Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez bws34
    REXAX, O kurde to mnie zaskoczyłeś teraz. Nie sugerowałem się niczym poza opinią sprzedawcy. A jak zmienie z 10W40 na 5W30 to nic się nie pokiełbasi? Wcześniej lałem Valv Max Life 10w40?
    5w30 to nie jest olej do Twojego "starego'' konstrukcyjnie silnika. 5w40 to zdecydowanie najlepsza opcja.
    OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

    DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

    Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

    Komentarz


    • rOBERTO795, A przebieg przeszło 240kkm nie ma znaczenia przy takim oleju? Zaskakujecie mnie coraz bardziej
      Może coś polecicie w takim razie?
      "Byli to ludzie, których łączyło coś więcej niż tylko wspólna gra w piłkę. Dla których honor i obrona barw klubowych nie były pustymi pojęciami."

      "Możemy działać na zasadach demokratycznych ale rację będę miał Zawsze Ja"- Hubert Jerzy Wagner(1941-2002)

      www.zoltar.bielsko.pl

      Komentarz


      • Zamieszczone przez bws34
        rOBERTO795, A przebieg przeszło 240kkm nie ma znaczenia przy takim oleju? Zaskakujecie mnie coraz bardziej
        Może coś polecicie w takim razie?
        przebieg nie ma żadnego znaczenia, lej syntetyk aż do zgonu :szeroki_usmiech
        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

        Komentarz


        • Zamieszczone przez bws34
          REXAX, O kurde to mnie zaskoczyłeś teraz. Nie sugerowałem się niczym poza opinią sprzedawcy. A jak zmienie z 10W40 na 5W30 to nic się nie pokiełbasi? Wcześniej lałem Valv Max Life 10w40?
          - ale ja zasugerowałem Totala 5w40 a nie 5w30 więc niema się czego obawiać - będzie po prostu taniej i zdecydowanie lepiej szczególnie zimą a przy wymianie co 10kkm i w miarę delikatnej jeździe będzie Pan zadowolony

          Komentarz


          • A przed zmianą na 5W40 jakaś płukanka czy cos?
            "Byli to ludzie, których łączyło coś więcej niż tylko wspólna gra w piłkę. Dla których honor i obrona barw klubowych nie były pustymi pojęciami."

            "Możemy działać na zasadach demokratycznych ale rację będę miał Zawsze Ja"- Hubert Jerzy Wagner(1941-2002)

            www.zoltar.bielsko.pl

            Komentarz


            • Zamieszczone przez bws34
              A przed zmianą na 5W40 jakaś płukanka czy cos?
              - można ale ten lany wcześniej valvoline maxlife 10w40 z tego co wiem jest dość dobrym półsyntetykiem i nie pozostawia szlamu ale jak to mówię delikatna płukanka jeszcze nikomu nie zaszkodziła - więc czemu nie

              Komentarz


              • REXAX, Ty gdzieś w BB handlujesz olejami ?
                "Byli to ludzie, których łączyło coś więcej niż tylko wspólna gra w piłkę. Dla których honor i obrona barw klubowych nie były pustymi pojęciami."

                "Możemy działać na zasadach demokratycznych ale rację będę miał Zawsze Ja"- Hubert Jerzy Wagner(1941-2002)

                www.zoltar.bielsko.pl

                Komentarz


                • Zamieszczone przez bws34
                  REXAX, Ty gdzieś w BB handlujesz olejami ?
                  - absolutnie :wink: ja je tylko zalewam oczywiście tylko sobie i prywatnie i coraz to niżej - obecnie 0w30 i czekam aż się coś w końcu rozleci :szeroki_usmiech

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez REXAX
                    obecnie 0w30
                    który produkt? Bo myślałem, że lejesz Neste 0W40...
                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                      Zamieszczone przez REXAX
                      obecnie 0w30
                      który produkt? Bo myślałem, że lejesz Neste 0W40...
                      - no tak przepraszam obecnie mam zalany Neste 0w40 świeżo po 0w30 SSO ale przy moich wymianach co 10kkm następna wymiana wypada w czerwcu a wtedy na próbę pójdzie x-lite 0w30 lub Motorex 0w40 - 403 Forbidden(1).pdf - ze wskazaniem oczywiście na Motorexa

                      Komentarz


                      • Szybkie pytanie i poproszę o odpowiedź - już było ale muszę się upewnić - jak zalany do silnika jest olej X o lepkości 5W40 a nie mogę go kupić teraz w tym "trudnym handlowo okresie" mogę dolać inny olej 5W40 - jakieś 300 ml? Wymiana całego oleju i tak jakoś w następnym tygodniu mnie czeka.

