Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowa Skoda Superb III

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez blackpw
    Generalnie od razu skreśliłem O3 właśnie przez to słabe wyciszenie.
    Jeżeli tylko wyciszenie jest powodem skreślenia auta a cała reszta w nim jest cacy to wg mnie lepiej kupić takie auto i je sobie wyciszyć niż szukać czegoś innego co będzie cichsze ale za to z innymi sporymi wadami. Wyciszanie to jest akurat rzecz którą specjaliści ogarniają. I to baaardzo skutecznie. Zwłaszcza w przypadku Superba za 100 czy 120 tys włożenie kilku tys na kompleksowe pełne wyciszanie może mieć spory sens. Wewnątrz akustycznie będzie jak w s-classe.
    Ja bym do tego dodał zrobienie wnętrza w pięknej pachnącej skórze poltrona frau wlacznie z poprawą profilu foteli ale to takie małe zboczenie może.
    Pozdrawiam
    perfex

    Octavia HTP

    Komentarz


    • Zamieszczone przez perfex
      Jeżeli tylko wyciszenie jest powodem skreślenia auta a cała reszta w nim jest cacy to wg mnie lepiej kupić takie auto i je sobie wyciszyć niż szukać czegoś innego co będzie cichsze ale za to z innymi sporymi wadami. Wyciszanie to jest akurat rzecz którą specjaliści ogarniają. I to baaardzo skutecznie. Zwłaszcza w przypadku Superba za 100 czy 120 tys włożenie kilku tys na kompleksowe pełne wyciszanie może mieć spory sens. Wewnątrz akustycznie będzie jak w s-classe.
      Ja bym do tego dodał zrobienie wnętrza w pięknej pachnącej skórze poltrona frau wlacznie z poprawą profilu foteli ale to takie małe zboczenie może.
      W sumie racja. Miałem nawet taki plan żeby w O2FL wyciszyć drzwi, jednak nie da się na pewno zmienić materiałów użytych do produkcji, np. szyb, które z tego co czytałem w VW mogą być lepsze (S3 ma szyby dźwiękochłonne/szczelne?), itp. Nie zmienisz też konstrukcji, i taki szum z okolicy lusterek będzie nadal nieźle słychać, bo jak szyby i uszczelki/słupki można dodatkowo wyciszyć?
      Niemniej jednak na pewno coś tam da się poprawić dodatkowym kosztem, ryzykiem (zawsze ktoś coś może skopać) i poświęconym czasem.
      Było: Oct2FL doposażony Mint 1.2TSI
      Jest: starszy diesel na B.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez blackpw
        W sumie racja. Miałem nawet taki plan żeby w O2FL wyciszyć drzwi, jednak nie da się na pewno zmienić materiałów użytych do produkcji, np. szyb, które z tego co czytałem w VW mogą być lepsze (S3 ma szyby dźwiękochłonne/szczelne?), itp. Nie zmienisz też konstrukcji, i taki szum z okolicy lusterek będzie nadal nieźle słychać, bo jak szyby i uszczelki/słupki można dodatkowo wyciszyć?
        Zawodowcy wymieniają fabryczne uszczelki i/lub dodają dodatkowe uszczelki, nie ma przez nie żadnych szumów. Słupki są wypełniane materiałami tłumiącymi. Szyby można foliować folią antywłamaniową, jest dosyć gruba a tylne dodatkowo przyciemnianą folią. Bardzo Profesjonalna taka zabawa w całym aucie to najmniej 5tys a realnie bliżej 8tys w takim Superbie. Ale efekty są spektakularne. (wyciszamy i nadkola i podłogę i dach, drzwi, bagażnik, słupki a można i pokrywę silnika, podwozie, nadkola od zewnątrz...)
        Pozdrawiam
        perfex

        Octavia HTP

        Komentarz


        • Zamieszczone przez blackpw
          W sumie racja. Miałem nawet taki plan żeby w O2FL wyciszyć drzwi, jednak nie da się na pewno zmienić materiałów użytych do produkcji, np. szyb
          Samo sedno. Osobna sprawa czy szyba jest laminowana i posiada warstwy akustyczne.
          Ale prostego faktu, ze szyby sa cieniutkie nie przeskoczysz - widze, a wlasciwie slysze to po Golfie. Nawet na postoju duzo wyrazniej niz w poprzednim aucie slysze w nim odglosy ruchu ulicznego, czy np. kobiet stukajacych obcasami itd. Ale co sie dziwic jezeli szyby boczne maja jakies 3/5 grubosci tej ze starego auta. Szyba czolowa to juz moze i 2-krotna roznica.

