Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez koka Zobacz wpis

    Millers XF 0w40 lepszy od Penrite ?
    Dla mnie tak. Ale to oczywiste bo ma MB 229.5.
    OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

    DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

    Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

    Komentarz


    • to ravenol ssl tez ma 229.5

      Komentarz


      • Zamieszczone przez rOBERTO795 Zobacz wpis
        ... Ale to oczywiste bo ma MB 229.5.
        nie o taką "oczywistość" mi chodziło ... parę innych też ma 229.5 (m.in. wspomniany Ravenol) ... raczej o wrażenia akustyczne, pobór, tę przysłowiową "miękkość i aksamitność", czy w końcu jak się sprawował zimą - no wiesz przecież o co się rozchodzi

        Leon 1.6 16V 105 KM

        Komentarz


        • Zamieszczone przez koka Zobacz wpis

          nie o taką "oczywistość" mi chodziło ... parę innych też ma 229.5 (m.in. wspomniany Ravenol) ... raczej o wrażenia akustyczne, pobór, tę przysłowiową "miękkość i aksamitność", czy w końcu jak się sprawował zimą - no wiesz przecież o co się rozchodzi
          Dla mnie w Ea888 1,8-2,0 tsi Millers xf 0w40 w kategoriach o ktorych wsppmniales jest nr 1
          OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

          DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

          Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

          Komentarz


          • Dodam ze nawet z XF LL z 504.00 507.00 5W30 jest moim zdaniem lepszy od wersji EE.
            moje odczucia opieram co prawda o TDI.

            Komentarz


            • Witam serdecznie po małej przerwie

              Troszkę poczytałem i nadrobiłem zaległości w postach, ale wolę się utwierdzić
              Czekam na nowego Talismana 1.6 benzyna turbo 200 km i z tego co już się zorientowałem leją tam dalej Elf'a SXR 5W-40
              Czyli w moim przypadku oczywista jest przesiadka na 0W-40 i teraz pytanie, czy pojawiło się coś lepszego od Xado Luxury Drive 0W-40? Bo to, że Ravenol i Penrite mają też pełne syntetyki to wiem i wiem, że są bardzo dobre, ale jednak na Xado miałem mega pracę silnika i lekkość pracy, a co za tym idzie Laguna paliła mi nawet o 0,7 L/100 km mniej
              Na innym 0W-40 tego nie miałem, wieć dlatego pytamczy jest coś lepszego i bardziej dopakowanego niż ten Xado?

              Pozdrowionka
              Śmierć na drodze pędzi jak szalona, więc nigdy nie daj się jej dogonić... ];->

              Renault Talisman 1.6 TcE 200 KM Initiale Paris

              Komentarz


              • Xado? A cóż to takiego???
                P.S. Talisman to bardzo fajne auto :-)
                strazakp

                Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
                Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

                Komentarz


                • Xado Luxury Drive 0W-40 - bardzo dobry wybór.
                  Gratki z nowego samochodu
                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                  Komentarz


                  • Xado Luxury Drive 0W-40- odpowiedni olej do TSI CAXA z przebiegiem 180.000km? Myślałem o tym oleju jakiś czas temu, wpadł jednak neste cp 0w40

                    Komentarz


                    • Dzięki Paolo, mam nadzieję, że będzie się spisywał Muszę tylko dopytać się, czy ma normę RN 710, bo na oficjalnej stronie nie widnieje... Chociaż serwisy na 5 lat mam opłacone(co 30 000 km) to co 10 tysi będę robił je we własnym zakresie, to chyba wtedy mogę nagiąć rzeczywistość i takie Xado bez normy zalać? Czy lepiej nie ryzykować póki jest gwarancja?
                      Śmierć na drodze pędzi jak szalona, więc nigdy nie daj się jej dogonić... ];->

                      Renault Talisman 1.6 TcE 200 KM Initiale Paris

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez prezes73 Zobacz wpis
                        Xado Luxury Drive 0W-40- odpowiedni olej do TSI CAXA z przebiegiem 180.000km? Myślałem o tym oleju jakiś czas temu, wpadł jednak neste cp 0w40
                        Ja go z OilSpa brałem do mojej Lagunki gdzie mam 219 tyś nabite, więc śmiało lać i się cieszyć, bo jest duża różnica
                        Śmierć na drodze pędzi jak szalona, więc nigdy nie daj się jej dogonić... ];->

                        Renault Talisman 1.6 TcE 200 KM Initiale Paris

                        Komentarz


                        • Ja choć wymianę oleju mam w planach na marzec to już nabyłem kolejny raz Neste 0w40. Nie wiem czy się nie pospieszyłem z tym kupnem bo mogłem jednak spróbować czegoś innego, np. Ravenol. Trudno może następnym razem.
                          strazakp

                          Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
                          Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

                          Komentarz


                          • Krisss_28 czyli dalej Reno O normę bądź spokojny......

