Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez obloz
    cena za 4l wynosi 140zł
    Gdzie kupujesz Ravenol'a w kraju ? Oficjalny sklep to w większości przypadków nie ma na stanie tych olejów ( poza tym chyba są w starej specyfikacji) np. SSL lub SSO .
    Ja się zastanawiam nad SSL lub VSI - ew. Lazerway 5w40...
    Kupiłem go tutaj : RAVENOL - oleje przekładniowe klasy premium - w sklepie internetowym nie jest wystawiony bo jak twierdzą dopiero w połowie marca ma być nowa szata graficzna sklepu i pełna aktualizacja produktów ale ja zadałem im pytanie e-mailem i zamówiłem jakby indywidualnie poza sklepem internetowym SSO 0W30 w nowym opakowaniu z datą produkcji 15.12.2012r dokładnie przyszedł taki: Suche auf RAVENOL | RAVENOL - myślę że SSL lub VSI mozna zamówić podobnie

    Komentarz


    • Dostałem dzisiaj odpowiedź od firmy SCT Geramy ( Mannol).

      Jeżeli chodzi o przedstawiciela na Polskę, wskazali na :
      Dear Mr.Obloza,
      Attached you can find MSDS.
      Official partner is F.H.U Motocar from Plock.
      For more information please contact
      Mr. Konrad Kuzawinski,
      [email protected]
      Tel: +48608642527
      Best regards,
      A.Dziuba
      Ot cała odpowiedź... Napisałem do Pana Konrada ws. oleju 0w40 Legend+ester, co to za "siuwaks"

      Oto link do MSDS dla tego oleju, nie mam jej dostępnej na stornie SCT.
      Chevrolet Epica 2.0 R6 - LT 2007

      Komentarz


      • Czy przed wlaniem płukanki (Millers) trzeba jakoś specjalnie rozgrzać olej np powyżej 100stC? Czy raczej normalna temperatura ze spokojnej trasy?
        Lejemy całą buteleczkę?, coś gdzieś czytałem że buteleczka jest na 5l, obecnie w moim układzie może byc około 3,7l oleju.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez mariush19
          normalna temperatura
          tak
          Zamieszczone przez mariush19
          Lejemy całą buteleczkę
          tak
          z instrukcji ...Dodaj butelkę ENGINE FLUSH do oleju.
          Uruchom silnik na 15-20 minut.
          Spuść olej, wymień filtr oleju i wlej do silnika nowy olej :idea:
          O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
          O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
          =================================================

          Komentarz


          • jak już robisz taką dokładną procedurę to nie zapomnij o kroku "wyłącz silnik" :haha:

            MSPANC :szeroki_usmiech :wink:
            Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
            http://www.disi-tune.pl
            Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
            Był WRX
            Była Octa

            Komentarz


            • Silnik oczywiście na biegu jałowym? Można po tych 20 minutach cofnać do garażu na kanał?

              Komentarz


              • Zamieszczone przez mariush19
                Silnik oczywiście na biegu jałowym? Można po tych 20 minutach cofnać do garażu na kanał?
                Można.
                OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                Komentarz


                • Macie może nową kartę lazarway do forda?

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez rustin
                    Macie może nową kartę lazarway do forda?
                    Proszę - Link

                    Komentarz


                    • Żeby nie było tak cicho jak w wątku TDI i Paolo nie podpuszczał to:
                      - obecnie zalany u mnie Amsoil AFL -na zime w celu sprawdzenia, przejechałem na nim ok 3000km. I niby ok ale jakoś mi nie leży-jak sie rozgrzeje to słysze napinacz łańcuszka rozrządu.
                      Kupiłem juz Millersa XFS-a 5w40 którego uważam za świetny produkt ale jakoś myśle ze moje KM mogą chcieć sie wybiegać częściej wiec zamówiłem CFS-a 5w40 na którym już śmigałem przed AFL-em.
                      OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                      DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                      Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                      Komentarz


                      • Czy używał Ktoś z forum produktów Meguin ? LIQUI MOLY | LIQUI MOLY

                        Może, przenosząc dyskusję z forum TDI, w trybie LL - LIQUI MOLY | LIQUI MOLY ?

                        Jakieś opinie?

