Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez slawciol
    REXAX to jak? Dobrze doradza z tym Motulem 5w40 x-cees?
    - jeżeli wybierać z tych dwóch które polecił to zdecydowanie lepszy będzie X-CESS od X-CLEAN ale uważam że 0w40 z VW 502.00 i MB 229.5 będzie najlepszym wyborem szczególnie że zima tuż tuż a X-CESS z jego temperaturą krzepnięcia w -36 stopniach nie wróży lekkich rozruchów i szybkiego smarowania :wink:

    ps. nowy Shell HX5 15w40 z api SN ma pour point - 45 °C
    karta jakby co - Link

    Komentarz


    • Zamieszczone przez REXAX
      Zamieszczone przez slawciol
      REXAX to jak? Dobrze doradza z tym Motulem 5w40 x-cees?
      - jeżeli wybierać z tych dwóch które polecił to zdecydowanie lepszy będzie X-CESS od X-CLEAN ale uważam że 0w40 z VW 502.00 i MB 229.5 będzie najlepszym wyborem szczególnie że zima tuż tuż a X-CESS z jego temperaturą krzepnięcia w -36 stopniach nie wróży lekkich rozruchów i szybkiego smarowania :wink:

      ps. nowy Shell HX5 15w40 z api SN ma pour point - 45 °C
      karta jakby co - Link
      Dzięki za odpowiedz. więc ten olej na zimę odpada, szukam dalej ;-)
      pewnie będzie jednak to: Shell Helix Ultra 0W-40

      [ Dodano: Czw 18 Wrz, 14 19:18 ]
      Zamieszczone przez slagier
      Slawciol, mi tez chodzil po glowie Motul X-cess 5w40, ale jednak nie bralem jego pod uwage:P
      No mi do tej pory też, ale REXAX mi go wybił z głowy na zimę.
      czarna perła

      Komentarz


      • slawciol, Pan ze sklepu z olejami oferował to na czym mu zależało do sprzedaży :idea: itd...
        Jeżeli chcesz porady Pana znającego się na olejach to poczytaj wiele postów do tyłu między innymi Pana PAOLO ESCO, oraz innych panów piszących podobnie co Pan PAOLO
        I zajrzyj na stronę 193 Panowie mający między innymi caxa-y wybierają 0W40 ]"]Error 404 Nie znaleziono strony
        O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
        O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
        =================================================

        Komentarz


        • Zamieszczone przez slagier
          Shell nie pasuje do mego autka API ma inne ma SN, a ja potrzebuje SM

          Zamieszczone przez REXAX
          może się jeszcze zdążę odciąć
          uśmiałem się jak norka :szeroki_usmiech


          slagier - kup do swojego silnika LazerWay 5W40, ma MB 2295 i naprawdę dobre parametry (konkon-ma dobre ceny :wink: ) . Będziesz zadowolony a silnik będzie dobrze chroniony.
          ps . najważniejsza sprawa - ma API SM :haha: (no chyba, że masz Octavkę w żółtym kolorze to wtedy musisz szukać innego oleju z odpowiednim API) ....

          Zamieszczone przez endryu
          Pana
          tylko bez "Pana"

          Zamieszczone przez slawciol
          Shell Helix Ultra 0W-40
          5 litrów w tej cenie Shell Helix Ultra 5W40 5L (4+1) ...a Wy "kombinujecie" i szukacie droższych i "lepszych" ... jak macie wątpliwości co do Shella to bierzcie Neste 0W40 , jaki problem... jak lubicie "przepłacać"...
          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

          Komentarz


          • Pisałem o Shellu 0W40 teraz polecasz 5w40?
            czarna perła

            Komentarz


            • ... źle wkleiłem linka z allegro :|
              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

              Komentarz


              • PAOLO szalejesz:P spokojnie bez nerwow bo oliwa z glowy wyplynie:P

                Komentarz


                • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                  Zamieszczone przez slawciol
                  teraz polecasz 5w40?
                  :czerwona: a przeczytaj dokładnie...pisałem do Ciebie ? czy do slagier on ma 1,8 z LPG.
                  No napiałeś pod moim cytatem wiec nie wiem skąd te zdziwienie i czerwona kartka ;-)
                  czarna perła

