Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • paba
    Rider
    • 2012
    • 284

    ja mam u siebie
    z perspektywy czasu oceniam, że raczej placebo

    generalnie wystarczy przejrzeć TUV, zmienił się pomiar hałasu, delikatnie lepsze wyniki na analizie spalin i 0 info o właściwościach ochronnych

    Komentarz

    • pedros
      RS
      • 2009
      • 1958
      • Volkswagen
      • BFQ 1.6 MPI 102 KM
      • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

      Zamieszczone przez paba
      ja mam u siebie
      z perspektywy czasu oceniam, że raczej placebo

      generalnie wystarczy przejrzeć TUV, zmienił się pomiar hałasu, delikatnie lepsze wyniki na analizie spalin i 0 info o właściwościach ochronnych
      Na pewno działa bo jal przywożą fury z Turcji za Odrą to auta mają być po pół miliona km a po wlaniu juz 169 tys. Działa? - dziala. :diabelski_usmiech


      W przemyśle metaloceramika sprawdza się, w automotive pewnie też.
      Na efekty trzeba czekać bo to spowalnia degradację tak mawiają :szeroki_usmiech

      Troche zgapilem sie bo moglem wlać to we flocie do auta najwiekszego ignoranta, ktory na żółtej oliwiarce kursowal po kraju i mial poziom oleju w leju. i mielibyśmy test po 300 kkm :diabelski_usmiech

      Komentarz

      • leonn
        RS
        • 2011
        • 2726
        • BSE 1.6 MPI 102 KM

        Zamieszczone przez lockin
        Czy to faktycznie działa jak podają w opisie
        Czy to co podałeś działa to nie wiem. Na pewno działa to bo osobiście to zalewam do wszystkich silników jakie posiadam, no i został sprawdzony i udowodnione cudowne działanie w laboratorium
        A do czego chcesz ten ceramizer wlać i jaki przebieg?

        Komentarz

        • lockin
          Rider
          • 2013
          • 691
          • Superb II (3T4)

          Zamieszczone przez leonn
          A do czego chcesz ten ceramizer wlać i jaki przebieg?
          Znalazłem to przez przypadek szukając płukanki na alledrogo i wyskoczyło że sprzedaje się znacznie lepiej niż najlepsza płukanka (pierwsze 10 pozycji to było właśnie to z linka + jakieś odmiany). Zdziwiłem się bo nigdy o tym nie słyszałem.
          A co do zastosowania, mam nową turbobenzynę jeszcze na dotarciu (przekroczyłem ostatnio 2kkm) i planuję pierwszą wymianę oleju tak przy 5kkm razem z płukanką przy przejściu na nową oliwę (najprawdopodobniej Mobil 1 NL)
          JEST >>> O2FL by Lockin

          BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
          BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
          BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
          BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

          Komentarz

          • Pidziek
            RS
            • 2011
            • 1845

            Ja zredagowałem nowy artykuł odnośnie olejó wykorzystujących nanocząsteczki może ktoś będzie chętny sobie poczytać jak to z technicznego punktu widzenia wygląda.
            Temat o tyle bliski że obecnie wspieramy pewne samochody wyczynowe w oleje specjalistyczne i toakie rozwiązania się sprawdzają znakomicie :-)

            Zapraszam do bazy wiedzy :-)

            Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
            http://www.zmienolej.pl/
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

            Komentarz

            • pedros
              RS
              • 2009
              • 1958
              • Volkswagen
              • BFQ 1.6 MPI 102 KM
              • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

              Zamieszczone przez Pidziek
              Ja zredagowałem nowy artykuł odnośnie olejó wykorzystujących nanocząsteczki może ktoś będzie chętny sobie poczytać jak to z technicznego punktu widzenia wygląda.
              Temat o tyle bliski że obecnie wspieramy pewne samochody wyczynowe w oleje specjalistyczne i toakie rozwiązania się sprawdzają znakomicie :-)

              Zapraszam do bazy wiedzy :-)

              http://www.zmienolej.pl/baza-wiedzy/...w-motorsporcie
              Pytania do artykułu:

