Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez marcyś
    1.6 zetec.
    SAE 5W-30 - z ACEA A1 lub ew A5 ---> Ford Engine Oil | Opie Oils
    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

    Komentarz


    • Zamieszczone przez marcyś
      itam.panowie z innej beki kupiłem żonie na prawde ładnego focusa jeśli można powiedzieć że fokus jest ładny-zadbany i pewny a chodzi mi o olej jaki zalać. jest to 1.6 zetec.
      Pogadaj z Grześkiem z GCS TUNING:

      Pół Polski jeździ do niego z Focusami, jeden z najlepszych tunerów foczek zwłaszcza diesli widziałem już ile potrafi wykrzesać z TDCI :-)

      GCS TUNING - Chiptuning, Hamownia, Modyfikacje mechaniczne

      Focusy bardzo fajne auta i mało awaryjne :-)

      5W30 A1 , 0W40 lub 5W40 spokojnie wyżej nie polecam
      Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
      http://www.zmienolej.pl/
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

      Komentarz


      • Witam
        Jaki konkretny model motula polecacie do 1.4TSI? obecnie uzywałem Castrol EDGE

        Komentarz


        • Zamieszczone przez toomasz
          Witam
          Jaki konkretny model motula polecacie do 1.4TSI? obecnie uzywałem Castrol EDGE
          8100 X-lite 0W-30 Link

          Wymiana co 15 000 km lub co rok.

          Był jeszcze Motul 8100 X-Max 5W-30 - dobry olej - ale przestano go produkować. Można jeszcze kupić jakieś resztki z magazynów.

          Komentarz


          • To ma aprobate VW, czy tylko spelnia norme i producent to gwarantuje?
            Moze FUCHS TITAN SUPERSYN 0W-30?

            [ Dodano: Wto 31 Lip, 12 23:55 ]
            Zgłupiałem! :/
            Jezdzie po 150km dwa razy w tygodniu + jakies 20km na krotkich trasach po miescie. Lacznie mozna zalozyc 320km na tydzien, z czego 300km jest po autostradach gdzie lubie przeciagac swoja CAXA do 6000 obr/min.
            Jazda zazwyczaj >100km/h. Lubie dynamiczna jazde, ale zawsze czekam az temp. oleju bedzie min. 85 st.C.

            Ktora lepkosc w takim wypadku jest najlepsza 0W30, 5W30, 5W40?
            Dzieki za podpowiedz.
            VW Golf VI 1.4TSI 122KM Highline
            VW Passat B8 2.0TDI 190KM Highline

            Komentarz


            • Zamieszczone przez marcyś
              jest to 1.6 zetec
              Generalnie 2 fordy, które miałem/mam są jeżeli chodzi o olej totalnie niekłopotliwe: nie żrą go, mają dużą pojemność układu, więc olej wolno się degraduje. Może uznacie mnie za barbarzyńcę, ale byłam w 100% zadowolony z Ford Formula E a następnie F. Przy okazji uszczelniania pokrywy zaworów przedniego rzędu w Duratecu v6 zaglądałem do środka - syfu nie stwierdzono. Ważne jest to, żeby nie szaleć ze zbyt wysokim HTHS. Fordy tego ani nie potrzebują, ani też zbytnio nie lubią (w służbowej Foce TDCI nie miałem czasu jechać na serwis, załatwił to kolego odpowiedzialny za flotę, nie dopilnował oleju, wlali M1 - pomysł okazał się głupi - wzrosło mi spalanie - wylałem bez żalu).
              Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

              Komentarz


              • 8100 X-lite 0W-30 Link

                Wymiana co 15 000 km lub co rok.

                Był jeszcze Motul 8100 X-Max 5W-30 - dobry olej - ale przestano go produkować. Można jeszcze kupić jakieś resztki z magazynów.
                Mje pytanie, jeżeli w instrukcji mi piszą, ze mam mieć olej zgodny z VW 504 - 507 to ten powyżej Motul powyżej się nadaje? nie znam sie na tych normach więc pytam :wink:

                Komentarz


                • toomasz, olej z cytatu jest odpowiedni na normę przeglądową QG2-czyli wymiana co 15000 km lub raz w roku.
                  Norma olejowa VW 504.00-507.00 odnosi się do normy przeglądowej QG1-czyli zmienny okres co 30000 km lub co dwa lata.
                  Spokojnie możesz wlewać w/w olej i wymieniać co 15000 km lub raz w roku. Jest to najlepsza opcja dla silnika
                  O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                  O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                  =================================================

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez endryu
                    toomasz, olej z cytatu jest odpowiedni na normę przeglądową QG2-czyli wymiana co 15000 km lub raz w roku.
                    Norma olejowa VW 504.00-507.00 odnosi się do normy przeglądowej QG1-czyli zmienny okres co 30000 km lub co dwa lata.
                    Spokojnie możesz wlewać w/w olej i wymieniać co 15000 km lub raz w roku. Jest to najlepsza opcja dla silnika

