Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Dzida
    Fajna rzecz, nareszcie ktoś pomyślał:

    Idealna wręcz do zastosowania jednego oleju w całym domu, parku maszyn.
    Przykład 2 nowe toyoty, jedna Honda i Longlife C2 na półeczce a cena prawie "beczkowa" :-)

    A ten Trident to ideał zakup "rodzinny" jak ktoś ma 2-3 Śkodziny w domu , olewasz do butelki i jedziesz do serwisu ze swoim na przegląd :-)

    Dla serwisów które mają mało miejsca na beke to doskonałe wyjscie, widziałeś ten stend ?
    6 rodzajów oleju na 2 metrach kwadratowych :-)

    Myslę że za niedługo inne firmy pójdą tym śladem.

    Chyba juz zacznę ujednolicać moje samochody rodzinne i dostosowywać do "potrzeb rynkowych" :lol: 8)
    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
    http://www.zmienolej.pl/
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

    Komentarz


    • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
      Trident 5w30 Longlife
      Przewyższa normy:
      ACEA A3, B4, C2, C3
      API SM, CF
      Spełnia wymagania: BMW LL04, MB 229.51, VW 504.00/507.00, GM LL-A025/B-025, PSA B71 2290
      SAE klasa lepkości: 5W30
      Ciężar właściwy przy 15 C 0,853
      Lepkość kinematyczna przy 100 C 11,3 cSt
      Lepkość kinematycza przy 40 C 69 cSt
      Indeks lepkości 158
      Temperatura krzepnięcia -40 C
      Temperatura zapłonu 210 C
      Lepkość na zimno przy -30 C 5,550 cP (lepiej pompowalny a to będzie już wkrótce miało wielkie znaczenie, zaoszczędzisz na nim też trochę więcej paliwa niż na XF Longlife). Jak na jazdę po mieście to w zupełności wystarczy.
      Wydaje mi się iż ze względu na niską temperaturę zapłonu olej może być spalany w silniku, więc może powstać wrażenie że silnik "bierze" ten olej. Jak ktoś zdecyduję się go zalać to poprosimy o info.

      Komentarz


      • To nie jest wymierny parametr...znam oleje pełno estrowe używane w tunningu które maja temp. ok. 200st.C
        Pokazałem test tego koreanczyka który potwierdził że olej jest naprawdę nieprzeciętny :-)
        Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
        http://www.zmienolej.pl/
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

        Komentarz


        • Temp. zapłonu to jedno a osiągane temp. do drugie. I tak może się okazać że olej z niską temp. zapłonu może trzymać niższe temp. przy ostrej jeździe i w rezultacie będzie go mniej znikać.
          Konrad
          OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

          90 konny AGRessor
          PerfectServiceBy DGW
          WhitePride :smokedevil

          Komentarz


          • Może taki mini ranking olei zrobimy 2 kategorie do wymiany co 30 tys i do wymiany co 15 tys ( co ja osobiście stosuje), z miejscami od 1 do powiedzmy 10,
            silniki TSI (1,4 1,8)

            Komentarz


            • Zamieszczone przez kobar76
              Może taki mini ranking olei zrobimy 2 kategorie do wymiany co 30 tys i do wymiany co 15 tys ( co ja osobiście stosuje), z miejscami od 1 do powiedzmy 10,
              silniki TSI (1,4 1,8)
              generalnie byłbym za ale chyba nigdy nie doczekasz sie takiego rankingu ;-)
              ilu uzytkowników i sprzedawców tyle opini ;-)
              a do tego jeszcze połowa sprzedawców straciłaby zyski gdyby nagle numerem 1 okazał sie Motul ;-) hehehehehe no i całego watku nie trzeba byłoby czytać tylko jedna tabelke ;-)
              kiedyś była seria TSI : 135KM/217Nm a potem było 156KM/267Nm
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=57585&start=0

              teraz 240KM 4x4 Boxer turbo mruczek.
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...350597#1350597

              Komentarz


              • takie szybkie pytanie dla pewności olej castrol edge 5W30 będzie u mnie dobry przed zimą? auto ma 15000 przejechane ale wymieniam bo kupiłem go miesiąc temu i nie wiem co tam było wcześniej...
                Barca forever

                Komentarz


                • Zamieszczone przez skamilos
                  takie szybkie pytanie dla pewności olej castrol edge 5W30 będzie u mnie dobry przed zimą
                  Tak będzie dobry, na zimę wręcz wskazana jest W30 zamiast W40.

