos chce auto z polskiego salonu od 1 wlasciciela, ja juz nawet nie szukam po najnizszych cenach - nawet w wyszukiwarce mam ustawione od ceny najwyzszej... i d...pa.

                          W sumie to oprocz tego Audi A6 C6 z uzywanych to reszta mi sie podoba tak sobie - i w duzej mierze mi wszystko jedno czy to mialoby byc Renault Laguna (ale chyba bym jednak szukal tej obecnej schodzacej generacji), czy Opel Insignia (one potrafia byc tansze od Octavii II!!!!) czy Golf kombi 5 lub 6, czy Jetta, czy Citroen C5... po prostu podoba mi sie najbardziej to A6 C6 a kupic nie jest mi widac dane.

                          Poza tym mam teraz fiola na punkcie automatu - chce kupic auto z automatem. Innego nie chce (no chyba ze Skoda jednak te wyprzedaz zrobi...).

                          W cenie Superba active z kilkoma doposazeniami mam nowego VW Jetta highline z bezowym wnetrzem (pseudo polskorzana tapicerka) skrzynia dsg, xenonami, rozbudowanym systemem multimedialnym, oswietleniem ambiente, itd.

                          Ale znowu wydawac tyle kasy na samochod klasy kompakt tyle ze z duzym bagaznikiem, skoro za troche wiecej mozna miec uzywane Audi A6 C7... ale jakby dolozyc jeszcze troche to ...i tak bez konca.

                          Mam jeszcze dzis obejrzec uzywanego S2 w jakiejs tam maxymalnej wersji ale tez pewnie bedzie ze smietnika jak sie na koniec okaze.

                          I jakkolwiek coraz bardziej mnie kusi kupic nowe najtansze auto ze skrzynia automatyczna i duzym bagaznikiem... i ku mojemu przerazeniu wymogi te spelnia Rapid 1.2 tsi liftback z dsg... na ktorego rabaty wyprzedazowe byly (i pewnie beda) wieksze niz na Octavie...

                          wiec jeszcze skoncze na Rapidzie z dsg haha.

                          Powiem szczerze - wolalbym kupic uzywane auto bo sa duzo tansze, tylko nie moge znalezc uczciwego sprzedawcy.

                          Tyle w temacie zamowienia S3 :-)

                          Zobaczymy co wyjdzie.
                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                          Spalanie - Motostat.pl

                          Komentarz


                          • marlej108, Szukales czegos z Audi Select Plus?
                            Black magic

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez marlej108
                              Dzis chyba umarla we mnie nadzieja na kupno uzywanego Audi - tego sie nie da zrobic jesli ktos chce auto z polskiego salonu od 1 wlasciciela, ja juz nawet nie szukam po najnizszych cenach - nawet w wyszukiwarce mam ustawione od ceny najwyzszej... i d...pa.
                              Jak ktoś kupuje nowe A6 i jest z niego zadowolony i nie rozpiernicza go o drzewo to raczej oddaje je w rozliczeniu i bierze kolejne. Nie będzie się chrzanił ze sprzedażą na olx. Czyli moooże w komisach dealerskich coś znajdziesz? A najlepiej w komisach dealerskich na zachodzie, ale cena wyjdzie jak sądzę zaporowa.
                              Jeśli potrafiłbyś jeździć autem dłużej jak 3 lata to jednak nowy S3 będzie najlepszym wyborem.
                              I nie myśl o jakimś rapidzie (fujj!! :roll: )
                              Ps. Ostatnio siedziałem w Passacie i zaraz potem w S3. Jak dla mnie Passat nie miał wewnątrz Nic lepszego. Z zewnątrz zdecydowanie na korzyść S3. Kwestia jak jest w czasie jazdy, głównie interesowałby mnie hałas, odgłosy toczenia itp
                              Pozdrawiam
                              perfex

                              Octavia HTP

                              Komentarz


                              • sew1981, coś pisałeś ze piramida miła jakąś stłuczkę ?
                                marlej108, z jakim silnikiem szukasz a6 ? kombi ?