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez rOBERTO795
                          jakoś myśle ze moje KM mogą chcieć sie wybiegać częściej wiec zamówiłem CFS-a 5w40 na którym już śmigałem przed AFL-em.
                          - zastanawiałem sie kiedyś nad zalaniem CFS 5w-30 zanim zapadła decyzja o zalaniu lazerway v 0w-30 a obecnie sso 0w-30 ale trochę zniechęciło mnie kilka opinii o rzekomym złym wpływie olei racingowych na sondę lambda i katalizator i jakoś bezpiecznie odpuściłem - do teraz nie wiem czy słusznie :roll:

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez REXAX
                            Zamieszczone przez rOBERTO795
                            jakoś myśle ze moje KM mogą chcieć sie wybiegać częściej wiec zamówiłem CFS-a 5w40 na którym już śmigałem przed AFL-em.
                            - zastanawiałem sie kiedyś nad zalaniem CFS 5w-30 zanim zapadła decyzja o zalaniu lazerway v 0w-30 a obecnie sso 0w-30 ale trochę zniechęciło mnie kilka opinii o rzekomym złym wpływie olei racingowych na sondę lambda i katalizator i jakoś bezpiecznie odpuściłem - do teraz nie wiem czy słusznie :roll:
                            Sonde mam tylko jedną bo drugą usuneliśmy :P a ekologicznych tłumików zwanych katalizatorami u mnie nie ma :P. Jeździłem na cfs 5w40 wczesniej i wole jednak wrócić i mieć czyste sumienie że dla ochrony silnika zrobiłem wszystko.
                            OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                            DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                            Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez rOBERTO795
                              Sonde mam tylko jedną bo drugą usuneliśmy a ekologicznych tłumików zwanych katalizatorami u mnie nie ma
                              - w takiej sytuacji to też bym wybrał CFS - w tym roku już na pewno wywalę ten eko-badziew i poszerzę horyzont środków smarnych :diabelski_usmiech

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez rOBERTO795
                                jak sie rozgrzeje to słysze napinacz łańcuszka rozrządu.
                                coś w tym jest...

                                Zamieszczone przez rOBERTO795
                                zamówiłem CFS-a 5w40
                                a jednak :wink:

                                Zamieszczone przez degenerat
                                Czy używał Ktoś z forum produktów Meguin ?
                                hehe to produkty Liqui Moly w "inym opakowaniu" ---> W dniu 2 czerwca 2006 r., LIQUI MOLY przejęła większościowe udziały w MÉGUIN :diabelski_usmiech
                                Od tego czasu produkcją olejów mineralnych kieruje Ernst Prost, który jest również partnerem zarządzającym LIQUI MOLY...

                                Zamieszczone przez rOBERTO795
                                Żeby nie było tak cicho jak w wątku TDI i Paolo nie podpuszczał to:
                                :terefere ... :wink:
                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                  Zamieszczone przez degenerat
                                  Czy używał Ktoś z forum produktów Meguin ?
                                  hehe to produkty Liqui Moly w "inym opakowaniu" ---> W dniu 2 czerwca 2006 r., LIQUI MOLY przejęła większościowe udziały w MÉGUIN :diabelski_usmiech
                                  Od tego czasu produkcją olejów mineralnych kieruje Ernst Prost, który jest również partnerem zarządzającym LIQUI MOLY...
                                  Tyle, że Meguin jest własnością Liqui Moly to wiem. Tego, że to te same produkty - nie jestem pewny. Na rynku niemieckim produkty Meguin są tańsze.
                                  Do którego oleju Liqui Moly można porównać Meguin Quality 5W-30?
                                  403 Access denied.pdf

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez degenerat
                                    Do którego oleju Liqui Moly można porównać Meguin Quality 5W-30?
                                    - płynie podobnie jak LM 4600 - - - oczywiście to o niczym nie świadczy :szeroki_usmiech

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez REXAX
                                      płynie podobnie jak LM 4600 -
                                      test fajny - dobry o tyle,że użyli tego samego SAE ( a niej jak w wielu przypadkach porównywali różne SAE :lol: ...ale ACEA już jest różne i specyfikacja producenta, więc i olej różnie płynie ( dla mnie było jasne, że olej do forda bedzie lepiej płynął niż ten do VW...itd...).

                                      Jak się tak naprawdę przyjrzeć to różnice nie były wielkie :wink: Szkoda że nie dobrali odpowiednie-takie samo ACEA i specyfikacje producenta, wtedy by można było się "ździwić" :wink:

                                      [ Dodano: Sob 09 Lut, 13 22:50 ]
                                      Zamieszczone przez degenerat
                                      Do którego oleju Liqui Moly można porównać Meguin Quality 5W-30?
                                      do Leichtlauf Special LL 5W/30 - małe różnice w parametrach ale ACEA i specyfikacje producenta podobne...
                                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                      Komentarz


                                      • Osobiście będąc od niedawna zwolennikiem SAE 0W-30 chętnie bym popatrzył na jakiś test płynięcia w -30 różnych przedstawicieli tej grupy z HTHS wyższym lub równym 3,5 :roll: - ale ten test na gorąco też nie głupi -

