Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • rezon
    RS
    • 2006
    • 1894
    • Volvo
    • AKL 1.6 MPI 101 KM
    • BSE 1.6 MPI 102 KM

    504.00/507.00 na przestrzeni 230kkm w tym kilkadziesiąt kkm jazd autostradowych nie udało mnie się spalić ani razu. Zaczernienie oleju w TDI następowało po przejechaniu kilkuset km niezależnie od tego czy był silnik płukany czy nie - recyrkulacja spalin swoje robi. W każdej jeździe silnikiem VW - benzynowym czy dieslem , po za obecnym TSI po przekroczeniu 140km/h olej zaczynał wyraźnie znikać. Przy jeździe bliskiej Vmax nawet do ok. 1l/1000km co jest zgodne z normą fabryczną. To samo było wcześniej w benzynowych MPI jeżdżących na olejach starych norm.
    Przejeżdżając TDI na zaczernionym oleju 504/507 regularnie 20kkm - bodajże 100kkm na Motulu Specific i 55kkm na Millers XF obydwa 5W30 - nie miałem ani JEDNEJ naprawy/czyszczenia przepustnicy, EGR, zaworów z nimi powiązanych, turbiny, itd. Turbina nie wykazywała żadnych oznak zużycia - nie udawała karetki ani sowy, nie pluła olejem, itp Poświstywanie w zimowe poranki na zimnym silniku miała od początku do końca. Nie przekraczając prędkości 120km/h zużycie oleju było nie zauważalne. Silnik po tuningu przy przebiegu 62kkm u Aligatora co na pewno nie zmniejszyło obciążeń silnika. A ty tak po jednej jeździe już wyrocznia 504 to gó.no?
    Obecnie mam 36kkm na TSI, zalanego Millersa XF 504/507 i też nie bierze mi oleju, nie wykazuje niepokojących objawów. Ale może powinienem go szybko wylewać bo ktoś po 500km napisał, że to Gó..no? Może jednak zabazuję na swoim - nieco większym doświadczeniu.

    Komentarz

    • Sebastian_M26
      RS
      S_OCP Member
      • 2005
      • 1823
      • Superb II (3T4)

      Ww. nie występuje na 503.01
      Seria 188KM/270Nm na 95RON

      Komentarz

      • Pidziek
        RS
        • 2011
        • 1845

        504.00 to olej mineralny z niskim TBN i minimalną ilością dodatków chroniących silnik.
        W takim razie jak czytać takie porównanie na którym sami zobaczcie jaka norma jaką ochronę ma zapewnić:



        Dałem specjalnie do porównania najnowsze VW 502.00 i A3/B4 więc z założenia full saps.
        Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
        http://www.zmienolej.pl/
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

        Komentarz

        • filip_auto
          Ambiente
          • 2011
          • 164

          Ja to mam pecha do zakupu oleju kiedyś kupiłem LM synth oil gdzie w środku była gnojówka a dziś dostałem paczkę z odpadem do utylizacji w postaci ravenol hcl 5w30.

          Gdzie wyraźnie pisze że olej nadaje się do użytku 5 lat od daty produkcji a na wszystkich butelkach jest data 10.04.2008

          I jak się tu nie wk....wić.

          Komentarz

          • Sebastian_M26
            RS
            S_OCP Member
            • 2005
            • 1823
            • Superb II (3T4)

            Zamieszczone przez Pidziek
            W takim razie jak czytać takie porównanie na którym sami zobaczcie jaka norma jaką ochronę ma zapewnić:

            Obrazek

            Dałem specjalnie do porównania najnowsze VW 502.00 i A3/B4 więc z założenia full saps.
            Jest to wykres czysto teoretyczny, zawierający minimalne wymagania wobec oleju. Bo czy Fuchs Race z normą tylko SL, będzie powodował 4-krotne większe zużycie silnika od Castrola 504.00 ?
            Także takie porównanie można o kant tyłka...
            Seria 188KM/270Nm na 95RON

            Komentarz

            • logan_x
              Rider
              • 2011
              • 401
              • Octavia I (1U2)
              • BFQ 1.6 MPI 102 KM

              Zamieszczone przez filip_auto
              Ja to mam pecha do zakupu oleju kiedyś kupiłem LM synth oil gdzie w środku była gnojówka a dziś dostałem paczkę z odpadem do utylizacji w postaci ravenol hcl 5w30.

