Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowa Skoda Superb III

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Tu była już kiedyś taka rozkminka 1.4 vs. 1.8 TSI w O2FL.
    Wnioski podobne.
    Pozdrawiam
    Marcin

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Enriquez
      Tu była już kiedyś taka rozkminka 1.4 vs. 1.8 TSI w O2FL.
      Wnioski podobne.
      Pytanie jest jakie turbiny mają te silniki. Producent, numer katalogowy, średnica ślimaka. To zmienia/znaczy wszystko.
      Pozdrawiam
      perfex

      Octavia HTP

      Komentarz


      • W takim razie być może uda mi się sprawdzić, jakie turbo siedzi w 1.4 i w 1.8. Jeśli takie samo, to już w ogóle nie ma o czym dyskutować.
        Pamiętać trzeba też, że 1.8 jest cięższy niż 1.4. Według papierów to +/- 65kg.

        Komentarz


        • 1.4 jest wyraznie glosniejszy, gorsza kultura pracy i od strony akustycznej sprawia wrazenie wysilonego malego silniczka. Osiagi sa spoko, ale wrazenia akustyczne przecietne.

          1.8 brzmi duzo lepiej, i jest cichszy.

          Komentarz


          • Moze i tak ale trzeba sobie postawić pytanie czy za ten dźwięk warto płacić zuzyciem litra paliwa na 100 km czyli w przypadku eksploatacji na dystansie 200000 km ok 8500 zl.Kazdy oceni sam.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez feels3
              1.4 jest wyraznie glosniejszy, gorsza kultura pracy i od strony akustycznej sprawia wrazenie wysilonego malego silniczka.
              benzynka na pasku głośna? no to jak głośny jest tdi w tym aucie z natury swej głośniejszy?

              [ Dodano: Czw 24 Gru, 15 14:30 ]
              Tomcio, nie mówiąc o dopłacie do silnika..
              Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

              Komentarz


              • Jak kogoś stać to dlaczego nie dopłacać?
                Niektórzy do zestawu audio kupują złote kable po 200zł/m, bo słyszą różnice, a inni dopłacą 8 tysi do silnika i drugie tyle do spalania, żeby mieć upragnioną (wmówioną, czy nie - nie wiem, nie testowałem) ciszę.

                Dla mnie sprawa jest prosta - jak osiągi do zakresu 3-3,5tys. obr. w obu są niemal identyczne, to wolę, żeby mi kasa została w kiejdzie. Nawet za cenę 2dB głośniej w kabinie.

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Enriquez
                  W O3 strasznie mnie ta klima automatyczna wnerwia - co chwila jak popada parują szyby i ten cały czujnik wilgotności jest o kant d.... roztrzaskać. Muszę ręcznie dać ten guzik od przedniej szyby na max, wtedy się robi spokój.
                  no zakładam że filtr masz wymieniony , może tylko klapka od wewnetrznego się nie zamyka do końca..? aż dziwne , najprawdopodobniej słaba konstrukcyjnie wentylacja..
                  w życiu O3 nie kupię raczej.. , coraz bardziej mi się wydaje że jest gorsza od O2 pod wieloma względami.. :roll:

                  Zamieszczone przez piramida
                  Osobiście climatronik mnie trochę wkurza, w cieplejsze dni jak samochód sie nagrzeje to przy włączeniu klimy zaczyna chłodzic jak pojebana, wolę ustawić sobię klimę po swojemu, ręcznie z mniejszym nadmuchem niż ten co sugeruje climatronik.
                  no raczej hameryki nie odkryłeś :lol: , chyba każdy z nas tak robi..osobiście w upalne dni jak wsiadam rozgrzany do rozgrzanego auta to ustawiam temp. na ~26st.
                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                  GVI 1.4TSI
                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez leszekmw
                    no zakładam że filtr masz wymieniony , może tylko klapka od wewnetrznego się nie zamyka do końca..? aż dziwne , najprawdopodobniej słaba konstrukcyjnie wentylacja..
                    Coś Ci się chyba pomyliło z wymianami. Auto ma kilka miesięcy. Bez jajec.
                    Pozdrawiam
                    Marcin