          Tego nie nadrobisz.

          Komentarz


          • Powie mi ktos jakie rabaty dają na passata przy zamawianiu nowego do produkcji i gdzie najlepiej zamawiac? Moze ktos poleci jakis namiar na fajnego dealera? W skodzie na superba wiem ze jest to 9% a jak wyglada to w przypadku nowego passata? Mój ojciec chce zamówic nowego passata , bylismy wczoraj w Poznaniu i stal tam w salonie do wziecia od reki passat 1.8 w manualu comfortline ale cena byla 125 tys pln. Taki sam samochod w konfiguratorze i to jeszcze w automacie dsg czyli duzo drozsza wersja wychodzi 120 tys , zastanawiamy sie tylko ile jeszcze rabatu od tej kwoty udaloby nam sie ugrać i jaka wyjdzie cena ostateczna i gdzie najlepiej dzwonic zeby zamówic. Ktoś coś ?
            Napisane za pomocą batonika KitKat

            Komentarz


            • Cofam to co powiedziałem, że Rapid jest spoko. Właśnie zjechałem po 600km na A4 i mam dość. 1.2tsi 90KM nie jedzie a spala jak moje 1.8. Poziom hałasu przy 140 nieakceptowalny.

              Komentarz


              • S3 ma szyby dźwiękochłonne/szczelne?
                Nie ma, nawet w opcji, w passku na Polske tez nie ma
                Black magic

                Komentarz


                • Zamieszczone przez greg505
                  S3 ma szyby dźwiękochłonne/szczelne?
                  Nie ma, nawet w opcji, w passku na Polske tez nie ma
                  Pastuch ma fabrycznie i w standardzie montowane szyby (na pewno boczne przednie i czołową) z wstawioną folią dźwiękochłonną.

                  Komentarz


                  • Tylko przednia
                    Black magic

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez greg505
                      Tylko przednia
                      Niestety, nie zgodzę się... Widziałem dokumentację serwisową Passata i były tam również szyby boczne z folią.

                      Komentarz


                      • Jak ja sie cieszę, ze mi żadne hałasy nie przeszkadzają. A wolno nie jeżdzę. I codziennie autostradą.
                        "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez mac_aaron
                          Cofam to co powiedziałem, że Rapid jest spoko. Właśnie zjechałem po 600km na A4 i mam dość. 1.2tsi 90KM nie jedzie a spala jak moje 1.8. Poziom hałasu przy 140 nieakceptowalny.
                          Ooo jaki wrazliwy.

                          Wlacz se Radio MaRyja glosniej i rozmodlony mknij do przodu ;-)
                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                          Spalanie - Motostat.pl

                          Komentarz


                          • W sumie czego oczekiwać od takiego cherlaka - do miasta ujdzie, ale autostrada to męczarnia. Lepiej wsiąść w pociąg i się zrelaksować, niż się czymś takim męczyć.
                            Pozdrawiam
                            Marcin

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez marlej108
                              Wlacz se Radio MaRyja glosniej i rozmodlony mknij do przodu ;-)
                              Jeździłem kiedyś tę samą trasę Pandą 2 1.2+LPG, gaz w podłodze, 155 zamknięty licznik i podobne odczucia były jak z podróży rapidem. Tyle że tamto było auto za grosze z 350k km na budziku po szkole jazdy, a to jest niespełna 2-latek nówka z salonu 45k km.

                              Jeśli między O3 a S3 jest taka przepaść akustyczna jak między O3 a R2 to warto brać Superba.

                              Komentarz


                              • Warto. Nie ma porównania żadnego.
                                Pozdrawiam
                                Marcin

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez mac_aaron
                                  Jeśli między O3 a S3 jest taka przepaść akustyczna jak między O3 a R2 to warto brać Superba.
                                  Roznica w wyciszeniu miedzy O3 a S3 jest symboliczna.

                                  Posiadam O3, S3 jezdzilem.

