Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowa Skoda Superb III

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez voltar
    Coraz mniej jestem do tego S3 przekonany ....

    - lipa z tym DSG7 w połączeniu z 1.8 TSI - ograniczenie momentu do poziomu tego w 1.4 TSI to po cholerę ten silnik brać i dopłacać jak za zboże ?
    - 1.8 TSI na pewno bardziej cichy i lepiej brzmiący ale to też kwestia wyciszenia auta. W 03 różnica w dzwięku auta z 1.4 jest zauważalna ale nie odbierałbym tego jako minus i że głośniej , po prostu czuje się i słyszy że inny silnik więc w S3 powinna być ta różnica jeszcze mniejsza
    - dodatkowo 1.4 TSI tańszy, lżejszy, mniejsze zużycie paliwa ACT i związane z tym wątpliwości co do trwałości

    - 1.8 TSI w manualu inna bajka . Po mojej O2 wiem że mocy nie brakuje ale jednak silnik to odczuł jak załadowałem ja kiedyś po dach na 1000 km trasę. Trzeba było brać poprawkę nie tylko na hamowanie ale i na przyspieszanie. W 1.4 może byc tylko gorzej.

    - Dodatkowo wkurzają mnie te fotele w S3. Jak za auto 100 tys. + to są one dla mnie zbyt mało wygodne i tandetnie wykonane. Materiał kiepski i nawet z wyglądu mi sie nie podobają (szczególnie wersja Style )Z przeszyć wyłażą różne niepoobcinane nitki itp
    Z wyglądu chyba najbardziej to mi się podoba tapicerka z wersji Ambiente. Taka kropkowana ale widziałem tylko na zdjęciu i przez szybę ale nie dotykałem i nie siedziałem.

    - Cena - Plus 5 tys? Słuszny ruch Skody skoro globalnie sie ludzie rzucili i produkcja nie wyrabia .... Będą mieli z czego ciąć jak sprzedaż kiedyś spadnie ... ale tymczasem tym bardziej nie kupię...

    - Działania "topowych" salonów Skody dodatkowo mnie zniechęcają do marki .... w jednym z nich czekam już 2 tydzień na konkretną ofertę na S3.
    Dodatkowo serwis zrobił wszystko bym przestał lubić tą markę ... Nie rozumiem jak można budować relacje biznesową z klientem przez lata by potem mieć go w dupie ?
    Takie wyrzucanie pieniędzy w błoto ....

    Przyjdzie chyba kupić lżejszego , tańszego i lepiej wykończonego Passata B8 ....
    Ceny Passata plus 1400 PLN od nowego roku ....

    Ciekawe czy teraz oprócz upustu rocznikowego dają standardowe rabaty ?
    Pytanie ogolne: Jesli Mondeo, Passat B8, Mazda 6, SIII kosztowalyby dokladnie tyle samo, to dlaczego wybralibyscie SIII?
    Tylko ze wzgledu na kufer?
    VW Golf VI 1.4TSI 122KM Highline
    VW Passat B8 2.0TDI 190KM Highline

    Komentarz


    • Ironik, z tych co pokazałeś to beżowy ale ciekawi mnie bardzo ten zieleń jungle. Widziałem takiego superba na fotkach mobile.de i dla mnie kolor rewelacja
      nasze auta: MÓJ SMOCZEK

      Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

      Komentarz


      • BADYL, wygląda dobrze:
        De Chineese versie van de Superb 3 | Skodaforum.nl
        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

        Komentarz


        • czy wersja na Chiny ma 330 koni, czy tam jest inny przelicznik mocy
          Załączone pliki
          OII 1,4 TSI Elegance

          KUPIĘ: fotel kierowcy ELEGANCE '09 czarna tapicerka (może być bez poduchy)

          Silnik smaruje MOTUL 8100 X-clean+ 5W30

          Komentarz


          • Za mocna nie może być, bo ma tłumiki jak w starym TDI.
            Pozdrawiam
            Marcin

            Komentarz


            • bylem teraz na stronie 上汽大众斯柯达SKODA官网丨2024新款明锐PRO柯迪亚克柯米克GT-SUV汽车报价及图片参数配置

              wersje na ten rynek:

              TSI280 dwusprzęgłową zautomatyzowaną skrzynię
              TSI330 dwusprzęgłową zautomatyzowaną skrzynię
              TSI380 dwusprzęgłową zautomatyzowaną skrzynię

              ale w konfiguratorze pojawia sie tylko 220 KM
              OII 1,4 TSI Elegance

              KUPIĘ: fotel kierowcy ELEGANCE '09 czarna tapicerka (może być bez poduchy)

              Silnik smaruje MOTUL 8100 X-clean+ 5W30

              Komentarz


              • Zamieszczone przez BADYL
                Ironik, z tych co pokazałeś to beżowy ale ciekawi mnie bardzo ten zieleń jungle. Widziałem takiego superba na fotkach mobile.de i dla mnie kolor rewelacja
                Ja znalazłem taka fotę zielonego
                Załączone pliki
                jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                Komentarz


                • a mnie się wydaje że i ten srebrny całkiem całkiem..
                  może ten kolor wróci do łask..
                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                  GVI 1.4TSI
                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                  Komentarz


                  • Te chinskie wersje dziwne.

                    Bo w opisie silnik TSI, a skrzynia automatyczna DSG 7 biegow i tak jest przy kazdym DSG. Chyba ze oni maja silnik 1.4 albo 1.8TSI w ofercie. Bo nigdzie tego tam nie widze, mozna sie tylko domyslic ze opis zawiera 4 cylindry TSI
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez polrob
                      Ja znalazłem taka fotę zielonego
                      Z której strony on jest zielony ? Dla ułatwienia próbnik koloru masz w tle zdjęcia ...

                      [ Dodano: Sro 30 Gru, 15 12:58 ]
                      Zamieszczone przez idas
                      Pytanie ogolne: Jesli Mondeo, Passat B8, Mazda 6, SIII kosztowalyby dokladnie tyle samo, to dlaczego wybralibyscie SIII?
                      Tylko ze wzgledu na kufer?
                      SIII wybrałbym zamiast B8 za:

                      - wygląd i styl (szczególnie na korzyść porównanie wersji kombi ale liftback także)
                      - funkcjonalność bagażnika (liftback kontra sedan)
                      - simply clever
                      - wielkość bagażnika i przestrzeń z tyłu (o ile bym tego potrzebował a nie potrzebuję .... )



                      Generalnie moje wrażenia zmieniły się w takim kierunku że o ile OIII jest klasą samą w sobie i ma dosyć dobrze dobraną cenę w odniesieniu do pozycji rynkowej to o tyle SIII wydaje mi się że wszedł w rejony cenowe w których konkurencja jest już dużo większa i trochę za mało mi tego premium Skody
                      w tym pojeździe ... choć Skoda oczywisście twierdzi inaczej.
                      Prawdopodobnie jest to świetne auto sprytnie zrobione tak by przyniosło firmie krociowe zyski ale trochę oszczędności tam jest które pasują do tego auta jak kwiatek do kożucha ...


                      O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                      Komentarz


                      • voltar,

                        Może daleko mu do zielonego, chyba że jak oliwki, ale Skoda nazywa go zielony jungel także przyjmuję że jest to zielony kolor auta.
                        jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                        była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                        była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                        Komentarz


                        • Najladnieszyj S3 to liftback w kolorze szary bizness i basta :-)

                          ps. a od stycznia do konca listopada sprzedaz Superba ma gorsze w Polsce wyniki o 22% w porownaniu z zeszlym rokiem. Pewnie to wynika ze zmiany modelu...

                          chociaz...

                          VW Passat tez sie zmienil i ... sprzedaz w ciagu analogicznego okresu urosla... i znalazl sie w Top Ten 10 najlepszych modeli sprzedawanych w Polsce (tak samo zreszta jak lacznie w Europie).

