Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Mamy w rodzinie jeszcze stara poczciwa OI z silnikiem 1.9 SDi AGP. Nalatane ma juz ok. 240000km.
    Wlewany jest Castrol EDGE 5W40. Akurat tak sie zlozylo, ze musze juz jechac wymienic olej i stad mam kilka pytan.
    1. Dobry ten Castrol, czy polecacie cos innego?
    2. Stosowac jakas plukanke?

    Dzieki za porady.

    Ps. Akurat wczoraj sprawdzilem poziom i okazalo sie ze byc sporo ponizej min :roll: Ktos tu nie dopilnowal sprawy. Zaraz robilem dolewke. Silnik chyba nie do zdarcia. Nie wiem ile na taki poziomie bylo jezdzone.
    VW Golf VI 1.4TSI 122KM Highline
    VW Passat B8 2.0TDI 190KM Highline

    Komentarz


    • Zwróciłem uwagę na poniższe parametry:
      NOACK, lepkość strukturalna CCS, lepkość HTHS, temperatura zapłonu – są one dobre i jeśli chodzi o olej 5W/40 z VW 505.01 – tutaj Lotos naprawdę nie ma się czego wstydzić w porównaniu z konkurencją.
      Zamieszczone przez zak14
      Zadawałem kiedyś Lotosowi pytanie w tej sprawie - obsikali mnie
      … chyba marketing w Lotosie kuleje. Myślę, że spokojnie mogliby pokusić się o procentowe powiększenie sprzedaży kosztem Mobila (zwłaszcza Mobila) i Castrola - jakoś porządnych reklam Lotosu w TV nie widać a szkoda... :?
      Zamieszczone przez zak14
      które dane tego oleju są prawdziwsze - te z PDS-a i strony którą wskazałeś, czy ze strony Lotosu
      gdyby Lotos (czy inny producent) próbował coś kombinować z kartami to zaraz odezwała by się taka lub inna firma - tylko czyhają na "potknięcia konkurencji" ... Oczywiście oficjalna strona Lotosa jest jak najbardziej wiarygodna + Link W karcie poinformowali wyraźnie --- > "Powyższe dane są typowymi wartościami uzyskiwanymi przy normalnej tolerancji partii produkcyjnych, nie stanowią specyfikacji technicznej, z uwagi na ciągły rozwój produktu mogą ulec zmianie." Nadal uważam ten produkt za dobry. Chyba już kilka osób zalało Trafic Pro 505.01 - może podzielą się uwagami?
      Zamieszczone przez zak14
      na stacjach Lotosu kilka miesięcy temu, kiedy się tym interesowałem, występował sporadycznie, a jeśli już to były to pojedyncze butelki.
      :niewiem to jest właśnie podejście do klienta...link do oleju podałem ponieważ jak widać można ten olej kupić.

      Zamieszczone przez idas
      Wlewany jest Castrol EDGE 5W40.
      jeśli chcesz możesz zalać go ponownie. Możesz też zalać naszego Lotosa 5W/40 - ma wysoki TBN - wymyje silnik. Błąd 404 - Grupa LOTOS S.A.. Zmieniany systematycznie filtr oleju z olejem + filtr powietrza to "wszystko" czego ten silnik potrzebuje.
      Zamieszczone przez idas
      Silnik chyba nie do zdarcia
      hehe takich żywotnych jednostek już się nie produkuje :wink: ehhh a ja głupi sprzedałem Felicję kombi 1.9D w dobrym stanie zamiast zostawić ją sobie na dojazdy.
      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

      Komentarz


      • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
        można ten olej kupić
        Są jeszcze hurtownie jak np. Inter Cars (klubowa zniżka) gdzie sprowadzą chyba wszystko czego dusza zapragnie.

        idas, Edge jest ok, Lotos Syntetic Plus 5W-40 też będzie ok a kosztuje połowę. Płukanka nie zaszkodzi. Poziomu oleju trzeba strzec niczym labiryntu Minosa. Przynajmniej połowa na bagnecie.

