Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie tarcze kupic

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Lewian, poszedł PW

    Komentarz


    • Zamieszczone przez yunior81
      Lewian, poszedł PW
      Odpowiedź również na PW.

      Pozdrawiam
      Adam
      [center:68c746b02e]LEWIAN - HAMULCE
      Hamulce z gwarancją najniższej ceny !
      Tarcze hamulcowe Skoda, Klocki hamulcowe Skoda

      http://www.hamulcesklep.pl
      507-857-074[/center:68c746b02e]

      Komentarz


      • dokładnie jeśli po nastu tyś km odczuwasz bicie na kierownicy to nie wina tarczy tylko najcześciej wychodzi wadliwy montaż. Nie ma co psioczyć na hamulce ATE, trzeba porównać ilość reklamacji do wolumenu sprzedaży. Na pewno słabo nie wypadną chociaż reklamacji jest sporo ale 99% to wina nie oczyszczonej pięknie piasty lub jakiegoś syfu na niej którym mądry mechanik psiknął.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Lewian
          Zamieszczone przez igor781
          Ceny zależą od sprzedawców bardziej niż od producenta...Zimmerman jest ok ale jeżeli nie jest nawiercana tarcza(pękają)i nie jest dużo lepszy od Trw śmiem twierdzić że jest na porownywalnym poziomie.
          No z opinii klientów wynika zupełnie co innego i z własnego doświadczenia również

          Co do pękania to powiem szczerze, że kilkanaście a nawet i kilkadziesiąt tysięcy kompletów tarcz sportowych przerobiłem i się nie spotkałem, jedynie widziałem w internecie i powodem takiego czegoś jest zły dobór klocków do tarcz.

          Tarcze Hawk czy Ap to zupełnie co innego, takich tarcz nie stosuje się do normalnej cywilnej jazdy, są to tarcze wyczynowe i nie ma co porównywać ich do tarcz TRW, Zimmermann czy Jurid.

          Pozdrawiam

          Adam
          Przegladnij fora Mercedesa i Porsche w USA lub UK gdzie klient jest bardziej wymagajacy i opinie sa podzielone co do jakosci Zimmermana.

          Hawk tylko pakuje tarcze nie robi ich a AP produkuje rowniez tarcze oem polecam przegladnac forum briskoda....

          Generalnie jeśli chodzi o firmę no to zdecydowanie Zimmermann. Bardzo wysoka jakość w normalnych pieniądzach.
          Zimmermann jest montowany w fabryce Audi, BMW, Porsche, Mercedesa, VW, od niedawna też Land Rover, Kia i częściowo również Skoda także o czymś to świadczy

          Bez urazy ale to troche taki marketingowy belkot i znaczy to tylko ze porafia zrobic tarcze do specyfikacji jaka w/w producent sobie zazyczyl w budzecie ktory zostal Link czesto sie tak zdarza ze tarcze czy inne podzespoly oznaczone logiem producenta robi 2-3 firmy....


          Reasumujac nie twierdze ze Zimmerman jest zly tylko nie ma co ludziom ciemnoty wciskac ze wszystko inne jest .Na pewno w codziennym uzytkowaniu tarcze Brembo,Nitrac Tarox Stoptech,EBC czy TRW beda dzialac rownie dobrze i przecietny Kowalski nie zauwazy roznicy.

          Komentarz


          • Igor oczywiście to tak samo jak chociażby z olejem i zalaniem fabrycznym
            Czy to będzie ate, zimmermann trw tarox czy textar to klient będzie zadowolony. Kluczowa sprawa by dobrać klientowi towar uczciwie do jego potrzeb i portfela. Właściwie zamontowany taki zestaw ze świezym płynem hamulcowym będzie śmigał aż miło.
            Zimmermann oferuje naprawdę przyzwoity stosunek cena/jakość i to się chwali.
            Sam zamontowałem u siebie tą firmę z klockiem trw/ate i jestem z działania bardzo zadowolony.

            Komentarz


            • Mam w firmie klienta,ktory lata od nowosci Honda Accord i jest przedstawicielem handlowym.
              Do przebiegu 180 kkm jezdzil na ori tarczach i klockach...caly czas serwis byl u nas.
              Ale, ostatnio byl w Poznaniu i zalozono mu tarcze Zimmerman coat Z,oraz klocki takze
              Zimmerman.
              Efekt porazajacy...klocki popekane,czesciowo odklejone,rozwarstwione...tarcze spalone,z
              bruzdami.
              Tarcze mialy grubosc 24,7mm,a nowe maja 25 mm...wiec nowki.
              Co do ori...to tarcze nie maja logo firmy,ale caly uklad hamulcowy jest sygnowany przez ATE...wiec prawdopodobnie sa to tarcze ATE.
              Co do ori klockow...sa takze sygnowane przez ATE,ale bita jest nazwa JURID.
              Tak wiec ...czy ten Zimmerman jest taki dobry,a ATE/JURID takie srednie/zle?
              Co do sposobu jazdy tego pana...jest baaaardzo dynamiczny,ciagle mu sie spieszy...ale
              ori hamulce to wytrzymuja :roll:
              Tato,tato...czy to auto jest chore?
              Nie synku...to diesel PD.