              Gdzie wyraźnie pisze że olej nadaje się do użytku 5 lat od daty produkcji a na wszystkich butelkach jest data 10.04.2008

              I jak się tu nie wk....wić.
              Gdzie takie dojrzałe oleje sprzedają ?

              Komentarz

              • Pidziek
                RS
                • 2011
                • 1845

                Gdzie wyraźnie pisze że olej nadaje się do użytku 5 lat od daty produkcji a na wszystkich butelkach jest data 10.04.2008
                Olej niczym wino i kobieta im starsze tym lepsze :lol:

                Spokojnie oleje HC, PAO mają min. 5 lat i nic im się nie dzieje no chyba że były wygrzewane na placu na paletach :-)

                Zamieszczone przez Sebastian_M26
                Bo czy Fuchs Race z normą tylko SL, będzie powodował 4-krotne większe zużycie silnika od Castrola 504.00 ?
                Ano zamieściłem to nieco przewrotnie ale nie popadajmy znowu w paranoje 504.00 nie są złe ale nie w trybie longlife bo rdzi się pytanie czy olej z TBN na poziomie 6 da radę zneutralizowąć kwaśne produkty spalania nawet jak tankujemy teoretycznie bezsiarkowe paliwo przez 30 000km , nie ma szans....

                Oj ale mało osób zwraca uwagę na negatywny wpływ bioetanolu w naszych kochanych paliwach na olej, katalizatory i ogólnie mechanikę euro 5 i euro 6 wita Was ....

                Jak dobrze że można kupić nowego benzyniaka i zalać mu olej z GF-5, API SN i TBN 12 :-)
                Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                http://www.zmienolej.pl/
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                Komentarz

                • filip_auto
                  Ambiente
                  • 2011
                  • 164

                  Zamieszczone przez logan_x
                  Gdzie takie dojrzałe oleje sprzedają ?
                  Na:

                  Baza wiedzy o olejach silnikowych i przekładniowych. Poznasz produkty Ravenol. Dobierzesz olej do samochodu. Poradzisz się ekspertów.

                  Komentarz

                  • rezon
                    RS
                    • 2006
                    • 1894
                    • Volvo
                    • AKL 1.6 MPI 101 KM
                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                    Zamieszczone przez Sebastian_M26
                    Jest to wykres czysto teoretyczny, zawierający minimalne wymagania wobec oleju. Bo czy Fuchs Race z normą tylko SL, będzie powodował 4-krotne większe zużycie silnika od Castrola 504.00 ?
                    Także takie porównanie można o kant tyłka...
                    to masz wyraźnie napisane, że norma 504.00 ma znacznie wyższe wymagania niż 502. Jak jakiś olej spełnia 504 to spełnia również 502, ale w drugą stronę niekoniecznie już. Pewnie, że znaleźć można wiele olejów, które nie mają normy 504 i też będą OK, a nawet mogą być lepsze. Ale to nie upoważnia do napisania, że olej, który ma normę 504 to gó...no.

                    Komentarz

                    • KubaMpakiet
                      Rider
                      • 2011
                      • 279

                      Zamieszczone przez filip_auto
                      Zamieszczone przez logan_x
                      Gdzie takie dojrzałe oleje sprzedają ?
                      Na:

                      http://www.ravenol.pl/
                      uuuuuu zamowii dla mnie SSO 0W30 w reichu, przed wysylka do mnie zapytam ile wiosen juz ma
                      moze bedzie swiezynka :szeroki_usmiech
                      Audi 1.8T AVJ

                      Silnik smaruje
                      Ravenol SSL

                      Komentarz

                      • Sebastian_M26
                        RS
                        S_OCP Member
                        • 2005
                        • 1823
                        • Superb II (3T4)

                        Zamieszczone przez Pidziek

                        Oj ale mało osób zwraca uwagę na negatywny wpływ bioetanolu w naszych kochanych paliwach na olej, katalizatory i ogólnie mechanikę euro 5 i euro 6 wita Was ....

