Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nie pasuje mi lepkość w - 35C do temp krzepnięcia - 45C. Przy tym css powinno być minimum - 60C.
    Seria 188KM/270Nm na 95RON

    Komentarz


    • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
      Zamieszczone przez sonic
      - Valvoline Engine Flush 350ml za 14 zł
      stosowałem ją wielokrotnie. Nie mam do niej uwag.
      Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby ją również zastosować do octavii II 1,8 TSI z przebiegiem ca. 70 tys km ?

      Co prawda oleju mi nie bierze, ale zdarzają się wypadające zapłony i mechanik powiedział mi przy ostatniej wizycie w warsztacie, że może to być nagar. Dlatego pomyślałem, zeby może zastosować jakąś mocniejszą płukankę ? Czy ten powyższy VEF na początek wystarczy ?

      Komentarz


      • Świecy to ona nie wyczyści.
        Seria 188KM/270Nm na 95RON

        Komentarz


        • świece są sprawdzone - dlatego poszukiwania przyczyny poszły w kierunku nagaru.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez sonic
            Co prawda oleju mi nie bierze, ale zdarzają się wypadające zapłony i mechanik powiedział mi przy ostatniej wizycie w warsztacie, że może to być nagar.
            zmień mechanika. Na świecach najczęściej widać czy może być nagar w silniku, a nawet jeśli jest w silniku, a nie jest na świecach to w jaki sposób może przyczyniać się do wypadania zapłonów? jakoś nie widzę związku przyczynowo-skutkowego. Wypadanie zapłonów może mieć związek z: 1. Układ zasilania - zatkane lub przytkane wtryskiwacze, niewłaściwe dawki paliwa, uszkodzona pompa paliwa (zbyt małe ciśnienie) 2. Świece zapłonowe - wadliwe, zaklejone nagarem, olejem, itp.. 3. Przewody wysokiego napięcia - przebicia, przerwy 4. cewki zapłonowe - wadliwe 5. wilgoć związana z 2, 3 ,4. 5 komputer sterujący
            Na tej liście nie ma nagaru w silniku.
            Czy wiadomo na którym cylindrze są przerwy? ZMień przewód i świecę.

            Komentarz


            • Na drugim cylindrze.
              Świeca wymieniona i cewka też - ale bez zmian nadal. W trakcie jazdy na rozgrzanym silniku nie ma takich objawów - jedynie na zimnym podczas przyspieszania. No i na postoju czuć to wypadanie - nawet na ciepłym silniku.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez sonic
                Na drugim cylindrze.
                Świeca wymieniona i cewka też - ale bez zmian nadal. W trakcie jazdy na rozgrzanym silniku nie ma takich objawów - jedynie na zimnym podczas przyspieszania. No i na postoju czuć to wypadanie - nawet na ciepłym silniku.
                sprawdziłeś czy jakiś zwierz nie skąsał przewodów wn?

                Komentarz


                • Zamieszczone przez sonic
                  Świeca wymieniona i cewka też - ale bez zmian nadal.
                  aż się prosiło o kabel WN do kompletu. Mógł po prostu się zestarzeć, nawet bez zwierza Kiedyś w O2 kable zakupione w ASO wymieniałem chyba coś po 8kkm takie badziewie się trafiło. Zmieniłem na polskie i miałem spokój jak na fabrycznych

                  Komentarz


                  • Nie róbcie bajzlu, jest osobny dział z usterkami.
                    Seria 188KM/270Nm na 95RON

                    Komentarz


                    • Skoro tak mówicie to te kable też wymienię przy okazji serwisu olejowego+ płukanka , bo chyba koszt ich nie jest duży. Auto jest z 2011 i garażowane, więc nie takie stare - no ale może macie rację - jakiś futrzak też mógł dziabnąć - bo na urlopie byłem w borach.

