Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Mickul, zdaje Ci się :lol:
    Ja się ani raz nie zakopałem
    Tylko do tych opon to śniegu trzeba, jak na razie z zimy lipa
    Z 2-metrowej górki którą usypałem przy okazji odśnieżania dla mojej pociechy zostało niecałe 30cm :P

    Komentarz


    • UG7+ i też pełne zadowolenie
      chociaż troszkę gwiżdżą \
      :szeroki_usmiech
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • Zamieszczone przez gebek
        Pirelli Sottozero II...bardzo zadowolony
        to tak samo jak ja.

        Miałem okazję jeżdzić na dużym śniegu na Pirelli i Kleber HP2( opony w obecnej O2).
        Kleber HP2 195/65/15 - głośne (ten typ tak ma) w porównaniu z Pirelli 195/65/15 (miałem je wcześniej w O1), których prawie nie było w trasie słychać.
        Kleber HP2 nie ma porównania do Pirelli sottozer oba rozmiary w przedziele 195/65/15 na Pirelkach jazda zarówno w śniego, deszczu jak i na oblodzonej drodze to sama przyjemność-bardzo pewne trzymanie i brak tendencji do uślizgu na lodzie, przy jezdzie po śniegu dają radę Na Kleberach przy śliskiej nawierzchni jednak czuć, że auto zachowuje się niepewnie, mają tendencję do ślizgania się (na śniegu dają radę). Przy kolejnym zakupie wybrał bym zdecydowanie Pirelli.
        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

        Komentarz


        • Zamieszczone przez krzynol
          UG7+ i też pełne zadowolenie
          chociaż troszkę gwiżdżą \
          :szeroki_usmiech
          u mnie pełne zadowolenie z UG7+ przy napędzie na jedną ośkę, więc krzynol to chyba jeździ jak przyklejony z 4x4 i wyciąga tiry z rowów :szeroki_usmiech

          Seat Leon ST FR by mirek_p11

          Fotki
          Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
          Fotki

          Komentarz


          • Michelin Alpin A4 195/65R15, przejechane 8kkm i nadal zadowolony. W listopadzie sprawiłem sobie łańcuchy, bo zima miała być ciężka i do dzisiaj nie było potrzeby ich zakładać. Po lekturze tego tematu drugim typem były UG7+, ale sąsiad (fakt, miłośnik Opli i Nokianów) je skrytykował. Postanowiłem więc sprawdzić nowość michałków, zwłaszcza, że wtedy cenę miały przyzwoitą.
            Spiesz się, nigdy nie wiesz kto Cię dogania

            Komentarz


            • Mam bezpośrednie porównanie, kupiłem auto na oponach Kleber HP2. Na śniegu i brei pośniegowej porażka, kiepska przyczepność, zero ciągu. Popołudniu, w ten sam dzień założyłem Frigo 2 , które mi zostały po Octavii 1 i zupełnie inna jazda . W końcu to przecież są Good Year UG 5.
              http://www.youtube.com/watch?v=qtDOe...eature=related

              Komentarz


              • Zamieszczone przez janek11
                Co do Kleber HP2, to ja bym się w to nie pchał. Na suchej może i są ok, ale znajomy mi mówił, że na mokrej i w śniegu nie dają rady
                przejechałem ostatni okres zimowy na K HP2. Myślałem o nich nie najlepiej, ale trafiły mi się nówki od mojego gumiarza - za friko!!!!

                Po części tegorocznej zimy:
                - może faktycznie nieco znosi na bok przy ostrym!!! pokonywaniu rondek, poprostu trzeba mieć umiar i zwolnić
                - przy ruszaniu zrywają przyczepność (na mokrym i śliskim) szybciej niż poprzednie Micheliny
                - przy hamowaniu ABS mało kiedy miał co robić i na suchym i na śniegu
                - trochę syczą przy przyspieszaniu i w okolicach 80 km /h, ale da się to przeżyć

                Najważniejsze, że ani razu nie musiałem brać łopaty, a jeździłem po naprawdę sporym śniegu - zgarniałem go przednim zderzakiem, a moja octa brnęła powolutku do przodu.

