Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • cytrynowiec, dzięki.
    NOACK jest chyba dobry ? - lepiej wyższy, czy niższy i jaka jest jego skala od... do... ?

    Inter Cars - to chyba będzie pewne źródło pochodzenia oleju ?

    [ Dodano: Nie 24 Sty, 16 17:43 ]
    Zamieszczone przez Sony
    A tak realnie i po chłopsku, co można powiedzieć o Mobil 1 ESP 5W30, a szczególnie w zastosowaniu do TSI
    Poproszę o wartość TBN dla tej oliwy ?

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Sony
      NOACK jest chyba dobry ? - lepiej wyższy, czy niższy
      lepszy jest niższy.
      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Sony
        NOACK jest chyba dobry ? - lepiej wyższy, czy niższy i jaka jest jego skala od... do... ?
        Tak jak napisal Paolo - im niżej tym lepiej. Standardowo między 5-11 w większości olejów.
        Zamieszczone przez Sony
        Inter Cars - to chyba będzie pewne źródło pochodzenia oleju ?
        Jeżeli jest wymieniony przez Mobil, pewnie tak.
        Zamieszczone przez Sony
        Poproszę o wartość TBN dla tej oliwy ?
        TBN wynosi 6,46.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez cytrynowiec
          Standardowo między 5-11 w większości olejów.
          standardowo to Noack jest pomiędzy 8-12 ... a 5-7 to już "lepsza" półka.
          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

          Komentarz


          • Zamieszczone przez KubaMpakiet
            Zamieszczone przez paba

            np. Neste 75W-90 przekładniowy PAO+dużo estrów
            Link
            szalu tu nima z dodatkami
            Castrol Syntrans V FE 75W-80 ten bedzie odpowiedni do mojej skrzyni?
            file:///C:/Users/Kuba/Downloads/CASTROL%20SYNTRANS%20V%20FE%2075W-80.pdf
            nie znam Twojej skrzyni i nie wiem jakich wymaga norm czy lepkości

            Zamieszczone przez PAOLO ESCO
            Zamieszczone przez cytrynowiec
            Standardowo między 5-11 w większości olejów.
            standardowo to Noack jest pomiędzy 8-12 ... a 5-7 to już "lepsza" półka.
            np. wg. API SN-RC, ILSAC GF-5 limit jest 15, dużo olejów 0W-20 ma ~13

            Komentarz


            • Wg. mnie Noack 8,0% i niżej to już bardzo dobry wynik.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez paba
                wg. API SN-RC, ILSAC GF-5 limit jest 15
                w Europie mamy ACEA - norm te są mocno rozbudowane i mają jasne kryteria przydziału olejów do poszczególnych grup - zdecydowanie dokładniejsze niż w klasyfikacjach API oraz ILSAC. Limity Noack są tam określane dla ≤ 13 i ≤ 11.
                Pisałem kila razy, by parametrem Noack "nie podniecać" się aż tak bardzo.
                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                Komentarz


                • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                  Zamieszczone przez paba
                  wg. API SN-RC, ILSAC GF-5 limit jest 15
                  w Europie mamy ACEA - norm te są mocno rozbudowane i mają jasne kryteria przydziału olejów do poszczególnych grup - zdecydowanie dokładniejsze niż w klasyfikacjach API oraz ILSAC. Limity Noack są tam określane dla ≤ 13 i ≤ 11.
                  zgadza się, ale większość olejów 0W-20 (zwłaszcza tańszych) nie posiada w ogóle aprobat ACEA

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                    Pisałem kila razy, by parametrem Noack "nie podniecać" się aż tak bardzo.
                    Ok, bez "podniecania się" to i tak bardzo dobry produkt.

                    Komentarz


                    • Najlepszy z najgorszych.
                      Seria 188KM/270Nm na 95RON

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Sebastian_M26
                        Najlepszy z najgorszych.
                        Możesz rozwinąć i po chłopsku wyjaśnić :roll: ?

                        Komentarz


                        • Komentarz


                          • Zamieszczone przez REXAX
                            A ja się tak zastanawiam, czy w naszym klimacie jest tak na prawdę sens lać olej 0W40 zamiast 5w40. Zimy w zeszłym roku praktcznie nie było a w tym sezonie jak dotychczas przez tydzień był maksymalny mróz minus 14, przynajmniej na pomorzu Poza tym temperatura oscyluje około zera. A nawet jak trochę przymrozi to w 5W40 mam przecież temperaturę zamarzania poniżej minus czterdziesu paru stopni.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Sony
                              Sebastian_M26 napisał/a:
                              Najlepszy z najgorszych.