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez REXAX
                                          ten test na gorąco też nie głupi
                                          :diabelski_usmiech a ten komentarz najlepszy .... " Тем Castol и говно, что у него низкая стойкость на угар, посколько производитель масла перестал делать его на качество, а ради заработка, а то что вы видите на крышках BMW Audi и других, то это Castrol платит большие деньги автопроизводителям для того чтоб автовладельцы чаще покупали ихнее говно, а так с завода льётся совершенно другое масло." :wink:

                                          Zamieszczone przez REXAX
                                          chętnie bym popatrzył na jakiś test płynięcia w -30 różnych przedstawicieli tej grupy z HTHS wyższym lub równym 3,5
                                          jeżeli test ma być w miarę opiektywny to ma być: to samo SAE ! to samo ACEA! i ta sama specyfikacja producenta! Jak nie to o kant takie pseudo tesy... :lol:
                                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez REXAX
                                            Osobiście będąc od niedawna zwolennikiem SAE 0W-30 chętnie bym popatrzył na jakiś test płynięcia w -30 różnych przedstawicieli tej grupy z HTHS wyższym lub równym 3,5 :roll: - ale ten test na gorąco też nie głupi -
                                            Sam zalewam 0w30. Teraz jest Fuchs Titan SuperSyn 0w30, a za 3-4 tygodnie będzie Ravenol SSO 0w30.

                                            Szukam na przyszłość - może zmienię na 5w30?
                                            Czy dysponuje Ktoś kartą Fuchs Titan SuperSyn 5W30 - tylko nie rosyjską i nie arabską (Arabia Saudyjska) może jakaś z UE?

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                              jeżeli test ma być w miarę opiektywny to ma być: to samo SAE ! to samo ACEA! i ta sama specyfikacja producenta!
                                              - jasna sprawa dlatego wystarczyłby jak dla mnie test takich olei:
                                              SUPERSYN 0W-30,X-LITE 0W-30,RAVENOL SSO 0W-30,YACCO VX1600 0W-30,ELF FULL TECH 0W-30,VALVOLINE MXL 0W-30,PENTOSIN PENTOSPEED 0W-30 VX - dodatkowo V 0W-30 pomimo A5/B5 - tak dla porównania ponieważ HTHS bliższe A3/B4
                                              Zamieszczone przez degenerat
                                              Czy dysponuje Ktoś kartą Fuchs Titan SuperSyn 5W30 - tylko nie rosyjską i nie arabską (Arabia Saudyjska) może jakaś z UE?
                                              - chyba 0w-30 bo jeżeli tak to tutaj jest TDS i MSDS
                                              Link
                                              SSO 0w-30 mam zalany od miesiąca i jak na razie nie widzę żadnej różnicy w stosunku do Lazerway V 0w-30 - w sensie że jest równie elegancko

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez degenerat
                                                Teraz jest Fuchs Titan SuperSyn 0w30
                                                ooo proszę i jakie masz zdanie o tym oleju? Pytam naprawdę z ciekawości bo lej ma super parametry a jak sprawdził się w tracie eksploatacji? I ile na nim zrobiłeś km?

                                                Jeszcze jest Silkolene... FUCHS TITAN RACE PRO S 5W30 - OLEJ SILNIKOWY FULLY SYNTHETIC 5 litrów
                                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                  Zamieszczone przez degenerat
                                                  Teraz jest Fuchs Titan SuperSyn 0w30
                                                  ooo proszę i jakie masz zdanie o tym oleju? Pytam naprawdę z ciekawości bo lej ma super parametry a jak sprawdził się w tracie eksploatacji? I ile na nim zrobiłeś km?

                                                  Jeszcze jest Silkolene... FUCHS TITAN RACE PRO S 5W30 - OLEJ SILNIKOWY FULLY SYNTHETIC 5 litrów
                                                  Fuchs Titan SuperSyn 0w30 - bardzo pozytywne odczucia. Moim zdaniem lepszy od Motula x-lite 0w30 (zalanego poprzednio - pisałem o nim na forum) - nagrzewa się tak samo szybko do 70-80 st. (a może i szybciej) , ale podczas jazdy autostradą trudno go rozgrzać powyżej 110 st. Przejechałem na nim ok. 11000 km. Wymiana na nowy - Ravenol - przed dłuższą trasą.
                                                  FUCHS TITAN RACE PRO S 5W30 - do silnika CAVD to chyba lekka przesada :shock:

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez degenerat
                                                    do silnika CAVD
                                                    1,4 TSI 118 Kw 160ps - dlaczego przesada?

                                                    Zamieszczone przez degenerat
                                                    Fuchs Titan SuperSyn 0w30 - bardzo pozytywne odczucia.
                                                    no właśnie :P ...
                                                    Zamieszczone przez degenerat
                                                    Wymiana na nowy - Ravenol
                                                    myślisz,że będzie lepszy? :roll: daj znać - czekam na porównanie, bo też niedługo będę zmieniał olej... :diabelski_usmiech
                                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X