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez feels3
                                    Zamieszczone przez mac_aaron
                                    Jeśli między O3 a S3 jest taka przepaść akustyczna jak między O3 a R2 to warto brać Superba.
                                    Roznica w wyciszeniu miedzy O3 a S3 jest symboliczna.

                                    Posiadam O3, S3 jezdzilem.
                                    Dokladnie, jezeli ktos nie potrzebuje dodatkowej przestrzni to przesiadka z O3 na S3 nie ma sensu.
                                    Black magic

                                    Komentarz


                                    • exportsubripp, brałem dwa B8 do firmy to dostałem 15%. wcześniej miałem 4 auta od nich.
                                      O3 RS tsi & e92 M3

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Enriquez
                                        W sumie czego oczekiwać od takiego cherlaka - do miasta ujdzie, ale autostrada to męczarnia. Lepiej wsiąść w pociąg i się zrelaksować, niż się czymś takim męczyć.
                                        Na Jowisza... wsiasc w pociag???!!!???

                                        Nie dziekuje!



                                        To juz wole nawet Maluchem jechac :-)

                                        Ps. a Rapidem jechalem raz w zyciu - stosunkowo niedawno. I musze przyznac, ze oczekiwalem tandety, a tu mile rozczarowanie - po miescie - bardzo wygodnie i cichutko, na trasie (obwodnica Trojmiasta) tez bardzo fajnie. Ale zaznaczam - nie rozwijalem tam predkosci bliskich predkosci swiatla.

                                        Wydaje mi sie, ze troche przesadzacie... choc na pewno Rapid jest gorzej wyciszony niz O3 czy O2.

                                        Z drugiej strony nie sadze, zeby byl projektowany glownie do dynamicznego poruszania sie po autostradach, bo jakis taki wąskawy mi sie ciagle wydaje...

                                        PS. a moze ja jestem gluchy i mi takie halasy nie przeszkadzaja? Pamietam, jak kupowalem Fabie II 1.4 tdi i mi tu niektorzy pisali, ze tam halas straszny... i faktycznie niby dzwiek byl slyszalny wyraznie przez caly czas - taki traktorek i w porownaniu z moim Golfem 6, to wrecz byla kakofonia dzwiekowa, ale prawde mowiac... mi sie ten dzwiek dieselka .... podobal (wiem, wiem - to juz zboczenie). Co wiecej - w Fabce nigdy nie zastanawialem sie stojac na swiatlach czy mi silnik czasem nie zgasl i nie naciskalem pedalu gazu zeby sprawdzic czy wchodzi na obroty czy jednak sie wylaczyl, jak to sie dzialo w Golferze, gdzie na wolnych obrotach silnik po prostu byl praktycznie niczym niemowa...
                                        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                        Spalanie - Motostat.pl

                                        Komentarz


                                        • marlej108, widać, że dawno pociągiem nie jechałeś.
                                          Pozdrawiam
                                          Marcin

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Enriquez
                                            marlej108, widać, że dawno pociągiem nie jechałeś.
                                            Ja dziś na cmyntorz jechałem MKSem i było ch.owo :diabelski_usmiech

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez greg505
                                              Dokladnie, jezeli ktos nie potrzebuje dodatkowej przestrzni to przesiadka z O3 na S3 nie ma sensu.
                                              Sensowność zmiany auta to pojęcie względne. Zapewne nie ma sensu kupować bmw5 skoro bmw3 jest w zasadzie równie dobre, tak samo c-klasa i e-klasa. Ale... miliony ludzi jednak kupują te większe modele...
                                              Pozdrawiam
                                              perfex

                                              Octavia HTP

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez perfex
                                                Zamieszczone przez greg505
                                                Dokladnie, jezeli ktos nie potrzebuje dodatkowej przestrzni to przesiadka z O3 na S3 nie ma sensu.
                                                Sensowność zmiany auta to pojęcie względne. Zapewne nie ma sensu kupować bmw5 skoro bmw3 jest w zasadzie równie dobre, tak samo c-klasa i e-klasa. Ale... miliony ludzi jednak kupują te większe modele...
                                                Dokładnie. Jak dla mnie różnica między OIII a SIII jest spora,a czy warto zmieniać to już sprawa indywidualna.
                                                Respect All,Fear No One!