        [ Dodano: Czw 08 Mar, 12 22:07 ]
        PAOLO ESCO, sory, pisaliśmy jednocześnie ale się zgadzamy
        Konrad
        OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

        90 konny AGRessor
        PerfectServiceBy DGW
        WhitePride :smokedevil

        Komentarz


        • Zamieszczone przez konkon
          pisaliśmy jednocześnie ale się zgadzamy
          jak najbardziej.
          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

          Komentarz


          • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
            Nadal uważam ten produkt za dobry.
            Żeby było jasne - podzielam pogląd, że parametry (przynajmniej na papierze) są bardzo dobre. Nie mogłem natomiast pominąć okazji do wskazania, że parametry na stronie produktu są inne niż wskazane w PDS, do którego prowadzi link z tejże strony. Informowałem ich o tym pewnie więcej niż pół roku temu i ta rozbieżność nadal tam jest. Noack 7,4 - klasa (o ile to prawda), CCS 5240 jak na olej 5w40 / 505.01 - super.
            Zamieszczone przez PAOLO ESCO
            Powyższe dane są typowymi wartościami uzyskiwanymi przy normalnej tolerancji partii produkcyjnych, nie stanowią specyfikacji technicznej, z uwagi na ciągły rozwój produktu mogą ulec zmianie
            Moim zdaniem w tym przypadku ten zapis niczego nie tłumaczy - skoro PDS i dane publikują na tej samej stronie - to dane powinny być spójne.

            Zamieszczone przez PAOLO ESCO
            sprzedałem Felicję kombi 1.9D w dobrym stanie zamiast zostawić ją sobie na dojazdy
            A ja swoją prawie już 13-to letnią 1.6 AEE zachowałem jako trzecie rezerwowe auto w rodzinie. W Piątek strzeliła mi sprężyna w służbowozie, więc do stojącej od listopada Felci włożyłem akumulator, odpaliłem i pojechałem.
            Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

            Komentarz


            • Motul X-Clean C3 5W40 VW 505.01 - 7500 km, 60-70% miasto, ale w sumie bocznymi drogami, 3-4 postoje na światłach, 15km w jedną stronę głównie, 2-3 dłuższe trasy, dziś na bagnecie zauważyłem ubytek oleju o jedną kropkę, na bagnecie było widać 2, obecnie widać 3 :P

              Komentarz


              • Zamieszczone przez natash
                5W40
                kto Cię wsadził na tego konia :?:
                --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                Sprzedam multikabel VAG 10.6.4/11.2/11.3 Millenium/11.6 Millenium, VAG 12.12. Wszelkie informacje na e-mail. Cena z wysyłką 170PLN. MPPS v12 cena z wysyłką 130PLN
                _______________________________________

                Komentarz


                • Dlaczego konia?

                  Ale fakt chciałem 5W30, przyszło 5W40, nie miałem czasu prosić o wymianę, zamawiałem przez forum od jednego ze sprzedawców.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez natash
                    Dlaczego konia?

                    Ale fakt chciałem 5W30, przyszło 5W40, nie miałem czasu prosić o wymianę, zamawiałem przez forum od jednego ze sprzedawców.
                    Spisek :lol: :lol: :lol:
                    AGR 112KM, 232Nm
                    Subaru Impreza GH 2.0 150KM

                    Komentarz


                    • Teraz innova powie Ci że zabiłeś swój silnik :diabelski_usmiech

                      Komentarz


                      • demmsi a Ty z czego korzystasz, bo motorke ten sam? Jaki masz przelot? Ja ok. 185k km.

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez demmsi
                          Teraz innova powie Ci że zabiłeś swój silnik
                          nie on tylko Smok Amarok czy inny Szewczyk Dratewka który mu to podrzucił
                          --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                          Sprzedam multikabel VAG 10.6.4/11.2/11.3 Millenium/11.6 Millenium, VAG 12.12. Wszelkie informacje na e-mail. Cena z wysyłką 170PLN. MPPS v12 cena z wysyłką 130PLN
                          _______________________________________

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez parasite
                            Spisek
                            Fals albo faul i tyle :P
                            Jak to mówią ten się nie myli co nic nie robi :lol:
                            Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                            http://www.zmienolej.pl/
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez natash
                              Dlaczego konia?
                              wstęp do pewnego artykułu, który znalazłem ostatnio...o dziwo artykuł z roku 2000...i po co autorzy się męczyli ???