                      Komentarz


                      • PAOLO potrzebuje wsparcia nie zawiązanego z octavia, uruchomisz pw? :roll:

                        www.wantrejce.pl domowe obiady z dowozem do firmy, szkoły i domu
                        GrAnAtOwA bOmBa
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...078608#1078608

                        Komentarz


                        • ko

                          [ Dodano: Czw 29 Wrz, 16 13:49 ]
                          :niewiem
                          Zamieszczone przez t00m3q
                          uruchomisz pw?
                          PW nie dostałem - 2 dni, czas minął, widocznie sprawa nie była taka ważna. Teraz to ja nie mam czasu, bo mam ćwiczenie. PW wyłączone.
                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                          Komentarz


                          • Jak by ktoś chciał wydać nieco więcej forsy na wymianę oleju i spróbować Japońskiej oliwy to u RobertaM można Eneosa 0W50 nabyć.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez leonn
                              Jak by ktoś chciał wydać nieco więcej forsy na wymianę oleju i spróbować Japońskiej oliwy to u RobertaM można Eneosa 0W50 nabyć.
                              1. Czy pochodzi on z Japońskiego koncernu chemicznego i produkowany jest w Japonii?
                              2. Tylko i wyłącznie spełniając punkt 1 jest wart swojej ceny.
                              Seria 188KM/270Nm na 95RON

                              Komentarz


                              • Sebastian_M26, wszystko się zgadza, ale pytanie o pochodzenie należy zadać dystrybutorowi, a cena no cóż....

                                Komentarz


                                • No właśnie czy napewno? Czy sobie jakiś tam kombinator nie jedzie na znaczku Eneos lejąc bańki gdzieś tam...
                                  Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                  Komentarz


                                  • to ja już wolę Penrite, przynajmniej droższy :P

                                    może spróbujecie czegoś malezyjskiego (włoskiego)?
                                    Link

                                    ale wygląda, że to HC
                                    Link

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez vesatis
                                      wygląda, że to HC
                                      This category - PAO 4cSt - uwodornione Pao. (1-decen, homopolimer, uwodorniony - E: Poly-olefin ).
                                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Sebastian_M26
                                        leonn napisał/a:
                                        Jak by ktoś chciał wydać nieco więcej forsy na wymianę oleju i spróbować Japońskiej oliwy to u RobertaM można Eneosa 0W50 nabyć.


                                        1. Czy pochodzi on z Japońskiego koncernu chemicznego i produkowany jest w Japonii?
                                        Polecam poszukać na bitogu wynik analizy oleju prosto z puszki i sprawdzić jaką klasę lepkosci oferuje wedle SAE J300.
                                        Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                        http://www.zmienolej.pl/
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Pidziek
                                          Zamieszczone przez Sebastian_M26
                                          leonn napisał/a:
                                          Jak by ktoś chciał wydać nieco więcej forsy na wymianę oleju i spróbować Japońskiej oliwy to u RobertaM można Eneosa 0W50 nabyć.


                                          1. Czy pochodzi on z Japońskiego koncernu chemicznego i produkowany jest w Japonii?
                                          Polecam poszukać na bitogu wynik analizy oleju prosto z puszki i sprawdzić jaką klasę lepkosci oferuje wedle SAE J300.
                                          Mógłbyś taka kartę wkleić ?

                                          Komentarz


                                          • Gdzieś czytałem, że ENEOS produkowany jest też w Rosji (oprócz tego w Japonii) ale nie wiem czy ta informacja jest prawdziwa.

                                            Komentarz


                                            • Z tego co wiem to Sustina jest produkowana tylko w Japonii, aż z ciekawości sie zapytam dystrybutora gdzie robią/rozlewają pozostałe.

                                              Komentarz


                                              • Tylko pytanie czy dystrybutor wie Bo z doświadczenia wiem, że takich informacji może nie mieć nawet przedstawicielstwo, choć teoretycznie na bańkach powinien być adres gdzie wyprodukowano ale czasami a nawet najczęściej jest tylko adres siedziby firmy.

                                                [ Dodano: Pią 07 Paź, 16 11:35 ]
                                                Podobno z olejem GM dexos 2 jest tak, że w ASO nie wiedzą, gdzie (w jakim kraju) i przez kogo (producenta) jest produkowany. 8)

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Pidziek
                                                  Polecam poszukać na bitogu wynik analizy oleju prosto z puszki i sprawdzić jaką klasę lepkosci oferuje wedle SAE J300.
                                                  O tym piszesz?

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X