Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kiedyś czytałem (nie powiem już gdzie), że oleje Lotosu to najgorszy "syf" jaki może być ... :evil:

    Komentarz


    • Cześć wszystkim
      Jaki olej byście polecali do takiej skody jak ja mam:
      1,6 AEE 153tys przebiegu
      Z góry dzięki

      Komentarz


      • wymiatacz00 -NOWY!
        Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

        Jeżdżę w blasku
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

        Komentarz


        • nie wątpie...
          Ale tylko jak tu się odnaleźć w tej dżungli?

          Komentarz


          • Zamieszczone przez wymiatacz00
            jak tu się odnaleźć w tej dżungli?
            proponuję poświęcić chwilę i poczytać ten wątek. Zaręczam, że o oleju do 1,6 było już dużo napisane - silnik masz "bezproblemowy" jeżeli chodzi o olej, więc nie będziesz miał problemu z wyborem.
            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

            Komentarz


            • 230 Stron tez by mnie przytloczylo . moze prosciej mu po prostu napisac

              Komentarz


              • Zamieszczone przez wymiatacz00
                Cześć wszystkim
                Jaki olej byście polecali do takiej skody jak ja mam:
                1,6 AEE 153tys przebiegu
                Z góry dzięki
                Mobil 1 5W-50 jeżdżę już 12 lat na nim

                Komentarz


                • Zamieszczone przez wymiatacz00
                  nie wątpie...
                  Ale tylko jak tu się odnaleźć w tej dżungli?
                  A nooo bardzo prosto, czytać co napisali inni koledzy.
                  Albo zalać to--->
                  1. 404 Not Found
                  2. 404 Not Found
                  3. 404 Not Found
                  4. 404 Not Found
                  Kolejność przypadkowa, a może i nie :szeroki_usmiech, albo cokolwiek innego, co ci przyjdzie do głowy Można też jechać do ASO żeby Ci zalali Shella czy Castrola 4,5litr. za 380zł + wymiana + filtr =????

                  Panowie czytajcie trochę tamat, bo co zalać do 1.6, to milion razy padały tu takie pytania i odpowiedzi na nie :twisted:

                  Komentarz


                  • Czytamy, czytamy 8)
                    Temat jest bardzo ciekawy, ale trzeba kilku dni żeby się przez niego przebić :szeroki_usmiech

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez xtremesystems
                      moze prosciej mu po prostu napisac
                      nie chodzi o to by po raz kolejny odpisywać na pytanie. Lepiej przecież dać Koledze "wędkę" niż "rybę" :wink:
                      Poczyta i sam napewno podejmie trafną decyzję.
                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                        Zamieszczone przez xtremesystems
                        moze prosciej mu po prostu napisac
                        nie chodzi o to by po raz kolejny odpisywać na pytanie. Lepiej przecież dać Koledze "wędkę" niż "rybę" :wink:
                        Poczyta i sam napewno podejmie trafną decyzję.
                        Ty Nikoś nie przesadzaj.

                        Komentarz


                        • OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                          DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                          Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                          Komentarz


                          • wrócę jeszcze panowie do tematu olejubo znalazlem dokumentację i okazuje sie ze w moim RSie do tej pory był wlewany mobil 5W50

                            to co zamiast tego wlać ? millers XSF 5W50 czy motul X-cess
                            dodam że skoda ma zrobiony program na prawie 200 KM traktowana jest raczej delikatnie , chociaz czasem lubie przycisnac na niemieckiej autostradzie oczwiscie

                            mobila nie chce lać
                            jest O1 RS 1.8T XENON
                            była O1 1.9 TDI AGR

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez andru123
                              wrócę jeszcze panowie do tematu olejubo znalazlem dokumentację i okazuje sie ze w moim RSie do tej pory był wlewany mobil 5W50

                              to co zamiast tego wlać ? millers XSF 5W50 czy motul X-cess
                              dodam że skoda ma zrobiony program na prawie 200 KM traktowana jest raczej delikatnie , chociaz czasem lubie przycisnac na niemieckiej autostradzie oczwiscie

                              mobila nie chce lać
                              XFS ale 5w40 lub x-cess 5w40
                              OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                              DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                              Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                              Komentarz


                              • lub Synthoil High Tech 5W40
                                Konrad
                                OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                                90 konny AGRessor
                                PerfectServiceBy DGW
                                WhitePride :smokedevil