                              "Opory tarcia w połączeniach ruchowych silnika spalinowego w sposób zasadniczy wpływają na sprawność ogólną. O ile prowadzi się szerokie badania możliwości poprawienia sprawności ogólnej poprzez racjonalizację procesów termodynamicznych, to działaniom zmierzającym do ograniczania strat tarcia nie poświęca się należytej uwagi. Proste kalkulacje oparte na modelu newtonowskim cieczy dowodzą, że straty tarcia np. w filmie olejowym między powierzchnią boczną tłoka, a gładzią cylindra mogą się zawierać w granicach od kilku [W] do wartości przekraczającej 1 [kW]. Takie różnice w sprawności procesów termodynamicznych nie są wręcz możliwe. Reasumując należy stwierdzić, że ograniczenie strat tarcia w silniku daje znacznie większe możliwości zmniejszenia zużycia paliwa przez samochody niż prace nad polepsze-niem procesów termodynamicznych"

                              no a Ty poszedłeś (zostałeś skierowany) w odwrotnym kierunku (w kontekście zwiększenia strat tarcia w silniku).

                              [ Dodano: Pią 09 Mar, 12 21:45 ]
                              Zamieszczone przez Pidziek
                              Fals albo faul

                              koleżeńska pomoc
                              --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                              Sprzedam multikabel VAG 10.6.4/11.2/11.3 Millenium/11.6 Millenium, VAG 12.12. Wszelkie informacje na e-mail. Cena z wysyłką 170PLN. MPPS v12 cena z wysyłką 130PLN
                              _______________________________________

                              Komentarz


                              • PAOLO ESCO, jeżeli można prosić o porównanie LOTOS QUAZAR 5W-40 z LOTOS TRAFFIC PRO 505.01 5W-40.
                                Jeśli nie chcecie zrezygnować z radości picia kawy, ale chcecie dbać o zdrowie, rozwiązanie znajdziecie tutaj. www.zbyszek.ganodermakawa.pl

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez innova
                                  Proste kalkulacje oparte na modelu newtonowskim
                                  A czy oleje silnikowe, których używamy (multigrade) są cieczami newtonowskimi ?
                                  Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez zak14
                                    A czy oleje silnikowe, których używamy (multigrade) są cieczami newtonowskimi ?
                                    a czy ten model można stosować tylko dla wybranej grupy cieczy... i czy przypadkiem autor nie zaznaczył, iż używa przybliżenia na wstępie...

                                    i czy przybliżenie nie jest w stanie odzwierciedlić istoty/trendu zjawiska ?
                                    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                    Sprzedam multikabel VAG 10.6.4/11.2/11.3 Millenium/11.6 Millenium, VAG 12.12. Wszelkie informacje na e-mail. Cena z wysyłką 170PLN. MPPS v12 cena z wysyłką 130PLN
                                    _______________________________________

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez innova
                                      a czy ten model można stosować tylko dla wybranej grupy cieczy... i czy przypadkiem autor nie zaznaczył, iż używa przybliżenia na wstępie...
                                      No dobrze, wygooglałem artykuł i na szybko przejrzałam. Dla ustalonej temperatury ten model jest jak rozumiem ok.
                                      Zamieszczone przez innova
                                      i czy przybliżenie nie jest w stanie odzwierciedlić istoty/trendu zjawiska ?
                                      Jest w stanie. Jeżeli dobrze określimy model i satysfakcjonuje nas dokładność.

                                      Będzie jakieś podsumowanie tego abstraktu w kontekście nas interesującym ?
                                      Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

                                      Komentarz


                                      • Postanowiłem olać temat oleju i wlałem to:


                                        no to czekam na propozycje kiedy silnik zatrę ewentualnie mi wybuchnie :lol:

                                        ps. między LM a valvo nie widzę/słyszę różnicy żadnej


                                        OneDetailing.pl - Profesjonalne kosmetyki samochodowe. Zapraszam!

