Nowa Skoda Superb III

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • pstryczek
    RS
    • 2009
    • 10772
    • Superb III (3V3)

    Ciekawe, czy już gdzieś jest w salonach :?:
    Marek

    Komentarz

    • Maicroft
      Moderator
      S_OCP MemberModeratorr
      • 2004
      • 25757
      • Audi

      W Czechach Daleko nie ma. Kilka dni temu widzialem czarna na czeskich tablicach w BB
      Spritmonitor.de

      Komentarz

      • pstryczek
        RS
        • 2009
        • 10772
        • Superb III (3V3)

        Gdyby nie mała niemoc w moich nogach to bym odwiedził okolice Ostravy :P
        Marek

        Komentarz

        • maol72
          Ambiente
          • 2014
          • 245
          • Octavia III (5E3)
          • CUPA 2.0 TDI CR RS 184 KM

          Zamieszczone przez pstryczek
          Ciekawe, czy już gdzieś jest w salonach :?:
          W sobotę w salonie Skody mówili mi że w tym tygodniu (15-20.06) jadą na szkolenie produktowe z S3, to pewnie pod koniec albo na początku następnego tygodnia zaczną się pokazywać
          O3 RS 2,0 TDI DSG + Columbus+DAB+, Canton, ACC z FA, LA itd, itp.
          -----------------------------------------------------
          Moja eReSka

          Aktualne Personal POI: teraz taniej na POIfantastic.eu

          Komentarz

          • pstryczek
            RS
            • 2009
            • 10772
            • Superb III (3V3)

            Też tak słyszałem w tyskim salonie Skody
            Marek

            Komentarz

            • tadziak
              Ambiente
              • 2015
              • 116

              No to ja już po oglądaniu nowego Superba w jednym z trójmiejskich salonów Rzekomo oficjalnie nie wolno im jeszcze auta pokazywać klientom, ale że jestem jednym z bardziej upierdliwych klientów i mocno rozważam zakup to sprzedawca umożliwił mi obejrzenie auta.

              Generalnie pierwsze wrażenie bardzo dobre. Samochód na żywo wygląda tak samo fajnie jak na zdjęciach i filmikach. Ma właściwe proporcje, nieco drapieżny wygląd. W środku szału się nie spodziewałem i szoku nie ma, ale moje pierwsze wrażenie było lepsze niż w przypadku wychwalanego Passata B8, który strasznie trąci Golfem. Wiele elementów plastików jest barzdziej miękka niż w Audi A6, w tym m.in. podłokietnik czy plastik na drzwiach. Wykonanie robi wrażenie bardzo solidnego, nic nie trzeszczy pod naciskiem, a mam spory uraz po przygodach z Passatem CC, który trzeszczał niczym stara łajba (tunel środkowy nawet przy ruszaniu spod świateł).

              Nie jest to wnętrze na miarę BMW 7, ale wszystko jest super ergonomiczne, spasowane - wydaje się takie w sam raz do ceny/klasy auta.

              Na razie przejechać się nie było możliwości - samochód jest w trybie transportowym, nic nie jest jeszcze zakodowane, natomiast trochę zaniepokoił mnie spory klekot + wibracje Diesla'a, słyszalny w kabinie po uruchomieniu. Co prawda auto stało w warsztacie i jest jeszcze nieprzygotowane do jazdy, ale trochę to popsuło wrażenie.

              Auto fajnie w środku pachnie - nowym Volkswagenem Wiem, że to drobiazg, ale samochody niektórych marek w środku nie pachną za dobrze. Najlepiej właśnie Audi, BMW, VW.

              Zwróciłem też uwagę na szyby, które są wszystkie produkcji Saint-Gobain Sekurit, porządne, grube (nie cieniutkie jak w japońskich autach).