                Da się na nich jeździć, chociaż to nie najwyższa klasa.
                pozdrawiam - Darek

                Komentarz


                • Muszę przyznać (niestety) po dłuższym użytkowaniu, że dunlopy winter 3d nie są idealne na śnieg. Może to kwestia rozmiaru (205/55/16), ale zdecydowanie w śniegu lepiej spisywały się winterhawk i frigo1 (rozmiar 195/65/15). Niby jeżdżąc głównie po mieście nie ma to wielkiego znaczenia, jednak ostatnimi czasy zimy dają w kość i nawet w warszawie zalega śnieg na drogach.
                  Audi A4 1.8TFSI

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez aldam
                    Może to kwestia rozmiaru
                    bardzo możliwe - szerokie są z reguły gorsze na śnieg niż węższe.

                    Akurat w tym przypadku rozmiar jednak ma znaczenie :wink:
                    pozdrawiam - Darek

                    Komentarz


                    • Idealna na snieg to jest Debica Frigo (powaznie), mam takie w samochodzie zony i jestem w stanie na niej pojechac sporo szybciej niz na Ug7+ ktore mam w Octavi. Niestety goodyear jest guma bardzo uniwersalna, liczylem sie z tym kupujac ja, jest super w deszczu i na blocie posniegowym, a na suchym asfalcie i sniegu srednia. Wybierajac Ug7+ myslalem glownie o trasie, czyli u nas warunki przejsciowe i tutaj opona sprawdza sie fajnie, po wodzie,blodzie mozna jechac naprawde szybko. Na sniegu natomiast trzeba sie bardzo pohamowac jest sporo slabsza i co wazne duzo mniej przewidywalna niz debica frigo czy nawet matador mp58 ( na ktorym jezdzilem ok. 5kkm poprzedniego sezonu ). Tak wiec Ug7+ uwazam za optymalna gume do duzych miast, gdzie szybko znika znika snieg i jezdzimy po blocie lub mokrym. Na snieg to tylko Frigo lub Pirelli Carving ktora bardzo dobrze wspominam, uzywalem jej w tylnonapedowce 200 koni, i bylem bardzo zadowolony, opona po prostu wgryzala sie w snieg i bylem mega przewidywalna.

                      Pozdrawiam

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Scirocco2
                        Na snieg to tylko Frigo lub Pirelli Carving ktora bardzo dobrze wspominam, uzywalem jej w tylnonapedowce 200 koni, i bylem bardzo zadowolony, opona po prostu wgryzala sie w snieg i bylem mega przewidywalna.
                        Chyba żartujesz prawda?? Mam na A3 (180 KM) w Quattro te gumy i zeby nie napęd na 4 łapy to bym te opony spalił u teściowej na działce.Jedynie do czego się doskonale nadaja to do jazdy bokiem
                        Życie zaczyna się po...wyżej 4 tyś obrotów

                        Komentarz


                        • Mowie powaznie uzywalem tych opon w rozmiarze 195/65/15 jakies 4 lata temu i na sniegu bylo fantastycznie, na asfalcie plywaly i szumialy. Mozliwe ze masz inny rozmiar lub cos zmienili w parametrach pozniej zeby poprawic zachowanie na suchym

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez pasożyt
                            Michelin Alpin A4 195/65R15, przejechane 8kkm i nadal zadowolony
                            no inny stan nie możesz liczyć przy A4kach

                            to bdb opony
                            kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                            SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                            Komentarz


                            • Chłopaki,
                              niedługo odbieram auto,
                              może widzieliście gdzieś ostatnio promocje / wyprzedaże na zimówki w sieciach handlowych albo jakiś znanych serwisach? W necie nie widzę jakiegoś szaleństwa wyprzedaży...
                              pozdrawiam
                              Sprzedam czarnulkę...
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?p=1000063