                        Jak dobrze że można kupić nowego benzyniaka i zalać mu olej z GF-5, API SN i TBN 12 :-)
                        Nowe rozwiązanie dla silników benzynowych to filtr cząstek stałych, zabudowany w katalizatorze, aby tak łatwo nie było go wywalić jak w Dieslu.
                        Seria 188KM/270Nm na 95RON

                        Komentarz

                        • liveact
                          Ambiente
                          • 2012
                          • 147
                          • Octavia III combi (5E5)
                          • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

                          Zamieszczone przez filip_auto
                          Zamieszczone przez logan_x
                          Gdzie takie dojrzałe oleje sprzedają ?
                          Na:

                          http://www.ravenol.pl/
                          a nie możesz tego zwrócić? towar kupiony przez internet masz prawo zwrócić po 10 dniach, bez podania przyczyny... Mi raz na wiosnę się zdarzyło, że klient zwrócił mi opony, któe kupił na allegro ode mnie... I co się stało? Nic... Oddałem pieniądze, później ktoś inny kupił te same opony i się cieszy... Ważne, aby był to towar nie używany, bo wtedy zwrócić nie możesz... Ja sam byłem w szoku, jak chłopak dzwonił do mnie, że chce je zwrócić, zadzwoniłem do kumpeli, co ma kancelarię adwokacką w KRK i mi powiedziała, że takie jest prawo konsumenckie... Był to mój pierwszy i jedyny taki raz na razie, więc bez przesady... Konsument musi być w jakiś sposób zabezpieczony, masz paragon lub fakturę, nie minęło 10 dni, to zadzwoń do nich i im oddaj, to co stare...
                          Opony i felgi nowe-ceny hurtowe
                          Mobile phone: 501-517 687/668-39 64 74

                          Komentarz

                          • filip_auto
                            Ambiente
                            • 2011
                            • 164

                            Zrobiłem już to zaraz po otrzymaniu paczki i jestem z nimi umówiony że mają mi zwrócić pieniądze na konto i przysłać po to kuriera do mnie do domu.

                            Miejmy nadzieję że się wywiążą z obietnic.

                            Komentarz

                            • KubaMpakiet
                              Rider
                              • 2011
                              • 279

                              PAOLO jak sie spisal SSO na wakacjach :roll:
                              Audi 1.8T AVJ