              Zaraz postaram się wrzucić trochę fotek

              Komentarz

              • bzyq_74
                RS
                • 2008
                • 3467
                • Volkswagen
                • BXE 1.9 TDI PD 105 KM
                • CYKA 2.0 TDI CR 150 KM

                Zamieszczone przez tadziak
                ...natomiast trochę zaniepokoił mnie spory klekot + wibracje Diesla'a, słyszalny w kabinie po uruchomieniu.
                Bo to zimny klekot był :lol: , ciepły powinien umilknąć 8)
                MARCIN
                Mój szkodnik

                Komentarz

                • OrsonTSI
                  Rider
                  • 2010
                  • 715
                  • Volkswagen
                  • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                  Superb zawitał tez do Krakowa w INTER - AUTO a za kilka dni demo "kopciuch" 190 KM
                  OII 1,4 TSI Elegance

                  KUPIĘ: fotel kierowcy ELEGANCE '09 czarna tapicerka (może być bez poduchy)

                  Silnik smaruje MOTUL 8100 X-clean+ 5W30

                  Komentarz

                  • tadziak
                    Ambiente
                    • 2015
                    • 116

                    To jeszcze trochę świeżych zdjęć, zgodnie z obietnicą. Niestety miałem naprawdę mało czasu, robione w ciemnym garażu i przy sprzedawcy

                    Wersje 18 i 19 calowe są z oponami Pirelli P7, natomiast mniejsze przyjeżdzają na Continentalach. Kluczyk jest bardzo fajny, chromowany z dwóch stron.










                    Komentarz

                    • marlej108
                      RS
                      S_OCP Member
                      • 2006
                      • 4976
                      • Octavia III (5E3)
                      • CJZB 1.2 TSI 86 KM

                      To jestem ciekaw Waszych wrazen - czy beda podobne do moich - ktore sa na stronie 59 i 60 tego watku.



                      Ps. ja powaznie rozwazam zakup S3 na koniec roku, glownym dla niego konkurentem jest VW Passat B8 oraz potencjalny duzy suv Skody... oczywiscie o ile beda mial tyle gotowki. Wzglednie z nowych biore pod uwage jeszcze tylko O3/VW Jetta (choc ta ostatnia ma kiepskie plastiki to cene w wyprzedazy rocznika ma bardzo dobra).

                      [ Dodano: Sro 17 Cze, 15 16:23 ]
                      troche mi te zegary (w wersji ktora ogladalem byly inne) z ta szara obwodka przypominaja stare zegary z Fabki I...
                      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                      Spalanie - Motostat.pl

                      Komentarz

                      • tadziak
                        Ambiente
                        • 2015
                        • 116

                        Zamieszczone przez marlej108
                        troche mi te zegary (w wersji ktora ogladalem byly inne) z ta szara obwodka przypominaja stare zegary z Fabki I...
                        https://moman.pl/skoda-fabia-ii---ro...24,252162.html
                        A jak to możliwe, aby w tamtej wersji były inne? Przecież nowy Superb ma tylko jeden typ zegarów, niezależnie od wersji? Pamiętam też jakąś fotkę, gdzie wlew płynu do spryskiwaczy był w jakimś dzikim miejscu, podczas gdy we wszystkich testach, które widziałem jest normalnie, z przodu, jak w Passacie.

                        Komentarz

                        • marlej108
                          RS
                          S_OCP Member
                          • 2006
                          • 4976
                          • Octavia III (5E3)
                          • CJZB 1.2 TSI 86 KM

                          Zamieszczone przez tadziak
                          Zamieszczone przez marlej108
                          troche mi te zegary (w wersji ktora ogladalem byly inne) z ta szara obwodka przypominaja stare zegary z Fabki I...
                          https://moman.pl/skoda-fabia-ii---ro...24,252162.html
                          A jak to możliwe, aby w tamtej wersji były inne? Przecież nowy Superb ma tylko jeden typ zegarów, niezależnie od wersji? Pamiętam też jakąś fotkę, gdzie wlew płynu do spryskiwaczy był w jakimś dzikim miejscu, podczas gdy we wszystkich testach, które widziałem jest normalnie, z przodu, jak w Passacie.
                          no tak to mozliwe - ze wlasnie ma rozne zegary...

                          tu masz te normalne bez tej szarej obwodki - w S3 co testowal Zachar.

                          W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.


