Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Witam wszystkich, otóż muszę wymienić olej w swojej Octavii II 1.6 BSE + LPG, i problem polega na tym, że nwm co zalać Ostatnia wymiana odbyła się w serwisie i został zalany Mobil Super 3000 X1 5W-40 502.00.
    Próbowałem dobrać olej na stronach Mobila i Castrola, i w tym miejscu spotkało mnie zaskoczenie, po pierwsze na stronie mobila były podane dwa rodzaje tego silnika QG1 i QG2, według oleju który teraz mam wynika, że jest to ten drugi. Dla niego proponowane oleje to to ten który mam obecnie, i Mobil 1 New Life 0W-40, a na stronie Castrola było jeszcze inaczej bo proponowany olej miał oznaczenie 5W-30. Teraz już całkiem nie wiem co zalać, może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego do jednego silnika są proponowane trzy oleje o różnych oznaczeniach? I który mam w końcu kupić, a może ktoś ma jakieś propozycje? Czekam na podpowiedź i pozdrawiam

    Komentarz


    • Zamieszczone przez MateuszMK
      Octavii II 1.6 BSE + LPG
      :arrow:
      Zamieszczone przez MateuszMK
      ten który mam obecnie lub Mobil 1 New Life 0W-40
      lub coś podobnego

      Komentarz


      • Tak zachowuję sie motul x-max 0w40 podczas szybkiej i długiej jazdy autostradowej podczas gorącego dnia 30-32 st.C.
        Załączone pliki
        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

        Komentarz


        • To temperatura całkiem spoko. W Touranie przy jeździe na max czyli 209 km/h2.0 tdi pokazuje 117 stopni na Castrolu
          Ile toto pójdzie na maxa 250?

          Komentarz


          • Zamieszczone przez prezes73
            MateuszMK napisał/a:
            ten który mam obecnie lub Mobil 1 New Life 0W-40
            lub coś podobnego

            ...... lub Liqui Moly Synthoil High tech 5W40

            Komentarz


            • Zamieszczone przez MateuszMK
              I który mam w końcu kupić, a może ktoś ma jakieś propozycje?
              Tu jest lista możesz sobie wybrać, który Tobie najbardziej pasuję .


              Zamieszczone przez shok
              Ile toto pójdzie na maxa 250?
              No właśnie, testowałeś już na max?

              Komentarz


              • shok, 250 pójdzie ale nie jeździ się z takimi prędkościami, za szybko :wink:
                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                Komentarz


                • Zamieszczone przez piramida
                  za szybko :wink:
                  I kto to mówi Starzejesz się chyba :diabelski_usmiech



                  CB Harry II ASC + Triflex

                  Pozdrawiam Mirek!!

                  Komentarz


                  • Tak przeglądałem sobie książkę obsługi, według niej wychodzi na to że mam zmienne okresy obsługowe (QI6). W instrukcji dla tego silnika jest wskazany olej o specyfikacji 503.00 lub 504.00. Zastanawiam się teraz czy w serwisie czegoś nie pomylili bo mam wpisane, że był wlany Mobil Super 3000 X1 5W-40 o normie 502.00, więc chyba coś nie pasuje :/

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez MateuszMK
                      więc chyba coś nie pasuje :/
                      jak już tak czytasz to doczytaj jeszcze co najlepiej lać i co ile wymieniać olej w przypadku posiadania LPG :wink:
                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez eaglemirek
                        Zamieszczone przez piramida
                        za szybko :wink:
                        I kto to mówi Starzejesz się chyba :diabelski_usmiech
                        Przy 160 za zakręcie już wiem co to znaczy zwiedzać okoliczne pola, nie potrzeba mi więcej wrażeń więc te dwie paki na autostradzie to i tak czasami zbyt wiele :szeroki_usmiech
                        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                          Zamieszczone przez MateuszMK
                          więc chyba coś nie pasuje :/
                          jak już tak czytasz to doczytaj jeszcze co najlepiej lać i co ile wymieniać olej w przypadku posiadania LPG :wink:
                          Nie no już naprawdę nwm jaka norma jest w tym silniku i co zalać.
                          Czy będą pasować Mobil 1 New Life 0W-40 i Mobil Super 3000 X1 5W-40? Jeśli tak to który będzie lepszy?