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez konkon
                                  lub Synthoil High Tech 5W40
                                  u mnie sie nie sprawdził.
                                  OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                  DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                  Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                  Komentarz


                                  • Koledzy jakim olejem zalać 1.8 TSI CDAA po wirusie? W chwili obecnej jest MOTUL Specific 5W-30 i nie wiem czy zalać to samo czy może jest coś lepszego?
                                    18" Klub

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez rydel
                                      jest MOTUL Specific 5W-30 i nie wiem czy zalać to samo czy może jest coś lepszego
                                      zmiany max co 15 tys km - Motul X-Lite 0W30 lub Motul Trophy V 0W/40 ERROR: The request could not be satisfied(GB).pdf?1329125458 lub 404 Not Found lub Millers XFS 0W/40 lub MILLERS CFS 5W30 lub MILLERS CFS 5W/40 - wybór wg. własnego uznania i zasobów $ - w/w napewno się sprawdzą.

                                      aaa i zapomniałem FUCHS TITAN RACE PRO S 5W30 bardzo mocny olej na bazie estrów i PAO :diabelski_usmiech FUCHS TITAN RACE PRO S 5W30 - OLEJ SILNIKOWY FULLY SYNTHETIC 5 litrów - 404 Not Found
                                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                        zmiany max co 15 tys km - Motul X-Lite 0W30 lub Motul Trophy V 0W/40
                                        Trophy tak sobie i banki po 2L czyli miast 5 musilaby kupic 6 : drogo, x-max 0w40 tak , zapomniales wasc o valvoline 0w40 ktory tera mecze :P
                                        Na x-lite jezdzilem rok, odczucia takie sobie, ale w sumie malo go bral.
                                        Wlasnie niedawno zalalem valvoline 0w40, odczucia podobne jak x-lite, z tym ze silnik nieco cichszy po rozgrzaniu na luzie , rozruch na zimno taki sam jak xlite, zuzycie na biegu jalowym tez pokazuje takie samo czyli 0.6 na h .
                                        Temp oleju jak narazie nie udalo sie przekroczyc 106C , ale jest zimno jeszcze, temp po pelnym rozgrzaniu waha sie 97-98C , czyli jak narazie nieco mniej niz x-lite. A co do zuzycia, pozyjemy, zobaczymy.
                                        Reasumujac, jak na razie bardzo dobry olej do 1.8 .
                                        ps. musilalem wlac cos z norma 502, dlatego fuchs race odpadl poza tym dystrybutor nie odpowiedzial mi jednoznacznie, czy nadaje sie do aut z katalizatorem, co nie zmienia faktu, ze olej fuchs silkolene na estrach(nie mylic z fuchsami polsko niemieckimi) to najlepszy jaki mialem zalany w moim ATV i bil wszystko na glowe, ale tam byl tlumik przelotowy jeno.
                                        Do tego jest jeszcze teraz nowosc valvo 0w30. :P
                                        404 Not Found
                                        Paolo mistrzu, powiedz co sadzisz o nim :hmm

                                        ps.2 fuchsa 0w30 sa tylko banki 4 litrowe, wiec sie nie oplaca totalnie

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Tippo
                                          banki po 2L czyli miast 5 musilaby kupic 6 : drogo
                                          nikt nie mówił, że ma być tanio...albo ochrona silnika albo nie trzeba było robić wirusa :wink:
                                          Zamieszczone przez Tippo
                                          musilalem wlac cos z norma 502, dlatego fuchs race odpadl
                                          kolega rydel nie określił czy chce mieć olej ze specyfikacją czy nie...zresztą po wirusie to tą specyfikację VW można sobie wsadzić ...
                                          Zamieszczone przez Tippo
                                          olej fuchs silkolene na estrach ... to najlepszy jaki mialem zalany w moim ATV i bil wszystko na glowe
                                          no no ciekawe, kto wie czy nie sprawdzę tego Silkolene 5W30 a już się kiedyś do niego przymierzałem, bo rozglądam się za olejem na trasę do Włoch.
                                          MXL 0W30 "wpadł już mi w oko" dawno. Jednak cena :? Na chwię obecną mogę powiedzieć, że to chyba najlepszy z Valvoline u nas dostępnych. Baza wg. producenta (karta z 28.10.2011) to olej syntetyczny hmm no właśnie - szkoda, że producent nie doprecyzował co miał na myśli.

