Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • degenerat
    Ambiente
    • 2011
    • 242
    • Toyota

    Zamieszczone przez PAOLO ESCO
    Zamieszczone przez degenerat
    do silnika CAVD
    1,4 TSI 118 Kw 160ps - dlaczego przesada?

    Zamieszczone przez degenerat
    Fuchs Titan SuperSyn 0w30 - bardzo pozytywne odczucia.
    no właśnie :P ...
    Zamieszczone przez degenerat
    Wymiana na nowy - Ravenol
    myślisz,że będzie lepszy? :roll: daj znać - czekam na porównanie, bo też niedługo będę zmieniał olej... :diabelski_usmiech
    Czy będzie lepszy - nie wiem - będzie inny :szeroki_usmiech
    Opinię będę mógł wystawić dopiero pod koniec marca po powrocie z wycieczki (autostrada, góry, drogi lokalne itp ok. 2500 km).

    [ Dodano: Nie 10 Lut, 13 14:38 ]
    Zamieszczone przez REXAX
    Zamieszczone przez degenerat
    Czy dysponuje Ktoś kartą Fuchs Titan SuperSyn 5W30 - tylko nie rosyjską i nie arabską (Arabia Saudyjska) może jakaś z UE?
    - chyba 0w-30 bo jeżeli tak to tutaj jest TDS i MSDS
    http://www.tunecanada.com/lubricants...rsyn_0w30_205l
    Nie Supersyn 5w-30

    Chcę tylko zobaczyć kartę europejską a nie ALHAMRANI FUCHS PETROLEUM SAUDI ARABIA LIMITED lub rosyjską http://www.oilberry.ru/fuchs/Data_Pr...05w30%20ru.pdf


    Nie wiem co w Arabii Saudyjskiej dodają do oleju:
    W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.

    Komentarz

    • razz
      Classic
      • 2013
      • 11

      Witam,
      Panowie co prawda nie mam samochodu ze stajni VW ale widzę, że prowadzicie tu konstruktywną dyskusję więc pozwolę się przyłączyć.
      Mam Forda Focusa 1,6 Zetec-SE - jak powszechnie wiadomo olej 5w30 ACEA A1/A5 (HTHS <3,5). Szukam już któryś dzień czegoś sensownego i dalej nic nie wiem, na Focusowym forum ciągle tylko Formula F by Castrol :roll: albo Millers i to nie zgodny ze specyfikacją Forda :roll: .
      Myslałem już o:
      1. Mannol LEGEND+ESTER SAE 0W-40 - HTHS za wysokie i SAE nie zgodne z zaleceniami.
      2. PETRO-CANADA 5W-30 SUPREME - wszystko się zgadza ale TBN niskie.
      3. Mazda Dexelia Ultra 5w30 - była by super ale są na allegro jakieś czerwone opakowania i zielone, jedna tanie drugie drogie nie wiem czy to to samo.
      4. Statoil LazerWay F 5W30 - nie znalazłem TBN
      5. RAVENOL 5W-30 FO - miałem już kupować ale jest niedostępny :cry:

      Doradzicie coś?

      Komentarz

      • rOBERTO795
        RS
        • 2009
        • 3465
        • Octavia III (5E3)
        • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

        Zamieszczone przez razz
        Witam,
        Panowie co prawda nie mam samochodu ze stajni VW ale widzę, że prowadzicie tu konstruktywną dyskusję więc pozwolę się przyłączyć.
        Mam Forda Focusa 1,6 Zetec-SE - jak powszechnie wiadomo olej 5w30 ACEA A1/A5 (HTHS <3,5). Szukam już któryś dzień czegoś sensownego i dalej nic nie wiem, na Focusowym forum ciągle tylko Formula F by Castrol :roll: albo Millers i to nie zgodny ze specyfikacją Forda :roll: .
        Myslałem już o:
        1. Mannol LEGEND+ESTER SAE 0W-40 - HTHS za wysokie i SAE nie zgodne z zaleceniami.
        2. PETRO-CANADA 5W-30 SUPREME - wszystko się zgadza ale TBN niskie.
        3. Mazda Dexelia Ultra 5w30 - była by super ale są na allegro jakieś czerwone opakowania i zielone, jedna tanie drugie drogie nie wiem czy to to samo.
        4. Statoil LazerWay F 5W30 - nie znalazłem TBN
        5. RAVENOL 5W-30 FO - miałem już kupować ale jest niedostępny :cry:

        Doradzicie coś?
        Masz jeszcze Motula, LM, i Millersa -ale do forda :P
        OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

        DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

        Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

        Komentarz

        • REXAX
          Rider
          • 2013
          • 453

          Zamieszczone przez razz
          Witam,
          Panowie co prawda nie mam samochodu ze stajni VW ale widzę, że prowadzicie tu konstruktywną dyskusję więc pozwolę się przyłączyć.
          Mam Forda Focusa 1,6 Zetec-SE - jak powszechnie wiadomo olej 5w30 ACEA A1/A5 (HTHS <3,5). Szukam już któryś dzień czegoś sensownego i dalej nic nie wiem, na Focusowym forum ciągle tylko Formula F by Castrol :roll: albo Millers i to nie zgodny ze specyfikacją Forda :roll: .
          Myslałem już o:
          1. Mannol LEGEND+ESTER SAE 0W-40 - HTHS za wysokie i SAE nie zgodne z zaleceniami.
          2. PETRO-CANADA 5W-30 SUPREME - wszystko się zgadza ale TBN niskie.
          3. Mazda Dexelia Ultra 5w30 - była by super ale są na allegro jakieś czerwone opakowania i zielone, jedna tanie drugie drogie nie wiem czy to to samo.
          4. Statoil LazerWay F 5W30 - nie znalazłem TBN
          5. RAVENOL 5W-30 FO - miałem już kupować ale jest niedostępny :cry:

          Doradzicie coś?
          - ja wybrał bym to - http://www.amsoil.com/shop/by-produc...tic-motor-oil/ ewentualnie to - http://olejefuchs.pl/titan-supersyn-f-5w30-pl.html - myślę że lazerway F 5W-30 też się świetnie w tym silniku odnajdzie :diabelski_usmiech

          Nie Supersyn 5w-30

          Chcę tylko zobaczyć kartę europejską a nie ALHAMRANI FUCHS PETROLEUM SAUDI ARABIA LIMITED lub rosyjską http://yuvesta.ru/userfil...yn%205w-30.pdf.

          Nie wiem co w Arabii Saudyjskiej dodają do oleju:
          W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.

          _________________
          - to może również tutaj - http://www.tunecanada.com/lubricants...persyn_5w30_1l - jakoś te dane z tunecanada wydają się bardziej wiarygodne bo w tej arabskiej bardzo dziwny jest punkt płynięcia jedynie -36 ze stosunkowo niską lepkością w -30 stopniach :wink:

          Komentarz

          • razz
            Classic
            • 2013
            • 11

            Żeby nie było że jestem leniwy :P
            Millers Oils XF Longlife 5w-30 - jakoś nie chwalą się jakie ma TBN?
            Motul Specific Ford 913C 5W30 5L - niskie TBN
            Leichtlauf Special F 5 W-30 - również brak TBN

            Komentarz

            • REXAX
              Rider
              • 2013
              • 453

              Zamieszczone przez razz
              Millers Oils XF Longlife 5w-30 - jakoś nie chwalą się jakie ma TBN?
              - podobnie jak nie dowiesz sie jaki jest HTHS i zawartość PAO w wersji "premium" - ale patrząc na parametry a szczególnie punkt płynięcia śmiem twierdzić że w tym produkcie nie występuje :diabelski_usmiech

              Komentarz

              • razz
                Classic
                • 2013
                • 11

                Zamieszczone przez REXAX
                Zamieszczone przez razz
                Millers Oils XF Longlife 5w-30 - jakoś nie chwalą się jakie ma TBN?
                - podobnie jak nie dowiesz sie jaki jest HTHS i zawartość PAO w wersji "premium" - ale patrząc na parametry a szczególnie punkt płynięcia śmiem twierdzić że w tym produkcie nie występuje :diabelski_usmiech
                I właśnie to mi się w tych Millersach nie podoba, każą sobie płacić jak z produkt premium a czy to jest produkt premium :?:

                [ Dodano: Nie 10 Lut, 13 18:29 ]
                Czy prawdą jest że oleje z małą zawartością siarczanów mają niższe TBN ale i tak są lepsze dla silników benzynowych? I jak to jest z lepkością przy -30? Im niższa tym lepiej?