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                              Krisss_28 czyli dalej Reno O normę bądź spokojny......
                              No miał być 3008 GT+, ale zamówiłem go 25 maja i ciągle przekładali mi termin przybycia autka, w końcu aż na 20 grudnia... Nie byli skorzy do negocjacji, to im podziękowałem i zarobi teraz Renault
                              Z resztą z mojej "Królowej lawet" jestem bardzo zadowolony, więc padło na Talismana, cena też super i jak za tą kasę wyposażenie nieosiągalne u konkurencji Teraz tylko trzeba się przyłożyć do zadbania o autko i śmigać
                              Co do Xado, to wersja Luxury Drive 5W-40 ma normy Renault, ale jest to olej z normą C3 - choć pachnie równie ładnie jak 0W-40 Jednak wolałbym na pełnym pakiecie dodatków wersję 0W-40
                              Śmierć na drodze pędzi jak szalona, więc nigdy nie daj się jej dogonić... ];->

                              Renault Talisman 1.6 TcE 200 KM Initiale Paris

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                                Zmiana nastapiła po 63kkm na oryginalnym oleju, skrzynia 6 biegowa o symbolu QXH i sprawowała się nieźle choć praktycznie od początku miałem do niej zastrzeżenia, a to przy redukcjach problemy z wrzuceniem biegu bo był dość znaczny oprór, wsteczny wiadomo też opór, ale dość często ze zgrzytem, no i na koniec zaczęła "podśpiewywać" sobie czasami ale już coraz głośniej. Decyzja zapadła między innymi po Twoich wpisach o zmianie na Fuchsa FE z mixem Archoila. Okazało się że Eurol ma w ofercie bliźniaka w postaci Eurol MTF 75W GL-4 | Eurol B.V.. Dopiero teraz miałem czas na jego zmianę choć kupiłem go jakiś miesiąc wcześniej.Stary olej został zlany dość dokładnie, był w kolorze ciemnej herbaty, i troszkę opiłków było ale nie jakoś dużo...aha nie mam korka magnetycznego od spustu oleju. Do nowego oleju dodałem mix Archoila 9100/9200 ok. 150 ml. Łącznie z dodatkiem weszło niecałe 2.3L. Po zmianie od razu zmiana na duży plus ze wstecznym, bez zgrzytu, potem pierwsza jazda i prawie cisza.....a zmiana biegów prawie bezgłośnie, nie ma żadnego klikania czy czego innego...nic. Redukcja dużo lżej....a "podśpiewywanie" prawie zniknęło. Ogólnie zmiana na duży plus, jestem zadowolony. Na koniec podziękowania dla Ciebie pedros a także tomek evo za poradę i dla Pani Anny z Pragera...bo się okazało że olej dość popularny i zabraklo na stanie....ale szybko znowu przyjechał z NL no i z dobrą datą jak widać na zdjęciu .
                                cytrynowiec jaką dokładniej proporcje zrobiłeś 50:50 (75ml AR9100 + 75ml AR9200)?

                                Jestem bardzo ciekaw bo po Twoim poście natchnęło mnie że od 200tyś. nikt nie zaglądał do skrzyni biegów i zacząłem aktywniej rozważać wymianę (tak samo z płynem hamulcowym)....

                                Komentarz


                                • Krisss_28 ten XADO 5w40 C3 jest dziwnie znajomy

                                  marwoo było ok. 100ml AR9100 i 50ml AR9200. Płyn hamulcowy u mnie zmieniony po 60 kkm - ok. 2 lata , był w stanie agonalnym....
                                  Ostatnio edytowany przez cytrynowiec; 38273.

                                  Komentarz


                                  • Do tych nowych TSI, 1.4 , 1.2 na pasku, lepszy będzie 0w30 czy 0w40?

                                    Komentarz


                                    • cytrynowiec Dzięki! Utwierdziłeś moje wątpliwości co do płynu hamulcowego...

                                      W przyszłym miesiącu nastąpi zmiana, muszę w takim razie wyposażyć się w: Link i Link (zamówię z jednego źródła - zawsze mniej organizowania :P).

                                      Nie wiem tylko skąd wezmę AR9200 skoro został wycofany a nie widziałem żeby następca był już w sprzedaży...