                    Komentarz


                    • Enriquez, w kilka miesięcy można zrobić kilkadziesiąt tysięcy kilometrów, także uwaga jak najbardziej na miejscu :P skąd mamy wiedzieć czy auto robi 1 czy 10 tkm/miesiąc?
                      W przypadku filtra p.pyłkowego przebieg ma zasadnicze znaczenie i ilość powietrza jaką musiał przefiltrować.
                      Było szybkie
                      2.0 TDI BKD 177km/402Nm by Aligator
                      CITROEN C5 III TOURER EXCLUSIVE
                      163HDI HYDRACTIVE 3+
                      Jest wycieczkowóz
                      VW Sharan 7n 2.0TDI 170km DSG

                      Komentarz


                      • Myslałem o superbie ale biorąc pod uwagę coraz gorzą jakość VW w obecnym momencie zdecydował bym sie na puga 508 np takiego:
                        Access Denied
                        lepiej wyposażony od superba i tanszy.
                        Ale auto bede kupował najwcześniej za rok tak wiec moze cos sie zmieni

                        Komentarz


                        • PiotreQ, A w którym miejscu jest lepiej wyposażony od Superba? Poza tym wygląda na leciwe już auto, że o ilości miejsca w środku nie trzeba nawet wspominać. Takiego Peugeota to możesz sobie porównywać, ale z Octavią.
                          Pozdrawiam
                          Marcin

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez lukasiasty
                            Enriquez, w kilka miesięcy można zrobić kilkadziesiąt tysięcy kilometrów,
                            o właśnie...
                            O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                            GVI 1.4TSI
                            LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                            tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Enriquez
                              PiotreQ, A w którym miejscu jest lepiej wyposażony od Superba? Poza tym wygląda na leciwe już auto, że o ilości miejsca w środku nie trzeba nawet wspominać. Takiego Peugeota to możesz sobie porównywać, ale z Octavią.
                              Po pierwsze trwałość, w peżo niesmiertelny silnik 2.0hdi, obecnie sytuacja tdi jest nie jasna.
                              W dodatku mamy za 105k navi panorame siegajacą konca auta, kamery cofania etc, tempomat, 2 strefy klimy, grzane stołki full ledy, automatyczne swiatla, w pełni elektryczne stołki, pół skóry, keyless, czuniki swiatla deszczu etc, head up.

                              nie wiem co skoda oferuje więcej prócz TV ktore kosztuje 10k
                              i tak jak pisałem jakość skody obecnie znacznie spadła i najzwyczajniej w świecie sie boje kupić pół vw a szukam auta na min 8-10 lat ?
                              inna sprawa ze za takie wyposażenie w skodzie trzeba dac min 130-145 tys.

                              Komentarz


                              • Jakość Skody spadła a Peugeota się podwyższyła. Ciekawa teoria. Ten konkretny egzemplarz Peugeota kosztuje katalogowo 149.000 PLN. Nie ma skóry, tylko półskórę, nie ma świateł dynamicznych, nie ma aktywnego tempomatu i szeregu innych drobnych udogodnień. Po 7000 km traci 1/4 wartości. Nie uważasz, że to trochę przesada i z czegoś to wynika? Jasne, dla kogoś szukającego używanego pojazdu jest to okazja jakiej trudno szukać, bo takiego spadku wartości już nie będzie. Jak porównujesz samochody to nowy do nowego i używany do używanego a nie z gruszki i pietruszki. Tak to ja mogę powiedzieć, że kupię Mercedesa 124D - niezawodny jak żaden inny.
                                Pozdrawiam
                                Marcin

                                Komentarz


                                • Francuza sie nie kupuje nowego. Szkoda kasy. Tym razem chcialem nowe, wiec 508 odpadla, bo cena za 180KM HDI GT + automat z wyposazeniem, ktore chcialem, to 160k zl. Nie wiem jak z rabatami za takie fury, ale one traca duzo duzo wiecej. Choc HDI to moj faworyt wsrod dieslli.
                                  Moja RS Combi