                          tutaj masz tez normalne:



                          A ten wlew w dziwny miejsu byl S3 na Targach w Poznaniu - tam byla wersja bodajze benzynowa 2.0 tsi z tego co pamietam i zamieszczalem zdjecie.
                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                          Spalanie - Motostat.pl

                          Komentarz

                          • tadziak
                            Ambiente
                            • 2015
                            • 116

                            Faktycznie, jaja z tymi zegarami. Prawdę mówiąc wolę bez tego szarego tła/obwódki. Trąci to trochę 'retro' Może zależne jest to od tapicerki -do jasnej dodają tę obwódkę?

                            EDIT: Też nie - bo oglądam test wersji L&K z brązowym wnętrzem i obwódka też jest.

                            Komentarz

                            • marlej108
                              RS
                              S_OCP Member
                              • 2006
                              • 4976
                              • Octavia III (5E3)
                              • CJZB 1.2 TSI 86 KM

                              Zamieszczone przez tadziak
                              Faktycznie, jaja z tymi zegarami. Prawdę mówiąc wolę bez tego szarego tła/obwódki. Trąci to trochę 'retro' Może zależne jest to od tapicerki -do jasnej dodają tę obwódkę?
                              No mi tez sie bardziej podobaja te zegary bez obwodki. Wydaje mi sie, ze to moze zalezy od wersji silnikowej?
                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                              Spalanie - Motostat.pl

                              Komentarz

                              • tadziak
                                Ambiente
                                • 2015
                                • 116

                                Chyba te obwódkę mają tylko L&K - bo przejrzałem na szybko parę testów i generalnie nie ma zależności silnikowej.

                                Komentarz

                                • marlej108
                                  RS
                                  S_OCP Member
                                  • 2006
                                  • 4976
                                  • Octavia III (5E3)
                                  • CJZB 1.2 TSI 86 KM

                                  Zamieszczone przez tadziak
                                  Chyba te obwódkę mają tylko L&K - bo przejrzałem na szybko parę testów i generalnie nie ma zależności silnikowej.
                                  To w takim razie - L&K bedzie mialo brzydsze zegary niz inne wersje :P
                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                  Spalanie - Motostat.pl

                                  Komentarz

                                  • tadziak
                                    Ambiente
                                    • 2015
                                    • 116

                                    Nie tylko zegary, ale i tapicerkę, bo do wyboru tylko skóra i to brąz lub jasna...Trochę lipa.

                                    Komentarz

                                    • lockin
                                      Rider
                                      • 2013
                                      • 691
                                      • Superb II (3T4)

                                      Zamieszczone przez marlej108
                                      Zamieszczone przez lockin
                                      - Audi A5 (obecnie moje wozidło tymczasowe)
                                      Na Jowisza... to swietokradztwo... Audi A5 - wozidlo... :P Nie grzesz! :diabelski_usmiech
                                      Mnie się nie podoba ze względu na kilka rzeczy:
                                      - mam 189cm wzrostu i głową dotykam sufitu
                                      - jest kierownica multifunkcyjna mające 2 rolki/4przyciski i obsługuje tylko radio, kompa obsługuje się z prawej manetki :shock:
                                      - szyby bezramkowe to taki fajny bajer ale tylko bajer
                                      - wygłuszony jest na poziomie Superba, a za tą cenę powinno być lepiej
                                      - ogólnie wygląd kokpitu/panelu radia/klimy wygląda dla mnie nieco staromodnie i dziwnie się tym steruje (zdaje się ze w nowszej wersji jest to już zmienione i są 2 rolki do klimy zamiast jednej)




                                      Zamieszczone przez tadziak
                                      Zaraz postaram się wrzucić trochę fotek
                                      Dobra robota, zdjęcia jak do magazynu
                                      JEST >>> O2FL by Lockin

                                      BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
                                      BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
                                      BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
                                      BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

                                      Komentarz

                                      • tadziak
                                        Ambiente
                                        • 2015
                                        • 116

                                        Zamieszczone przez lockin
                                        Dobra robota, zdjęcia jak do magazynu
                                        Dzięki, starałem się aby to jakoś wyglądalo, ale trudno było gdy sprzedawca się śpieszył, a wokół mechanicy i auta na podnośnikach, do tego tylko telefon do dyspozycji i tło fatalne

                                        Komentarz

                                        • irekk
                                          L&K
                                          • 2011
                                          • 1093
                                          • Octavia II (1Z3)
                                          • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                          Zamieszczone przez tadziak
                                          Najlepiej właśnie Audi, BMW, VW.
                                          Tiguan cuchnie. Więc to nie zasada

                                          Komentarz

                                          • tadziak
                                            Ambiente
                                            • 2015
                                            • 116

                                            Jakby ktoś miał możliwość posłuchać jakiegoś Superba w TDI, najlepiej 4x4 190KM to będę wdzięczny za sprawdzenie czy też ta kultura silnika tak kuleje. Mnie to trochę przeraziło (zarówno dźwięk jak i drgania przenoszone do środka). Zawieszka na lusterku się cała trzęsła - tak chyba być nie powinno w takiej limuzynie...