                              Silnik smaruje
                              Ravenol SSL

                              Komentarz

                              • PAOLO ESCO
                                RS
                                • 2009
                                • 6624
                                • Volkswagen
                                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                Zamieszczone przez KubaMpakiet
                                jak sie spisal SSO na wakacjach
                                hehe a skąd wiesz, że właśnie się zabierałem żeby Ravenola SSO 0W30 opisać.
                                Asekurujesz się i ew rozważasz zwrot do sklepu ? :diabelski_usmiech
                                Napiszę tak...
                                Zrobiłem na SSO już 3 000 km. Z tego 2 500 trasa PL-Włochy-Chorwacja- Włochy-PL. Olej od samego poczatku nie miał "lekko" bo samochód mocnoooo zapakowany zasuwał do Włoch +- 110/120 km/h a potem już na "pusto" ja przyduszałem na pedał gazu tak spokojnie jakieś 130/140 km/h na autostratdziew Chorwacji a potem od samych Włoch aż do PL praktycznie. Na plus to napewno widoczne było średnie zużycie pliwa na odcinku 2 500 km. Małe a w zasadzie takie jak na LazerWay V 0W30 (samą cyfrę pominę żeby nie drażnić posiadaczy "ekonomicznych diesli" . Powiem tylko, że wpędziłem w kompleksy posiadacza nowego Peugeota 1,6 HDI który w Chorwacji zrobił "kwadratowe oczy" jak mu pokazałem średnie spalanie z kompa na odcinku ponad 1 400 km. (a trzeba brać pod uwagę że jezdziłem zapakowany mocno). W stosunku do Silkolene ProS 5W30 splanie nie aż tak znacząco różniące się na 100km bo średniego różnica wyniosła "zaledwie 0,1/0,2L" !!!
                                Na minus...
                                Praca silnika. (tak to jest jak się z "wyższej" półki przechodzi na inną). Już pisałem, że uważam i to słychać oraz czuć, że na Silkolene silnik pracuje równiutko i cicho. (estry+mixPAO zapewne z dodatkiem HC) Zarówno przy "zimnym" starcie a co najważniejsze to praca w trakcie jazdy. Zarówno na autostradzie a zwłaszcza przy wysokich obrotach (w trakcie wyprzedzania itp.) Tą różnicę "czułem" praktycznie od razu po wymianie (więc paliwo odpada bo moja skodzina jest tankowana tylko na jednej stacji, praktycznie z tego samego dystrybutora). No i jeszcze jedna sprawa... Myślałem , że mi się tylko wydawało... ale w trakcie wcześniejszego urlopu jeździłem na Sikolene w czerwcu, lipcu aż do połowy sierpnia... i przypominam sobie tylko RAZ ( zaraz po pokonaniu trasy Włochy-PL jak zjechałem do piwnicy/garaży pod mieszkaniem) , że na chwilę uruchomił się wentylator w chłodnicy. Przy Ravenol SSO wczoraj na krótkim odcinku dosyć "dynamicznej jazdy" po mieście i przy temeraturach o połowę niższych ...wentylator uruchomił się sam już po zgaszeniu silnika :roll: Przy Silkolene w trakcie jazdy po mieście nawet w trakcie "upałów" wentylator nie uruchamiał się ... nosz kurda kompletnie sobie nie przypominam... Myślałem, na początku że tylko mi się zdawało ale jednak chyba nie... To duży plus dla Silkolene.
                                Co do ubytków Ravenol to "przewrażliwiony" dolałam może 100 ml. Na chwilę obecną, po powrocie z podróży nie ma potrzeby dolewek. Kolor Ravenola jest bardziej ciemno-żóły niż Silkolene złoto-słomkowy. O składzie nie wspominając bo to dwie różne półki.
                                Podsumowując. Olej moge ocenić na 4- . Kupiłem go w bardzooo dobrej cenie więc nie żałuję. Natomiast napewno można wybrać coś lepszego choć pewnie i zarazem droższego.
                                Jak znajdę czas to zrobię fotki i porównam świeży Ravenol SSO 0W30 z LazerWay V 0W30 bo mam oba oleje w bańkach. Wg mnie ... oleje się różnią ale jeszcze to potwierdzę.
                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                Komentarz

                                • leonn
                                  RS
                                  • 2011
                                  • 2726
                                  • BSE 1.6 MPI 102 KM





                                  Eneos Sustina 0W50 już dostępny w Pl, widzieliście jak cena :shock: za 4litr? Ciekawe kto pierwszy go zaleje :wink:

                                  Komentarz

                                  • REXAX
                                    Rider
                                    • 2013
                                    • 453

                                    Tutaj jest ciut tańszy - http://allegro.pl/olej-silnikowy-syn...510327585.html :wink:
                                    Lipa z parametrami - takie są u nas - http://www.eneos-bulgaria.bg/filesPr...TINA_0W-50.pdf
                                    a takie w cywilizowanych krajach - http://i1198.photobucket.com/albums/...pscd805942.png

                                    Komentarz

                                    • xof
                                      Ambiente
                                      • 2012
                                      • 191

                                      Masz na myśli podział USA-Europa, dotyczy wszystkich marek olejów, nie będziemy się spierać o definicję słowa "cywilizowane".
                                      Chciałbym zobaczyć jak ten olej trzyma parametry po kilku tys. km.

                                      Komentarz

                                      • REXAX
                                        Rider
                                        • 2013
                                        • 453

                                        Zamieszczone przez xof
                                        Masz na myśli podział USA-Europa
                                        - właśnie o to mi chodzi chociaż ten olej w Japonii ma takie same parametry jak w Usa - "cywilizowane" użyłem niefortunnie ale fakt jest taki że na podstawie tej karty z Usa trochę się napaliłem na ten olej ale wersja na Europę już mnie nie interesuje :roll:

                                        Komentarz

                                        • KubaMpakiet
                                          Rider
                                          • 2011
                                          • 279

                                          Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                          Na minus...
                                          Praca silnika. (tak to jest jak się z "wyższej" półki przechodzi na inną).
                                          Podsumowując. Olej moge ocenić na 4- .

