Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • zak14
    Rider
    • 2011
    • 605
    • Octavia II combi (1Z5)
    • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

    Zamieszczone przez idas
    A co sie stalo? Ja na nim jezdzilem przez ostatnie 10000km i wszystko bylo ok.
    1. Zwykle po zalaniu świeżego oleju słyszysz „bardziej aksamitną” pracę silnika (w moim przypadku diesel PD). Po zmianie z fabrycznego Castrola na Fuchs LL III silnik klekotał bardziej i rażąco długo trwało zanim ucichł po odpaleniu.
    2. Spalanie (mierzone tankowaniami) „wystrzeliło” z dnia na dzień po zmianie o jakieś 0,3 l / 100 km przy podobnych (a może nawet lepszych, bo cieplejszych acz nieupalnych) warunkach atmosferycznych, mimo większego udziału (spokojnej) jazdy poza miastem.
    3. Na 9kkm silnik wciągnął mi litr tego oleju – w końcowy okresie olej znikał w oczach.
    Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

    Komentarz

    • Pidziek
      RS
      • 2011
      • 1845

      Zamieszczone przez RobertM
      W nowym cenniku Fuchsa nie ma już pozycji Longlife III
      I nie bedzie zastapił go PRO C3...

      Zamieszczone przez zak14
      Po zmianie z fabrycznego Castrola na Fuchs LL III silnik klekotał bardziej i rażąco długo trwało zanim ucichł po odpaleniu.
      To moze masz tak jak mój klient który kupił 5 beczek mobila (nie wiadomo co było w środku ale raczej nie mobil) oleju hydraulicznego w skótek czego w ciagu 4 dni zatarł pompe obiegową za 30 000zł...
      Jak to mówią chytry traci 2x ...

      Może to nie był Longlife albo olej miał juz swoje lata i leżał sobie trochę w blaszaku ...?
      Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
      http://www.zmienolej.pl/
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

      Komentarz

      • zak14
        Rider
        • 2011
        • 605
        • Octavia II combi (1Z5)
        • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

        Zamieszczone przez Pidziek
        To moze masz tak jak mój klient który kupił 5 beczek mobila (nie wiadomo co było w środku ale raczej nie mobil) oleju hydraulicznego w skótek czego w ciagu 4 dni zatarł pompe obiegową za 30 000zł...
        Jak to mówią chytry traci 2x ...

        Może to nie był Longlife albo olej miał juz swoje lata i leżał sobie trochę w blaszaku ...?
        To był Longlife III. Kupiłem u sprawdzonego sprzedawcy. Zlałem po 9 kkm, nawet nie wysyłałem do badań.
        Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

        Komentarz

        • degenerat
          Ambiente
          • 2011
          • 242
          • Toyota

          Zamieszczone przez zak14
          1. Zwykle po zalaniu świeżego oleju słyszysz „bardziej aksamitną” pracę silnika (w moim przypadku diesel PD). Po zmianie z fabrycznego Castrola na Fuchs LL III silnik klekotał bardziej i rażąco długo trwało zanim ucichł po odpaleniu.
          Miałem tak samo na Fuchs'ie. Poprawiło się po zmianie na Motul x-clean 5w-40.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
            Dodatkowo X-lite zbiera dobre opinie od użytkowników i po przebadaniu zużytego oleju w laboratorium.
            gdzie można znaleźć wyniki takich badań?

            co myślisz o LM TopTec 4600?
            Obecnie jeżdżę na 4200 i jestem zadowolony, no ale pojawił się ten i myślę żeby przy kolejnej zmianie zalać 4600. Co o tym sądzisz?

