Nowa Skoda Superb III

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • tadziak
    Ambiente
    • 2015
    • 116

    Ja wczoraj poszedłem na całość i przejechałem się BMW 5 z silnikiem bodajże 218 KM No różnica w porównaniu do Superba trochę jest, ale nie powiedziałbym, aby było lepiej pod każdym względem Na pewno prowadzi się lepiej, żwawiej, dynamiczniej, kieruje się 'ostrzej', przyjemnie resoruje. Z kolei np. wyciszenie już szoku nie robi - jest zbliżone, nawet na pomiarach w db...

    Ogólnie wnętrze jest tak ciasne, jakby się siedziało w jakimś kokonie, nie ma gdzie odłożyć telefonu, bagażnik trapezowaty, ciężko byłoby zmieścić dwie walizki. A cena to koło 230 tys. w promocji

    Komentarz

    • mac_aaron
      Elegance
      • 2012
      • 984
      • Octavia III (5E3)
      • CJSA 1.8 TSI 180 KM

      Zamieszczone przez tadziak
      Ogólnie wnętrze jest tak ciasne, jakby się siedziało w jakimś kokonie, nie ma gdzie odłożyć telefonu, bagażnik trapezowaty, ciężko byłoby zmieścić dwie walizki. A cena to koło 230 tys. w promocji
      Właśnie w tygodniu siedziałem (nie jechałem) w doposażonej 5 (~280k, diesel 190KM, 4x4, biała skóra, sportowe fotele, wyświetlacz zamiast zegarów). Ciasnawo, otwór bagażnika malutki, ogólne odczucia j/w. Widać w tym aucie jakość, ale nie jest absolutnie warte 3x więcej niż Octavia czy 2x Superb.

      Komentarz

      • feels3
        Rider
        • 2013
        • 348

        Na mnie rowniez BMW wrazenia proporcjonalnego do ceny nie robi. Audi stawiam wyraznie wyzej pod tym wzgledem.

        Komentarz

        • tadziak
          Ambiente
          • 2015
          • 116

          Ogólnie VW/Skoda mają wg. mnie przewagę w praktyczności, przestrzeni i ergonomii. Wszystko jest zawsze łatwo dostępne, logiczne, dużo schowków, półeczek, bez udziwnień.

          Spytałem się w BMW o podgrzewanie przedniej szyby to sprzedawca powiedział - "pewnie, że jest- nawiew"

          Komentarz

          • pawel934
            Rider
            • 2007
            • 344

            BMW niestety są wybitnie niepraktyczne i ciasne, jak na swoje zewnętrzne rozmiary. W moim odczuciu największa przewaga BMW polega na jakości resorowania (tak, wiem, to nie jest za bardzo mierzalne). Jak jadę piątką to jakoś lepiej się czuję, jeśli chodzi o komfort, niż np. w Superbie. Ciężko porównywać, czy lepiej wydać 150k na Superba, czy 250k na BMW 520d, bo to zupełnie inne pieniądze. Ale jeśli miałbym dylemat czy wydać 150k na Superba, czy 150k na kilkuletnie 530d, to chyba jednak wybrałbym BMW. Auto daje lepsze odczucia z jazdy, sprawia wrażenie "poważniejszego" auta, ma też lepsze osiągi. Oczywiście trochę wyższe koszty eksploatacji, ale coś za coś.

            Jeśli chodzi o podgrzewaną szybę - polecam ogrzewanie postojowe, fantastyczna sprawa.
            BMW 130i - klik
            kiedyś: Octavia 1.4 TSI - klik
            BMW E36 '92 na tor

            Komentarz

            • perfex
              L&K
              • 2005
              • 1117

              Zamieszczone przez mac_aaron
              Widać w tym aucie jakość, ale nie jest absolutnie warte 3x więcej niż Octavia czy 2x Superb.
              Bez sensu porównania. A np. Superb kombi jest w czymś 2x lepszy niż Fabia kombi? Nie jest. A droższy 2x jest. I co? Na cholerę ten Superb jak można mieć tak porządne auto jak Fabia?
              Pozdrawiam
              perfex

              Octavia HTP

              Komentarz

              • voltar
                L&K
                • 2009
                • 1107
                • Octavia II (1Z3)
                • BZB 1.8 TSI 160 KM

                Zamieszczone przez perfex
                Bez sensu porównania. A np. Superb kombi jest w czymś 2x lepszy niż Fabia kombi? Nie jest. A droższy 2x jest. I co? Na cholerę ten Superb jak można mieć tak porządne auto jak Fabia?
                No myślę że akurat sam porównałeś bez sensu ... różnica pomiędzy Fabia a Superbem jest dużo większa niż pomiędzy Superbem i droższymi od niego autami ....
                Tak to jest że od pewnego poziomu cenowego różnice nie są już duże.
                Podobnie jest w sprzęcie audio. Jakość dźwięku rośnie lawinowo idąc od klasy budżetowej ale w high end to już różnice są subtelne i trzeba dużo więcej kasy wydać by coś zmienić i to jeszcze poczuć ...


