Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Tippo
    ps. 10w40 leje do Ciagnika i tam sie taki olej nadaje, Fuchsa akurat.
    I pewnie Agrifarm :-)
    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
    http://www.zmienolej.pl/
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Tippo
      akurat Magnateca bym odradzal
      ale ja napisałem
      Zamieszczone przez mistasz
      Wyszukałem sobie 5W40 Statoila albo Valwoline.
      Teraz tylko pytanie lać 5W40 czy nie?
      --->
      Zamieszczone przez PAOLO ESCO
      Lać! I tak będzie lepiej niż na 10W40. Producent wg uznania.
      :P to odnosnie Valvoline lub Statoila...Magnateca nawet nie brałem pod uwagę.
      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

      Komentarz


      • Piękne dzięki za odpowiedzi. Tak też zrobię. Mam nadzieje że z powodu przejścia z półsyntetyku na pełny syntetyk nic złego silnikowi się nie stanie. A może wręcz odwrotnie, z racji poprawienia smarowania, szczególnie na zimnym silniku?

        Komentarz


        • :Bojesie:
          SSO zamowione
          :Bojesie:
          Audi 1.8T AVJ

          Silnik smaruje
          Ravenol SSL

          Komentarz


          • witam
            Chciałbym dobrze dla mojego 2,2 DTI na zime no i zmieniłem oliwe na 0w40 Mobila i nachodzi mnie dolac dwusiarczek molibdenu od liqui moly lub ceratec tez od LM
            Co o tym sądzicie?
            Trochę mnie zbił z tropu ten watek o dodatkach
            Bishops Original – środki do pielęgnacji silników i przekładni

            Komentarz


            • dobry ale dziwny artykuł.

              co do teflonu pelna zgoda. spalony teflon generyje fosgen a i wlasciwosci pzuzyciowe sa watpliwe. to ze do silnika nie powinni sie lac byle czego to raczej oczywiste

              dlatego dobra plukanka i potem bardzo dobry olej daje pewien poziom gwarancji.

              co inn3go skrzynia biegów. tam nie mam pomysłu co wrzucic ... moze nanoborany...?

              [ Dodano: Pon 30 Wrz, 13 19:57 ]
              ps. nie wiem czy pamiętacie ale najlepszym dodatkiem przed sprzedażą auta były trociny.
              te mikroczastki byly dzielem inzynierii naturalnej i tworzyly roztw9 koloidalny wyciszajacy uklad przed wjazdem na giełdę sam.

              Komentarz


              • ale wracając do mojego wątku dolac dwusiarczek molibdenu od liqui moly lub ceratec tez od LM? chyba nic nie pogorszy bo firma raczej bardziej niz konkretna

                Komentarz


                • Wystarczy jak zalejesz dobry olej
                  :diabelski_usmiech
                  Audi 1.8T AVJ

                  Silnik smaruje
                  Ravenol SSL

                  Komentarz


                  • mobil 0w40 chyba nie można powiedzieć że jest zły skoro ma dopuszczenie Nissan GT-R a autko kosztuje tyle co 6 nowych octavi. lotos 10w40 to badziewie a kolega na nauce jazdy zrobił ponad 300tyś km i silniczek cyka jak zegarek

                    Komentarz


                    • jakby tu powiedziec disiarczek molibdenu to trochuj stara technologia... imo czastki sa zbyt duże. nie wiem czy nie nastąpi adsorpcja w mikroporach filtra albo beda się wytwarzac skrzepy ktore zalakuja mikrokanaliki olejowe i nie zrobia Meksyku. to jest teoretyczny wywód. nigdy nie lalem. a znajomi wiadomo zawsze uzasadnia wydane pieniądze mówiąc ze spalanie spadlo o połowę a v max wzroslo o 16.34 %.

                      Komentarz


                      • Mos2 nic nie zatyka spokojnie można to lać.
                        Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                        http://www.zmienolej.pl/
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                        Komentarz


                        • Molibden stosuje się od lat. Nawet najnowsza formuła Motula 300V dalej zawiera molibden. A reszta to chwyty marketingowe typu nano-technologia, mocno reklamowana szczególnie przez jednego "producenta" olejów.
                          Seria 188KM/270Nm na 95RON

                          Komentarz


                          • a co do skrzyni biegów lac by jej ulżyć w charakterystycznym wyciu?
                            disiarczek molibdenu
                            nanitechnoligia? wolfram potas?
                            ceramike?

