Nowa Skoda Superb III

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • lukasiasty
    Ambiente
    • 2010
    • 198
    • Volkswagen

    lu5asz, oczywiście, nawet z silnikami pod LPG czego skoda nie oferuje w tym segmencie.
    Było szybkie
    2.0 TDI BKD 177km/402Nm by Aligator
    CITROEN C5 III TOURER EXCLUSIVE
    163HDI HYDRACTIVE 3+
    Jest wycieczkowóz
    VW Sharan 7n 2.0TDI 170km DSG

    Komentarz

    • marlej108
      RS
      S_OCP Member
      • 2006
      • 4976
      • Octavia III (5E3)
      • CJZB 1.2 TSI 86 KM

      tak sie troche zastanawiam.... czy O3 nie ma wyzej poprowadzonej maski? i nie wydaje sie wyzsza??? tutaj czeskie porownanie...

      ps. swoja droga podobnienstwo aut w ramach marki w koncernie VAG to chyba zasada bo dzis na ulicy nie bylem w stanie stwierdzic czy minelo mnie z naprzeciwka Audi A6 czy A4...
      Załączone pliki
      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz

      • rafiki
        RS
        • 2012
        • 15968
        • Octavia II combi (1Z5)
        • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

        Zamieszczone przez marlej108
        podobnienstwo aut w ramach marki w koncernie VAG to chyba zasada bo dzis na ulicy nie bylem w stanie stwierdzic czy minelo mnie z naprzeciwka Audi A6 czy A4...
        Taka polityka od ładnych paru lat.
        رافال
        Spoty
        Cause freedom is a lonely road
        My O2FL

        Komentarz

        • lukasiasty
          Ambiente
          • 2010
          • 198
          • Volkswagen

          RS z pakietem na bezdroża :haha:
          Było szybkie
          2.0 TDI BKD 177km/402Nm by Aligator
          CITROEN C5 III TOURER EXCLUSIVE
          163HDI HYDRACTIVE 3+
          Jest wycieczkowóz
          VW Sharan 7n 2.0TDI 170km DSG

          Komentarz

          • piramida
            RS
            • 2009
            • 12222
            • Superb III (3V3)

            marlej108, octavia przy superb wyglada jak rapid przy octavii :szeroki_usmiech
            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

            Komentarz

            • ruwado
              RS
              • 2009
              • 14883
              • Octavia IV (NX3)

              Zamieszczone przez piramida
              marlej108, octavia przy superb wyglada jak rapid przy octavii :szeroki_usmiech
              coś w tym jest. Do tej pory Octa III była dla mnie super przestronna - teraz jak przywdziałem grube ciuchy - jakoś mi ciasno :lol: a może przytyłem i ciuchy za małe :P
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz

              • Enriquez
                RS
                • 2009
                • 7685
                • Superb III (3V3)

                O, widzę mój zestaw garażowy od wiosny, ino kolor Superba będize inny
                Na pewno wkleję Wam fotkę porównawczą.

                A co do alternatywy dla Superba bardzo proszę kolegę lukasiasty, o przytoczenie takowych.
                Tylko nie Mazda 6, nie Toyota Avensis , nie Mondeo, nie Passat. Aha żadnych francuzów. Te odpadają w przedbiegach ze względu na brak mocy, wyposażenie bądź cenę.
                Na polu walki nie zostaje nic. Kompletnie nic.
                Pozdrawiam
                Marcin

                Komentarz

                • Jacek Nowak
                  Rider
                  • 2005
                  • 390

                  Hej 86 tysia za podstawową wersję to chyba lekka przesada. To auto nie jest już cenowo konkurencyjne.
                  Skoda Octavia 19-TDI Elegance 136/304NM

                  Komentarz

                  • marlej108
                    RS
                    S_OCP Member
                    • 2006
                    • 4976
                    • Octavia III (5E3)
                    • CJZB 1.2 TSI 86 KM

                    Zamieszczone przez Enriquez
                    A co do alternatywy dla Superba bardzo proszę kolegę lukasiasty, o przytoczenie takowych.
                    Tylko nie Mazda 6, nie Toyota Avensis , nie Mondeo, nie Passat. Aha żadnych francuzów. Te odpadają w przedbiegach ze względu na brak mocy, wyposażenie bądź cenę.
                    Na polu walki nie zostaje nic. Kompletnie nic.
                    A czemu nie te auta powyzej? Bo nie produkowane przez braci Slowian z Czeskiej Republiki? ;-)

                    To ewentualnie zostaje... Dacia Duster? :P :diabelski_usmiech

                    Ja bym np. z powyzszych modeli o ktorych piszesz wlacznie z Superbem wybral Mazde 6 sedana, dlatego ze mi sie najbardziej podoba.
                    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                    Spalanie - Motostat.pl

