Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowa Skoda Superb III

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Enriquez
    sew1981, nie znasz się, mi tam jest już mało, a jeżdżę jak emeryt - patrz moje spalanie w mieście.
    Powoli zbliżasz się do spalania 1.6TDI w mieście :diabelski_usmiech
    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

    Komentarz


    • Zamieszczone przez misza_zabrze
      ciekawe jak bedzie "szla" ta 280 konna wersja. Zastanawia mnie tez fakt czemu takiej konfiguracji nie wrzucili do O3 ??
      ja mam nadzieję że S3 280 będzie miała "tradycyjny" gift, albo po prostu będzie miała ten sam soft co GolfR i wypluje na hamowni nie mniej niż 290km. Wtedy delikatny soft powinien dać ze 330km. A to już ma sens i warto kupić jakąś niedrogą wersję ale z tym motorem.
      Pozdrawiam
      perfex

      Octavia HTP

      Komentarz


      • Raczej softowo jest jest cos zbite. Przeciez to jest ten sam kod silnika rozniacy sie ostatnia litera, wiec tylko inny wariant mocy.
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • Jeszcze uzupełnienie odnośnie mojego porównania B8 z S3
          Passat w wersji sedan jednak posiada zamykanie klapy bagażnika na przycisk z domykaniem. Nie posiadała tego wersja Comfortline więc może Highline posiada - muszę doczytać. W każdym razie w teście Zachara widać że ma.
          Dealer VW powiedział mi że nie ma i nie wiadomo czy i kiedy będzie mieć więc albo tego nie ma w specyfikacji na Polskę albo dealer niedouczony.

          PS
          Tym samym znika jedyny minus B8 jaki znalazłem


          O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Enriquez
            sew1981, nie znasz się, mi tam jest już mało, a jeżdżę jak emeryt - patrz moje spalanie w mieście.
            Miasto miastu nie równe. Podaj lepiej średnią prędkość z tej jazdy po mieście. Dla przykładu wracając z pracy we Wrocławiu z centrum do domu mam średnią prędkość 14-17km/h zależnie od dnia/pogody (godzina 16) i spalanie na pewno nie 8L
            JEST >>> O2FL by Lockin

            BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
            BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
            BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
            BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

            Komentarz


            • to na jaki rabat można liczyć przy zakupie.
              jakiego spalania można sie spodziewać w tym 2.0 280km?
              narazie brak usterek ...21-12-2009 wymiana akumulatora i przekroczyłem 103000tyś przebiegu...(listopad 2010r)juz 5lat minęło)..po przeglądzie .....Może czas na zmiany...kurde 17-12-2010 mam 104500tyś przejechane coś mało jeżdze ostaTNIO.......11-2011 przejechane 116000tyś wymiana rozrządu kpl

              Komentarz


              • 12 litrów przy normalnej jeździe bez zamulania - 10 z octavii rs + litr na większą masę + litr na haldex
                "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                Komentarz


                • Zamieszczone przez maro rs
                  12 litrów przy normalnej jeździe bez zamulania - 10 z octavii rs + litr na większą masę + litr na haldex
                  60PLN/100km. Auć.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez mac_aaron
                    Zamieszczone przez maro rs
                    12 litrów przy normalnej jeździe bez zamulania - 10 z octavii rs + litr na większą masę + litr na haldex
                    60PLN/100km. Auć.
                    Tja... 5-10 zł w te czy wewte to kupa szmalu.... Zwłaszcza gdy ktoś świadomie kupuje auto by jeździło w miarę szybko i płaci za to...
                    Pozdrawiam
                    perfex

                    Octavia HTP

                    Komentarz


                    • Jeszcze kilka lat temu kazde auto z wolnossaca benzyna o mocy 100KM palilo 10-11l, a takie co mialo 150KM to lekko 13l. Wiec chyba nie jest tak zle.
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz


                      • Jeśli to auto naprawdę będzie paliło 12 litrów przy normalnej jeździe bez zamulania, to będzie to mega niskie spalanie jak na osiągi, rozmiary auta i napęd na cztery koła.
                        BMW 130i - klik
                        kiedyś: Octavia 1.4 TSI - klik
                        BMW E36 '92 na tor

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez pawel934
                          Jeśli to auto naprawdę będzie paliło 12 litrów przy normalnej jeździe bez zamulania, to będzie to mega niskie spalanie jak na osiągi, rozmiary auta i napęd na cztery koła.
                          Tak niskie spalanie jest raczej nierealne,a to o którym pisze producent to można wsadzić między bajki.Rozmawiając z osobami co posiadają 2.0tsi wskazują na spalanie w mieście w okolicach 13-14ltr ,auta w automacie bez 4x4 i dużo słabsze niż 280KM. Kupując SIII w automacie 4x4 280KM liczyłbym na spalanie rzędu 15ltr/100km w mieście,na trasie poniżej 8ltr/100km raczej się nie zejdzie.p.s.Takim autem z takim silnikiem nie powinni jeździć ludzie,którzy liczą spalanie trzy miejsca po przecinku :wink: .
                          Respect All,Fear No One!