                          Ps. swoja droga wlasnie przeczytalem ze zamiast duzego suva o nazwie Montania (ladnej) moze byc uzyta nazwa... Kodiak... moze Kojak (Kodżak)? ;-)

                          Nowy SUV Skody będzie nazywać się... | www.samar.pl
                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                          Spalanie - Motostat.pl

                          Komentarz


                          • marlej108,

                            tylko S3 zmieniła się w maju-czerwcu tego roku a pasek mial wymianę modelu październik-listopad 2014
                            jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                            była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                            była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez marlej108
                              Najladnieszyj S3 to liftback w kolorze szary bizness i basta :-)
                              szary zawsze najlepszy!!!!! :wink:
                              pozdrawiam - Darek

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez voltar
                                [ Dodano: Sro 30 Gru, 15 12:58 ]
                                Zamieszczone przez idas
                                Pytanie ogolne: Jesli Mondeo, Passat B8, Mazda 6, SIII kosztowalyby dokladnie tyle samo, to dlaczego wybralibyscie SIII?
                                Tylko ze wzgledu na kufer?
                                SIII wybrałbym zamiast B8 za:

                                - wygląd i styl (szczególnie na korzyść porównanie wersji kombi ale liftback także)
                                - funkcjonalność bagażnika (liftback kontra sedan)
                                - simply clever
                                - wielkość bagażnika i przestrzeń z tyłu (o ile bym tego potrzebował a nie potrzebuję .... )
                                Do dzisiaj tez widzialem same "wady" w sedanie przy porownaniu do liftback, ale...jak otwieram bagaznik sedana, to nie pizg* w aucie, bo przestrzen jest nadal zamknieta
                                Jak otworze Octavie / SIII, to zimno zaraz w calym aucie :P
                                No a w lato nie bedzie walic goracem do kabiny
                                VW Golf VI 1.4TSI 122KM Highline
                                VW Passat B8 2.0TDI 190KM Highline

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez marlej108
                                  ps. a od stycznia do konca listopada sprzedaz Superba ma gorsze w Polsce wyniki o 22% w porownaniu z zeszlym rokiem. Pewnie to wynika ze zmiany modelu...
                                  może dlatego że praktycznie mało kto go odbiera ze względu na opóźnienia a od tego momentu może liczy sie że auto zostało sprzedane...
                                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                  GVI 1.4TSI
                                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez idas
                                    Do dzisiaj tez widzialem same "wady" w sedanie przy porownaniu do liftback, ale...jak otwieram bagaznik sedana, to nie pizg* w aucie, bo przestrzen jest nadal zamknieta
                                    I możesz mieć elektryczna roletę w sedanie a w liftbacku nie ... no i sedan to klasyka

                                    [ Dodano: Czw 31 Gru, 15 14:43 ]
                                    Zamieszczone przez polrob
                                    Może daleko mu do zielonego, chyba że jak oliwki, ale Skoda nazywa go zielony jungel także przyjmuję że jest to zielony kolor auta.
                                    Wybacz ale zielony jungel to nie jest zielony tylko >> zielony jungel ...
                                    Najbardziej podoba mi się nazwa koloru krasy ... albo zielony krasy Jaki to kolor ?

                                    [ Dodano: Czw 31 Gru, 15 14:47 ]
                                    Zamieszczone przez marlej108
                                    Ps. swoja droga wlasnie przeczytalem ze zamiast duzego suva o nazwie Montania (ladnej) moze byc uzyta nazwa... Kodiak... moze Kojak (Kodżak)?
                                    Ta zmiana to chyba ze Snowmana na Kodiak ... i to raczej dobra decyzja.
                                    Nazwa Kodiak pasuje do SUVa ... to wyspa na Alasce. Polecam obejrzeć zdjęcia z tego miejsca ...
                                    Auto będzie mi się kojarzyć z serialem Przystanek Alaska ... czyli dobrze


                                    O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                    Komentarz


                                    • idas, bez przesady i tak zalety lifta przesłaniają tą jego wadę względem sedana. Poza tym przeważnie nikt nie siedzi w środku jak otwiera się bagażnik....chyba, że na myśli masz dziecko, żeby go nie zawiało/przegrzało, jak już zasiądzie w foteliku, a Ty upychasz bagażnik na wakacje

                                      Komentarz


                                      • nowy cennik SIII jest juz na stronie..... 5 tys to spora podwyzka
                                        OII 1,4 TSI Elegance

                                        KUPIĘ: fotel kierowcy ELEGANCE '09 czarna tapicerka (może być bez poduchy)

                                        Silnik smaruje MOTUL 8100 X-clean+ 5W30

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez OrsonTSI
                                          nowy cennik SIII jest juz na stronie..... 5 tys to spora podwyzka
                                          tez widzialem.

                                          na dodatek chyba podrozaly niektore opcje...