                    Komentarz

                    • perfex
                      L&K
                      • 2005
                      • 1117

                      Zamieszczone przez Enriquez
                      Tylko nie Mazda 6, nie Toyota Avensis , nie Mondeo, nie Passat. Aha żadnych francuzów. Te odpadają w przedbiegach ze względu na brak mocy, wyposażenie bądź cenę.
                      Siur. Pieprzenie. Skoda uber alles...
                      Pozdrawiam
                      perfex

                      Octavia HTP

                      Komentarz

                      • lukasiasty
                        Ambiente
                        • 2010
                        • 198
                        • Volkswagen

                        Enriquez, proszę Cię :wink:
                        W każdym wymienionym przez Ciebie aucie znajdziesz alternatywę dla superba,zapomniałeś o Koreańczykach,Francuzów też bym nie skreślał,pomijam skrajne wersje typu 280ps 4x4, bo to mało kto oferuje, natomiast skoda nie ma hybryd np. Ale w przeciętnych wersjach za ok 100tysięcy można znaleźć coś dla siebie. Nie wiem co masz na myśli pisząc, że inni nie oferują takiego wyposażenia jak skoda ? Niektórzy oferują nawet lepsze tzn. takie które w skodzie nie dostaniesz za żadne pieniądze :P
                        Było szybkie
                        2.0 TDI BKD 177km/402Nm by Aligator
                        CITROEN C5 III TOURER EXCLUSIVE
                        163HDI HYDRACTIVE 3+
                        Jest wycieczkowóz
                        VW Sharan 7n 2.0TDI 170km DSG

                        Komentarz

                        • Enriquez
                          RS
                          • 2009
                          • 7685
                          • Superb III (3V3)

                          Tak wiem, Ci inni oferujący lepsze wyposażenie nazywają się Mercedes, BMW i Audi. Tylko cena nie ta.
                          Popatrz na Toyotę i Mazdę - silniki 156 - 195 KM max. Mondeo 240 KM. Passat nie ta cena. Francuzy 200KM z 1.6 litra (buhahahaa). Wynalazków koreańskich w ogóle nie wymieniam jako samochody.

                          Widzę, że większość ludzi się doktoryzuje co najlepiej ma kupić ktoś inny a sami jeżdżą Skodą, pomimo, że jest tyle alternatyw. Proponuję się zainteresować tematem a nie wymądrzać, bo tak napisano w internecie. Podkreślę jeszcze raz - dla mnie sensownej alternatywy nie ma żadnej, no chyba że dorzucę kolejne 60.000 do zamówienia do Audi A6 (gołego).
                          Pozdrawiam
                          Marcin

                          Komentarz

                          • fan
                            Elegance
                            • 2009
                            • 760

                            Zamieszczone przez lukasiasty
                            W sumie to podrożał więcej niż o 5tyś, zabrali jakieś elementy wyposażenia które były standardem wcześniej np. rolety w drzwiach i tylnej klapie a to już ponad tysiąc jako opcja :? Nie wiem co tam jeszcze pozabierali, to takie nie fair zachowanie, cwani marketingowcy ukryli w ten sposób podwyżkę ceny, także jak ktoś się zastanawia nad zamówieniem to musi sobie dokładnie sprawdzić wyposażenie oraz ceny dodatków bo jest drożej oraz brakuje np wyboru koloru tapicerki :evil: nie lubię takiego podejścia firmy do klienta :evil:
                            Rozumiem, że produkt dobrze się sprzedaje i fabryka nie wyrabia to można podnieść cenę, normalne prawa rynku, ale nie w ten sposób, że podnosimy cenę auta o 5tyś oraz zabieramy trochę wyposażenia za jeszcze parę klocków, może obniżmy jeszcze trochę jakość , podkręcając taśmę produkcyjną, zawsze to parę sztuk więcej się wyprodukuje w ciągu zmiany :lol: a ludziska i tak czekają po parę miesięcy w kolejce, tak już kiedyś było...w PRL'u :roll:
                            Zabrali jeszcze z opcji wyposażenia dach panoramiczny w wersji kombi!Auto,które w niektórych testach porównywalne jest z E-klasą,Audi A6,Bmw 5 bez możliwości wyboru takiej opcji?Żenada! :diabelski_usmiech
                            Respect All,Fear No One!