                O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                Komentarz

                • marlej108
                  RS
                  S_OCP Member
                  • 2006
                  • 4976
                  • Octavia III (5E3)
                  • CJZB 1.2 TSI 86 KM

                  Na Jowisza... 150k zl na Skodillaka... pomimo mojej wielkiej sympatii dla tej marki, uwazam to za przegiecie, ale co kto lubi...

                  ps. kolejny raz z rzedu tylko niesmialo nadmienie ze auta marek premium kosztuja zwariowane pieniadze, ale tez czesto maja "zwariowane" rabaty.... siegajace 25% ceny koncowej samochodu... tylko ze ludzie nie pojda do takiego salonu zapytac przekonani, ze niemozliwe...

                  ps.2 mi z kolei S3 1.4 ambition z niewielkimi dodatkami wychodzi 95k zl... gdyby udalo sie toto kupic w ramach wyprzedazy rocznika... ale jaka bedzie wyprzedaz rocznika - nikt nie wie - a niektorzy wrecz prorokuja (moim zdaniem blednie - ale to sie okaze), ze nie bedzie zadnej... takie same prognozy tez zreszta co do nowego Passata - bo sie niby tak swietnie sprzedaje ze produkcja trwa pol roku... - teorie z forum Passata. I co? Bylem w dwoch salonach VW w 3miescie - niezaleznie od siebie oba salony podaly praktycznie identyczny termin produkcji ewentualnego Passata dla mnie - max. 4 miesiace - wersja comfortline 1.4 tsi. Ponoc i pol roku mozna czekac ale to przy bardziej dopasionych wersjach gdzie... niby to wina podwykonawcow, ktorzy zawalaja terminy. Moze to prawda, a moze tak maja mowic sprzedawcy... nie wiem - tak uslyszalem.

                  Porownanie S3 i Passata:
                  Czeska Skoda rośnie w siłę. Nowa generacja Superba ma oferować coś więcej niż tylko obszerne wnętrze. Na dzień dobry postanowiliśmy skonfrontować ją z Volkswagenem Passatem. Szykuje się ostre starcie
                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                  Spalanie - Motostat.pl

                  Komentarz

                  • perfex
                    L&K
                    • 2005
                    • 1117

                    Zamieszczone przez voltar

                    No myślę że akurat sam porównałeś bez sensu ... różnica pomiędzy Fabia a Superbem jest dużo większa niż pomiędzy Superbem i droższymi od niego autami ....
                    Tak to jest że od pewnego poziomu cenowego różnice nie są już duże.
                    Różnice są dokładnie takie jak ktoś je odczuwa, czyli w 100% S.U.B.I.E.K.T.Y.W.N.E.
                    Obiektywnie Superb nie ma Niczego 2x lepszego niż Fabia. Tak samo Mercedes E nie ma nic 2x lepszego niż Superb.
                    Pozdrawiam
                    perfex

                    Octavia HTP

                    Komentarz

                    • feels3
                      Rider
                      • 2013
                      • 348

                      Zamieszczone przez perfex
                      Obiektywnie Superb nie ma Niczego 2x lepszego niż Fabia. Tak samo Mercedes E nie ma nic 2x lepszego niż Superb.
                      Prestiz ma (oprocz ceny) :P

                      Komentarz

                      • tadziak
                        Ambiente
                        • 2015
                        • 116

                        Czy ktoś może oglądał nadkola w nowym Superbie III - jak są one wyciszone, są czymś porządnie 'wyklejone'? Jakoś zapomniałem obejrzeć podczas oglądania auta

                        Komentarz

                        • mac_aaron
                          Elegance
                          • 2012
                          • 984
                          • Octavia III (5E3)
                          • CJSA 1.8 TSI 180 KM

                          Zamieszczone przez marlej108
                          ps. kolejny raz z rzedu tylko niesmialo nadmienie ze auta marek premium kosztuja zwariowane pieniadze, ale tez czesto maja "zwariowane" rabaty.... siegajace 25% ceny koncowej samochodu... tylko ze ludzie nie pojda do takiego salonu zapytac przekonani, ze niemozliwe...
                          Goście kupili chyba pięć tych 5-ek i w sumie on zapłacił za nią jakieś 215k zamiast 280k, czyli właściwie wszystko co doposażył dostał "gratis", tak jak mówisz wychodzi około 25%. Leasing.