                          Komentarz


                          • MateuszMK, dopiero drugi raz zmieniasz olej w tym aucie?

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez MateuszMK
                              Nie no już naprawdę nwm jaka norma jest w tym silniku i co zalać.
                              Jesteś od wczoraj na forum, nie podajesz żadnych konkretnych informacji na temat eksploatacji swojego samochodu, nie piszesz jak często wymieniasz olej, jaki samochód ma przebieg itd. a pomimo podania ci przez co najmniej dwie osoby gotowych oliw do wlania nadal nic nie wiesz.

                              Dobra rada, przeczytaj choć parę stron tego wątku oraz instrukcje obsługi samochodu, ustosunkuj się do treści powyżej a potem zadawaj pytania.

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez MateuszMK
                                już naprawdę nie wiem jaka norma jest w tym silniku i co zalać
                                przy LPG masz STAŁE wymiany max co 15 tys km. Lanie oleju LongLife przy częstszych wymianach i przy LPG mija się z sensem - olej z VW 502.00 o SAE 0W40 np. Mobil1 0W40 będzie odpowiedni (nie napisałeś jaki przebieg ma auto itd...). Poszukaj coś z 0W40 z VW 502.00 - listę polecanych olejów 0W40 masz w wątku.
                                Motul 0W40, Mobil1 0W40, Neste 0W40, Valvoline 0W40, Shell 0W40 itd... możesz "brać" w ciemno. Jak wolisz coś "lepszego" to forumowi sprzedawcy też coś Tobie dobiorą :wink:
                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez yunior81
                                  Zamieszczone przez MateuszMK
                                  Nie no już naprawdę nwm jaka norma jest w tym silniku i co zalać.
                                  Jesteś od wczoraj na forum, nie podajesz żadnych konkretnych informacji na temat eksploatacji swojego samochodu, nie piszesz jak często wymieniasz olej, jaki samochód ma przebieg itd. a pomimo podania ci przez co najmniej dwie osoby gotowych oliw do wlania nadal nic nie wiesz.

                                  Dobra rada, przeczytaj choć parę stron tego wątku oraz instrukcje obsługi samochodu, ustosunkuj się do treści powyżej a potem zadawaj pytania.
                                  Przepraszam, ale już poważnie trochę mam już mętlik w głowie po tym wszystkim, więc aktualny przebieg to 22000 km, do tej pory wymiany, odbywały się w aso, teraz chcę to zrobić w innym warsztacie, zacząłem szukać informacji jaki olej mogę zalać i wszędzie pisało co innego szukałem w instrukcji i też co innego się okazało, w końcu założyłem konto tutaj. Ps. Rocznik 2012, kupiona jakoś na początku lutego 2013, wymiany oleju co roku.

                                  [ Dodano: Pon 01 Sie, 16 11:27 ]
                                  Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                  Zamieszczone przez MateuszMK
                                  już naprawdę nie wiem jaka norma jest w tym silniku i co zalać
                                  przy LPG masz STAŁE wymiany max co 15 tys km. Lanie oleju LongLife przy częstszych wymianach i przy LPG mija się z sensem - olej z VW 502.00 o SAE 0W40 np. Mobil1 0W40 będzie odpowiedni (nie napisałeś jaki przebieg ma auto itd...). Poszukaj coś z 0W40 z VW 502.00 - listę polecanych olejów 0W40 masz w wątku.
                                  Motul 0W40, Mobil1 0W40, Neste 0W40, Valvoline 0W40, Shell 0W40 itd... możesz "brać" w ciemno. Jak wolisz coś "lepszego" to forumowi sprzedawcy też coś Tobie dobiorą :wink:
                                  Wielkie dzięki

                                  Komentarz


                                  • cytrynowiec, pamiętam, że kiedyś pisałeś, że zmieniłeś olej dodając mu Archoil 9100 lub mieszankę AR9100 + AR9200. Pojeździłeś już trochę na tym swoim oleju z dodatkiem Archoil? Opiszesz wrażenia "po dłuższym okresie użytkowania"?