                    Komentarz


                    • zak14: wiesz dlaczego Fordy są takie ....?
                      Bo mają nie zrypane silniki po prostu dobre konstrukcje i nie wiem czy teraz bym nie kupił Focusa bo pali mało turbo na TDCI wytrzymuje dużo ogólnie dobre auto reszta się może schować ....
                      A zawieszenie w RS-ie to palce lizać ....
                      Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                      http://www.zmienolej.pl/
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                      Komentarz


                      • A jutro do Golferka 1.4 TSI taki oto zestawik:


                        [ Dodano: Sro 01 Sie, 12 17:57 ]
                        i tu pojawia się :idea: filtry oleju i paliwa made in China, powietrza Austria, kabiny Niemcy
                        Konrad
                        OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                        90 konny AGRessor
                        PerfectServiceBy DGW
                        WhitePride :smokedevil

                        Komentarz


                        • filterki ok, płukanka ok...ale na olejek troszkę poskapiłeś 8) no ale to i tak lepiej niż jakiś wypasiony magnatec :wink:
                          http://www.gcstuning.pl/

                          Komentarz


                          • G-CS,
                            opakowanie Ci się nie podoba ?

                            Może ktoś coś wie o różnicach w filtrach oleju z końcówkami B i D ?
                            Konrad
                            OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                            90 konny AGRessor
                            PerfectServiceBy DGW
                            WhitePride :smokedevil

                            Komentarz


                            • ...opakowanie ok. ale do tsi zapodałbym 3-estrowego CFS-a ...no chyba że używasz auta bardziej jak "leśny dziadek"
                              http://www.gcstuning.pl/

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Pidziek
                                mają nie zrypane silniki
                                OK. TDCi sprawuje mi się super. Ale v-ki bym już nie powtarzał. I Forda na prywatny użytek też nie kupię.
                                Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez G-CS
                                  no chyba że używasz auta bardziej jak "leśny dziadek"
                                  jak najbardziej auto służy do normalnej jazdy (po bułki, do kościoła..), nie torowej.

                                  Z tymi filtrami to wg. katalogu Manna coś się zmieniło w 06.2010, tylko nawet chyba oni nie wiedzą co :diabelski_usmiech
                                  Konrad
                                  OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                                  90 konny AGRessor
                                  PerfectServiceBy DGW
                                  WhitePride :smokedevil

                                  Komentarz


                                  • ...no jak to, 90/91...taka zmiana mówi o....hmmm o pracach rozwojowych? :szeroki_usmiech
                                    http://www.gcstuning.pl/

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez konkon
                                      i tu pojawia się :idea: filtry oleju i paliwa made in China, powietrza Austria, kabiny Niemcy
                                      Przy filtrze oleju Mahle/Knecht też się zdziwiłem. W Niemczech na pewno jest robiony filtr oleju Hengsta - u nas zdaje się mało popularna marka.
                                      Katalog on-line

                                      Jeszcze nie trafiłem na filtr paliwa robiony gdzie indziej niż w Chinach :?: Miałem UFI, Knecht, Mann i Hengst wszystkie made in China.

                                      Komentarz


                                      • Danny10, Jak chcesz Lotusa to bierz Esprita, jak chcesz dobry olej w dobrej cenie to bierz Lotosa Synthetic Plus 5W-40, ile wciąga oleju ? zobacz jak będzie po zmianie, ja bym zrobił płukankę i sprawdził skąd są wycieki, zmienił filtr oleju i powietrza na Manna bądź Knechta, pojeździł na benie i obserwował jak się ma pobór do jazdy na gazie.
                                        Konrad
                                        OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                                        90 konny AGRessor
                                        PerfectServiceBy DGW
                                        WhitePride :smokedevil

                                        Komentarz


                                        • 15tyś.km minęło oliwka wymieniona i poleciała na badanie, a tu analiza z Blackstone. Opinie, komentarze mile widziane.
                                          Zastanawia mnie dlaczego Blackstone w SUS Viscosity piszą 210F? Przecież 40 ºC to 104F.
                                          Załączone pliki

                                          Komentarz


                                          • Kupiłem Statoil Lazerway 5W-40. Obecnie był Mobil 10W-40. Myślicie, że będzie dobrze ?

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Danny10
                                              Kupiłem Statoil Lazerway 5W-40. Obecnie był Mobil 10W-40. Myślicie, że będzie dobrze ?
                                              Będzie zajebiście.

                                              Komentarz


                                              • leonn, myślę, że jak wrzucisz mniejszego screena to napewno każdy coś z niego wyczyta.
                                                O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                                Komentarz


                                                • Mihau No faktycznie nic nie było widać :wink:

                                                  Komentarz


                                                  • To cieszę się niezmiernie Dzida .

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X