Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez ejko
    Nie stać mnie na LM zbytnio. Może podpowiecie mi drogie grono użytkowników co polecicie dobrego a tańszego do mojego silnika
    Link
    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
    =================================================

    Komentarz


    • Zamieszczone przez ejko
      ...
      Najbliższą wymianę chcę zastosować Mobil1 5w40.
      Nie ma takiego oleju, jak już coś to Mobil.

      Komentarz


      • Przepraszam, wychodzi tu moja wiedza :|
        Pozdrawiam
        Marcin Szarejko
        Skoda Octavia II, 2011, MPI, PB/LPG

        Komentarz


        • Witam. Pewnie pytanie sie przewijalo ale po 30min szukania nic nie znalazlem.
          Zbliza sie wymiana oleju w Mojej O1 1.8t AGU. 217k km przebiegu. LPG na pokladzie. Wczesniej byl wlany 10w40 (tak wlali w serwisie jak dalem do serwisowki po zakupie). Z tego wyczytalem do tego silnika powinien byc lany 5w40. Moglby ktos rozwiac moje rozterki i powiedziec co zalac, ile i jakiej marki? (gaz zalozony przy 204km, olej wymieniony przy 207)
          Moja O1. http://forum.octaviaclub.pl/nviewtopic.php?t=93684

          Komentarz


          • Zamieszczone przez lipek112
            Witam. Pewnie pytanie sie przewijalo ale po 30min szukania nic nie znalazlem.
            Zbliza sie wymiana oleju w Mojej O1 1.8t AGU. 217k km przebiegu. LPG na pokladzie. Wczesniej byl wlany 10w40 (tak wlali w serwisie jak dalem do serwisowki po zakupie). Z tego wyczytalem do tego silnika powinien byc lany 5w40. Moglby ktos rozwiac moje rozterki i powiedziec co zalac, ile i jakiej marki? (gaz zalozony przy 204km, olej wymieniony przy 207)
            Z uwagi na powyższe nieśmiało się ośmielam wnieść wniosek o... zamknięcie już tego wątku, gdyż jak patrzę już dawno zagościł tu "efekt kuli śnieżnej".
            ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
            Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
            Spalanie - Motostat.pl
            Spalanie - Motostat.pl

            Komentarz


            • Ejko kiedyś też jeździłem na LM 5W40 teraz mam trochę inną filozofię olejową. Wymieniam olej po 10 tys. km z tym, że stosuję tańsze oleje, obecnie Shell Helix Ultra 5W40. Tego Statoila Superway 5W40 też chętnie bym wlał ale nie mają go u mnie w hurtowni, a mając hurtownie pod nosem nie chce mi się oleju ściągać z netu, ale tego Statoila mają w swojej ofercie nasi forumowi sprzedawcy.

              Komentarz


              • Czy do 1.6 BSE bez LPG o bardzo małym przebiegu, eksploatowanym w warunkach miejskich i zazwyczaj na krótkich odcinkach można zalać olej LM Synthoil longtime 0W30 ?

                Strona domeny liquimoly.pl

                Auto głównie robi 6-7km w jedną stronę do i z pracy i jest uruchamiane zimne. Obecnie jest zalane LM Synthoil 5W40 ale liczę, że na oleju 0W30 szybciej będzie osiągało optymalną temperaturę pracy. Czy ewentualnie lepiej dać 5W30 (A3, 502 00) ...może ekonomicznie np ten Specol ?

                Producent profesjonalnych środków smarnych | Specol Lubricants

                Komentarz


                • Zamieszczone przez ARobert
                  Czy ewentualnie lepiej dać 5W30 (A3, 502 00) ...
                  nie kombinuj - zalej 0W40, nie musi być LM, zmieniaj systematycznie i ew. skróć czas wymiany oleju np. do 12 tys km - to wystarczy.
                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                    Zamieszczone przez ARobert
                    Czy ewentualnie lepiej dać 5W30 (A3, 502 00) ...
                    nie kombinuj - zalej 0W40, nie musi być LM, zmieniaj systematycznie i ew. skróć czas wymiany oleju np. do 12 tys km - to wystarczy.
                    Dzięki za info.... olej jest zmieniany co rok... przebiegi 6-7 tys.