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez barteq
                                          ps. między LM a valvo nie widzę/słyszę różnicy żadnej
                                          Bo to ta sama półka jakościowa co Agip, Valvo i LM :-)

                                          Nie ma co oczekiwać cudów po zalaniu hydrocrakowanego oleju w cenie ok. 100 kilkudziesięciu zł, dobry olej i tyle
                                          Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                          http://www.zmienolej.pl/
                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                          Komentarz


                                          • Dlatego cały ten temat zaczyna przypominać piaskownicę. :lol: Mój braciak będąc ostatnio u mnie w W-wie, stwierdził że ma mało oleju (jeździ na Valvo MaxLife 10W40) w związku z tym "zakosił" mi olej motocyklowy Agip 10W40 SG, JASO MA, i wlał 1 litr do Puga 406 2.0 HDI stwierdzając " ja jeżdżę na 10W40, to będzie pasować".

                                            Pug jeździ i ma się dobrze, a u mojego braciszka naprawdę nie ma lekko. . .

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez barteq
                                              Postanowiłem olać temat oleju i wlałem to:
                                              Obrazek

                                              no to czekam na propozycje kiedy silnik zatrę ewentualnie mi wybuchnie :lol:

                                              ps. między LM a valvo nie widzę/słyszę różnicy żadnej
                                              jak masz się tak zachowywać - po prostu wyjdź.
                                              KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Dzida
                                                Dlatego cały ten temat zaczyna przypominać piaskownicę. :lol: Mój braciak będąc ostatnio u mnie w W-wie, stwierdził że ma mało oleju (jeździ na Valvo MaxLife 10W40) w związku z tym "zakosił" mi olej motocyklowy Agip 10W40 SG, JASO MA, i wlał 1 litr do Puga 406 2.0 HDI stwierdzając " ja jeżdżę na 10W40, to będzie pasować".

                                                Pug jeździ i ma się dobrze, a u mojego braciszka naprawdę nie ma lekko. . .
                                                Bo raczej nic sie nie stanie. Chodzi o podejscie do swojego srodka transportu. Jedni dbaja i chuchaja na zimne leja najlepsze srodki i pakuja oryginalne czesci za worki zlota inni kupuja najtansze i tez jezdza.
                                                OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                                DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                                Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                                Komentarz


                                                • barteq, to bardzo obiektywne z Twojej strony porównując spracowany olej do świeżego. I to że się nic nie zmieniło nie świadczy najlepiej o nowym, choć z pierwszymi wrażeniami wstrzymałbym się chociaż do pierwszego tys. km. Valvoline nie jest zły, normę do PD ma, więc nie rozumiem po co ten ironiczny ton.
                                                  Konrad
                                                  OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                                                  90 konny AGRessor
                                                  PerfectServiceBy DGW
                                                  WhitePride :smokedevil

                                                  Komentarz


                                                  • Ło matko. Dawno mnie na tym wątku nie było a tu masz nawet nową edycję założyli. A jak się sprzeczają?! :lol: :roll: Panowie do rzeczy mam pytanie. Jako, że przychodzi wiosna i na poprzednim oleju LM TT 4100 5W40 przejechałem już ok. 11 kkm (sam świadomie przeszedłem na wymianę co 10-15 kkm lub co roku) to szykuję się na zmianę i moje pytania:
                                                    1. zalać taki sam, czy zmienić na Fuchsa GT1 Pro C-3 5w30 XTL lub,
                                                    Pro Flex 5w30 XTL lub,
                                                    5w40 XTL
                                                    2. w przypadku zmiany użyć płukanki LM która mi się ostała, bo przy poprzedniej wymianie "barany" jej nie użyły, czy musi być tej samej firmy co olej,
                                                    3. jak użyję płukanki i "barany" nie odessą dokładnie tego co zostanie na dnie filtra to będzie kuku?
                                                    Dodaję, że z oleju byłem zadowolony Paolo zwłaszcza zaraz po wymianie, dolałem przez ten okres może ok 0,5 -07L, silnik to 1,9 BXE i nalatał 42kkm

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X