            Komentarz

            • PAOLO ESCO
              RS
              • 2009
              • 6624
              • Volkswagen
              • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

              Zamieszczone przez kross12
              przy kolejnej zmianie zalać 4600
              hmmm masz auto na gwarancji? Możesz oczywiście zalać TT4600 ja bym go wolał i zmieniał co 15 tys km zamiast TT4200 ale chyba bym na zimę spróbował do 1.8 TSI coś innego mocniejszego, pełnego syntetyka.
              (po gwarancji) Amsoil 5W40 AFL http://allegro.pl/amsoil-5w-40-afl-5...869253594.html lub http://allegro.pl/amsoil-5w30-ael-0-...869254025.html to tak z wysokiej półki.
              Jeśli chodzi o lepkośc to zdecydowanie 0W/40, 0W/30 lub 5W/30 --- > Auto na gwarancji czy nie...? bo to ogranicza oleje do normy VW 504.00/507.00 (jeśli masz ustawiony QG1 - czyli LL) a jeśli przeglądy stałe co 15 tys km to norma VW 502.00 załatwi sprawę a wtedy wybór jest OGROMNY i szukamy pełnego syntetyka 0W30 lub 0W/40 na zimę.

              Na stronie 26 piszę o normach VW....

              Tak prawdę mówiąc w przypadku TSI przy stałych przebiegach międzywymianowych olej należy wymieniać co 15 000km nawet przy stosowaniu oleju z normą VW 504.00-507.00 chyba, że masz ustawione przebiegi o zmiennym okresie wymiany wtedy wtedy wg wskazań kompa.
              ...w sumie bez sensu ... więc skoro VW/Skoda zostawili furtkę w postaci oleju z normą VW 502.00 to trzeba z tego korzystać!

              Specyfikacja oleju VW 504.00 / 507.00 – to najnowsza norma VW dla olejów Longlife i jest kompatybilna wstecz, co oznacza, że może być używana tam, gdzie zalecana jest norma 506.00 / 506.01/ 503.00.
              Volkswagen stworzył normę 504.00-507.00 dla olejów o niskiej zawartości Siarki, Fosforu i Popiołów siarczanowych, zgodnie z systemami oczyszczania spalin....czyli pod ekologię ale my nie lubimy ptaszków i wiewiórek tylko wolimy zadbać o silnik i dlatego wlał bym tam porządny syntetyk VW 502.00 :diabelski_usmiech


              :arrow: Proszę bardzo Skoda Octavia Instrukca Obsługi strona 224 :diabelski_usmiech
              Załączone pliki
              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

              Komentarz

              • degenerat
                Ambiente
                • 2011
                • 242
                • Toyota

                Czy ktoś z forumowiczów używał Fuchs TITAN SUPERSYN 0W-30? Może jakieś opinie? Jak wygląda ten olej w porównaniu z Motul x-lite 0w30?

                Komentarz

                • Pidziek
                  RS
                  • 2011
                  • 1845

                  Wypada lepiej ale juz go praktycznie nie ma i nie bedzie ....
                  Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                  http://www.zmienolej.pl/
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                  Komentarz

                  • degenerat
                    Ambiente
                    • 2011
                    • 242
                    • Toyota

                    Zamieszczone przez Pidziek
                    Wypada lepiej ale juz go praktycznie nie ma i nie bedzie ....
                    Jest w ofercie Fuchs'a w Niemczech.

                    Komentarz

                    • zak14
                      Rider
                      • 2011
                      • 605
                      • Octavia II combi (1Z5)
                      • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                      Zamieszczone przez kross12
                      gdzie można znaleźć wyniki takich badań?
                      Wrzuć w google-a słowa klucze VOA lub UOA + nazwę oleju i masz szansę coś znaleźć.
                      Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

                      Komentarz

                      • konkon
                        Rider
                        • 2008
                        • 667
                        • Octavia I (1U2)
                        • AGR 1.9 TDI VP 90 KM

                        Zamieszczone przez zak14
                        Wrzuć w google-a słowa klucze VOA lub UOA + nazwę oleju i masz szansę coś znaleźć.
                        A wystrczy przeczytać pierwszy post z poprzedniej strony.

                        Zamieszczone przez Pidziek
                        Wypada lepiej ale juz go praktycznie nie ma i nie bedzie
                        Na papierze, w praktyce ? jakieś konkrety.