              1. która linia jest zielona na ilustracji?
              2. Jakie dodatki zwalczają sie wzajemnie. .. bo troche mnie to niepokoji w kontekscie mieszania olejow albo używania dodatków?
              3. Bardzo lubię tę serię oliw od Millers'a to już nie pytanie, lecz twierdzenie :diabelski_usmiech

              Komentarz

              • leonn
                RS
                • 2011
                • 2726
                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                Zamieszczone przez lockin
                wyskoczyło że sprzedaje się znacznie lepiej niż najlepsza płukanka
                Osobiście to ja bym w życiu nie dał 120zł za 27ml :shock: jakiegokolwiek dodatku :P Po drugie jest sprawdzony CeraTec za połowę tej kwoty :wink:

                Zamieszczone przez lockin
                mam nową turbobenzynę jeszcze na dotarciu (przekroczyłem ostatnio 2kkm) i planuję pierwszą wymianę oleju tak przy 5kkm razem z płukanką przy przejściu na nową oliwę (najprawdopodobniej Mobil 1 NL)
                Dobrze kombinujesz z ta wymianą, ale CeraTec to ja dolałem dopiero przy przebiegu 45tys i czwartej zmianie oleju, wcześniej nie ma sensu tego dodatku wlewać bo przecież silnik się układa.

                Komentarz

                • endryu
                  RS
                  • 2006
                  • 3773
                  • Octavia II combi (1Z5)
                  • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                  Zamieszczone przez lockin
                  planuję pierwszą wymianę oleju tak przy 5kkm razem z płukanką przy przejściu na nową oliwę (najprawdopodobniej Mobil 1 NL)
                  To załóż też oryginalny (taki jak masz fabrycznie) filtr oleju. Po co w "razie czegoś" w aso udowadniać co i jak :?:
                  O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                  O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                  =================================================

                  Komentarz

                  • pedros
                    RS
                    • 2009
                    • 1958
                    • Volkswagen
                    • BFQ 1.6 MPI 102 KM
                    • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                    Zamieszczone przez leonn
                    Zamieszczone przez lockin
                    wyskoczyło że sprzedaje się znacznie lepiej niż najlepsza płukanka
                    Osobiście to ja bym w życiu nie dał 120zł za 27ml :shock: jakiegokolwiek dodatku :P Po drugie jest sprawdzony CeraTec za połowę tej kwoty :wink:

                    Zamieszczone przez lockin
                    mam nową turbobenzynę jeszcze na dotarciu (przekroczyłem ostatnio 2kkm) i planuję pierwszą wymianę oleju tak przy 5kkm razem z płukanką przy przejściu na nową oliwę (najprawdopodobniej Mobil 1 NL)
                    Dobrze kombinujesz z ta wymianą, ale CeraTec to ja dolałem dopiero przy przebiegu 45tys i czwartej zmianie oleju, wcześniej nie ma sensu tego dodatku wlewać bo przecież silnik się układa.

                    Ceramizuje sie przed wymianą świec, tak mawiaja na bitog'u.
                    ja zrobilem zupelnie odwrotnie. :diabelski_usmiech


                    efekt jaki zaobserwowałem to lepsza góra oraz juz nie źal na piątce toczyc sie 50tka Bo przeciez to nie Renault :szeroki_usmiech.


                    BTW właśnie jest mocny sens moim zadaniem ceramizowac juz przy trzeciej wymianie oleju.
                    Opiłki juz z leciały acsilnik jeszcse jest nadal ciasno spasowany (buahaha tak wiem VW i ciasne spasowanie) zatem są to idealne warunki do tworzenia warstwy metaloceramicznej. Przypomnę że dopiero tarcie metal metal w obecności czastek ceramizera robi robotę i wtedy ma to sens.

                    Komentarz

                    • ponczo
                      Drive
                      • 2009
                      • 73

                      Czy Ceratec można zalewać przy DSG?
                      Producent napisał, że nie można stosować przy mokrych sprzęgłach.