              Honda...the power of dreams.
              Byla Octavia...jest Accord i CBR 650F

              Komentarz


              • Zamieszczone przez elemenateur
                Czy to będzie ate, zimmermann trw tarox czy textar to klient będzie zadowolony
                No to w takim razie czym różni się np. tarcza TRW montowana w fabryce np. Skody od tej ktorą "Kowalski" kupuje w ASO lub w sklepie motoryzacyjnym ? Dlaczego na "zwykły" rynek jest "inna" jakość?

                Nie jest to przypadek, że części z których auto zostało poskładane w fabryce wytrzymują najdłużej.

                Komentarz


                • Niestety kolego oszczędności.Produkt dla firmy x jest lepszej jakości bo X zamawia od producenta Y i płaci w wyznaczonym terminie więc nie ma problemu z cash flow.Produkt oem/zamiennik tego samego producenta Y na do obrotu detalicznego to większy koszt bo nie wiadomo kiedy się sprzeda więc producent Y tnie koszty na materiałach/jakosci a po drodze jest jeszcze 2/3 pośredników i każdy chcę zarobic .

                  Komentarz


                  • pytanie z innej beczki, smarować nowe klocki montowane do nowych tarcz?

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez tdi122
                      pytanie z innej beczki, smarować nowe klocki montowane do nowych tarcz?
                      czym i w jakim celu?
                      OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                      Auto Detailing: Dream Car Studio
                      (znajdź również na fb)

                      Komentarz


                      • Ogólnie nie tylko klocki smarujemy. Do obsługi układu potrzebujemy 3 różnych smarów. Przy właściwej obsłudze, na ścieżce diagnostycznej nie będzie nawet 1% różnicy p/l.
                        Seria 188KM/270Nm na 95RON

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez witachu
                          Zamieszczone przez tdi122
                          pytanie z innej beczki, smarować nowe klocki montowane do nowych tarcz?
                          czym i w jakim celu?
                          Link

                          Zamieszczone przez Sebastian_M26
                          Ogólnie nie tylko klocki smarujemy. Do obsługi układu potrzebujemy 3 różnych smarów. Przy właściwej obsłudze, na ścieżce diagnostycznej nie będzie nawet 1% różnicy p/l.
                          czyli żadnych smarów, tylko porządne oczyszczenie

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez tdi122
                            witachu napisał/a:
                            tdi122 napisał/a:
                            pytanie z innej beczki, smarować nowe klocki montowane do nowych tarcz?
                            czym i w jakim celu?


                            Link
                            ale to wydaje mi sie to mechanizmu hamulców sie uzywa a nie do smarowania samych klocków
                            OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                            Auto Detailing: Dream Car Studio
                            (znajdź również na fb)

                            Komentarz


                            • Chodzi o smarowanie prowadnic na ktorych klocki jezdza, bo jeszcze ktos przeczyta ze same klocki sie smaruje i bedzie zonk :diabelski_usmiech
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Maicroft
                                Chodzi o smarowanie prowadnic na ktorych klocki jezdza, bo jeszcze ktos przeczyta ze same klocki sie smaruje i bedzie zonk :diabelski_usmiech
                                no to własnie miałem na mysli bo tam
                                Zamieszczone przez tdi122
                                pytanie z innej beczki, smarować nowe klocki montowane do nowych tarcz?
                                kolega tak napisał ze mona wnioskowac ze klocki do tarcz sie smaruje
                                OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                                Auto Detailing: Dream Car Studio
                                (znajdź również na fb)

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Maicroft
                                  Chodzi o smarowanie prowadnic na ktorych klocki jezdza, bo jeszcze ktos przeczyta ze same klocki sie smaruje i bedzie zonk :diabelski_usmiech
                                  Dokładnie tak, smaruje się jarzmo w miejscu gdzie pracuje klocek. Zapobiega to zapiekaniu się klocków w jarzmie. Często specjalny smar zastępowany jest smarem miedzianym ale ten niestety przyśpiesza korodowanie a co za tym idzie zapiekanie się klocków w jarzmie.


                                  Pozdrawiam
                                  Adam
                                  [center:68c746b02e]LEWIAN - HAMULCE
                                  Hamulce z gwarancją najniższej ceny !
                                  Tarcze hamulcowe Skoda, Klocki hamulcowe Skoda

                                  http://www.hamulcesklep.pl
                                  507-857-074[/center:68c746b02e]

                                  Komentarz


                                  • przyszedł czas na hamulce z tyłu. w zwiazku z tym trzeba bedzie wymienic tarcze i klocki. brałem pod uwagę jako tarcze Zimmermanna i klocek do tego przykładowo EBC green, lub komplet tarcza+klocek ATE. co radzicie panowie? jesli chodzi o zimmermanna to mam na przodzie 312mm i jest spoko mam do tego ferrodo ds2000. teraz własnie myslałem zeby moze spróbowac ebc bo ferrodo czasem popiskuje
                                    OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                                    Auto Detailing: Dream Car Studio
                                    (znajdź również na fb)

                                    Komentarz


                                    • witachu, klocek EBC kompletuj tylko z tarczami EBC, do innych zazwyczaj okazuje się za twardy.

