Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • rezon
    RS
    • 2006
    • 1894
    • Volvo
    • AKL 1.6 MPI 101 KM
    • BSE 1.6 MPI 102 KM

    Zamieszczone przez leonn
    A ostatnio dolałem sobie to przy tankowaniu Pb.
    chyba lepiej byłoby to http://sklep-oleje.pl/pl/p/Liqui-Mol...ege-300-ml/417

    Komentarz

    • leonn
      RS
      • 2011
      • 2726
      • BSE 1.6 MPI 102 KM

      Następnym razem :wink:

      Komentarz

      • mbar
        Drive
        • 2014
        • 53

        Zamieszczone przez micumi
        chciał bym zapytać was co zalać do opla merivy 1.6 105KM. Auto z 2006r. i ma 90 tys przebiegu. Od początku jezdzi na 5W30 dexos2 i nie bierze nic od wymiany do wymiany co 15 tys. km.
        Fuchs Titan Supersyn 0W40

        Komentarz

        • micrusec
          Rider
          • 2013
          • 559

          Zamieszczone przez micumi
          chciał bym zapytać was co zalać do opla merivy 1.6 105KM. Auto z 2006r. i ma 90 tys przebiegu. Od początku jezdzi na 5W30 dexos2 i nie bierze nic od wymiany do wymiany co 15 tys. km. Moje typy to:
          http://sklep-oleje.pl/pl/p/MOTUL-SPE...XOS2-5W-30/496 MOTUL SPECIFIC DEXOS2 5W-30
          http://sklep-oleje.pl/pl/p/Motul-810...FE-5W-30-/1847 Motul 8100 X-Clean FE 5W-30
          http://sklep-oleje.pl/pl/p/Motul-810...n-C3-5W-40/221 Motul 8100 X-clean C3 5W-40
          http://sklep-oleje.pl/pl/p/Castrol-E...T-5w30-C3/2091 Castrol EDGE Titanium FST 5w30 C3
          Ja w 1.6 16V Z16XER stosuję od początku Motul X-Clean 5W40, 63 tyś km, nic nie dolewam.

          Komentarz

          • Kudini
            Drive
            • 2015
            • 55
            • Superb II (3T4)

            jaki olej do 1.4 tsi +lpg

            Na dniach wymieniam wariator w moim 1.4 tsi . Chciałem zalać dobry olej . Narazie jeżdżę na castrol 5w30 edge. Dodam ze mam instalacje lpg sdi . Jaki olej polecacie ??? Proszę o opinie ludzi którzy mają pojęcie o olejach. Do castrola nie mam zaufania , zlewałem go po 10 tys i był czarnego koloru jak w dieslu.

            Komentarz

            • Sebastian_M26
              RS
              S_OCP Member
              • 2005
              • 1823
              • Superb II (3T4)

              Tu nikt nie ma pojęcia o olejach.
              Seria 188KM/270Nm na 95RON

              Komentarz

              • cytrynowiec
                L&K
                • 2015
                • 1056
                • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                Re: jaki olej do 1.4 tsi +lpg

                Zamieszczone przez Kudini
                Na dniach wymieniam wariator w moim 1.4 tsi . Chciałem zalać dobry olej . Narazie jeżdżę na castrol 5w30 edge. Dodam ze mam instalacje lpg sdi . Jaki olej polecacie ??? Proszę o opinie ludzi którzy mają pojęcie o olejach. Do castrola nie mam zaufania , zlewałem go po 10 tys i był czarnego koloru jak w dieslu.
                Cały ten wątek to kopalnia wiedzy odnośnie olejów do różnych silników łącznie z LPG. Odnośnie Castrol Edge to jego głównym problemem jest podrabianie i z tym związane kłopoty.Odnośnie tego, że jest czarny przy zmianie może niekoniecznie być wadą a zaletą bo ma dobre właściwości myjące, dzieje się też tak, gdy jest przeciągany interwał, albo że wymywa brudy po poprzedniku itd. Sposobów na to, żeby olej był w dobrej kondycji i trzymał parametry dłużej, jest kilka. Np. płukanka i olej z wysokim TBN, i nie zapominać o wymianie co 10-15 kkm w zalezności od warunków i stylu jazdy. Marek olejowych dobrych jest sporo, począwszy od tuzów jak Mobil, Valvoline,Shell, Neste, i wiele innych, a nie zapominając o naszych dobrych polskich markach jak Orlen czy Lotos. Z lepkością 5w30 czy 5w40 też będzie dobrze.

                Komentarz

                • leonn
                  RS
                  • 2011
                  • 2726
                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                  Re: jaki olej do 1.4 tsi +lpg

                  Zamieszczone przez Kudini
                  Jaki olej polecacie ???
                  Tutaj sobie zaglądnij

                  Komentarz

                  • micrusec
                    Rider
                    • 2013
                    • 559

                    leonn, wyszły zdjęcia LM i Meguin 0W40

                    Komentarz

                    • Kudini
                      Drive
                      • 2015
                      • 55
                      • Superb II (3T4)

                      Podobno dobry olej nie podrabiany jeszcze "PETRO CANADA" Synthetic 5W-40. Co sądzicie o tym oleju ?????????????