                  Komentarz


                  • Jesli trzymać się lepkości to owszem ale jesli zalejemy inny olej oparty na pełnej bazie PAO+estry o klasie 0W-40 firm który tutaj na forum się przewijają da lepsza ochrone wobec castrola zdecydowanie....
                    Czesto jak sie okazuje wyższa jakość , wieksza zawartość bazy syntetycznej oleju 0W-40 skutkuje utrzymaniem silnika w dużo lepsze kondycji.
                    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                    http://www.zmienolej.pl/
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                    Komentarz


                    • Cześć wszystkim,

                      Zgubiłem się nadmiarze informacji. Prosiłbym o dobranie oleju do silnika 1.6 z LPG w nowej OIIT. Za miesiąc, przy przebiegu ok. 1500 km wymieniam olej i chciałbym auto zalać czymś porządniejszym (Motul, LM, Millers,Fuchs) niż Castrol. Nie jestem pewny czy wlać 5W30 czy 5W40. Jeżeli ma to znaczenie to auto codziennie używane jest na krótkich trasach ok. 5 km do i z pracy.

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez octopus
                        wlać 5W30 czy 5W40.
                        wlać 0W/40 pełen syntetyk

                        Zamieszczone przez octopus
                        Za miesiąc, przy przebiegu ok. 1500 km wymieniam olej
                        no nie wiem...ja bym zrobił na tym oleju który masz jakieś 7-8 tys km tak by silnik się na nim ułożył a dopiero wtedy zmienił na coś porządnego.
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz


                        • PAOLO ESCO, dzięki za odpowiedź. Podaj mi proszę ze 2 przykłady i będę miał zamknięty temat. Szukam oleju do ok. 160 zł/5l

                          Komentarz


                          • Wyręczę PAOLO LM Synthiol 0w40 ok 170zł L, Millers premium 0w40 ok 230 zl za 5L oczywiście
                            OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                            DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                            Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                            Komentarz



                            • Myślałem jeszcze o MOTULU 8100 ESTER E-TECH 0W-40 Link ale to już wycofany olej a na jego miejce wszedł Motul 8100X-lite 0W30
                              Jest jeszcze coś takiego 403 Forbidden
                              Link ale nie widze tutaj normy VW więc dla silnika na gwarancji ten olej odpada :? ale jako opcja do zalania na zimę jest więcej niż ciekawa.... 4L za taką cenę to sam bym go kupił do żony autka!
                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                              Komentarz


                              • Podziękował, wybiorę więc pewno LM Synthiol 0w40

                                Komentarz


                                • Zwróć uwagę na datę produkcji - nie starszy olej niż 2 do max 3/4 lat.
                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                    morling1254
                                    Z podanych przez Ciebie olejów weź pod uwagę oleje oparte na pełnosyntetycznej bazie PAO/Estry. Twój silnik nie ma ograniczeń tak, jak niektóre jednostki VW więc daj mu to co najlepsze.
                                    Paolo Esco jestem laikiem i zapytam które to są na bazie PAO/Estry ??? oraz jak byś miał do wyboru Fuchs TITAN GT1 PRO FLEX 5W30 i Mobil1 0W40 to który byś zalał i ewentualnie dla czego ???. Na Ebay-u ten FUCHS ma niższe ceny od tego Mobila1 więc może to jakaś wskazówka ?. Serdeczne dzięki za info i pozdrawiam.
                                    MORLING

                                    Komentarz


                                    • PW.
                                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez octopus
                                        LM Synthiol 0w40
                                        Liqui Moly Synthoil Energy 0W-40
                                        Konrad
                                        OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                                        90 konny AGRessor
                                        PerfectServiceBy DGW
                                        WhitePride :smokedevil

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                          Zwróć uwagę na datę produkcji - nie starszy olej niż 2 do max 3/4 lat.
                                          Tutaj w przypadku olejów wysokiej klasy opartych na bazach PAO + estry to okres przechowywania mozna przyjąć jako bezpieczny do 5 lat pod warunkiem że nie leżakuje w blaszaku w zimie ponizej 7st.C
                                          Unikać tez powinno się wystawiania oleju na słońce
                                          I własciwie to tyle.