                              Możesz rozwinąć i po chłopsku wyjaśnić ?
                              Sebastian coś tam rzucił i zamilkł :lol:

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez aronus
                                A ja się tak zastanawiam, czy w naszym klimacie jest tak na prawdę sens lać olej 0W40 zamiast 5w40
                                Chociaż ze względu na krótszy czas pompowania oleju w układzie smarowania, czyli lepszą pompowalność.
                                O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                =================================================

                                Komentarz


                                • Lepkość oleju nie ma nic wspólnego z klimatem tak to jedynie może Pani minister mówić.

                                  REXAX: W silniku ważniejsze jest to jak szybko pompa przepompuje olej a nie jak szybko olej bedzie ściekał jak jest zimno.

                                  Zauważ jak mało firm podaje parametr MRV, pompowalność
                                  Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                  http://www.zmienolej.pl/
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Pidziek
                                    W silniku ważniejsze jest to jak szybko pompa przepompuje olej ... Zauważ jak mało firm podaje parametr MRV, pompowalność
                                    Tu jednak duży plus dla Mobil1 za podawanie MRV.

                                    Neste podaje granicę pompowalności:
                                    Not found | Neste
                                    Sivua ei löydy | Neste
                                    Silnik R18A2.
                                    http://www.dadrl.org.uk
                                    http://www.lightmare.org

                                    Komentarz


                                    • Link :roll:
                                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                      Komentarz


                                      • PAOLO ESCO, coś w tym jest :wink:
                                        Link

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez cytrynowiec
                                          coś w tym jest
                                          :roll:

                                          CAS: 157707-86-3 skład 25 <= x % < 50

                                          Kategoria - Poly-olefin , Nazwa substancji 1-dekenu trimery uwodornione (dokładna pisownia)

                                          Całość wskazuje "z wielkim prawdopodobieństwem" na PAO 4, które jest kompozycją związków izoparafinowych, tj. uwodornionych trimerów 1-dekenu (> 80%) oraz dimerów i tetramerów 1-dekenu (< 20%) - logiczniej - HYDROGENATED POLY-alpha-OLEFIN - oznacza to, że PAO stabilizowane jest przez przepuszczanie gazowego wodoru - kategoria PAO 4-tej grupy.

                                          Jak kogoś interesuje to te same PAO ma olej do skrzyni biegów Liqui Moly GL4+ 75W90 - stężenie 40-60% podobnie ma Liqui Moly SYNTHOIL 0W30 - 40-60% PAO 4, podobnie Gulf G 0W30 ... i uwaga Orlen PLATINUM Max Power 0W-40 wagowo 20-40% PAO 4 (pisałem żeby kupować polskie oleje bo często są lepsze od zachodniego badziewia ...) itd ... bo nie chce mi się robić wyliczanek. :wink:
                                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                          Komentarz


                                          • Jak czytam te wasze wpisy to się czuję jak uczeń 8 klasy na lekcji chemii 8)

                                            Komentarz


                                            • Po Motulu w obecnych czasach nie spodziewam się czegoś "super". Od kilku lat z legendarnych składników i linii produktowych zostało niewiele ,a przynajmniej u nas. Wydaje się, że to następca X-lite i uzupełnienie 0w40 X-max. Cena pewnie też nie będzie zachęcająca, więc dla entuzjastów marki Motul chyba tylko... :roll: Ot, zwykły olej, z legendarnej marki z niezwykłą ceną :wink:

                                              Komentarz


                                              • Gdzie pisze że Orlen robi PAO ?
                                                Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                                http://www.zmienolej.pl/
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                                Komentarz


                                                • Gulf Formula G już dość wiekowe ZDDP

                                                  PAO to Orlen kupuje
                                                  zupełnie dobre oleje, na pewno warte uwagi

                                                  do Qashqaia chyba wezmę Specola 0W-20 na następny przegląd

                                                  Komentarz


                                                  • Kiedy X-Max 0W-30 wchodzi do pl, raczej powinien to być dobry olej tzn. fullsaps.
                                                    Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X