                      Komentarz

                      • leonn
                        RS
                        • 2011
                        • 2726
                        • BSE 1.6 MPI 102 KM

                        Zamieszczone przez pedros
                        właśnie jest mocny sens moim zadaniem ceramizowac juz przy trzeciej wymianie oleju.
                        Watro też napisać jaki Twoim zdaniem powinien być przebieg przy tej trzeciej wymianie, bo niektórzy wymieniają olej trzeci raz jak na liczniku jest już dużo powyżej 100tys km

                        Komentarz

                        • pedros
                          RS
                          • 2009
                          • 1958
                          • Volkswagen
                          • BFQ 1.6 MPI 102 KM
                          • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                          Zamieszczone przez leonn
                          Zamieszczone przez pedros
                          właśnie jest mocny sens moim zadaniem ceramizowac juz przy trzeciej wymianie oleju.
                          Watro też napisać jaki Twoim zdaniem powinien być przebieg przy tej trzeciej wymianie, bo niektórzy wymieniają olej trzeci raz jak na liczniku jest już dużo powyżej 100tys km
                          Nie uznaję flotowych kalkulacji u mnie jest zawsze 15 max. Zawsze :!: w osobowkach. Ciągników siodlowych nie tykam :diabelski_usmiech

                          Ja juz nawet przy 30kkm już bym zalewał.

                          [ Dodano: Pon 09 Mar, 15 00:03 ]
                          Zamieszczone przez ponczo
                          Czy Ceratec można zalewać przy DSG?
                          Producent napisał, że nie można stosować przy mokrych sprzęgłach.
                          Jasne. Lecz do silnika nie do skrzyni :diabelski_usmiech

                          Do DSG broń Boże! Tam tylko czysty pentosin albo fuchs albo vw co 50 kkn zmieniany.

                          Komentarz

                          • leonn
                            RS
                            • 2011
                            • 2726
                            • BSE 1.6 MPI 102 KM

                            Zamieszczone przez pedros
                            zawsze 15 max
                            15 - 30 - 45 :wink: czyli według Twojego liczydła to właśnie 45tys to ta magiczna trzecia wymiana

                            Komentarz

                            • pedros
                              RS
                              • 2009
                              • 1958
                              • Volkswagen
                              • BFQ 1.6 MPI 102 KM
                              • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                              Zamieszczone przez leonn
                              Zamieszczone przez pedros
                              zawsze 15 max
                              15 - 30 - 45 :wink: czyli według Twojego liczydła to właśnie 45tys to ta magiczna trzecia wymiana
                              Dokładnie. .. :diabelski_usmiech

                              Potwierdzam :diabelski_usmiech bo to dobry pomysł i to tylko 65 brutto a robi robotę :diabelski_usmiech

                              Komentarz

                              • arkan
                                Drive
                                • 2011
                                • 89

                                Witam Koledzy
                                Potrzebuję porady w sprawie oleju do 1.2 TSI. Silnik CBZB na łańcuchu, przebieg prawie 50 tys. (bez oznak hałasu łańcucha :wink: ). Autkiem obecnie jeździ żona do pracy ok. 8 km w jedną stronę (max 20 km dziennie). Praktycznie od wyjazdu z garażu do miejsca pracy na przedmieściach miasta, zajmuje to ok, 12 minut (bez korków, drogą krajową).
                                Obecnie zalany jest Motul X-max 0W40 i zmieniany po roku czyli ok. 8-9 tys. km. Ten olej jakoś mnie nie przekonał. Moim zdaniem silnik lepiej pracował na poprzednim Millers XF 5W30 ale z normą 504.00, której nie chcę, ale tak było na gwarancji.
                                Teraz mam jednak inne typy:

                                FUCHS TITAN SUPERSYN Longlife 0W30
                                Statoil Lazerway V 0w-30
                                lub NESTE CITY PRO 0W40

                                Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i porady.
                                Golf VII TDI Variant

                                Komentarz

                                • rustin
                                  Ambiente
                                  • 2009
                                  • 120

                                  Zbliża się kolejna wymiana oleju. Co prawda nie jest to skoda Tylko mondeo mk3 2002r pb+lpg. Od kilku lat zalewam ravenola fo 5w30.
                                  Pasowało by może zalać czymś innym Co proponujecie ?