                                          No to cena coraz bardziej sie zrownuje z Passatem... i podejrzewam ze bedzie jak w przypadku Octavii i Golfa - jeszcze kilka lat temu roznica w sprzedazy na korzysc Skody bardzo duza... a teraz juz niewielka.

                                          Chyba ze za dwa miesiace po zakonczeniu wyprzedazy pojawi sie na cenniku rabat na te 5000 zl...
                                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                          Spalanie - Motostat.pl

                                          Komentarz


                                          • W sumie to podrożał więcej niż o 5tyś, zabrali jakieś elementy wyposażenia które były standardem wcześniej np. rolety w drzwiach i tylnej klapie a to już ponad tysiąc jako opcja :? Nie wiem co tam jeszcze pozabierali, to takie nie fair zachowanie, cwani marketingowcy ukryli w ten sposób podwyżkę ceny, także jak ktoś się zastanawia nad zamówieniem to musi sobie dokładnie sprawdzić wyposażenie oraz ceny dodatków bo jest drożej oraz brakuje np wyboru koloru tapicerki :evil: nie lubię takiego podejścia firmy do klienta :evil:
                                            Rozumiem, że produkt dobrze się sprzedaje i fabryka nie wyrabia to można podnieść cenę, normalne prawa rynku, ale nie w ten sposób, że podnosimy cenę auta o 5tyś oraz zabieramy trochę wyposażenia za jeszcze parę klocków, może obniżmy jeszcze trochę jakość , podkręcając taśmę produkcyjną, zawsze to parę sztuk więcej się wyprodukuje w ciągu zmiany :lol: a ludziska i tak czekają po parę miesięcy w kolejce, tak już kiedyś było...w PRL'u :roll:
                                            Było szybkie
                                            2.0 TDI BKD 177km/402Nm by Aligator
                                            CITROEN C5 III TOURER EXCLUSIVE
                                            163HDI HYDRACTIVE 3+
                                            Jest wycieczkowóz
                                            VW Sharan 7n 2.0TDI 170km DSG

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez lukasiasty
                                              Rozumiem, że produkt dobrze się sprzedaje i fabryka nie wyrabia to można podnieść cenę, normalne prawa rynku, ale nie w ten sposób, że podnosimy cenę auta o 5tyś oraz zabieramy trochę wyposażenia za jeszcze parę klocków
                                              A dlaczego nie ? :lol: Jeżeli klient łyka towar jak młody pelikan śledzia to trzeba go dymać jak najmocniej :szeroki_usmiech To jest Biznes i Kasa a nie caritas i owsiak. KAŻDY by wyciągał ile się da, no chyba że jest gupkiem (a takiego bym wypieprzył z roboty).
                                              Pozdrawiam
                                              perfex

                                              Octavia HTP

                                              Komentarz


                                              • Oby tylko wyzsza cena oznaczala tez wyzsza jakosc...

                                                a tutaj zaczyna niebezpiecznie pęcznieć wątek o... stukach z tylnego zawieszenia Superba III...

                                                dzis kolejny kolega co wlasnie odebral S3 juz na to narzeka. W przeciwienstwie do stukow w O3 tutaj chyba jednak usterka polega tylko na wymianie (w nowym aucie...) tulei metalowo-gumowych (jesli dobrze zapamietalem).

                                                STUKI W TYLNYM ZAWIESZENIU - Forum Skoda Superb
                                                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                                Spalanie - Motostat.pl

                                                Komentarz


                                                • marlej108, myślę, że jakość skody spada z każdym nowym modelem lub liftingiem :?
                                                  perfex, wiem, że to biznes i naturalne jest , że się podnosi cenę gdy jest duży popyt na produkt, ale ukrywanie tego w ogałacaniu z wyposażenia oraz w obniżaniu jakości produktu co by klienta dodatkowo wy...ać ma moim zdaniem krótkie nogi :roll:
                                                  Było szybkie
                                                  2.0 TDI BKD 177km/402Nm by Aligator
                                                  CITROEN C5 III TOURER EXCLUSIVE
                                                  163HDI HYDRACTIVE 3+
                                                  Jest wycieczkowóz
                                                  VW Sharan 7n 2.0TDI 170km DSG

                                                  Komentarz


                                                  • A jest jakas alternatywa w tej cenie?
                                                    Kondziu

                                                    OCP

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X