                                  Komentarz


                                  • Hubee, nie mówię, że francuzy są złe, tylko po prostu droższe od Skody a gorzej wyposażone i szybciej tracą na wartości.,
                                    Pozdrawiam
                                    Marcin

                                    Komentarz


                                    • Wiem, bo mam przelatane 113.000 w C4, hamulce, dwa laczniki stabilizatora i poduszka silnika (bo skrzypiala). Serwis co 20k km, oleju nie bierze wcale i pali 4,5l :P

                                      W Cytrynie / Pugu nie ma aktywnego tempomatu, ani grzanej przedniej szyby i wielu innych.
                                      Moja RS Combi

                                      Komentarz


                                      • Coraz mniej jestem do tego S3 przekonany ....

                                        - lipa z tym DSG7 w połączeniu z 1.8 TSI - ograniczenie momentu do poziomu tego w 1.4 TSI to po cholerę ten silnik brać i dopłacać jak za zboże ?
                                        - 1.8 TSI na pewno bardziej cichy i lepiej brzmiący ale to też kwestia wyciszenia auta. W 03 różnica w dzwięku auta z 1.4 jest zauważalna ale nie odbierałbym tego jako minus i że głośniej , po prostu czuje się i słyszy że inny silnik więc w S3 powinna być ta różnica jeszcze mniejsza
                                        - dodatkowo 1.4 TSI tańszy, lżejszy, mniejsze zużycie paliwa ACT i związane z tym wątpliwości co do trwałości

                                        - 1.8 TSI w manualu inna bajka . Po mojej O2 wiem że mocy nie brakuje ale jednak silnik to odczuł jak załadowałem ja kiedyś po dach na 1000 km trasę. Trzeba było brać poprawkę nie tylko na hamowanie ale i na przyspieszanie. W 1.4 może byc tylko gorzej.

                                        - Dodatkowo wkurzają mnie te fotele w S3. Jak za auto 100 tys. + to są one dla mnie zbyt mało wygodne i tandetnie wykonane. Materiał kiepski i nawet z wyglądu mi sie nie podobają (szczególnie wersja Style )Z przeszyć wyłażą różne niepoobcinane nitki itp
                                        Z wyglądu chyba najbardziej to mi się podoba tapicerka z wersji Ambiente. Taka kropkowana ale widziałem tylko na zdjęciu i przez szybę ale nie dotykałem i nie siedziałem.

                                        - Cena - Plus 5 tys? Słuszny ruch Skody skoro globalnie sie ludzie rzucili i produkcja nie wyrabia .... Będą mieli z czego ciąć jak sprzedaż kiedyś spadnie ... ale tymczasem tym bardziej nie kupię...

                                        - Działania "topowych" salonów Skody dodatkowo mnie zniechęcają do marki .... w jednym z nich czekam już 2 tydzień na konkretną ofertę na S3.
                                        Dodatkowo serwis zrobił wszystko bym przestał lubić tą markę ... Nie rozumiem jak można budować relacje biznesową z klientem przez lata by potem mieć go w dupie ?
                                        Takie wyrzucanie pieniędzy w błoto ....

                                        Przyjdzie chyba kupić lżejszego , tańszego i lepiej wykończonego Passata B8 ....
                                        Ceny Passata plus 1400 PLN od nowego roku ....

                                        Ciekawe czy teraz oprócz upustu rocznikowego dają standardowe rabaty ?


                                        O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                        Komentarz


                                        • Swoją drogą ciekawe jak będzie wyglądała OIII FL (zdjęcia zamaskowanej już widziałem), czy pójdzie w ślady SIII?..

                                          Komentarz


                                          • Dzisiaj przy okazji wymiany oleju pooglądałem sobie kilka Superbów. Według mnie najładniej wygląda beżowy
                                            ]"]404 Not Found

                                            ]"]404 Not Found

                                            ]"]404 Not Found
                                            ]"]404 Not Found

                                            Komentarz


                                            • Ironik, też tak uważam :-P

                                              i ładna felga , trzeba pomyśleć :wink:
                                              pozdrawiam Adam
                                              Octavia 2 - Tour II - Kosiarka


                                              Spontany Katowickie

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez voltar
                                                Coraz mniej jestem do tego S3 przekonany ....