                          Komentarz


                          • Są pomiary spalania dla Cupry 280, więc jakiś punkt odniesienia jest >>> PYK <<<
                            JEST >>> O2FL by Lockin

                            BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
                            BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
                            BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
                            BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez DOBI
                              to na jaki rabat można liczyć przy zakupie.
                              jakiego spalania można sie spodziewać w tym 2.0 280km?
                              Wersja L&K - kombi, 4x4, DSG, 2.0 280KM ze wszystkim co jest dostępne z wyłączeniem pakietu dla palących i szyberdachem - 180 500 PLN brutto - oferta z wczoraj. Termin oczekiwania marzec/kwiecień 2016.
                              "Seks: Śniadanie mistrzów" - James Hunt

                              Komentarz


                              • Czyli ~10% rabatu. Termin realizacji bardzo mi sie podoba min. 6 miesiecy.
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Maicroft
                                  Czyli ~10% rabatu. Termin realizacji bardzo mi sie podoba min. 6 miesiecy.
                                  Przy kombi podobno może być ciut krócej... :roll:
                                  "Seks: Śniadanie mistrzów" - James Hunt

                                  Komentarz


                                  • No tak, a potem beda zle fazy ksiezyca, najemni pracownicy oglosza strajk, podwykonawca przezyje zime stulecia i tak zleci nam do wiosny.
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz


                                    • Ja wrócę do tematu spalania.
                                      Macie tu link do testu Zachara

                                      Co prawda to Golf i 300 KM ale w superbie 2.0 Tsi 280 KM spalanie powinno być podobne.
                                      Octavia 3 1.4 Tsi Brąz Topaz Ambition+Amazing+Canton i inne dodatki.
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75869
                                      http://www.youtube.com/channel/UCgYZicxNasAMuZs6oEIQvAA

                                      Komentarz


                                      • 7R czy Audi S3 pala 12-13l po miescie jezdzac normalnie.

                                        Golf 7R ma krotsze przelozenie glowne (prawdopodobnie, bo skrzynie niby te same), co ustalilismy juz jakis czas temu

                                        Obrazuja to tez dwa wklejone filmiki:
                                        7R przy 140km/h 3400obr/min
                                        Leon Cupra przy 140km/h 3200obr/min

                                        To jakos na spalanie miejskie rowniez sie przelozy.
                                        Spritmonitor.de

                                        Komentarz


                                        • Maicroft, myślisz, że ktoś kto rozważa zakup 7r lub cupry zastanawia się jaka jest różnica w spalaniu między nimi? :P
                                          wiadomo że spoko w granicach 13 walną z normalną nogą, przy takich ilościach 0,2 l w te lub inną nie gra roli
                                          taka basia z 2.0 tsi wzmocnionym to jednak nadal pewna "zabawka" miejska
                                          firma, czy ktoś kto dużo lata po trasach weźmie i tak diesla i najwyżej chipował będzie.
                                          szkoda, że Vag ma taką politykę, że nie wsadził do SIII 3.0 tdi, także w wersji 4x4 - to byłby ideał na trasy. No, ale w taki sposób byłby to strzał w Audi
                                          Takie 3.0 tdi w trasie walnie 8, a 2.0 tsi przy tych samych prędkościach już jednak powyżej 10 wciągnie sporo.... :P
                                          no tak ,ale teraz moda na te biturbo i downsizing... :roll:

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez sew1981
                                            myślisz, że ktoś kto rozważa zakup 7r lub cupry zastanawia się jaka jest różnica w spalaniu między nimi?
                                            wiadomo że spoko w granicach 13 walną z normalną nogą, przy takich ilościach 0,2 l w te lub inną nie gra roli
                                            Liczy, bo jakby nie liczyl to kupilby mase innych aut w podobnym budzecie z silnikai 6 cylindrowymi, bo tych 8 jest juz coraz mniej.

                                            Zamieszczone przez sew1981
                                            szkoda, że Vag ma taką politykę, że nie wsadził do SIII 3.0 tdi, także w wersji 4x4 - to byłby ideał na trasy. No, ale w taki sposób byłby to strzał w Audi
                                            Nie wsadzi, bo od Superba 2 wszystko co w nim jest dziedziczone jest po Golfie i Passacie ktore maja silniki poprzeczne. Tylko Baska 1 miala silniki wzdluzne, przez co bylo jej blizej do Audi niz Skody w Skodzie
                                            Spritmonitor.de

                                            Komentarz


                                            • Maicroft, baska 1 miala takie silniki, bo passat b5 miał wtedy takie silniki, a na nim bazuje wprost; a nie dlatego, że było jej blisko do audi (audi poprostu też bazowało na vw). Na to wychodzi, że audi w pewnym momencie odskoczyło, a reszta została w czarnej d.... :P oczywiście zgodnie z polityką vag.

                                              Komentarz


                                              • No to tak na świeżo, prosto z IAA 2015. Od wiosny 2016 r. będzie dostępna nowa wersja wyposażeniowa Superba III. Będzie to Sportline.
                                                Superba Sportline oparty będzie na wersji Style, a elementami charakterystycznymi bedą:
                                                - obniżone zawieszenie
                                                - sportowa, spłaszczona u dołu kierownica.
                                                - sportowe fotele przednie
                                                - tapicerka łącząca skórę z alkantarą (na boczkach drzwiowych jest alkantarą)
                                                - spojler tylnej klapy
                                                - lakierowane na czarno obudowy zewnętrznych lusterek
                                                - czarny dach.
                                                Oto fotki:

                                                Zdjęcie - 17.09.2015 | Fotosik.pl

                                                Link

                                                Zdjęcie - 17.09.2015 | Fotosik.pl

                                                Zdjęcie - 17.09.2015 | Fotosik.pl
                                                Czarny Elegance

                                                Komentarz


                                                • Big, III :wink:
                                                  nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                                                  Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                                                  Komentarz


                                                  • BADYL, słuszna uwaga, oczywiście chodzi o Superba III.
                                                    Dopiero co wróciłem z Frankfurtu, więc jestem trochę zmęczony, ale już poprawiłem.
                                                    Czarny Elegance

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X