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez hotrain
                          Szybkie pytanie i poproszę o odpowiedź - już było ale muszę się upewnić - jak zalany do silnika jest olej X o lepkości 5W40 a nie mogę go kupić teraz w tym "trudnym handlowo okresie" mogę dolać inny olej 5W40 - jakieś 300 ml? Wymiana całego oleju i tak jakoś w następnym tygodniu mnie czeka.
                          - jasne bez jakichkolwiek obaw - jak za tydzień wymiana to nawet dolewka czegoś o zupełnie innej lepkości i bazie nic nie pogorszy

                          Komentarz


                          • REXAX,

                            Komentarz


                            • panowie krótko i na temat szkodnik 1.8 T agu najechane przeszło 220 tyś jaki olej polecacie
                              na te chwile prawdopodobnie zalany castrol 10w40 (nie jestem pewien ) auto nie dawno kupione
                              z góry dzięki

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez szymek833
                                najechane przeszło 220 tyś
                                --->
                                Zamieszczone przez szymek833
                                auto nie dawno kupione
                                no cóż, samochód nowo kupiony, nie wiesz jakim olejem jest zalany silnik, nie wiesz czy ten silnik "bierze olej" czy nie ...hmmm ja bym nie kombinował, tylko zalał 10W40 (w lecie tragedii wielkiej nie będzie) - jeżeli chodzi o produkty to przykładowo coś w stylu Valvoline MaxLife Link(1835)/maxlife_10w-40 lub FUCHS TITAN CFE MC 10W40 Nie znaleziono strony - oleje do dostania u forumowych sprzedawców. Zmiana oleju oczywiście po +- 8/10 tys km! - wtedy będziesz miał jasność w jakim stanie jest silnik i zdecydujesz czy olej z SAE 10W/40 czy może coś z 5W/..(zwłaszcza na zimę).
                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez szymek833
                                  panowie krótko i na temat szkodnik 1.8 T agu najechane przeszło 220 tyś jaki olej polecacie
                                  na te chwile prawdopodobnie zalany castrol 10w40 (nie jestem pewien ) auto nie dawno kupione
                                  z góry dzięki
                                  A ja zrobiłbym płukanke i wlał 5w40 np millersa tridenta lub motula x-cess-a.
                                  OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                  DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                  Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez rOBERTO795
                                    zrobiłbym płukanke i wlał 5w40 np millersa tridenta lub motula x-cess-a
                                    może być ale ja bym zrobił najpierw płukankę i zalał 10W40 (powinien od dodatkowo domyć silnik) - sprawdzenie silnika a potem olej docelowy dopasowany do stanu, bo tak od razu 5W40 jeżeli kolega szymek833 nie jest pewny silnika to troszkę loteria...
                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                      Zamieszczone przez rOBERTO795
                                      zrobiłbym płukanke i wlał 5w40 np millersa tridenta lub motula x-cess-a
                                      może być ale ja bym zrobił najpierw płukankę i zalał 10W40 (powinien od dodatkowo domyć silnik) - sprawdzenie silnika a potem olej docelowy dopasowany do stanu, bo tak od razu 5W40 jeżeli kolega szymek833 nie jest pewny silnika to troszkę loteria...
                                      Wiesz przeciez ze czy to 5W czy 10W zuzycie o ile silnik "pobiera" olej bedzie zblizone. Masz racje natomiast z tym dodatkowym płukaniem 10w40 ale zrobilbym maks 2-3 tys km i go zlal. A z drugiej strony szkoda by mi bylo meczyc motor olejem 10w.
                                      OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                      DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                      Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez rOBERTO795
                                        szkoda by mi bylo meczyc motor olejem 10w
                                        --->
                                        Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                        sprawdzenie silnika a potem olej docelowy dopasowany do stanu
                                        :wink:



                                        Który olej byście wybrali na zalanie do silnika przed wyjazdem do Włoch (1200 km w jedną stronę):
                                        :roll:

                                        -Millers XFS 0W40
                                        -LazerWay V 0W30,
                                        -Silkolene TITAN RACE PRO S 5W30
                                        -RAVENOL Super Synthetic SSO 0W-30
                                        -Neste Oil 0W40
                                        -LazerWayLL 5W30,
                                        -LM Synthoil 0W30 lub 0W40
                                        -RAVENOL WIV SAE 0W-30
                                        -Motul X-Lite 0W30

                                        Może jeszcze "coś" innego... ?
                                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                          Zamieszczone przez rOBERTO795
                                          szkoda by mi bylo meczyc motor olejem 10w
                                          --->
                                          Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                          sprawdzenie silnika a potem olej docelowy dopasowany do stanu
                                          :wink:



                                          Który olej byście wybrali na zalanie do silnika przed wyjazdem do Włoch (1200 km w jedną stronę):
                                          :roll:

                                          -Millers XFS 0W40 - mid saps :?
                                          -LazerWay V 0W30 - świetny olej ale już był we Włoszech :szeroki_usmiech
                                          -Silkolene TITAN RACE PRO S 5W30 - jednak katalizator do CGGA też nie jest tani 8)
                                          -RAVENOL Super Synthetic SSO 0W-30 - no dałbym sobie prawie obciąć że to to samo co Lazerway V :szeroki_usmiech
                                          -Neste Oil 0W40 - mam obecnie zalany i gorąco polecam
                                          -LazerWayLL 5W30 - po lazerway v to profanacja :twisted:
                                          -LM Synthoil 0W30 lub 0W40 - no no tu bym chwilę podrapał się po głowie
                                          -RAVENOL WIV SAE 0W-30 - troszkę cieniutko jak na Włochy :wink:

                                          Może jeszcze "coś" innego... ?
                                          Może Motorex - 403 Forbidden(1).pdf :diabelski_usmiech

                                          Komentarz


                                          • Eneos Sustina 0W-50
                                            TRD WAKO'S Super Performance PRO 0W-30
                                            Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Sebastian_M26
                                              Eneos Sustina 0W-50
                                              myślałem nad tą marką ale ten 0W50 to chyba przesad :wink: nie wiem czy łańcuchy polimerowe nie będą zbyt szybko pękały w oleju z takim SAE ... olej o tak rozpiętym SAE naprawdę cieżko jest zrobić a do tego żeby trzymał parametry :roll:
                                              Zamieszczone przez REXAX
                                              Może Motorex
                                              może na zimę, jak go sprawdzisz... :szeroki_usmiech ale na lato szukam czegoś pewnego.

                                              Zapomniałem dodać X-Lite 0W30, chyba też warto brać go pod uwagę.

                                              Zapomnaiłem dodać - te oleje muszą być do dostania bez problemu w PL.
                                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                              Komentarz


                                              • Ale 1.4 to konstrukcja z lat 90, gdzie układ smarowania, przepływ oleju jest dobrany do olejów xW-40.
                                                Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Sebastian_M26
                                                  TRD WAKO'S Super Performance PRO 0W-30
                                                  .. to jest do dostania w PL ...?

                                                  [ Dodano: Pon 06 Maj, 13 14:12 ]
                                                  Zamieszczone przez Sebastian_M26
                                                  przepływ oleju jest dobrany do olejów xW-40.
                                                  u mnie "genialnie" sprawdza się 0W30 jak i 5W30 - sprawdzę chętnie jeszcze 0W40 ale o 5W40 ...zapominam.
                                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                  Komentarz


                                                  • [quote="PAOLO ESCO"]
                                                    Zamieszczone przez Sebastian_M26
                                                    TRD WAKO'S Super Performance PRO 0W-30
                                                    .. to jest do dostania w PL ...?
                                                    Niestety nie. Dużo pojazdów made in japan, korzysta z tej firmy jako materiałów OEM.
                                                    Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X