                                            Miałem w życiu już trzy diesle VW i w żadnym tak efektownie nie było - zimny czy ciepły...

                                            Komentarz

                                            • marlej108
                                              RS
                                              S_OCP Member
                                              • 2006
                                              • 4976
                                              • Octavia III (5E3)
                                              • CJZB 1.2 TSI 86 KM

                                              Zamieszczone przez irekk
                                              Zamieszczone przez tadziak
                                              Najlepiej właśnie Audi, BMW, VW.
                                              Tiguan cuchnie. Więc to nie zasada
                                              co??!?!?!

                                              ale brednie.

                                              akurat wczoraj bylem w salonie VW w Gdansku podpytywac o to i owo i ogladalem dwa Tiguany... bardzo fajne auta (i maja wlasnie niezla promocje) - tyle ze bagaznik malawy.

                                              Nie podzielam Twojej dziwacznej obserwacji...

                                              [ Dodano: Sro 17 Cze, 15 22:49 ]
                                              Zamieszczone przez tadziak
                                              Jakby ktoś miał możliwość posłuchać jakiegoś Superba w TDI, najlepiej 4x4 190KM to będę wdzięczny za sprawdzenie czy też ta kultura silnika tak kuleje. Mnie to trochę przeraziło (zarówno dźwięk jak i drgania przenoszone do środka). Zawieszka na lusterku się cała trzęsła - tak chyba być nie powinno w takiej limuzynie...

                                              Miałem w życiu już trzy diesle VW i w żadnym tak efektownie nie było - zimny czy ciepły...
                                              na forum Superba jest gosc VWhity co ma Superba wlasnie z tym silnikiem - moze sie go zapytaj, to na razie 1 osoba z S3 w garazu...
                                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                              Spalanie - Motostat.pl

                                              Komentarz

                                              • ketivv
                                                L&K
                                                • 2011
                                                • 1155

                                                Zamieszczone przez tadziak
                                                Miałem w życiu już trzy diesle VW i w żadnym tak efektownie nie było - zimny czy ciepły...
                                                były to diesle VW w nadwoziu Skody ?

                                                Komentarz

                                                • lockin
                                                  Rider
                                                  • 2013
                                                  • 691
                                                  • Superb II (3T4)

                                                  Zamieszczone przez tadziak
                                                  Jakby ktoś miał możliwość posłuchać jakiegoś Superba w TDI, najlepiej 4x4 190KM to będę wdzięczny za sprawdzenie czy też ta kultura silnika tak kuleje. Mnie to trochę przeraziło (zarówno dźwięk jak i drgania przenoszone do środka). Zawieszka na lusterku się cała trzęsła - tak chyba być nie powinno w takiej limuzynie...
                                                  Na jeździe próbnej numer dwa Superbem 2 FL z automatem 2.0 TDI też tak miałem.
                                                  Nie dość że słychać silnik znacznie głośniej niż w TSI wewnątrz, to jeszcze wibracje przenoszą się na kierownice czy maske przód zwłaszcza na biegu jałowym. Taki urok diesli...
                                                  JEST >>> O2FL by Lockin

                                                  BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
                                                  BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
                                                  BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
                                                  BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

                                                  Komentarz

                                                  • Maicroft
                                                    Moderator
                                                    S_OCP MemberModeratorr
                                                    • 2004
                                                    • 25757
                                                    • Audi

                                                    Ale kolega jezdzi diesle, tylko dieslem, ktory jest wdluznie zainstalowany, a te sa poprzecznie i tu moze byc ta wazna roznica.
                                                    Spritmonitor.de

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...