                                          Czyli SSO wypada miernie wzgledem statoila i motula... :? mowa tu o 0w30
                                          Audi 1.8T AVJ

                                          Silnik smaruje
                                          Ravenol SSL

                                          Komentarz

                                          • cordoba12
                                            Ambiente
                                            • 2012
                                            • 210
                                            • Octavia II (1Z3)
                                            • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                            A ile PAO i jaki TBN ma Fuchs TITAN Supersyn 0W-30 ??
                                            Mój Szkodnik :-)
                                            Pozdrawiam
                                            Rafał

                                            Komentarz

                                            • pietrek_g
                                              Elegance
                                              • 2013
                                              • 947
                                              • Volkswagen

                                              Mam takie pytanie. Jaki olej byście polecieli do silnika 1,6 101KM kod AHL, który będzie chodził na lpg? Auto to passat b5, przebieg 200kkm. Nie wiem co było zalane do tej pory bo dopiero go kupiłem niedawno i chcę zmienić. Do tej pory we wszystkich autach stosowałem Mobil Super2000 10W-40. Ale wszystkie auta chodziły tylko na benie. Do passata też chciałbym półsyntetyk wlać. Tylko proszę o propozycje w rozsądnych cenach. Z góry dzięki za pomoc i poradę.
                                              Piotrek

                                              Był - VW Passat B5 1,6 MPi + LPG 101KM 1999r
                                              Audi A3 8L 1,8 20v 125KM AGN
                                              Jest - VW Passat B6 2,0 TDI 170KM BMR 2007r

                                              "Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma"

                                              Komentarz

                                              • rOBERTO795
                                                RS
                                                • 2009
                                                • 3465
                                                • Octavia III (5E3)
                                                • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                                                Zamieszczone przez pietrek_g
                                                Mam takie pytanie. Jaki olej byście polecieli do silnika 1,6 101KM kod AHL, który będzie chodził na lpg? Auto to passat b5, przebieg 200kkm. Nie wiem co było zalane do tej pory bo dopiero go kupiłem niedawno i chcę zmienić. Do tej pory we wszystkich autach stosowałem Mobil Super2000 10W-40. Ale wszystkie auta chodziły tylko na benie. Do passata też chciałbym półsyntetyk wlać. Tylko proszę o propozycje w rozsądnych cenach. Z góry dzięki za pomoc i poradę.
                                                Millers trident 5w40 Syntetyk
                                                Motul X-cess 5w40 raczej HC
                                                Mobil 1 0w40 na pewno HC
                                                OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                                DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                                Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                                Komentarz

                                                • REXAX
                                                  Rider
                                                  • 2013
                                                  • 453

                                                  Zamieszczone przez pietrek_g
                                                  Tylko proszę o propozycje w rozsądnych cenach
                                                  - jak wyżej ale można wziąć jeszcze pod uwagę ten - http://galonoleje.pl/sklep/777-neste...o-0w40-4l.html :wink:

                                                  Komentarz

                                                  • PAOLO ESCO
                                                    RS
                                                    • 2009
                                                    • 6624
                                                    • Volkswagen
                                                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                                    Zamieszczone przez pietrek_g
                                                    Do passata też chciałbym półsyntetyk wlać.
                                                    słaby pomysł, zwłaszcza przed zimą. :roll:
                                                    Nie lepiej coś z 5W/40
                                                    :arrow: http://allegro.pl/listing/listing.ph...string=5w40+5L

                                                    - http://allegro.pl/olej-lotos-synthet...545169692.html lub http://allegro.pl/total-quartz-9000-...536875650.html lub http://allegro.pl/gulf-formula-g-5w4...539059684.html lub http://allegro.pl/tanio-olej-silniko...542357366.html lub http://allegro.pl/nowy-olej-platinum...557774670.html lub ---> http://allegro.pl/olej-lazerway-4l-5...549489427.html itp.
                                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...