                Komentarz

                • degenerat
                  Ambiente
                  • 2011
                  • 242
                  • Toyota

                  Zamieszczone przez REXAX
                  Nie Supersyn 5w-30

                  Chcę tylko zobaczyć kartę europejską a nie ALHAMRANI FUCHS PETROLEUM SAUDI ARABIA LIMITED lub rosyjską http://yuvesta.ru/userfil...yn%205w-30.pdf.

                  Nie wiem co w Arabii Saudyjskiej dodają do oleju:
                  W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.

                  _________________
                  - to może również tutaj - http://www.tunecanada.com/lubricants...persyn_5w30_1l - jakoś te dane z tunecanada wydają się bardziej wiarygodne bo w tej arabskiej bardzo dziwny jest punkt płynięcia jedynie -36 ze stosunkowo niską lepkością w -30 stopniach :wink:
                  Dzięki. Mogliby podać więcej informacji. W rosyjskiej karcie jest jeszcze inaczej.

                  Komentarz

                  • PAOLO ESCO
                    RS
                    • 2009
                    • 6624
                    • Volkswagen
                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                    Zamieszczone przez razz
                    Myslałem już o:
                    zdecydowanie Nr 4 lub 5. TITAN SUPERSYN F 5W30 też dobra opcja. Mam zalanego ( w aucie żony) Statoil LazerWay F 5W30 i nie mogę o nim złego słowa powiedzieć. http://allegro.pl/olej-syntetyczny-l...012195366.html dobra cena i pewny sprzedawca.
                    Zamieszczone przez razz
                    nie znalazłem TBN
                    słabo szukałeś, bardzo słabo... TBN 10,1.
                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                    Komentarz

                    • razz
                      Classic
                      • 2013
                      • 11

                      PAOLO ESCO,
                      Ok jeśli TBN 10,1 to wygląda sensownie, tylko powiedz mi jeszcze jedną rzecz - u tego sprzedawcy karta charakterystyki jest całkiem inna niż na stronie Statoil http://www.statoillubricants.com/mar/lu/svg03611.nsf/design/pdf/$file/LazerWay_F_5W_30_PDS_EN.pdf

                      Komentarz

                      • filip_auto
                        Ambiente
                        • 2011
                        • 164

                        10 tysięcy na Platinum max power 0W40

                        Spostrzeżenia

                        ubytek 300 setki

                        zero klepnięć na zimno

                        Olej dobrze odbiera ciepło bo auto później się przełącza na gas niż na LM 0W40 pomimo ocieplenia przewodów parownika.

                        Podejrzewam że dobrze się sprawdzi w lato gdyż temperatura spalania LPG wyższa niż benzyny.


                        Myślę że olej spokojnie wytrzyma do 15 tysięcy - olej w technologi Longlife

                        Na zimę lepszy by był olej który szybciej się nagrzewa jakiś 5w30 lub 0w30

                        Komentarz

                        • razz
                          Classic
                          • 2013
                          • 11

                          Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                          zdecydowanie Nr 4 lub 5. TITAN SUPERSYN F 5W30 też dobra opcja. Mam zalanego ( w aucie żony) Statoil LazerWay F 5W30 i nie mogę o nim złego słowa powiedzieć. http://allegro.pl/olej-sy...3012195366.html dobra cena i pewny sprzedawca.
                          Już wiem o co chodzi, olej z linka od Ciebie spełnia normę 912A1 czyli jest do Forda Galaxy 1.9 TDI, do benzyniaków się nie nadaje :!:

                          Komentarz

                          • PAOLO ESCO
                            RS
                            • 2009
                            • 6624
                            • Volkswagen
                            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                            Zamieszczone przez razz
                            do benzyniaków się nie nadaje
                            :chytry LazerWay F 5W-30 is recommended for all types of petrol and diesel engines.
                            Tak, tak nie nadaje się do benzyniaków ...myślę, że jednak powinieneś poszukać lepszego produktu a przede wszystkim jeszcze trochę poczytać i poczytać i poczytać nim napiszesz kolejną "nowinę". :blah
                            Zamieszczone przez razz
                            olej z linka od Ciebie spełnia normę 912A1 czyli jest do Forda Galaxy 1.9 TDI,
                            bzdura totalna! Gdyby miał specyfikację FORD WSS M2C917 to wtedy nadawał by się do fordowskiego diesla 1,9.
                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                            Komentarz