                              Komentarz


                              • machu, A to w zimę dealerzy nie sprzedają autek na zimówkach :shock: ?
                                Spalanie:

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez madden
                                  machu, A to w zimę dealerzy nie sprzedają autek na zimówkach :shock: ?
                                  no raczej nigdy

                                  [ Dodano: Sro 26 Sty, 11 16:35 ]
                                  Zamieszczone przez machu
                                  w sieciach handlowych
                                  w tesco chyba dużo leży ale to dębica i pirelli tylko
                                  saport techniczny baj DGW
                                  była BKD+DSG '05 120kkm
                                  była BXE '08 190kkm
                                  no i nie ma :-)

                                  Komentarz


                                  • Chłopaki, czy felunek 7Jx16 H2 ET42 rozstaw śrub 5x112 R16" bedzie pasował do Octavki II? Widziałem, że oryginalne fele skody są ET50.

                                    Świstak.pl
                                    Sprzedam czarnulkę...
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?p=1000063

                                    Komentarz


                                    • machu, tak.
                                      O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                      GVI 1.4TSI
                                      LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                      tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                      Komentarz


                                      • Właśnie po paru tygodniach jazdy miejskiej zdają egzamin w górach Sava Eskimo S3+ - bez uwag - cicho, pewnie, głęboki śnieg, ubity śniegolód niestraszny.

                                        Komentarz


                                        • Dla tych co teraz szukają opon...Ogólnie bieda na rynku - opony powymiatane z magazynów, gdzieniegdzie można dostać dobre oponki.
                                          Zauważyłem, że teraz jest promocja na Michelin'y Alpin A4 ok 230zł + gratis karta assistance. Karta Assistance też przysługuje do GoodYear'ów. Ja ostatecznie wziąłem Conti TS830 (246zł).
                                          Sprzedam czarnulkę...
                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?p=1000063

                                          Komentarz


                                          • Czym się różnią Sava Eskimo S3 od tego samego z znaczkiem "+"?

                                            Jest coś lepszego w cenie tych opon? Rozmiar 195/65/15.

                                            Komentarz


                                            • koledzy miał ktoś doczynienia z tymi oponami? Pirelli WINTER RCARVING EDGE
                                              mam okazje kupić za małe pieniądze i sie zastanawiam bo wcześniej napaliłem sie an nokiany. jak toś miał lub ma i cos wie niech da znać
                                              BYŁA o1 rs
                                              BYŁA o2 1.6
                                              JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                              Komentarz


                                              • Podłączę się do tematu.

                                                1) Jaki rozstaw felg brać na zimę (15,16 czy 17)
                                                2) Jakie opony polecicie w przystępnej cenie, może teraz są gdzieś jakieś promocję na zimówki ?

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez natash
                                                  Jaki rozstaw felg brać na zimę (15,16 czy 17)
                                                  nie rozstaw a chyba rozmiar??
                                                  ja tam biore 15 bedzie najbardziej miekko i najtansze felki i opony
                                                  fele stalowe nowe po 100 znalazlem
                                                  jak bede kupowal opony od kolesia i cos bedzie miał ciekawego to dam znac
                                                  tylko mi napiszcie cos o tych pirelli
                                                  BYŁA o1 rs
                                                  BYŁA o2 1.6
                                                  JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                                  Komentarz


                                                  • blackrs, ja mam Pirelli ...zalozone sa na tylniej osi, na przodzie mam continental ts830... conti lepiej zachowuja sie na lodzie, jak jest troche blota posniegowego lub sniegu to pierelli wcale nie sa gorsze....
                                                    jak masz je za tanie pieniazki to smialo bierz... maja dosyc gleboki bierznik, wolno sie zuzywaja...
                                                    ja je polecam....
                                                    sprzedam do OI :

                                                    szyby cala lewa strona
                                                    nadkole nowe LP
                                                    kontakt PW

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X