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez slawciol
                    napiałeś pod moim cytatem
                    --->
                    Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                    slagier - kup do swojego silnika LazerWay 5W40,
                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                      Zamieszczone przez slagier
                      Shell nie pasuje do mego autka API ma inne ma SN, a ja potrzebuje SM
                      Obrazek
                      Zamieszczone przez REXAX
                      może się jeszcze zdążę odciąć
                      uśmiałem się jak norka :szeroki_usmiech


                      slagier - kup do swojego silnika LazerWay 5W40, ma MB 2295 i naprawdę dobre parametry (konkon-ma dobre ceny :wink: ) . Będziesz zadowolony a silnik będzie dobrze chroniony.
                      ps . najważniejsza sprawa - ma API SM :haha: (no chyba, że masz Octavkę w żółtym kolorze to wtedy musisz szukać innego oleju z odpowiednim API) ....

                      Zamieszczone przez endryu
                      Pana
                      tylko bez "Pana" Obrazek

                      Zamieszczone przez slawciol
                      Shell Helix Ultra 0W-40
                      5 litrów w tej cenie Shell Helix Ultra 5W40 5L (4+1) ...a Wy "kombinujecie" i szukacie droższych i "lepszych" ... jak macie wątpliwości co do Shella to bierzcie Neste 0W40 , jaki problem... jak lubicie
                      "przepłacać"...
                      ??
                      czarna perła

                      Komentarz


                      • aj aj...soryyy - Ty odnosisz się pewnie do linka z allegro - fakt zamiast wkleić linka z 0W40 wkleiłem 5w40

                        Do Twojego TSI ma być 0W40, do silnika slagier - 5W40.

                        To zabiorę czerwoną kartkę od Ciebie i dam sobie :czerwona:

                        :lol:
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                          5 litrów w tej cenie Link ...a Wy "kombinujecie" i szukacie droższych i "lepszych" ... jak macie wątpliwości co do Shella to bierzcie Neste 0W40 , jaki problem... jak lubicie "przepłacać"...
                          PAOLO :!: ]"]Error 404 Nie znaleziono strony Neste jest aż tak drogi a przez to w relacji jakość cena jest taki se...]"]Error 404 Nie znaleziono strony
                          PAOLO Ty nie kładź się spać tylko zasuwaj na stację shela po 0W40, zalewaj do swego auta i jutro oczekujemy na pierwszą, bardzo pozytywną relację testową]"]Error 404 Nie znaleziono strony
                          O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                          O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                          =================================================

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez endryu
                            zasuwaj na stację shela po 0W40, zalewaj do swego auta
                            narazie nie ma takiej potrzeby, Mobil 0W40 daje radę. Przyłapałem się ostatnio, jak odpaliłem silnik rano na zimnym , że nawet nie zwróciłem uwagi na jego pracę ...było cicho, bez najmniejszych uwag, naprawdę musiał bym się czepiać a raczej nie ma czego. Nie mam też większych uwag do pracy silnika na porządnie dogrzanym Mobilu (wszystkie wrażenia "akustyczne" do przyjęcia), natomiast kiedy olej jeszcze nie osiągnie temperatury roboczej a lekko przyciskamy pedał gazu to ew. praca silnika mogłaby być wtedy bardziej kulturalna...ale i tak nie ma jak narazie tragedii. Osobiście mi się wydaje że silnik na Neste był bardziej cichy w trakcie jazdy.
                            Na zimę już olej mam kupiony :P ... a na dniach przyjdzie jeszcze coś z innej bajki na trasy i nie będzie to Neste 5W50.
                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                              Zamieszczone przez bob_best
                              Koledzy widzę zareagowali emotkami na newsa o Shell'u
                              hehe nie załapałeś... nam nie chodziło o samo "info" na temat Shella ... :los

                              Zamieszczone przez bob_best
                              rozpatruję ten olej wśród potencjalnych kandydatów do 1.4TSI (CHPA) i nie wiem co o tym myśleć?
                              w tej cenie nie ma co wybrzydzać :P