                            Ps. A pros de Fuchs Silkolene 5W30. jest znacznie lepsza kompresja. Hamowanie silnikiem jest skuteczniejsze. power generalnie lepszy. spalania jeszcze nie mierzylem bo nie mialem takich samych warunków. Na razie jest elegancko. poranne odpalanie cichutkie.

                            Komentarz


                            • Fuchs TITAN Supersyn 0W-30 lepszy do tsi niz statoil 0w30?
                              druga sprawa czy jest sprzedawany po 1l, bo widze wszędzie tylko 4l, a potrzebuje 5l.
                              Audi A4 1.8TFSI

                              Komentarz


                              • Pidziek. to do Ciebie glownie pytanie na ktore juz częściowo odpowiedziales.

                                [ Dodano: Wto 01 Paź, 13 17:04 ]
                                taz się czaje na niego a nie lubię spoldzielni robić w rodzinie

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez tasek
                                  Chciałbym dobrze dla mojego 2,2 DTI na zime no i zmieniłem oliwe na 0w40 Mobila i nachodzi mnie dolac dwusiarczek molibdenu od liqui moly lub ceratec tez od LM
                                  Co o tym sądzicie?
                                  Sądze że będzie lepiej niż bez, ale... :wink: Ja do 1.4 przy przebiegu 248tys , zalałem Ceratec z LM Synthoil 5W-40, efekt? Silnik pracuje bardzo fajnie i cichutko jak na swój wiek, ale nie mam ucha wirtuoza więc na słuch czy węch nie ocenie. Czy jest lepiej, czy gorzej z Ceratekiem, czy bez, :roll: na badanie będzie trzeba trochę poczekać. :wink:

                                  Tak czy siak, ja przy następnej zmianie oliwy w BSE razem z LM Synthoil 0W-40, Ceratec też wleci Bo już wszystko kupione :P

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez pedros
                                    co do skrzyni biegów lac by jej ulżyć w charakterystycznym wyciu
                                    najlepszy będzie "świeży olej" dobrej jakości i w odpowiedniej specyfikacji ... :wink:
                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                    Komentarz


                                    • Fuchs TITAN Supersyn 0W-30 lepszy do tsi niz statoil 0w30?

                                      druga sprawa czy jest sprzedawany po 1l, bo widze wszędzie tylko 4l, a potrzebuje 5l.
                                      W mojej opinii lepszy mimo że Statoil jest równie dobry olejem - chodzi o trwałość wytworzenia neutralnego , zasadowego środowiska a pakiet Supersyna 0W30 jest jednym z najwiekszych jakie ma jakikolwiek z olejów 0W30 czy ogólnie olejów SAE na rynku światowym w specyfikacji API SL.

                                      Olej oczywiście sprzedawany w litrówkach będzie za dni dosłownie ...kilka ale o tym ponformuję osoby zainteresowane oczywiście :-)

                                      Ps. A pros de Fuchs Silkolene 5W30. jest znacznie lepsza kompresja. chamowanie silnikiem jest skuteczniejsze. power generalnie lepszy. spalania jeszcze nie mierzylem bo nie mialem takich samych warunków. Na razie jest elegancko. poranne odpalanie cichutkie.
                                      To jest jeden z najlepszych olejów prawdziwie syntetycznych oparty na bazach PAO i estrach a temp. płynięcia na poziomie -63st,C mówi sama za siebie !
                                      I tak będzie przez cały czas trwania interwiału.

                                      Zamieszczone przez Sebastian_M26
                                      Molibden stosuje się od lat. Nawet najnowsza formuła Motula 300V dalej zawiera molibden.
                                      Wystarczy wziąść pod światło olej i jak widzisz czerwnień to masz molibden najlepiej paskiem przeźroczystym do siebie i pod światło tak z odległości metra i do porównania jeszcze 2-3 oleje.

                                      Zamieszczone przez pedros
                                      a co do skrzyni biegów lac by jej ulżyć w charakterystycznym wyciu?
                                      Archoil 9300 w proporcji 1;40.

                                      "disiarczek molibdenu" dobrze wyciszał wyjace mosty w milicyjnych poldkach kiedyś a i również dobrze działa w starszych wozidłach np. FUCHS RENEP 80W90 :-)
                                      Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                      http://www.zmienolej.pl/
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                      Komentarz


                                      • Na zimę do Imprezy wybrałem Motul X-MAX 8100 0W40.