                                                - lipa z tym DSG7 w połączeniu z 1.8 TSI - ograniczenie momentu do poziomu tego w 1.4 TSI to po cholerę ten silnik brać i dopłacać jak za zboże ?
                                                - 1.8 TSI na pewno bardziej cichy i lepiej brzmiący ale to też kwestia wyciszenia auta. W 03 różnica w dzwięku auta z 1.4 jest zauważalna ale nie odbierałbym tego jako minus i że głośniej , po prostu czuje się i słyszy że inny silnik więc w S3 powinna być ta różnica jeszcze mniejsza
                                                - dodatkowo 1.4 TSI tańszy, lżejszy, mniejsze zużycie paliwa ACT i związane z tym wątpliwości co do trwałości

                                                - 1.8 TSI w manualu inna bajka . Po mojej O2 wiem że mocy nie brakuje ale jednak silnik to odczuł jak załadowałem ja kiedyś po dach na 1000 km trasę. Trzeba było brać poprawkę nie tylko na hamowanie ale i na przyspieszanie. W 1.4 może byc tylko gorzej.

                                                - Dodatkowo wkurzają mnie te fotele w S3. Jak za auto 100 tys. + to są one dla mnie zbyt mało wygodne i tandetnie wykonane. Materiał kiepski i nawet z wyglądu mi sie nie podobają (szczególnie wersja Style )Z przeszyć wyłażą różne niepoobcinane nitki itp
                                                Z wyglądu chyba najbardziej to mi się podoba tapicerka z wersji Ambiente. Taka kropkowana ale widziałem tylko na zdjęciu i przez szybę ale nie dotykałem i nie siedziałem.

                                                - Cena - Plus 5 tys? Słuszny ruch Skody skoro globalnie sie ludzie rzucili i produkcja nie wyrabia .... Będą mieli z czego ciąć jak sprzedaż kiedyś spadnie ... ale tymczasem tym bardziej nie kupię...

                                                - Działania "topowych" salonów Skody dodatkowo mnie zniechęcają do marki .... w jednym z nich czekam już 2 tydzień na konkretną ofertę na S3.
                                                Dodatkowo serwis zrobił wszystko bym przestał lubić tą markę ... Nie rozumiem jak można budować relacje biznesową z klientem przez lata by potem mieć go w dupie ?
                                                Takie wyrzucanie pieniędzy w błoto ....

                                                Przyjdzie chyba kupić lżejszego , tańszego i lepiej wykończonego Passata B8 ....
                                                Ceny Passata plus 1400 PLN od nowego roku ....

                                                Ciekawe czy teraz oprócz upustu rocznikowego dają standardowe rabaty ?
                                                Problem w tym, że jakos nowego paska tez jest marna.
                                                Czekam na mozliwosc jazdy thalismanem ciekawe kiedy pug pokaze nowego flagowca no i warto zerknac na toyote, niesmiertelne benzyny, tragiczne diesle, oblesne wykonczenie i zerowa awaryjnosc.
                                                Superb tez jest fajny ale tak jakosc i wybor silnikow :roll: 2.0 tsi jest super ale nie wiesz czy zaraz nie okaże się po 50 tys ze silnik to złom bo miałeś pecha ;/

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez PiotreQ
                                                  Problem w tym, że jakos nowego paska tez jest marna.
                                                  Czekam na mozliwosc jazdy thalismanem ciekawe kiedy pug pokaze nowego flagowca no i warto zerknac na toyote, niesmiertelne benzyny, tragiczne diesle, oblesne wykonczenie i zerowa awaryjnosc.
                                                  Superb tez jest fajny ale tak jakosc i wybor silnikow :roll: 2.0 tsi jest super ale nie wiesz czy zaraz nie okaże się po 50 tys ze silnik to złom bo miałeś pecha ;/
                                                  czyli wychodzi na to, że nie ma co kupić.

                                                  Komentarz


                                                  • też na beżowego stawiam

                                                    Ciekawy jestem szarych
                                                    pozdrawiam - Darek

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X