                    Komentarz


                    • ejko, zrób tak jak pisze aronus. Kup Lotosa 5W40 i zmieniaj co 10 tysięcy. Ten silnik raczej nie jest wymagający.
                      AGR 112KM, 232Nm
                      Subaru Impreza GH 2.0 150KM

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez parasite
                        ejko, zrób tak jak pisze aronus. Kup Lotosa 5W40 i zmieniaj co 10 tysięcy.
                        Warto tego Lotosa plusa na pierwszy raz jeszcze CeraTekiem podlać :wink: i można śmigać bez obaw

                        Komentarz


                        • Bambek1, to pokaz zrodlo do strony na ktorej moge sie o to spytac, nie urazajac przy tym nikogo. Skoro pytam, to znaczy ze sie na tym nie znam, a twoja odpowiedz ma sie nijak do mojego pytania. Tak sie rodzi nie potrzebny spam..
                          Moja O1. http://forum.octaviaclub.pl/nviewtopic.php?t=93684

                          Komentarz


                          • Po co męczyć jakikolwiek silnik spalinowy uruchamiany w niskiej temp olejem 5W?
                            Seria 188KM/270Nm na 95RON

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez lipek112
                              Bambek1, to pokaz zrodlo do strony na ktorej moge sie o to spytac, nie urazajac przy tym nikogo. Skoro pytam, to znaczy ze sie na tym nie znam, a twoja odpowiedz ma sie nijak do mojego pytania. Tak sie rodzi nie potrzebny spam..
                              Ja się nie urażam, ani nie chcę też nikogo urażać.
                              Zawsze też na miarę swojej wiedzy staram się i chcę ludziom pomóc. Ale wierz mi drogi Kolego, że na tych niemalże 500 stronach wątku o tematyce wyboru, doboru, wymiany oleju itd. itp. została wymyślona ciepła woda na nowo, ponownie odkryte koło, elektryczność i diabli wiedzą co jeszcze...

                              Wystarczy usiąść na trochę i ten wątek zwyczajnie "przekopać" strona po stronie lub z użyciem szukajki. Co kilka stron powtarza się pytanie "jaki olej do mojego silnika..." nie każdy silnik tej samej serii i typu jest w 100% identyczny, ale szukanie cudownego oleju właśnie tylko "do mojego silnika" przypomina wizytę u lekarza przez telefon... Pan zakaszle proszę bardzo no dobrze, a teraz następny Pan zakaszle, polecam Panu syrop X, a Panu syrop Y ale gdyby nie było to może Pan także wykupić syrop X jak ten Pan co kaszlał poprzednio. Oba są bez recepty.
                              Tak właśnie wygląda ta dyskusja o olejach.

                              Naprawdę więc proszę się nie obrażać a zwyczajnie zadać sobie trud co nieco poczytać, zebrać trochę wiedzy (a jest jej w tym wątku naprawdę co niemiara) a następnie dobrać olej zgodny parametrami z zaleceniami producenta i że tak powiem brzydko dopasować markę "do portfela", a na pewno Twój silnik z tego powodu korbowodu nie wypluje bokiem.
                              Właśnie dlatego, że po raz nie wiem, który pada pytanie "jaki olej do mojego silnika" nikt już nie jest w stanie przewalić 500 stron wątku, który objętościowo wygląda jak wygląda.
                              ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                              Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                              Spalanie - Motostat.pl
                              Spalanie - Motostat.pl

                              Komentarz


                              • Witam.
                                Tym razem pytanie o olej do skrzyni biegów. Z tego co śledzę wątek to polecacie m.in Fuchs i Liqui Moly. Przeglądając ofertę sklepów natrafiłem na olej Ravenol MTF-1 75W85, który się do mnie "uśmiechnął" Link
                                Pytania następujące:
                                1. Do mojej skrzyni olej powinien być z normą GL-4. W specyfikacji tego Ravenola jest napisane GL-4/5. Jak to interpretować? Spełnia obydwie normy i nadaje się do mojej skrzyni?
                                2. Czy 2 litry oleju wystarczą, bo w tej kwestii dotarłem do sprzecznych informacji.
                                Pozdrawiam
                                Załączone pliki
                                k-pax

                                Komentarz


                                • k-pax, ja kiedyś w sklepie z częściami do skody nabyłem takie coś i skrzynia działa bez problemów Link