                          Komentarz

                          • tadziak
                            Ambiente
                            • 2015
                            • 116

                            Zamieszczone przez mac_aaron
                            Zamieszczone przez marlej108
                            ps. kolejny raz z rzedu tylko niesmialo nadmienie ze auta marek premium kosztuja zwariowane pieniadze, ale tez czesto maja "zwariowane" rabaty.... siegajace 25% ceny koncowej samochodu... tylko ze ludzie nie pojda do takiego salonu zapytac przekonani, ze niemozliwe...
                            Goście kupili chyba pięć tych 5-ek i w sumie on zapłacił za nią jakieś 215k zamiast 280k, czyli właściwie wszystko co doposażył dostał "gratis", tak jak mówisz wychodzi około 25%. Leasing.
                            Ja tak właśnie poszedłem i mimo 'zwariowanego rabatu' przy doposażeniu BMW 5 do poziomu L&K Superba wychodziło coś rzędu 225 tys. PLN. Za te 70 tys. PLN różnicy można kupić drugie auto klasy golfa

                            Komentarz

                            • marlej108
                              RS
                              S_OCP Member
                              • 2006
                              • 4976
                              • Octavia III (5E3)
                              • CJZB 1.2 TSI 86 KM

                              Zamieszczone przez tadziak
                              Zamieszczone przez mac_aaron
                              Zamieszczone przez marlej108
                              ps. kolejny raz z rzedu tylko niesmialo nadmienie ze auta marek premium kosztuja zwariowane pieniadze, ale tez czesto maja "zwariowane" rabaty.... siegajace 25% ceny koncowej samochodu... tylko ze ludzie nie pojda do takiego salonu zapytac przekonani, ze niemozliwe...
                              Goście kupili chyba pięć tych 5-ek i w sumie on zapłacił za nią jakieś 215k zamiast 280k, czyli właściwie wszystko co doposażył dostał "gratis", tak jak mówisz wychodzi około 25%. Leasing.
                              Ja tak właśnie poszedłem i mimo 'zwariowanego rabatu' przy doposażeniu BMW 5 do poziomu L&K Superba wychodziło coś rzędu 225 tys. PLN. Za te 70 tys. PLN różnicy można kupić drugie auto klasy golfa
                              no 70 tysiecy wiecej to bym nie zaplacil...ale rozumiem, ze Superb wychodzi Ci 150.000 zl? Strasznie duzo... Domyslam sie, ze chcesz kupic na firme...? Bo bez mozliwosci roznorakich odliczen... to dla mnie taki zakup to wlasciwie grzech ;-) albo szalenstwo... :P
                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                              Spalanie - Motostat.pl

                              Komentarz

                              • polrob
                                Rider
                                • 2013
                                • 535
                                • Superb III (3V3)
                                • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                                marlej108,

                                Obiecują 4 miesiące a w rzeczywistości wyjdzie 6-7. Mojego znajomego ojciec zamówił w trójmieście paska (przełom stycznia i lutego) miał być na koniec maja a nawet w tej chwil nie jest znany termin odbioru. Przekładali już termin 3 razy, także trzeba podchodzić z duża rezerwą do tego co obiecują sprzedawcy.
                                Jeśli chodzi o S3 to na początku 2016 zostaną pewnie tylko jakieś ekstremalnie drogie wersje, raczej nic z 1.4 nie zostanie. Z pewnego źródła wiem ze zamawiając teraz już trzeba mieć sporo szczęścia żeby odebrać w tym roku.
                                jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                                była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                                była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                                Komentarz

                                • marlej108
                                  RS
                                  S_OCP Member
                                  • 2006
                                  • 4976
                                  • Octavia III (5E3)
                                  • CJZB 1.2 TSI 86 KM

                                  Zamieszczone przez polrob
                                  marlej108,

                                  Obiecują 4 miesiące a w rzeczywistości wyjdzie 6-7. Mojego znajomego ojciec zamówił w trójmieście paska (przełom stycznia i lutego) miał być na koniec maja a nawet w tej chwil nie jest znany termin odbioru. Przekładali już termin 3 razy, także trzeba podchodzić z duża rezerwą do tego co obiecują sprzedawcy.
                                  Jeśli chodzi o S3 to na początku 2016 zostaną pewnie tylko jakieś ekstremalnie drogie wersje, raczej nic z 1.4 nie zostanie. Z pewnego źródła wiem ze zamawiając teraz już trzeba mieć sporo szczęścia żeby odebrać w tym roku.
                                  Tak zgadzam sie - moze to tylko obiecanki-cacanki.