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez perfex
                                                  Sensowność zmiany auta to pojęcie względne. Zapewne nie ma sensu kupować bmw5 skoro bmw3 jest w zasadzie równie dobre, tak samo c-klasa i e-klasa. Ale... miliony ludzi jednak kupują te większe modele...
                                                  Ile z tych milionow przesiada sie bezposrednio z BMW3 na 5, z A4 na A6 z C-klasy na E-klase?

                                                  Chodzi o zmiane z O3 na S3.

                                                  Jakbym mial np O2, to S3 bylby sporym krokiem do przodu i ciekawa opcja.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Enriquez
                                                    marlej108, widać, że dawno pociągiem nie jechałeś.
                                                    ostatnio jechalem pociagiem na Targi Motoryzacyjne do Poznania i spowrotem (kwiecien b.r.?).

                                                    Do Poznania - w naszym przedziale byla zepsuta klimatyzacja... i nie dalo sie jej ani ograniczyc, ani wylaczyc - bylo koszmarnie zimno. Rozpoczalem interwencje u milej pani konduktor. Pani zaczela szukac dla nas miejsc w innych przedzialach - w koncu znalazla caly wolny - przesadzila nas wszystkich tam. Doslownie po 15 minutach pociag stanal na stacji w jakims miescie i pojawili sie w przedziale pasazerowie, ktorzy mieli wykupione miejsca w tym przedziale. No to znowu do Pani zeby nam dala jakies miejsca gdzie nie zamarzniemy... a ona na to: "To ja juz nie wiem co mam robic"... skonczylo sie na tym ze na wlasna reke szukalismy wolnych miejsc...

                                                    W drodze powrotnej z Poznania... najpierw pociag Intercity sie spoznil bagatela... dwie godziny.

                                                    Potem w przedziale omal nie dokonalem zabojstwa kwalifikowanego (ze szczegolnym okrucienstwem) na dwoch mlodych i wyjatkowo glupich studentach - a dokladnie chlopczyku i dziewczynce, ktorzy toczyli dyspute religijno-polityczno-spoleczna okolo dupy Maryni przez praktycznie cala podroz. Nawijali bez przerwy. W przyplywie dramatu zaczalem liczyc czas na zegarku kiedy ktos z nich czegos nie mowi, max. to bylo 40kilka sekund. Student w co trzecim zdaniu podkreslal "jestem katolikiem"... w pewnym momencie facet siedzacy tez w przedziale wstal mamroczac pod nosem "nie wytrzymam tego" i wylazl na korytarz gdzie stal oparty o drzwi przedzialu przez kilkadziesiat minut.

                                                    Dlatego - nie wiem - moze przyciagam takie sytuacje ;-) ale w samochodzie nawet jak nie jest to Mercedes S-klasy jednak takich przygod nie mam... (za to oczywiscie mozna miec inne hehe).

                                                    Ogolnie - zawsze wole samochod od transportu publicznego, no chyba ze to ma byc jazda w korku - wtedy dostaje fiola.

                                                    Ps. a wrajac do tematu Superba - wczoraj widzialem dwa na miescie. Jeden szary biznes kombi active - piekny mimo braku moich ukochanych chromow wokol szyb. Drugi czarny limuzyna. Musze powiedziec, ze te ledowe swiatla z tylu troszke podobnie jak w O3 sa jak dla mnie za cieniutkie - takie delikatne, osobiscie bym wolal aby byly nieco "grubsze", za to z przodu te ledy w S3 niczym rogi - wygladaja niezle, przypominaja mi troche niektore modele Audi z podobnymi ledami zagietymi niczym rogi do gory.

                                                    Ogolnie jednak - tak jak kiedys mialem fiola na punkcie S2, do momentu az zrealizowalem dzieciece wrecz marzenie i go sobie kupilem, tak teraz na punkcie S3 fiola nie mam zadnego. Ot ladne nowoczesne auto... jak wiele innych. Jakbym mial mozliwosc odliczen na firme to bym bral je powaznie pod uwage, a tak jako klient indywidualny to raczej nie jestem zainteresowany jakos szczegolnie, no chyba ze cena jakas super atrakcyjna, ale jak na razie to takowej nie ma.

                                                    Swoja droga - zdaje sie ze w tym miesiacu ruszaja wyprzedaze w VW - tak mi przynajmniej mowil dealer jakis czas temu.
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                                    Spalanie - Motostat.pl

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X