                                          Zamieszczone przez Tippo
                                          czy nadaje sie do aut z katalizatorem
                                          VW nie wymaga w swoich specyfikacjach VW 502.00 OEM oleju MidSaps ani LowSaps.
                                          Załączone pliki
                                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                          Komentarz


                                          • PAOLO ESCO, obecnie śmigam na liqui moly synthoil 5W40, na wiosnę planuje zrobić czipsa, można zostać czy zalać to co poleciłeś wyżej?
                                            Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez andrzej111
                                              można zostać czy zalać to co poleciłeś wyżej
                                              możesz zostać jeżeli Synthoil Tobie odpowiada a jeżeli chcesz wypróbować coś nowego ( bo niby dlaczego nie spróbować czegoś nowego ) to z górnej półki:
                                              - Silkolene TITAN RACE PRO S 5W30 - ten by był do CDAA odpowiedni i jestem pewien, że "zrobi robotę" lub ew. Silkolene TITAN RACE PRO S 5W40 (to pełne sytntetyki na PAO i Estrach) to nie zwykły Fuchs ...ale całkiem inna linia Silkolene - oleje najwyższej klasy jakości OLEJE SILNIKOWE FUCHS TITAN RACE

                                              - Millers XFS 0W/40 , MILLERS CFS 5W30 lub MILLERS CFS 5W/40

                                              Te zaznaczone boldem będą najbardziej odpowiednie i jestem o te typy spokojny, co nie znaczy, że np. X-Lite czy V 0W40 się nie sprawdzą. Kwestia, jak będziesz użytkował "wysilał silnik" bo może się okazać , że spokojnie starczy Tobie coć innego pokroju porządnego 5W/30.
                                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                              Komentarz


                                              • Nie wiem jak sprawują się oleje Fuchsa silnikowe ale w zeszłym roku wymieniłem w punciaku fabryczny (tutela) bo takim zalewane są skrzynki fiatowskie na takiego Fuchsa - FUCHS TITAN SINTOFLUID 75W80 GL-4 OLEJ PRZEKŁADNIOWY - 1 litr - po wymianie biegi zaczęły wchodzić lepiej niż jak auto było nowe,koniec problemów z haczącą dwójką i podczas mrozów zmiana biegów odbywa się idealnie - nawet bym nie przypuszczał że zmiana oleju tak wiele zdziała a w instrukcji pisze że oleju przekładniowego się nie wymienia tylko sprawdza poziom i ewentualnie uzupełnia - dobrze że nie biorę tej instrukcji na poważnie
                                                w końcu zmieniam biegi jak w Skodzie :diabelski_usmiech

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez rydel
                                                  Koledzy jakim olejem zalać 1.8 TSI CDAA po wirusie? W chwili obecnej jest MOTUL Specific 5W-30 i nie wiem czy zalać to samo czy może jest coś lepszego?
                                                  Amsoil 5W40 AFL wypada bardzo fajnie.

                                                  Zamieszczone przez REXAX
                                                  Nie wiem jak sprawują się oleje Fuchsa silnikowe ale w zeszłym roku wymieniłem w punciaku fabryczny (tutela) bo takim zalewane są skrzynki fiatowskie na takiego Fuchsa - FUCHS TITAN SINTOFLUID 75W80 GL-4 OLEJ PRZEKŁADNIOWY - 1 litr - po wymianie biegi zaczęły wchodzić lepiej niż jak auto było nowe,koniec problemów z haczącą dwójką i podczas mrozów zmiana biegów odbywa się idealnie - nawet bym nie przypuszczał że zmiana oleju tak wiele zdziała a w instrukcji pisze że oleju przekładniowego się nie wymienia tylko sprawdza poziom i ewentualnie uzupełnia - dobrze że nie biorę tej instrukcji na poważnie
                                                  No bo Fuchs daje oleje do VW i współpracuje z nim najściślej jeśli można tak to nazwać
                                                  Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                                  http://www.zmienolej.pl/
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                                  Komentarz


                                                  • Do CDAA , jesli ktos nie potrzebuje normy, ten chyba tez sie nada:

                                                    Link

                                                    Zdaje sie tanszy niz kiedys.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X