                        Macie w 1.8 TSI Maxidota z temp. oleju więc zalewajcie X-Lite, testujcie i piszcie wrażenia. Skoro dedykowany jest do Audi S3 siłą rzeczy słaby być nie może, co potwierdzają testy. Ponadto jest całkiem bliski serii 300V.
                        Konrad
                        OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                        90 konny AGRessor
                        PerfectServiceBy DGW
                        WhitePride :smokedevil

                        Komentarz

                        • Pidziek
                          RS
                          • 2011
                          • 1845

                          Zamieszczone przez konkon
                          Pidziek napisał/a:
                          Wypada lepiej ale juz go praktycznie nie ma i nie bedzie

                          Na papierze, w praktyce ? jakieś konkrety.
                          W praktyce bo na papierze jedynie Statoil w tej klasie jest w stanie z konkurować :-)
                          Po prostu bardzo dobry syntetyk.
                          Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                          http://www.zmienolej.pl/
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                          Komentarz

                          • zak14
                            Rider
                            • 2011
                            • 605
                            • Octavia II combi (1Z5)
                            • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                            Zamieszczone przez konkon
                            A wystrczy przeczytać pierwszy post z poprzedniej strony.
                            Gdzie jest jedno badanie, z jednego silnika, dla jednego przebiegu. O TITAN SUPERSYN 0W-30 nic w tym pierwszym poście nie ma..
                            Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

                            Komentarz

                            • konkon
                              Rider
                              • 2008
                              • 667
                              • Octavia I (1U2)
                              • AGR 1.9 TDI VP 90 KM

                              Zamieszczone przez zak14
                              Gdzie jest jedno badanie, z jednego silnika, dla jednego przebiegu. O TITAN SUPERSYN 0W-30 nic w tym pierwszym poście nie ma..
                              Zamieszczone przez kross12
                              PAOLO ESCO napisał/a:
                              Dodatkowo X-lite zbiera dobre opinie od użytkowników i po przebadaniu zużytego oleju w laboratorium.

                              gdzie można znaleźć wyniki takich badań?
                              Chodziło o X-Lite :roll: A że jedno badanie.. no cóż tego oleju tak ale w porównaniu z kilkoma innymi pozycjami, lepiej to niż nic. Z praktyki w aucie gdzie pobór oleju jest normalny, przy ciężkiej nodze znika do wymiany 0.5L, co jest b. dobrym wynikiem. Tunerzy w PL zalewają ten olej do mocno dłubanych aut i polecają. Ciekaw jestem jakby się sprawdził w TSI.
                              Jeśli znasz więcej źródeł albo znasz lepsze produkty to napisz a nie się kryjesz po kątach :twisted:

                              O Fuchsie pisał Pidziek, napisałem jedynie żeby napisał konkrety a napisał znów- "jest lepszy" co mnie nie satysfakcjonuje.
                              Konrad
                              OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                              90 konny AGRessor
                              PerfectServiceBy DGW
                              WhitePride :smokedevil

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                hmmm masz auto na gwarancji? Możesz oczywiście zalać TT4600 ja bym go wolał i zmieniał co 15 tys km zamiast TT4200 ale chyba bym na zimę spróbował do 1.8 TSI coś innego mocniejszego, pełnego syntetyka.
                                Auto na gwarancji, oliwa zmieniana co rok czyli 10k-15k.
                                Poza tym trzymam się tego co zaleca producent więc zalewam 5w30, pytanie co wybrać żeby było najlepsze dla silnika przy zachowaniu zaleceń producenta.

                                Komentarz

                                • degenerat
                                  Ambiente
                                  • 2011
                                  • 242
                                  • Toyota

                                  Zamieszczone przez konkon
                                  Chodziło o X-Lite ...... Ciekaw jestem jakby się sprawdził w TSI.
                                  Podzielę się spostrzeżeniami za kilka miesięcy – zalałem x-lite 2 tygodnie temu.
                                  Dopytuję się na forum o Fuchs Supersyn 0w-30 ponieważ zastanawiam się nad wlaniem go następnym razem.

                                  Ciekawi mnie czy ktoś go używał – może ma dostęp do karty produktu (ja mam tylko rosyjską).