                            • razz
                              Classic
                              • 2013
                              • 11

                              Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                              :chytry LazerWay F 5W-30 is recommended for all types of petrol and diesel engines.
                              Tak, tak nie nadaje się do benzyniaków ...myślę, że jednak powinieneś poszukać lepszego produktu a przede wszystkim jeszcze trochę poczytać i poczytać i poczytać nim napiszesz kolejną "nowinę
                              Sorry mój błąd, allegro nie chciało wczoraj działać i się pośpieszyłem z tą nowina ops:
                              Olej ma aprobaty WSS-M2C912-A1 i WSS-M2C913A/B więc masz rację.
                              Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                              bzdura totalna! Gdyby miał specyfikację FORD WSS M2C917 to wtedy nadawał by się do fordowskiego diesla 1,9.
                              Znowu muszę Ci przyznać racje, nie wiem czemu na jednej ze stron znalazłem opis że jest to standard dla 1,9TDI i 1,4TDCi, teraz przeszukałem internet jeszcze raz i wygląda na to że jest to stara specyfikacja dla Formula E.

                              PAOLO ESCO,
                              Moje wątpliwości pojawiły się z powodu wysokiej lepkości w 40C tego oleju LazerWay, czy jesteś w stanie to jakoś uzasadnić?

                              Komentarz

                              • ccLot
                                Rider
                                • 2009
                                • 334

                                Zamieszczone przez razz
                                Doradzicie coś?
                                Może takie coś było by niezłe:
                                SynPower FE 5W-30
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=51370

                                Komentarz

                                • leonn
                                  RS
                                  • 2011
                                  • 2726
                                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                  PAOLO ESCO, co myślisz o zalaniu do benzynowego silnika 1.6 czy 1.8T, tego oleju --- > http://www.mobiloil.de/Germany-Germa...c-1-5w40.aspx# :?:

                                  Komentarz

                                  • aronus
                                    Rider
                                    • 2008
                                    • 643
                                    • Octavia II (1Z3)
                                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                    Panowie mam silnik 1.6 BSE z gazem i od nowości jeżdżony na Castrolu Magnatecu 5w-40. Teraz mam przebieg 140.000 i zastanawiam sie nad przejściem na inny olej, bo czytam, że magnatec to zło i pytanie czy przy takim przebiegu warto przechodzć na jakiś inny olej? Poczytałem w necie, że po przejściu z magnateca np na mobila silnik może się rozszczelnić, barać więcej oleju, że dodatki magnateca nie lubią sie dodatkami mobila. Jeżeli przechodzić na inny olej to na jaki?

                                    Komentarz

                                    • leonn
                                      RS
                                      • 2011
                                      • 2726
                                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                      Zamieszczone przez aronus
                                      Poczytałem w necie, że po przejściu z magnateca np na mobila silnik może się rozszczelnić, barać więcej oleju, że dodatki magnateca nie lubią sie dodatkami mobila.
                                      A co olej uszczelnia w silniku? Gdzie to takie mądrości napisali?
                                      Przejdż na np. w/w New Life i sam się przekonaj :wink: Moim zdaniem żle nie zrobisz :P

                                      Komentarz

                                      • REXAX
                                        Rider
                                        • 2013
                                        • 453

                                        Zamieszczone przez leonn
                                        co myślisz o zalaniu do benzynowego silnika 1.6 czy 1.8T, tego oleju --- > http://www.mobiloil.de/Ge...ac-1-5w40.aspx#
                                        - przeciwwskazań raczej patrząc na parametry nie ma tylko oleje UHPD sa potężnie dowalone cynkiem a to ma trochę szkodliwy wpływ na świece w benzyniaku (przy większym poborze oleju lubi spinać świeczki)

                                        Komentarz

                                        • aronus
                                          Rider
                                          • 2008
                                          • 643
                                          • Octavia II (1Z3)
                                          • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                          Zamieszczone przez leonn
                                          Zamieszczone przez aronus
                                          Poczytałem w necie, że po przejściu z magnateca np na mobila silnik może się rozszczelnić, barać więcej oleju, że dodatki magnateca nie lubią sie dodatkami mobila.
                                          A co olej uszczelnia w silniku? Gdzie to takie mądrości napisali?
                                          Przejdż na np. w/w New Life i sam się przekonaj :wink: Moim zdaniem żle nie zrobisz :P
                                          Na róznych forach piszą, że castrol magnatec zostawia naloty w silniku i że potem jak się wleje mobila to wyplukuje te syfy i może rozszczelnić sie silnik. No, ale New Life to ma 0w-40, a ja do tej pory jeżdże na 5w-40 to można tak klasę lepkości zmienić, bez szkody dla silnika?