                              [ Dodano: Czw 18 Wrz, 14 08:27 ]
                              Zamieszczone przez REXAX
                              najświeższa z najświeższych karta
                              karta z 19 lipca 2014
                              LAZERWAY 5W40
                              Specyfikacje: ACEA A3/B4, API SM
                              Spełnia wymagania: Opel GM-LL-B-025
                              VW 502 00, VW 505 00, MB-Approval 229.5, Porsche A40
                              Jest gdzieś dostępny bo na stacji wątpię. Ile Pao? PAOLO ESCO lepszy na zimę ten czy Lazerway V 0w-30 który już kupiłem jakiś czas temu, pompowalność na -30 jest ta sama. Dzięki

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Bartlomiej
                                Jest gdzieś dostępny bo na stacji wątpię.
                                ale pytasz się o LazerWay 5w40 ? Zapomnij o PAO w tym oleju...nie w tej cenie. konkon sprzedaje Statoila. Na stacjach Statoil też go kupisz u mnie w ZG bez problemu, bo jest na półkach. Jeżeli pytasz się czy 5w40 będzie lepsze na zimę czy 0w30 lub 0w40 to jak masz możliwość to bierz olej z SAE 0W/xx (ale nie musisz przepłacać za V 0W30, jest sporo alternatyw).
                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Bartlomiej
                                  pompowalność na -30 jest ta sama
                                  - nie jest ta sama ponieważ 5w40 ma ją podaną dla -30 stopni a 0w30 dla -35 stopni :wink:

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez REXAX
                                    Zamieszczone przez Bartlomiej
                                    pompowalność na -30 jest ta sama
                                    - nie jest ta sama ponieważ 5w40 ma ją podaną dla -30 stopni a 0w30 dla -35 stopni :wink:
                                    dobrze jest mieć do czynienia z mądrymi ludźmi. Ow-30 już kupiłem z miesiąc temu, czeka na chłodniejsze dni.

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Berti
                                      Ow-30 już kupiłem z miesiąc temu, czeka na chłodniejsze dni.
                                      A jakie 0w-30 kupiles? Statoil?
                                      Była: Skoda Fabia Combi 1.4 BKY 2006
                                      Obecna: Skoda Octavia Combi FL 1.4 TSI 2011 CAXA
                                      Silnik obecnie smaruje Mobil1 0w-40

                                      Komentarz


                                      • CCS
                                        Załączone pliki
                                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                        Komentarz


                                        • Tylko, że granica pompowalności nic nie daje, najważniejsza jest lepkość w -35C, dobre oleje mają w okolicach 5000mPas.
                                          Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez uli07
                                            Zamieszczone przez Berti
                                            Ow-30 już kupiłem z miesiąc temu, czeka na chłodniejsze dni.
                                            A jakie 0w-30 kupiles? Statoil?
                                            Tak

                                            [ Dodano: Pią 19 Wrz, 14 12:20 ]
                                            Zamieszczone przez Sebastian_M26
                                            Tylko, że granica pompowalności nic nie daje, najważniejsza jest lepkość w -35C, dobre oleje mają w okolicach 5000mPas.
                                            Statoil 0w30 ma mPas ok 6100

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Sebastian_M26
                                              dobre oleje mają w okolicach 5000mPas.
                                              zgadza się, tutaj jest duże powiązanie z HTHS a co za tym idzie ACEA np oleje z ACEA A1 o HTHS >2,9 i SAE 5W30 będą miały CCS np 3600-3700 - oleje do Forda - (i to przy -30C) gdzie oleje z ACEA 0W30 ale ACEA A3 i HTHS 3,5 będą miały ten parametr przy -35 na poziomie +- 5500
                                              Szukając oleju na zimę (i nie tylko) można zwracać uwagę na lepkość strukturalną im jest ona niższa tym lepiej - oczywiście porównujemy produkty o tym samym SAE i ACEA
                                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                ACEA A1 o HTHS >2,9
                                                - A1 >2,6 :wink:

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez REXAX
                                                  A1 >2,6
                                                  dokładnie podają HTHS minimum 2,6 dla oleju xW20
                                                  Załączone pliki
                                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                  Komentarz


                                                  • Także Fuchs 0W-30 będzie dużo lepszy od Statoila 0W-30. Ma to krytyczne znaczenie w hydraulicznych napinaczach TSI. slawciol,
                                                    Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X