                                  Tez tak sadze ze w ramach wyprzedazy rocznika beda glownie absurdalnie drogie wersje.

                                  ps. ale wiem tez ze jak sie ma zyczliwego sprzedawce to mozna zamowic tak, zeby odebrac w ramach wyprzedazy i sam sie prawde mowiac troche nad tym zastanawiam... tyle ze mam taka opcje w VW tez a poza tym ma byc ten nowy suv Skody duzy...
                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                  Spalanie - Motostat.pl

                                  Komentarz

                                  • Maicroft
                                    Moderator
                                    S_OCP MemberModeratorr
                                    • 2004
                                    • 25757
                                    • Audi

                                    Zamieszczone przez marlej108
                                    ps. kolejny raz z rzedu tylko niesmialo nadmienie ze auta marek premium kosztuja zwariowane pieniadze, ale tez czesto maja "zwariowane" rabaty.... siegajace 25% ceny koncowej samochodu... tylko ze ludzie nie pojda do takiego salonu zapytac przekonani, ze niemozliwe...
                                    Ale Ty ciagle piszesz o autach z wyprzedazy rocznika, z wyposazeniem, ktore sobie salon ustalil itd. Ani BMW, ani Mercedes, ani Audi nie da Ci 25% od ceny katalogowej na auto do produkcji. Jak dostaniesz 15% to juz bardzo dobrze. Mozna kombinowac z autami demo, zamawianymi na przelomie roku, ale chyba nie kazdego interesuje taka sztuka dla sztuki, w momencie gdy potrzebuje auto z jakiegos wzgledu na juz czyli za 2-3 miesiace.
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz

                                    • andriu21tg
                                      L&K
                                      S_OCP Member
                                      • 2008
                                      • 1499

                                      ]marlej108[/b], te 20%to faktycznie jest. .ale na BMW 6 GT które się kiepsko sprzedaję ale nie na X-y i inne.. pisałem ci kiedyś pw ..na BMW seria 5 rozpiętość rabatu i sugerowaniem ze jak nie wy a Audi. .maks dawali 10% .. więc z tymi 25% to wiesz. . Chyba ze mówisz o aucie które stoi 2 rok na salonie 2013..jak chciałem kupić 5GT to jedyna opcja na wiecej niz 6% to konfiguracja jak chce salon bierze niby na demo auto stoi miesiąc na salonie po miesiącu umowa użyczenia na 3 miesiące a później sprzedaż jak demo na 10-12%.. więc te 25%to faktycznie dają ale na Dacie Sandero. .????????????

                                      Komentarz

                                      • voltar
                                        L&K
                                        • 2009
                                        • 1107
                                        • Octavia II (1Z3)
                                        • BZB 1.8 TSI 160 KM

                                        Zamieszczone przez perfex
                                        Różnice są dokładnie takie jak ktoś je odczuwa, czyli w 100% S.U.B.I.E.K.T.Y.W.N.E.
                                        Obiektywnie Superb nie ma Niczego 2x lepszego niż Fabia. Tak samo Mercedes E nie ma nic 2x lepszego niż Superb.
                                        Subiektywnie to jak bedziesz nawalony to nie odczujesz różnicy nawet pomiędzy furmanką a Superbem czy BMW ...
                                        Nigdzie nie napisałem że Superb jest 2x lepszy niż Fabia bo niby co to miało by znaczyć ? Że ma 2 x lepsze wyposażenie, wyposażenie, wyciszenie ? rozmiar? koła ? prestiż ?

                                        Napisałem tylko że przykład jest słaby bo różnica pomiędzy Fabia i Superbem jest wieksza niż pomiędzy Superbem i autami droższymi.


                                        O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                        Komentarz

                                        • kkkometa
                                          Classic
                                          • 2015
                                          • 5

                                          Zamieszczone przez polrob
                                          marlej108,
                                          Z pewnego źródła wiem ze zamawiając teraz już trzeba mieć sporo szczęścia żeby odebrać w tym roku.
                                          No generalnie dlatego chyba rozsyłają obecnym użytkownikom vouchery na zakup superba nowego z zapewnieniem, że w tym roku będzie do odebrania (czytaj nie masz vouchera, nie ma szans w tym roku).