                                      Komentarz


                                      • marwoo w sprawie Archoila to uderz do tomek evo powinien pomóc...co do oleju do skrzyni i duetu z Archoilem....podobnie jak z olejem silnikowym FS 0w30...synergia

                                        Komentarz


                                        • cytrynowiec Xado znajomy? Ma brata bliźniaka, czy po prostu również go używałeś?

                                          Panowie a widzieliście tego Ravenolka z wolframem?

                                          Suche auf RAVENOL | RAVENOL

                                          Oraz tego, również z wolframem, o dziwo ma normy Renault i np. Dexosa 2

                                          Suche auf RAVENOL | RAVENOL

                                          Może warto potestować
                                          Ostatnio edytowany przez Krisss_28; 32911.
                                          Śmierć na drodze pędzi jak szalona, więc nigdy nie daj się jej dogonić... ];->

                                          Renault Talisman 1.6 TcE 200 KM Initiale Paris

                                          Komentarz


                                          • Super, potestuję w TCe 90.

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Krisss_28 Zobacz wpis
                                              cytrynowiec Xado znajomy? Ma brata bliźniaka, czy po prostu również go używałeś?
                                              Myślałem że się zdecydowałeś już jaki olej zalejesz do nowego auta...a widzę że jednak nie do końca...
                                              Chodziło właśnie o bliźniaka i to sporo tańszego, po za dodatkiem rewitalizującym...reszta się zgadza nawet z normami.
                                              A przypadkiem nie testowałeś Archoila...bo coś mi się kojarzy....

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Krisss_28 Zobacz wpis
                                                Co do Xado, to wersja Luxury Drive 5W-40 ma normy Renault, ale jest to olej z normą C3 ...
                                                C3 ???

                                                Page not found - https://lisk48.ru/

                                                ten Ravenol ciekawy ... ale czy w PL do kupienia ?

                                                Suche auf RAVENOL | RAVENOL

                                                a to chyba tańszy odpowiednik Luxury Drive 5W40 ...

                                                Link



                                                Leon 1.6 16V 105 KM

                                                Komentarz


                                                • Xado 5w40 C3 to w Eurolu Link oraz VOA Eurol Turbo DI 5W-40 свежее - Лабораторные анализы - Свежие - Форум oil-club.ru - Выбор моторных масел, трансмиссионных жидкостей, антифризов, топлива, смазок. Форум экспертов и любителей. ....a jest jeszcze jeden C3 z tej lepkości: Link i to ten jest jednak odpowiednikiem Xado 5w40 C3 Luxury Drive.

                                                  Do Renault pasuje mi też ten: Link Eurol Super Lite 5W-40 свежее - Лабораторные анализы - Свежие - Форум oil-club.ru - Выбор моторных масел, трансмиссионных жидкостей, антифризов, топлива, смазок. Форум экспертов и любителей.

                                                  No z Ravenolem do silnika coś się zaczyna komplikować odnośnie dużej dystrybucji - Inter Cars się wycofał....więc ciekawe jak będzie dalej.

                                                  Ciekawą sytuacją jest to, że Renault konsekwentnie stawia na lepkość 5w40, nawet w nowych silnikach TCE gdzie w niektórych jest sporo powyżej 100km z litra.
                                                  Ostatnio edytowany przez cytrynowiec; 38273.

                                                  Komentarz


                                                  • cytrynowiec dobrze kojarzysz, Archoila też testowałem Do Laguny zalewałem AR 9100 i AR 9200, płukankę estrową oraz tą szybką Również z Xado testowałem dodatki do skrzyń 1 Stage i wlewałem też AtomEx 2esters Trochę tego przeleciało przez moją dobrą Lagunkę
                                                    Jeszcze się nie zdecydowałem co zalać do Talismana(do końca listopada mam czas), ale czy ten Eurol również jest na bazie pełnosyntetycznej(PAO + estry) jak Xado Luxury Drive? Również pachnie jak proszek do prania/lemoniada heh?
                                                    Z Ravenola już dawno uciekła Inter Cars i inne hurtownie, tylko po przez dystrybutora z Wrocka można zakupić go Albo zebrać zamówienie na większą ilość i pisać do Skavena o większą partię

                                                    Co do Renault, to też się zaskoczyłem, że nadal tak "grubo" smarują swoje nowe silniki, dalej poczciwym Elfem SXR 5W-40 hah Gdzie u konkurencji dawno, to maximum 30-stka jest z tyłu Nawet w Peugeocie 3008 w 2.0 HDI, którego miałem mieć, zalecają 0W-30
                                                    Ostatnio edytowany przez Krisss_28; 32911.
                                                    Śmierć na drodze pędzi jak szalona, więc nigdy nie daj się jej dogonić... ];->

                                                    Renault Talisman 1.6 TcE 200 KM Initiale Paris

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X