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez piramida
                                      Tak zachowuję sie motul x-max 0w40 podczas szybkiej i długiej jazdy autostradowej podczas gorącego dnia 30-32 st.C.
                                      To dobry olej jest, ale penrite zalej, gwarantuje ze bedzie jeszcze lepiej
                                      Masz pelna plyte pod silnikiem?? Bo jesli tak to bardzo dobry wynik, jak przy palowaniu mialem 108-109C na cdaa.

                                      Komentarz


                                      • Pierwsze kmy dokładnie 710 na nowym oleju już za mną. Teraz poszedł Xado 5w/50 przy przebiegu 432 800.
                                        Pierwsze wrażenie: bardzo fajna metalowa puszka (jak kumpel zobaczył od razu zaklepał sobie pustą banieczkę :P ) po otwarciu bardzo fajny zapach którego nie spotkałem wcześniej a używam oleje samochodowe, motocyklowe i lotnicze, oczywiście każdy z jego przeznaczeniem :wink:
                                        Co mnie zaskoczyło: po tym dystansie olej jest nadal czysty co nie miało miejsca przy innych po podobnym przebiegu. Przykład jak zalałem Shell helix ultra 5w/40 po przejechaniu 8km olej był już brunatny. Praca silnika zupełnie inna bardzo cicha i miękka, zużycia brak a w trasie ocia lekko nie miała :diabelski_usmiech
                                        To tak na wstępie, z pewnością podzielę się z Wami jeszcze spostrzeżeniami po większym przebiegu. Jak na razie wielki + dla xado

                                        филип
                                        Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez ahmed799
                                          Praca silnika zupełnie inna bardzo cicha i miękka,
                                          daj jeszcze znać przy większym przebiegu tak +- 10/12 tys km (jak jeszcze ten olej będziesz miał w silniku). :wink:
                                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                          Komentarz


                                          • msemafor w tej chwili ok. 7,5 kkm zrobione, parę stron wcześniej wrzuciłem trochę info:
                                            Forum - Octavia Club Polska

                                            Komentarz


                                            • Tippo, Jest osłona pod silnikiem ale czy pełna? Chyba normalna jak wszędzie :wink:

                                              Ok, zalejemy tego penrite czy jak mu tam, akurat 10kkm zrobione, pojeżdzę jeszcze chwilę i zmiana, znowu w ASO popatrzą jak na debila, przebieg niemalże 15kkm a gość drugą wymianą oleju robi :wow

                                              Ten olej masz na myśli?

                                              Just a moment...
                                              superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                              poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez piramida
                                                Tak zachowuję sie motul x-max 0w40 podczas szybkiej i długiej jazdy autostradowej podczas gorącego dnia 30-32 st.C.
                                                Pamiętasz może ile płaciłeś za ten olej? Zdecydowałem się na niego, ale życzą sobie 220zł za 5l, nie wiem czy nie chcą mnie naciągnąć :/

                                                Komentarz


                                                • MateuszMK, to są ogłoszenia forumowych sprzedawców z oryginalnym Motulem:
                                                  Link
                                                  8100 X-max 0W-40 5L - Pro Choice - części samochodowe, VAG, Motul, Mann

                                                  Komentarz


                                                  • MateuszMK, trochę dużo, ja u pidzika na zmienolej.pl płaciłem chyba około 180zł, nie pamiętam dokładnie, co najwazniejsze kupić z pewnego źródła ponieważ motul ponoć jest często podrabiany :!:
                                                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X