                      Komentarz

                      • koka
                        Rider
                        • 2015
                        • 321
                        • Seat

                        Czy ktoś stosował Penrite HPR 5 5W40 ? cena do przyjęcia no i ma MB 229.5 ale pewnie PAO to tam ze świecą szukać ...
                        Leon 1.6 16V 105 KM

                        Komentarz

                        • vesatis
                          Ambiente
                          • 2013
                          • 119
                          • Fiat
                          • CGGA 1.4 MPI 80 KM

                          Zamieszczone przez koka
                          cena do przyjęcia no i ma MB 229.5 ale pewnie PAO to tam ze świecą szukać ...
                          nie pisza nic o HC więc pewnie PAO, ale estrów to tam nie ma


                          a po co ci to 229.5, nie lepiej wziąć Penrite 0W40 na pełnych estrach z PAO?

                          Tutaj macie bardzo ciekawą broszurę z produktami PENRITE, na początku solidna dawka wiedzy teoretycznej, bardzo ciekawe, choć po angielsku więc nie dla wszystkich. Swoją drogą dlaczego nikt w Europie tak nie podchodzi do edukowania klienta?
                          Penrite Oil is a 100% Australian Owned company producing a premium range of vehicle and industrial lubricants, coolants, gear oils, hydraulic fluids and additives. Discover why Penrite is a Better Class of Oil.

                          Komentarz

                          • koka
                            Rider
                            • 2015
                            • 321
                            • Seat

                            Zamieszczone przez vesatis
                            nie lepiej wziąć Penrite 0W40 na pełnych estrach z PAO?
                            wyczytałem gdzieś na jakimś forum (podobno oparte na oficjalnych zaleceniach Penrite), że estry źle wpływają na stan uszczelnień gumowych w silnikach z większym przebiegiem(rozmiękczają gumę i prowadzą do wycieków). W zw z tym do takich jednostek zalecają PAO bez udziału estrów. Czy może być w tym choć ziarno prawdy ?
                            Leon 1.6 16V 105 KM

                            Komentarz

                            • robertowicz
                              Drive
                              • 2016
                              • 97

                              Pytanie do użytkowników Mobila, gdzie polecacie kupować te oleje? Którzy sprzedawcy posiadają 100% oryginalny? Ponoć możliwe jest nawet ze sprzedawca nawet nie wie ze ma podróbę. Dodatkowo większa pewność jest kupować po 1L niż duża bańkę bo mniejszych się nie opłaca podrabiać.

                              Komentarz

                              • zsolpyw
                                Elegance
                                • 2012
                                • 897

                                robertowicz, ale malych nie oplaca sie kupowac :P nikt nie poda recepty jak kupic niepodrobiony. Sprzedawca jesli uczciwy to zamawia w hurtowni. A hurtownia ... ? tego sprzedawca juz nie wie :P

                                Ja mialem kiedys zalanego Mobila 0W40. Obnizylo sie spalanie troche, w zimie ladnie silnik odpalal. Wiec podrobiony nie byl
                                Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

                                Jeżdżę w blasku
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

                                Komentarz

                                • robertowicz
                                  Drive
                                  • 2016
                                  • 97

                                  Zamieszczone przez zsolpyw
                                  ale malych nie oplaca sie kupowac
                                  opłacalność zerowa ale pewność większa lepiej zapłacić więcej niż potem żałować. Przeglądając oferty bańki 1L 0w40 przedział cenowy wynosi od 30zł do 47zł.

                                  Komentarz

                                  • tomek evo
                                    Rider
                                    • 2013
                                    • 474
                                    • Superb II combi (3T5)

                                    Zamieszczone przez koka
                                    Zamieszczone przez vesatis
                                    a po co ci to 229.5, nie lepiej wziąć Penrite 0W40 na pełnych estrach z PAO?
                                    MB 229.5 - bo nie wchodząc w szczegóły dowodzi tego że olej "sroce spod ogona nie wypadł ..." za cenę 5l Penrite 0W40 mam prawie 10l Penrite HPR 5W40 - przeginają trochę z cenami produktów klasy premium ... ale są tacy, którzy twierdzą, że są tego warte ...
                                    Jak byłby ktoś z forumowiczów zainteresowany Penritem to jestem w stanie zaproponować ceny dużo niższe niż oficjalnie (szczegóły na priv). HPR nie jest niestety na "pełnym" PAO z tego co wiem ale to bardzo dobry olej. Do aut z DPF-em (i nie tylko) polecam oleje z serii Enviro (maja dożo oficjalnych aprobat producentów). Oczywiście jestem nieobiektywny bo sprzedaje te oleje ale temat sam wypłynął a opinii o Penrite można zasięgnąć zawsze gdzie indziej.