                                      Zapodaj sprawdzony zestaw na tyl :diabelski_usmiech
                                      With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                      Komentarz


                                      • Slyszal ktos o firmie Mintex czy jakos tak ?

                                        Komentarz


                                        • Marka Mintex – przygotowała firma TMD Friction - MotoFocus.pl
                                          Czasem trzeba długo iść, aby dojść do siebie...

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Nexus6
                                            witachu, klocek EBC kompletuj tylko z tarczami EBC, do innych zazwyczaj okazuje się za twardy.

                                            Zapodaj sprawdzony zestaw na tyl :diabelski_usmiech
                                            nie ma to znaczenia, ja tylko kupuje EBC żółte na przód i tył a tarcze najtańsze gładkie i nic nie piszczy i tarcze nie krzywią się.
                                            Nie widzę potrzeby wydawania dużej kasy na same tarcze, lepiej zainwestować w klocek niż tarczę.

                                            [ Dodano: Czw 10 Lip, 14 18:21 ]
                                            witachu, nie kupuj serii zielonej , tylko żółte, żółte robią robote, czerwone też są kiepskie, lepiej dołożyć kilkadziesiąt zł więcej i mieć solidny klocek którego nie trzeba rozgrzewać i który wytrzymuje duże temp.

                                            P.S. zajechałem już kilka par klocków ebc żółtych tak z przodu jak i z tyłu i polecam tą serię z czystym sumieniem, do tego zwykła gładka tarcza np ATE i to w zupełności wystarcza, warunek jeden, żółte klocki na przód i na tył bo w innej konfiguracji np czerwone na tyle spowoduje przegrzewanie się słabszych klocków :!:

                                            Kiedyś tak miałem, żółte na przodzie i czerwone na tyle, przy ostrym hamowaniu tył nie nadążał za przodem i efekt był taki że z tylnych hamulców szły dymy a przód hamował.
                                            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Nexus6
                                              Zapodaj sprawdzony zestaw na tyl
                                              masz na myśli zimmermann+ferodo? mam to na przodzie i jest spoko pomijając piszczenie które czasem sie pojawia, to jestem z tego zadowolony przejechałem 10 tys km ponad na nich i prawie niezauważalne zużycie. myslalem nad tarczą zimmermanna + klocek - tylko własnie jaki? dla odmiany własnie chciałem założyc ebc zamiast ferrodo, lub moze jakies ATE tarcza + klocek ATE. i własnie mam dylemat w którym kierunku iść ??
                                              OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                                              Auto Detailing: Dream Car Studio
                                              (znajdź również na fb)

                                              Komentarz


                                              • witachu, nie kombinuj -> zimmermann+ferodo
                                                With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Nexus6
                                                  witachu, nie kombinuj -> zimmermann+ferodo
                                                  niby prawda tylko kurde teraz oprócz przodu bedzie jeszcze tył popiskiwał czasami :P i tak troszkę sie łamie ze moze by co innego
                                                  Zamieszczone przez piramida
                                                  witachu, nie kupuj serii zielonej , tylko żółte, żółte robią robote
                                                  Zamieszczone przez piramida
                                                  Kiedyś tak miałem, żółte na przodzie i czerwone na tyle, przy ostrym hamowaniu tył nie nadążał za przodem i efekt był taki że z tylnych hamulców szły dymy a przód hamował.
                                                  no tak tylko jak by sie to miało do tego co mam na przodzie czyli zimmermann+ferodo2000 do takiego zestawu własnie klocek ebc i tarcza ATE czy wlasnie nie bedzie to powodowac jakis róznic w hamowaniu miedzy tyłem a przodem?
                                                  no i czy klocek ebc bedzie pasowac do zimmermanna czy raczej nie bardzo? czy z zimmermannem tylko ferodo? a do ebc np ATE lub ebc?
                                                  OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                                                  Auto Detailing: Dream Car Studio
                                                  (znajdź również na fb)

                                                  Komentarz


                                                  • witachu, dla klocka nie ma znaczenia czy hamuje na tarczy x czy y, skąd klocek może to wiedzieć :szeroki_usmiech

                                                    Kup sobie żółte EBC na próbę i załóż to na zwykłą gładką tarcze, nie bedzie żadnych pisków a klocek hamuje a nie zwalnia jak w słabszych wariantach

                                                    Po za tym podczas hamowania to i tak przód najbardziej jest obciążony, na tyle co byś nie miał to będzie hamować, co innego jak ostro hamujesz z 200 prawie do zera i tak z kilka razy to wtedy oprócz porządnego klocka pasuje mieć wentylowane tarcze co by odprowadzić nadmiar gazów, przy zwykłej jeździe żółte klocki i gładka tarcza spawują sie wyśmienicie, nie jeździłem natomiast na żadnych ferodo i nie mam porównania z EBC stąd moja opinia może być mało miarodajna aczkolwiek z żótych EBC jestem zadowolony
                                                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X