                                  Komentarz

                                  • PAOLO ESCO
                                    RS
                                    • 2009
                                    • 6624
                                    • Volkswagen
                                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                    Zamieszczone przez kross12
                                    oliwa zmieniana co rok czyli 10k-15k.
                                    --->
                                    Zamieszczone przez kross12
                                    co wybrać żeby było najlepsze dla silnika przy zachowaniu zaleceń producenta
                                    --->
                                    Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                    skoro VW/Skoda zostawili furtkę w postaci oleju z normą VW 502.00 to trzeba z tego korzystać!
                                    ---->
                                    Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                    szukamy pełnego syntetyka 0W30 lub 0W/40 na zimę.
                                    wszystko zostało napisane
                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                    Komentarz

                                    • degenerat
                                      Ambiente
                                      • 2011
                                      • 242
                                      • Toyota

                                      Zamieszczone przez kross12
                                      Poza tym trzymam się tego co zaleca producent więc zalewam 5w30, pytanie co wybrać żeby było najlepsze dla silnika przy zachowaniu zaleceń producenta.
                                      Masz instrukcję sprawdź - producent wskazuje normę 504.00 dla LL i 502.00 dla wymiany co rok lub co 15.000 km. Tym samym nie jesteś ograniczony olejem 5w30. Owszem oleje LL to tylko 5w30. Ale to od Ciebie zależy czy chcesz mieć LL w swoim samochodzie.

                                      Komentarz

                                      • Dzida
                                        RS
                                        • 2006
                                        • 2253

                                        Zamieszczone przez degenerat
                                        Masz instrukcję sprawdź - producent wskazuje normę 504.00 dla LL i 502.00 dla wymiany co rok lub co 15.000 km. Tym samym nie jesteś ograniczony olejem 5w30. Owszem oleje LL to tylko 5w30. Ale to od Ciebie zależy czy chcesz mieć LL w swoim samochodzie.
                                        Amen.

                                        Komentarz

                                        • zak14
                                          Rider
                                          • 2011
                                          • 605
                                          • Octavia II combi (1Z5)
                                          • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                          Zamieszczone przez konkon
                                          Chodziło o X-Lite A że jedno badanie.. no cóż tego oleju tak ale w porównaniu z kilkoma innymi pozycjami, lepiej to niż nic. Z praktyki w aucie gdzie pobór oleju jest normalny, przy ciężkiej nodze znika do wymiany 0.5L, co jest b. dobrym wynikiem. Tunerzy w PL zalewają ten olej do mocno dłubanych aut i polecają. Ciekaw jestem jakby się sprawdził w TSI.
                                          Jeśli znasz więcej źródeł albo znasz lepsze produkty to napisz a nie się kryjesz po kątach
                                          Żebyśmy się dobrze zrozumieli: wskazałeś link do analizy i super. Moją intencją było wskazanie ogólnej reguły, żeby niezorientowani wiedzieli jak szukać. Korzystając z mojej rady można znaleźć np. taką analizę (UOA - used oil analysis) x-lite:


                                          a także miejsce gdzie gość opublikował analizę dziewiczego (VOA – virgin oil analysis) X-lite:


                                          Wprawdzie ta ostatnia znikła z serwera, ale wystarczy napisać PM, autor to na pewno podeśle.
                                          Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

                                          Komentarz

                                          • PAOLO ESCO
                                            RS
                                            • 2009
                                            • 6624
                                            • Volkswagen
                                            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                            Panowie ja do tych analiz podchodzę wmiarę sceptycznie i traktuję je jako ciekawostkę bardziej niż jako wytyczne co do jakości oleju. Już kiedyś napisałem, że taka pojedyncza analiza jest mało miarodajna, co innego gdy na tym samym silniku w porównywalnych warunkach (i na tym samym oleju) przeprowadzimy serię 2-3 kolejnych analiz przepracowanego oleju np po 10 tys km - wtedy oczywiście takie wyniki są jak najbardziej opiniotwórcze.
                                            Takie pojedyncze analizy umieszczone w necie mogą przy takich samych jednostkach diametralnie sie różnić, co innego gdy zak14 - szykuję się chyba na powtórną analizę przepracowanego oleju to może być ciekawe i jak najbardziej wiarygodne (olej Fuchs Titan GT1 5W30 XTL VW 504.00/507.00).
                                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                            Komentarz