                                        Komentarz


                                        • SSO juz w domu :diabelski_usmiech
                                          Data prod 30.07.2013R świeżynka :szeroki_usmiech
                                          Audi 1.8T AVJ

                                          Silnik smaruje
                                          Ravenol SSL

                                          Komentarz


                                          • Pidziek,

                                            daj znać jak bedzie w ofercie to przygarnę 4l + 1l
                                            Audi A4 1.8TFSI

                                            Komentarz


                                            • Ostatnio zmieniłem sam olej, po raz pierwszy w swoim CBZB. Wreszcie wiem jak stuka rozrząd - pierwsze odpalenie po wymianie to walka hydraulicznego napinacza łańcuca, ale mniejsza z tym.
                                              Zostawiłem na noc żeby ładnie ściekło, wlałem prawie całe 4 litry, zostało ok. 200-300 ml, gdy dawałem swój (ten sam) olej do ASO to oddawali mi w butelce od 500 do 700 ml, przy podobnym poziomie na bagnecie.
                                              Pewnie olej nie zdążył dobrze spłynąć ale też przelewali go do takiej metalowej "olejarki" a kto wie co i ile w niej było przed przelaniem .
                                              Dlatego jak już wlewacie olej za ponad 200 zł lepiej zróbcie to sami, w dodatku rozrząd nie dozna szoku termicznego i możecie sobie wyciągnąć dodatkowo te 20 ml spod filtra - jak ktoś ma przykręcany od góry
                                              Kolejna ciekawostka filtr do TSI w ASO kosztuje 50 zł (oznaczony MHL 712/91 dla niepoznaki), w zwykłym sklepie ten sam Mann HummeL 712/91 za 30 zł - też made in Germany.

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                Zamieszczone przez pedros
                                                co do skrzyni biegów lac by jej ulżyć w charakterystycznym wyciu
                                                najlepszy będzie "świeży olej" dobrej jakości i w odpowiedniej specyfikacji ... :wink:

                                                ktory bylby le0szy niz oryginal?

                                                ktory wyciszy i zredukuje opory?


                                                ps. spalanie na silkolene 5w30 przy jazdach autostradowych 1 litr mniej na 100km. zakres obrotow 4-5 tys. staralem sie jal moglem odwzorowac warunki jak przy poprzednim pomiarze. test na lpg. filtr powietrza nowy.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez pedros
                                                  spalanie na silkolene 5w30 przy jazdach autostradowych 1 litr mniej na 100km. zakres obrotow 4-5 tys. staralem sie jal moglem odwzorowac warunki jak przy poprzednim
                                                  uchar czyli tak jak pisałem. Chyba przypadł Tobie do gustu ... coś tak czuję :hmm

                                                  Zamieszczone przez pedros
                                                  ktory bylby le0szy niz oryginal?
                                                  każdy świeży o odpowiedniej specyfikacji :wink:

                                                  Zamieszczone przez pedros
                                                  ktory wyciszy i zredukuje opory?
                                                  np taki --->
                                                  Błąd 404 pidziek go sprzedaje, więc towar pewny.

                                                  lub taki FUCHS TITAN SPEED SAE 75W-90 fully synthetic
                                                  • API GL 4/5
                                                  • VW TL 521 45-Y (G 052 145 A2)


                                                  Zamieszczone przez hotrain
                                                  Na zimę do Imprezy wybrałem Motul X-MAX 8100 0W40.
                                                  dobry wybór. Obowiązkowo zdaj relację jak silnik na nim w zimie się sprawuje :!:

                                                  [ Dodano: Sro 02 Paź, 13 19:28 ]
                                                  Zamieszczone przez KubaMpakiet
                                                  SSO juz w domu
                                                  w domu ??? a nie w silniku :diabelski_usmiech zalewaj i też pisz własne spostrzeżenia. Porównamy z moimi uwagami Odpalanie na zimno, tak jak pisałem lekko i przyjemnie. Co do pracy silnika na wysoki obrotach 4-5 tys na tym oleju mam pewne uwagi, mniej pozytywne.
                                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                  Komentarz


                                                  • pedros, w olejach przekładniowych, król jest tylko jeden i jest nim Fuchs.
                                                    Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X