                                  филип
                                  Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez k-pax
                                    Pytania następujące:
                                    1. Do mojej skrzyni olej powinien być z normą GL-4. W specyfikacji tego Ravenola jest napisane GL-4/5. Jak to interpretować? Spełnia obydwie normy i nadaje się do mojej skrzyni?
                                    2. Czy 2 litry oleju wystarczą, bo w tej kwestii dotarłem do sprzecznych informacji.
                                    Pozdrawiam
                                    ad 1- z grubsza tak, ale nie widzę normy VW
                                    Jak chcesz Ravenola to polecam ten : Link
                                    jest lepiej dobrany (75W tak jak serwisowy) i ma właściwą normę G060726A2
                                    ad 2 - wystarczą (jeszcze ciut zostanie) - taka mała uwaga : nie wiem jaką masz skrzynię (ja mam ERT) ale jest poprawka serwisowa (mają ją m.in. w ASO VW i SEATA) do niektórych modeli skrzyń w 1.6, która ze względu na źle umiejscowiony korek wlewu/kontroli oleju (za nisko) zakłada, że do skrzyni ma wejść ok 1,7 - 1,8 l natomiast jak wlewasz "normalnie" wchodzi max 1,6 i to ponoć trochę za mało. W zw z tym wlewają, podnosząc bok auta, albo jak było w moim przypadku od góry (wykręcając impulsator prędkościomierza). Mam tego Ravenola i jest ok a zimą to bajka.
                                    Leon 1.6 16V 105 KM

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Sebastian_M26
                                      Po co męczyć jakikolwiek silnik spalinowy uruchamiany w niskiej temp olejem 5W?
                                      Bo olej 5wx olejowi 5wx nierówny. Na jednym męczysz na innym nie. Ot taki relatywizm ... olejowy.

                                      Komentarz


                                      • Dziś w moim Iveco Daily 50C15 2012 r. 3.0 HPI, zmieniłem olej na Total Ineo ECS 5W-30, dodałem do niego Xado 1 Stage Maximum, do skrzyni i do mostu poszło Xado 1 Stage Maximum Transmission. Zobaczymy czy spadnie spalanie i czy ogólnie będzie widać jakąś różnicę
                                        W skrzyni pływa Ravenol MTF -2 75W-80, w tylnym moście też Ravenol ale SLS 75W-140.
                                        Ściągnąłem również olej ze zbiorniczka wspomy i tam zalałem olej Xado z revitalizantem
                                        Śmierć na drodze pędzi jak szalona, więc nigdy nie daj się jej dogonić... ];->

                                        Renault Talisman 1.6 TcE 200 KM Initiale Paris

                                        Komentarz


                                        • Bo olej 5wx olejowi 5wx nierówny. Na jednym męczysz na innym nie. Ot taki relatywizm ... olejowy.
                                          No właśnie coś w tym jest Np. 5w40 motul specyfic jest gęstszy od 5w40 Statoil LazerW.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Sebastian_M26
                                            Po co męczyć jakikolwiek silnik spalinowy uruchamiany w niskiej temp olejem 5W?
                                            Jak ma temperaturę płynięcia -45 to raczej nie ma problemu w warunkach środkowo Europejskich.
                                            - Superb
                                            - Panda 1.2

                                            Komentarz


                                            • Dzisiaj zalałem Xado 5w/50 przy przebiegu 432 800. Wcześniej był Shell Helix Ultra 5w40. Jutro robię trasę 350 km i zobaczymy jak się sprawdzi nowa oliwa

                                              филип
                                              Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez ahmed799
                                                zobaczymy jak się sprawdzi nowa oliwa
                                                czekam na info, ciekawe czy będziesz miał takie same spostrzeżenia ...
                                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez degenerat
                                                  Zamieszczone przez cytrynowiec
                                                  To bliźniak Quazara F, spoko oliwa :wink: :
                                                  To dlaczego jeden z bliźniaków kosztuje 200 zł, a drugi 70zł? Czego ten drugi nie ma?
                                                  prawdopodobnie inna baza

                                                  kompozycja dodatków i lepkości praktycznie każdego oleju z Ford 913C(D) (A5/B5) jest identyczna

                                                  jest kilka innych propozycji względem Lotosa Plus A5/B5 5W-30 w takiej samej cenie

                                                  Total NFC Future/ELF SXR
                                                  Gulf Formula FS
                                                  Orlen Maxexpert F
                                                  Mobil Super 3000X1 FE

                                                  itd.

                                                  Komentarz


                                                  • paba, info od autoryzowanego przedstawiciela Lotosa, to te same oleje. Za tego Orlena z Noackiem ponad 11 to bym podziękował :wink:

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X