                                    Komentarz

                                    • Tippo
                                      L&K
                                      • 2009
                                      • 1349
                                      • Octavia III (5E3)
                                      • CJSB 1.8 TSI 180 KM

                                      Wymiana u mnie za 2 tyg, LM 0w40 niezly, ale zarlo go wiecej niz motula, valvo czy race pro S, teraz mysle nad millersem 0w40, penrite 0w40 lub amsem 0w40 Z tym ze ams ma european 0w40 i signature 0w40, pidziek , ktory lepszy do tsi ten z normami, czy bez ??

                                      Komentarz

                                      • endryu
                                        RS
                                        • 2006
                                        • 3773
                                        • Octavia II combi (1Z5)
                                        • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                        Tippo, Miałeś u siebie Neste city pro 0W40? Jeżeli tak, jakie opinie?
                                        O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                        O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                        =================================================

                                        Komentarz

                                        • koka
                                          Rider
                                          • 2015
                                          • 321
                                          • Seat

                                          Zamieszczone przez Tippo
                                          Wymiana u mnie za 2 tyg, LM 0w40 niezly, ale zarlo go wiecej niz motula, valvo czy race pro S, teraz mysle nad millersem 0w40, penrite 0w40 lub amsem 0w40
                                          biorąc te 0W40 i "żarcie" oleju to "papierowo" powinno być najlepiej na Penrite i Ams-ie Signature z przewagą Penrite ...
                                          Leon 1.6 16V 105 KM

                                          Komentarz

                                          • Tippo
                                            L&K
                                            • 2009
                                            • 1349
                                            • Octavia III (5E3)
                                            • CJSB 1.8 TSI 180 KM

                                            Zamieszczone przez koka
                                            biorąc te 0W40 i "żarcie" oleju to "papierowo" powinno być najlepiej na Penrite i Ams-ie Signature z przewagą Penrite ...
                                            Nie jest tak zle, zre w normie, 0,5 lub 0,4 L. miedzy wymianami Co dla mnie i tak jest wartoscia na granicy akceptacji. Penrite kusi, ams mam dylemat czy ten z normami czy bez, bo signature ma wyzsze tbn.
                                            Tippo, Miałeś u siebie Neste city pro 0W40? Jeżeli tak, jakie opinie?
                                            Nie mialem.

                                            Komentarz

                                            • klarus
                                              RS
                                              Moderatorr
                                              • 2013
                                              • 5373
                                              • Octavia III combi (5E5)
                                              • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                                              Tippo, to żadne "żarcie" przy tym silniku
                                              Maciek
                                              terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                              Zapraszamy....

                                              Komentarz

                                              • endryu
                                                RS
                                                • 2006
                                                • 3773
                                                • Octavia II combi (1Z5)
                                                • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                                Zamieszczone przez Tippo
                                                Neste city pro 0W40
                                                Zamieszczone przez Tippo
                                                Nie mialem
                                                Może Cię zainteresuje http://www.oil-club.ru/forum/topic/1...0w-40-svezhee/ Ja go niedawno wlałem (ale nie do 1,8tsi) i wstępnie bdb. Wczesniej lazerway LL 5W30
                                                A może Shell http://www.oil-club.ru/forum/topic/1...0w-40-svezhee/

                                                klarus Jaki ty olej zalałeś 0W30 czy 0W40 :?: :szeroki_usmiech
                                                O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                                O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                                =================================================

                                                Komentarz

                                                • cytrynowiec
                                                  L&K
                                                  • 2015
                                                  • 1056
                                                  • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                                                  Zamieszczone przez koka
                                                  biorąc te 0W40 i "żarcie" oleju to "papierowo" powinno być najlepiej na Penrite i Ams-ie Signature z przewagą Penrite ...
                                                  Dlaczego?

                                                  Endryu jak się przypatrzeć temu Shellowi 0w40, zresztą też już w opisie zwrócono na to uwagę to prawie "trzydziestka" ale parametry zacne, sam o nim myślałem ale hamuje mnie prawie dwa razy wyższe MRV, w porównaniu do 0w30 AV-L.

                                                  Komentarz

                                                  • klarus
                                                    RS
                                                    Moderatorr
                                                    • 2013
                                                    • 5373
                                                    • Octavia III combi (5E5)
                                                    • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                                                    Zamieszczone przez endryu
                                                    klarus Jaki ty olej zalałeś 0W30 czy 0W40 :?: :szeroki_usmiech
                                                    meguin megol 0w40
                                                    ale nęci mnie jakiś dobry 0w30 na następną wymianę, tylko nie mogę się zdecydować jaki :szeroki_usmiech
                                                    Maciek
                                                    terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                                    Zapraszamy....

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...