                                          Komentarz

                                          • leonn
                                            RS
                                            • 2011
                                            • 2726
                                            • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                            Zamieszczone przez aronus
                                            castrol magnatec zostawia naloty w silniku i że potem jak się wleje mobila to wyplukuje te syfy
                                            To akurat prawda jest. No ale to chyba lepiej dla silnika :wink: że jest czysty. Bez płukanki to i ze cztery wymiany zanim sie wypłuka.
                                            Zamieszczone przez aronus
                                            New Life to ma 0w-40, a ja do tej pory jeżdże na 5w-40 to można tak klasę lepkości zmienić, bez szkody dla silnika?
                                            No jasne

                                            Komentarz

                                            • aronus
                                              Rider
                                              • 2008
                                              • 643
                                              • Octavia II (1Z3)
                                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                              Zamieszczone przez leonn
                                              Zamieszczone przez aronus
                                              castrol magnatec zostawia naloty w silniku i że potem jak się wleje mobila to wyplukuje te syfy
                                              To akurat prawda jest. No ale to chyba lepiej dla silnika :wink: że jest czysty. Bez płukanki to i ze cztery wymiany zanim sie wypłuka.
                                              Zamieszczone przez aronus
                                              New Life to ma 0w-40, a ja do tej pory jeżdże na 5w-40 to można tak klasę lepkości zmienić, bez szkody dla silnika?
                                              No jasne
                                              Dzięki za info. Zastosuję Mobila New Life!

                                              Komentarz

                                              • leonn
                                                RS
                                                • 2011
                                                • 2726
                                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                Zamieszczone przez aronus
                                                Zastosuję Mobila New Life!
                                                Tylko kup sobie z pewnego żródła, żeby jakiś chszczony nie był.

                                                Komentarz

                                                • misiekwaw
                                                  RS
                                                  S_OCP Member
                                                  • 2004
                                                  • 7715
                                                  • Ford

                                                  Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                  MILLERS MOTORSPORT CFS 10W50 lub MILLERS MOTORSPORT CFS NT 10W50 (ze wskazaniem na tego z nano) - wybieraj
                                                  dobra, wszyscy tak się spuszczają nad tym Millersem, a ja się pytam czemu jego TBN i HTHS to jakieś tabu :?: :roll: Nawet na BOB IS THE OIL GUY - Used Oil Analysis - Gasoline przebrnąłem już wiele stron i w żadnym z tytułów nie wystąpiła nazwa "Millers". To jakaś zmowa milczenia :?: Mam im qrwa wierzyć na słowo, jak tfu :!: politykom :?: :roll:
                                                  Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                                                  http://www.disi-tune.pl
                                                  Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                                                  Był WRX
                                                  Była Octa

                                                  Komentarz

                                                  • Pidziek
                                                    RS
                                                    • 2011
                                                    • 1845

                                                    Zamieszczone przez misiekwaw
                                                    dobra, wszyscy tak się spuszczają nad tym Millersem, a ja się pytam czemu jego TBN i HTHS to jakieś tabu
                                                    A co to za różnica czy będziesz miał 3.5 czy 3.7 jak ważniejszy jest pakiet jakościowy dodatków.

                                                    TBN przy obecnym paliwie jest wystarczający do tego co jest zawarte w ACEA.

                                                    Na BITOGU jest to mało znana marka tak samo jak u nas Syntec, Penzzoil i inne....

                                                    Zamieszczone przez aronus
                                                    Na róznych forach piszą, że castrol magnatec zostawia naloty w silniku i że potem jak się wleje mobila to wyplukuje te syfy i może rozszczelnić sie silnik
                                                    MObila czy mobila 1 bo to jest zasadnicza różnica.
                                                    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                                    http://www.zmienolej.pl/
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...