                            Komentarz

                            • leszekmw
                              RS
                              • 2005
                              • 5356

                              Zamieszczone przez lukasiasty
                              oraz w obniżaniu jakości produktu co by klienta dodatkowo wy..
                              no ale kto mówi o obniżaniu jakości..
                              podnieśli cenę bo schodzą ..bo passat jest i tak sporo droższy.. a audi jeszcze bardziej.
                              vag ma stałą , bardzo dużą grupę klientów która przez podwyżkę 5tyś i tak nie zmieni zapatrywań i grupy.
                              a może jest trochę inaczej.. z tego co piszą koledzy na forum superba , zaczęli jakby szybciej produkować , wielu dostało info o przyśpieszeniu wydania auta , a więc stwierdzili że mogą sobie pozwolić na lekką podwyżkę bo potencjalni klienci nie będą zniechęceni długim terminem oczekiwania na auto..trochę pokręcona teoria może , ale kto wie co w ich głowach siedzi..
                              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                              GVI 1.4TSI
                              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                              Komentarz

                              • sew1981
                                RS
                                S_OCP MemberModeratorr
                                • 2009
                                • 10917
                                • Fiat

                                Enriquez, Jedziesz po ludziach a sam masz jakieś doświadczenie w innych autach (poza vagami)?
                                Nie mówię, że Skoda jest zła, bo Superb mi się bardzo podoba i uważam go za dobry wybór - jeździłem sedanem i naprawdę przypadł mi do gustu, macałem też kombiaka. Ale np. Mazda 6 czy Mondziak to wcale nie są złe auta....
                                za 140 tysi masz "6" na full wypasie z 2.5 192 ps silnikiem i automatem - ma w środku naprawdę sporo, wiem bo mam w sąsiedztwie i "macałem" parę razy dupere w środku też....wolnossaki niektórym wystarczą.... Ja akurat uważam, że dobrze, że niektórzy zostają przy innych konstrukcjach niż wyżyłowane turbobenzyny coraz mniejsze litrażowo. To właśnie jest dobra konkurencja.
                                W Mondeo na wypasie siedziałem też, robi bardzo dobre wrażenie. Superb jest największy na tylnej kanapie (to jego plus), ale co do jakości i wyposażenia bym się nie podniecał aż tak....bo uważam, że konkurencję ma sporą w pewnych przedziałach cenowych

                                Komentarz

                                • leszekmw
                                  RS
                                  • 2005
                                  • 5356

                                  Zamieszczone przez sew1981
                                  masz "6" na full wypasie z 2.5 192 ps silnikiem i automatem
                                  mogę tylko skromnie wtrącić że osiągi tego auta są mizerne
                                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                  GVI 1.4TSI
                                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                  Komentarz

                                  • lukasiasty
                                    Ambiente
                                    • 2010
                                    • 198
                                    • Volkswagen

                                    leszekmw, no fakt,nie ma tego kopnięcia w plecy które zapewniają jednostki doładowane, ale trwałością je przewyższa oraz możliwość zagazowania też jest dużym atutem :wink:
                                    Enriquez, zachowujesz się jak dziecko :lol: "a moja skoda ma 280ps i 4wd, jestem najszybszy w piaskownicy :hmm :hmm :hmm
                                    Chłopie ogarnij się, nie wszyscy chcą być miszczami prostej czy nawet krętej,nie każdy potrzebuje mieć ponad 200kucy w aucie . Superb jest fajną opcją na rynku ale czy jest taki bezkonkurencyjny to raczej nie.
                                    Było szybkie
                                    2.0 TDI BKD 177km/402Nm by Aligator
                                    CITROEN C5 III TOURER EXCLUSIVE
                                    163HDI HYDRACTIVE 3+
                                    Jest wycieczkowóz
                                    VW Sharan 7n 2.0TDI 170km DSG

                                    Komentarz

                                    • Enriquez
                                      RS
                                      • 2009
                                      • 7685
                                      • Superb III (3V3)

                                      Zamieszczone przez lukasiasty
                                      nie każdy potrzebuje mieć ponad 200kucy w aucie
                                      No widzisz, nie wszyscy, ale ja potrzebuję.
                                      Te samochody, które wymieniłem u mnie odpadły w przedbiegach, byłem, macałem, jeździłem.
                                      Zawsze coś z nimi nie tak i nie chce mi się tu komukolwiek udowadniać że to i tamto.
                                      Ale to właśnie ja mam wybrzydzać, bo ja wydaję pieniądze.