                                  Komentarz

                                  • dziadekk
                                    Rider
                                    • 2011
                                    • 355
                                    • Octavia II (1Z3)
                                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                    Rustin, każdym (oryginalnym) 0w40, z sugestią na Mobil1.Doświadczenie praktyczne

                                    Komentarz

                                    • rustin
                                      Ambiente
                                      • 2009
                                      • 120

                                      Może coś konkretniej A dlaczego nie 5w30 ?

                                      Komentarz

                                      • dziadekk
                                        Rider
                                        • 2011
                                        • 355
                                        • Octavia II (1Z3)
                                        • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                        Zamieszczone przez rustin
                                        Może coś konkretniej A dlaczego nie 5w30 ?
                                        Tylko doświadczenie praktyczneoprzedni silnik LPG 570tys przebiegu, oleju nie pobierał i poszedł do drugiego właściciela. Obecny niemowlak 60tys więc po prostu kontynuacja. Więcej, to mogą tylko powiedzieć i powiedzieli Profesorowie na tych 300 stronach powyżej.

                                        Komentarz

                                        • paba
                                          Rider
                                          • 2012
                                          • 284

                                          do Forda idzie olej podobnie jak do japońskich silników - o niższej lepkości wysokotemperaturowej i podyktowane jest to inną konstrukcją silnika niż np. grupa VW, w której obcykani są tutaj userzy

                                          jeśli tam potrzeba 5W30 A1/B1 (A5/B5), a raczej tak jest ( nie pracuję w Fordzie, bardziej w japończykach) to nie da się nic lepiej zrobić cena jakość niż ten Ravenol

                                          ew. Lazerway F 5W30 czy Comma X-tech 5W30, ale to będzie zmiana dla samej zmiany

                                          Komentarz

                                          • micrusec
                                            Rider
                                            • 2013
                                            • 559

                                            Zamieszczone przez arkan
                                            NESTE CITY PRO 0W40
                                            Nie wiem dlaczego ale o Neste 0W40 jeśli chodzi o pracę silnika TSI powtarza się argument, że silnik pracuje głośniej.

                                            Zamieszczone przez arkan
                                            Statoil Lazerway V 0w-30
                                            Miałem na niego chrapkę, ale wlałem niemiecki LM 0W40 (konkon)

                                            Zamieszczone przez arkan
                                            FUCHS TITAN SUPERSYN Longlife 0W30
                                            To była propozycja ze strony Pidziek, jak mnie pamięć nie myli.

                                            Ewentualnie nadal masz MillersaOils 0W40

                                            Komentarz

                                            • arkan
                                              Drive
                                              • 2011
                                              • 89

                                              micrusec, dzięki za propozycje. Zaryzykuje i zaleje teraz Fuchsa, choć ten Statoil też mnie kusi :wink:
                                              Golf VII TDI Variant

                                              Komentarz

                                              • endryu
                                                RS
                                                • 2006
                                                • 3773
                                                • Octavia II combi (1Z5)
                                                • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                                Zamieszczone przez arkan
                                                Zaryzykuje i zaleje teraz Fuchsa
                                                Jak już ochłoniesz napisz jakie odczucia
                                                O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                                O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                                =================================================

                                                Komentarz

                                                • Hołowczyc20
                                                  Drive
                                                  • 2013
                                                  • 67

                                                  Przeglądając neta natrafiłem na takie cuś http://www.millersoils.pl/2015/03/10...-504-00507-00/ :P

                                                  Komentarz

                                                  • robimal
                                                    Classic
                                                    • 2013
                                                    • 25

                                                    Witam
                                                    Jestem przed wymianą oleju. przebieg 25000km. Zastanawiam się nad Motulem. Ale po tym co tu przeczytałem, że rodzime produkty są bardzo dobre to co powiecie na Orlena spełniającego normę vw 504.00 czyli PLATINUM MaxExpert V 5W–30? czy jednak Motul, a może pozostać przy Castrolu.....?

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...