                                            • Pidziek
                                              RS
                                              • 2011
                                              • 1845

                                              Dokładnie bo za niedługo dojdziemy do takiego punktu że oleje które mają o kilka punktów więcej żelaza są gorsze i basta :-)
                                              Jest to jakas pomoc w obrazie co pływa w silniku.
                                              Poziom żelaza np. 50-60 to tez nic niezwykłego w nowych silnikach znanych producentów (Opel ma najmniejpo wyjechaniu z fabryki ) i często tez poziom może sie utrzymywać przez kilka okresów między interwiałowych ...


                                              Na marginesie mój kolega teraz robił analize oleju w Hondzie mozna powiedzieć Integrze bo dekiel głowicy panowie z sewisu po piaskowaniu zapomnieli umyć dokłądnie więc wszedzie piach ...
                                              Fuchs CFE uratował nieco silnik teraz poprzez różne płukanki i oleje zalany jest 5W50 i jest OK...a badania by wyszły wprost katstrofalnie jakby ktos pobrał to do badania :-)
                                              Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                              http://www.zmienolej.pl/
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                              Komentarz

                                              • zak14
                                                Rider
                                                • 2011
                                                • 605
                                                • Octavia II combi (1Z5)
                                                • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                                Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                Panowie ja do tych analiz podchodzę wmiarę sceptycznie i traktuję je jako ciekawostkę bardziej niż jako wytyczne co do jakości oleju.
                                                Wiadomo, że do analiz trzeba podchodzić rozumnie - np. przy następnej analizie rozważę (o ile cena nie będzie zaporowa) badanie także wielkości cząsteczek, żeby mieć pogląd czy to żelazo to mikrodrobinki wynikające z docierania współpracujących powierzchni i dalece mniejsze od typowej grubości filmu olejowego, czy też jakieś wielkie "wyrwane" z cylindra/pierścieni kawały żelastwa. Trudno też wnioskować coś na podstawie jednego UOA z silnika, o którego parametrach pracy niewiele wiemy. Jednakże takie analizy to jedyne w miarę tanie zobiektywizowane narzędzie oceny (przy wszystkich zastrzeżeniach co do ilości powtórzeń etc.). Alterantywą byłby okresowy demontaż silnika i ogląd / pomierzenie pierścieni, cylindrów, panewek - ale to dość hardcorowa metoda.
                                                Poza tym wydaje mi się, że informacje o rodzaju bazy + analiza dodatków w dziewiczym oleju coś na jego temat pozwalają przypuszczać.

                                                [ Dodano: Nie 06 Lis, 11 18:49 ]
                                                Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                zak14 - szykuję się chyba na powtórną analizę przepracowanego oleju to może być ciekawe i jak najbardziej wiarygodne (olej Fuchs Titan GT1 5W30 XTL VW 504.00/507.00).
                                                I owszem. Szacuję, że wypadnie mi gdzieś na wiosnę (marzec ?)
                                                Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

                                                Komentarz

                                                • jamesbondzio
                                                  L&K
                                                  • 2009
                                                  • 1174
                                                  • Octavia III (5E3)
                                                  • DLBA 2.0 TSI RS 245 KM

                                                  heja panowie, proszę o pomoc:
                                                  pacjent:
                                                  suzuki SX4 , benzyna 1.6 4x4, miasto/trasa 70/30%
                                                  w salonie proponuja 5W/30 mobila, shella, lub total...

                                                  co polecacie?
                                                  kiedyś była seria TSI : 135KM/217Nm a potem było 156KM/267Nm
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=57585&start=0

                                                  teraz 240KM 4x4 Boxer turbo mruczek.
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...350597#1350597

                                                  Komentarz

                                                  • PAOLO ESCO
                                                    RS
                                                    • 2009
                                                    • 6624
                                                    • Volkswagen
                                                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                                    Z tych trzech Mobila 5W/30 a wogóle pełen syntetyk 5W/30.
                                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...