                                      Mazdą 6 jeździłem i jest to obraz nędzy i rozpaczy.
                                      Pozdrawiam
                                      Marcin

                                      Komentarz

                                      • feels3
                                        Rider
                                        • 2013
                                        • 348

                                        Mam odmienne zdanie, stawiam 6(i Mondeo) wyzej niz Superba, ktorym (jak i swoja O3 i generalnie Skoda jako marka) jestem rozczarowany.
                                        Gdybym byl starszy to pomyslal bym ze to moje stawy trzeszcza na mrozie, stety, jestem calkiem mlody i to moja O3 skrzypi obecnie jak 10 letnie zaniedbane auto. :P
                                        Funkcjonalnosc, osiagi i ekonomie oceniam wysoko, jakosc oraz komfort bardzo nisko.

                                        Kwestia czego kto potrzebuje. Dlatego dla jednego 6 (czy tez Mondeo), dla innego Superb bedzie lepszym wyborem.

                                        Komentarz

                                        • pstryczek
                                          RS
                                          • 2009
                                          • 10772
                                          • Superb III (3V3)

                                          Enriquez, poza wyglądem oczywiście, Mazda w porównaniu z Superbinką to jednak ładny samochód. A, że jeździ słabo to już inna bajka. Ja lubię sobie pojeździć na jazdach próbnych i dla mnie każde z tych aut jest wystarczająco szybkie :P
                                          Marek

                                          Komentarz

                                          • greg505
                                            L&K
                                            • 2013
                                            • 1239

                                            Tym zachwycajacym sie mazda 6 proponuje przejazdzke,
                                            silnik 2.5 slabo jedzie, a tym co narzekaja na wyciszenie w o3 chyba uszy by zwiedly przy predkosciach powyzej 100km/h.
                                            To ze jest ladny to jest oczywiste
                                            Black magic

                                            Komentarz

                                            • janusz101
                                              Ambiente
                                              • 2010
                                              • 196
                                              • Octavia II (1Z3)
                                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                              Zamieszczone przez lukasiasty
                                              leszekmw, no fakt,nie ma tego kopnięcia w plecy które zapewniają jednostki doładowane, ale trwałością je przewyższa oraz możliwość zagazowania też jest dużym atutem :wink:
                                              Niestety silniki skyactiv w nowych mazdach są na wtrysku bezpośrednim więc nie da się ich
                                              łatwo i tanio zagazować.

                                              Komentarz

                                              • Puchacz
                                                Moderator
                                                S_OCP Member
                                                • 2004
                                                • 1192
                                                • Superb III (3V3)

                                                Enriquez, niestety masz rację. Przy podobnych wymaganiach i stawiając sobie realne ograniczenia cenowe nie ma w czym wybierać.

                                                Używane A5/A6 albo BMW 5 i to wszystko.

                                                Enriquez, BTW, bo nie jestem na bieżąco. Czyżby pierwsze zamówienia na S3 4x4 280 KM poszły?
                                                I kto był pierwszy Ty, czy piramida? 8)
                                                Ja tu tylko sprzątam...

                                                Komentarz

                                                • blackrs
                                                  RS
                                                  • 2008
                                                  • 4826
                                                  • Superb II combi (3T5)
                                                  • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                                                  ja się zgadzam z Enri jezeli by porównywać wyposazenie 1do1 i brać tak jak on l&K to w tej cenie z silnikiem o podobnych osiągach do 2.0 tsi nie ma w czym wybierać. Pozostaje jeszcze kwestia wielkosci auta. Ani mazda ani żaden francuz nie ma takiego bagażnika i tyle miejsca z tyłu ( dla mnie to akurat priorytet w aucie). Jedynei co to chyba mondeo podchodzi. Mazda piękne auto ale ciasne niestety.

                                                  [ Dodano: Wto 05 Sty, 16 17:48 ]
                                                  Ps. oczywiście niższe wersje wyposazenia łatwiej jest porównywać i konkurencja w wyposażeniu już jest większa. Dalej pozostaje kwestia przestronności o ile dla kogoś ma to znaczenie
                                                  BYŁA o1 rs
                                                  BYŁA o2 1.6
                                                  JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                                  Komentarz

                                                  • sew1981
                                                    RS
                                                    S_OCP MemberModeratorr
                                                    • 2009
                                                    • 10917
                                                    • Fiat

                                                    mówić, że 2.5 nie jedzie w 6....dla kogoś kto jeździ 220 konnym tsi nie jedzie, ale dla tych co nie ujeżdzają takich mocy jednak jedzie...zatem zastanówcie się czy to "nie jedzie" jest obiektywne....
                                                    np. 7,8 do 100 w automacie o takiej mocy to bardzo zadowolający wynik według mnie - ani nie powala, ani nie przeraża, jest adekwatny.... insignia obiektywnie nie jedzie przez swoją masę...mazda jedzie przyzwoicie zgodnie z tym jaki ma silnik pod maską, przecież to nie turbo. na wolnossaka przyzwoicie według mnie jedzie....

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...