                                          Z tego co mi wiadomo lwa część olejów nie ma zaktualizowanych kart PI a tutaj myslę że kilka pozycji mogło by naprawdę w klasie 0W-40 zawstydzić :-)

                                          Na wschodzie juz jest kilka pozycji 0W-60 ....

                                          Link


                                          U nas to dopiero coś nowego co zawita za jakis czas :-)

                                          Póki co mamy juz za rogiem tuż, tuż .... pierwsze płyny do spryskiwaczy które wytrzymuja -60st.C i to w Polsce !
                                          Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                          http://www.zmienolej.pl/
                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                          Komentarz


                                          • Panowie, będąc w salonie Skody powiedziałem o planowanym zalaniu Skodziny sugerowanym przez Was 0W40. Sprzedawca stwierdził żeby absolutnie tego nie robić bo "taki olej to do aut z przebiegiem ponad 100 kkm" i żebym się trzymał zalecanego 5W40.
                                            W salonie byłem "przelotem" i nie miałem czasu na zgłębianie tematu, więc proszę Was o informacje dlaczego 0W40 będzie lepszy od 5W40. Przy dwóch odmiennych opiniach chciałbym mieć pewność, że wybiorę dobrze.

                                            Komentarz


                                            • Moze ktoś mi podpowiedziec.... moje 1.4 mpi ma juz 26000 wyskoczył kluczyk ze za 2500 km musze jechać na pierwszy przegląd. Pytam w salonie jaki olej wlany, oni nie wiedzą oczywiscie co w fabryce wlali... I teraz pytanie czy zmieniać dalej na długodystansowe oleje(tak to się nazywa?)jezeli tak to z jakim moge zajechac do salonu zeby nie utracic gwarancji i jaki filtr kupic??? Czy moze zaczac zmieniac olej co 15000 jezeli tak to jaki wówczas olej...? Prosze o pomoc, dziękuję

                                              Ps. Auto OII tour

                                              Komentarz


                                              • Przeczytałem 10 stron wstecz i dalej nie jestem pewien co wybrać do:
                                                - 1.8TSI
                                                - Wymiana między przeglądowa przy ~12tys km
                                                - na krótkie dystanse (5km)
                                                - spełniający normę VW 504 00 (czyli serwis wg licznika)

                                                Znalazłem taką listę, z której początkowo chciałem brać Mobil One, ale teraz już nie wiem. Doradźcie coś proszę.
                                                Carlube VW Tripler 5W-30
                                                Castrol Edge 5W-30
                                                Castrol SLX Professional Powerflow Longlife III 5W-30
                                                Liqui Moly Top Tec 4200 5W-30
                                                Millers Oils Trident Longlife 5W-30
                                                Millers Oils XF Longlife 5W-30
                                                Mobil 1 Esp Formula 5W-30
                                                Motul 8100 X-Clean+ 504/507 5W-30
                                                Motul Specific 504 00-507 00 5W-30
                                                Orlen Platinum MaxExpert V 5W-30
                                                Petronas Syntium 5000 AV
                                                Shell Helix Ultra Extra 5W30
                                                Texaco Havoline Synthetic Ultra V 5W30
                                                Total Quartz Ineo 504/507 5W30
                                                Valvoline SynPower XL-III 5W-30
                                                Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                                Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez octopus
                                                  Sprzedawca stwierdził żeby absolutnie tego nie robić bo "taki olej to do aut z przebiegiem ponad 100 kkm" i żebym się trzymał zalecanego 5W40.
                                                  :haha: zmień salon....dobrze Tobie radzę.
                                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                  Komentarz


                                                  • Do Dawidek

                                                    Proponuję zmienić okres przeglądow na co 15 tys. i zalać własnym syntetykiem. Co do rodzaju - to poczytaj wątek. Ja osobiście korzystam z Mobil 1 0W40, ale dobre będą i inne. Moim zdaniem tryb longlife nie jest najlepszym rozwiązaniem - oleje są droższe, a zresztą silniki lubą świeżą oliwkę :wink: .

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X