                                          Komentarz

                                          • marlej108
                                            RS
                                            S_OCP Member
                                            • 2006
                                            • 4976
                                            • Octavia III (5E3)
                                            • CJZB 1.2 TSI 86 KM

                                            Zamieszczone przez kkkometa
                                            Zamieszczone przez polrob
                                            marlej108,
                                            Z pewnego źródła wiem ze zamawiając teraz już trzeba mieć sporo szczęścia żeby odebrać w tym roku.
                                            No generalnie dlatego chyba rozsyłają obecnym użytkownikom vouchery na zakup superba nowego z zapewnieniem, że w tym roku będzie do odebrania (czytaj nie masz vouchera, nie ma szans w tym roku).
                                            Nie zartuj.

                                            Na Polske jest ok. 1700 egzemplarzy do zamowienia na ten rok, a tych voucherow to jest chyba kilkaset - takie info dostali sprzedawcy na szkoleniu wg info od dealera. Na razie to sprzedaz Superbow poszla w dol, bo nowego nie mozna bylo kupic a stare w wiekszosci juz poszly, albo zostaly absurdalnie drogie wersje, ktorych nie warto kupowac. Watpie wiec zeby tutaj byly jakies dramatyczne terminy - Superb to nie Passat, ktorego kupuje cala Europa. No chyba, ze nagle zacznie go kupowac (na pewno predyspozycje auto do tego ma niezle).

                                            ps. no i oczywista oczywistosc (cytujac klasyka) - wiekszosc Superbow kupowanych jest na firme... a firmy na wyprzedazy noworoczne mniej sie czaja niz klienci indywidualni.
                                            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                            Spalanie - Motostat.pl

                                            Komentarz

                                            • polrob
                                              Rider
                                              • 2013
                                              • 535
                                              • Superb III (3V3)
                                              • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                                              marlej108,

                                              Może i tak jak piszesz ale weź pod uwagę że każdy dealer ma już złożone zamówienia na kilka lub kilkanaście sztuk a sprzedaż jeszcze praktycznie nie ruszyła.
                                              Jeśli chodzi o 1700 szt. na pól roku to nie jest to jakaś duża liczba biorąc pod uwagę że jest tonowy model. Myślę że większość z tej liczby jest już zamówiona. Zresztą podejrzewam ze wyprzedaż będzie dotyczyła znikomej liczy aut a wtedy rabat też będzie mizerny może koło 4 tys zł.
                                              jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                                              była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                                              była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                                              Komentarz

                                              • kkkometa
                                                Classic
                                                • 2015
                                                • 5

                                                marlej108 ,
                                                W Warszawie jest kilka nowych (starych) dostępnych od ręki w różnych wersjach (od najmniejszej wersji, po wypasione). Raczej w dość atrakcyjnych cenach.

                                                Ja myślę, że sprzedaż może być duża. Sam nosiłem się z zamiarem kupienia nowego Superba III po otrzymani vouchera, ale po wizycie w salonie stwierdziłem że Octavia III jakoś mocno nie ustępuje przestrzenią w środku oraz rozmiarem bagażnika, więc nie ma co przepłacać (a to są dla mnie priorytety w samochodzie). No i dlatego jestem też tutaj .

                                                Komentarz

                                                • marlej108
                                                  RS
                                                  S_OCP Member
                                                  • 2006
                                                  • 4976
                                                  • Octavia III (5E3)
                                                  • CJZB 1.2 TSI 86 KM

                                                  Zamieszczone przez kkkometa
                                                  marlej108 ,
                                                  W Warszawie jest kilka nowych (starych) dostępnych od ręki w różnych wersjach (od najmniejszej wersji, po wypasione). Raczej w dość atrakcyjnych cenach.
                                                  watpie. Wersji active 1.4/1.6/1.8 - czyli tych "najmniejszych" jak to nazwles pewnie nie ma wcale.

                                                  Zostaly glownie 2.0 tdi z roznymi dodatkami.

                                                  rabaty tez nie gigantyczne.

                                                  ale jak twierdzisz ze jest inaczej to podaj konkretna konfiguracje i cene.

                                                  najtanszy S2 na allegro/otomoto to:



                                                  to zadna okazja...

                                                  a tutaj drugie porownanie S3 i Passata B8

                                                  Začátečnická léta superbu se završují. Zlepšuje se ve všech směrech, od vnitřního prostoru k jízdnímu pohodlí. Jaké šance nechá staršímu bráchovi?
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                                  Spalanie - Motostat.pl

                                                  Komentarz

                                                  • nibelung
                                                    Drive
                                                    • 2009
                                                    • 94

                                                    Wie ktoś może czy jest gdzieś jakiś S3 z 2.0tdi do kupienia "od ręki"?
                                                    Pzdr
                                                    Luca
                                                    Track events-M3RS Cup-300/ /S-max 2.0T Powershift/MX5 ND ;-)

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...