                                po autostradach latam 170 - 180 i jest to ok.
                                nawet O2 jest dość cicha jeżeli chodzi o szumy przy tych prędkościach.. no ale silnik to już inna sprawa... :roll:

                                jak dobrze są wyciszone a6c6 na przykład według was ?
                                O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                GVI 1.4TSI
                                LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                Komentarz


                                • leszekmw, zajrzyj w jego temat w dziale nasze auta i cofnij parę stron, nie wiedziałeś? grubo było, czarna do kasacji poszła :roll:
                                  dla ułatwienia, zjedź na dół tej strony to zobaczysz wóz:
                                  Forum - Octavia Club Polska
                                  ale kierownik spoko gość i naukę wyciągnął :wink:

                                  [ Dodano: Nie 18 Paź, 15 17:51 ]
                                  marlej108, ok dzięki za wyjaśnienie :wink:
                                  wiesz, zawsze możesz wpaść w wolnej chwili możemy się zgadać, karniesz się, ocenisz sobie, nawet II to wygodne auta - siedzeniami bije Vaga z tamtych lat, np. SI które miałem na pewno. A wiadomo jak możesz to i na III możesz polować. :wink:

                                  Komentarz


                                  • Dzis mialem chwile zeby dokladniej obmacac S3.
                                    Szalu na mnie we wnetrzu nie zrobil, ot szersza octavia, z tylu miejsca az nadto
                                    Fotele wydawaly sie szersze niz w O3, ale siedzi sie wyzej.
                                    Za to z zewnatrz wyglada swietnie 8)

                                    Patrzylem w dane techniczne i jedynie 2.0 280KM by mnie zadowolilo, wersja 220 na papierze jest wolniejsza od mojej o3.

                                    W tych pieniadzach raczej bym wybral audi a5 :roll:
                                    Black magic

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez greg505
                                      W tych pieniadzach raczej bym wybral audi a5 :roll:
                                      Superb 280km DSG 4x4 Ambition kosztuje 135.900. W temacie A5 chyba za to nie zaszalejesz...
                                      Pozdrawiam
                                      perfex

                                      Octavia HTP

                                      Komentarz


                                      • Audi A5 mam okazję czasem pojeżdzić tyle że dieslem 190KM i powiem tak - nie ma się czym zachwycać za te pieniądze , małe i ciasne to auto co bardziej wrażliwi to się mogą klaustrofobii nabawić ,wykończenie wewnątrz dobre ale materiały nie są warte aż takich pieniędzy. Szczerze ja nawet jakbym miał tyle do wydania na takie audi A5 czy to w dieslu czy w benzynie to bym nie kupił.
                                        Raz na wozie , raz pod wozem ,raz w nawozie....

                                        Komentarz


                                        • [quote="greg505"]

                                          Dzis mialem chwile zeby dokladniej obmacac S3.

                                          Patrzylem w dane techniczne i jedynie 2.0 280KM by mnie zadowolilo, wersja 220 na papierze jest wolniejsza od mojej o3. [/quote]

                                          Proszę spójrz jeszcze raz, bo coś Ci się pomyliło. Od kiedy prędkość maksymalna 245 km/h i
                                          przyspieszenie 0-100 km/godz. 7,0 s (S3 220 KM) są wartością słabszymi od prędkości maksymalnej 231 km/h i przyspieszenie 0-100 km/godz. 7,3 s (03 180 KM) ?

                                          Dane papierowe, tak Ty to napisałeś.

                                          Proszę szanujmy i nie oszukujmy się na wzajem.

                                          Komentarz


                                          • Może chodziło mu o to, że w S3 nie czuć takiego "kopa w plecy", bo jest bardziej komfortowo.
                                            Pozdrawiam
                                            Marcin

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Enriquez
                                              Może chodziło mu o to, że w S3 nie czuć takiego "kopa w plecy", bo jest bardziej komfortowo.
                                              może, tu tego nie napisał, możemy się tylko domyślać ale napisał, że chodzi o dane papierowe.

                                              Komentarz


                                              • Jakby ktoś chciał potestować osiągi i się pościgać to nowy SIII z wideorejestratorem jest w Starych Babicach

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Marillo
                                                  Audi A5 mam okazję czasem pojeżdzić tyle że dieslem 190KM i powiem tak - nie ma się czym zachwycać za te pieniądze , małe i ciasne to auto co bardziej wrażliwi to się mogą klaustrofobii nabawić ,wykończenie wewnątrz dobre ale materiały nie są warte aż takich pieniędzy. Szczerze ja nawet jakbym miał tyle do wydania na takie audi A5 czy to w dieslu czy w benzynie to bym nie kupił.
                                                  +1
                                                  Jeździłem 2 tygodnie i popieram. Z tyłu jest nawet problem żeby fotelik włożyć przez drzwi. Jedyne co faktycznie zachwyca to Sound System, reszta taka se
                                                  JEST >>> O2FL by Lockin

                                                  BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
                                                  BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
                                                  BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
                                                  BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

                                                  Komentarz


                                                  • Audi A5 bazuje na A4 B8, to generacja ktora juz pare lat ma na karku.

                                                    Obecnie wchodzi A4 B9 (oraz jest juz nowe Q7) a w 2016 kolejne nowe generacje. (A8, A6 , A5)

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X