Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • czy
    Synthoil High Tech 5W-40 1307 oraz Diesel Synthoil 5W-40 1341 różnią się jakos diametralnie czy to tylko marketing?

    Komentarz


    • Ja do diesla lałbym Diesel Synthoil :wink:

      Komentarz


      • Panowie silnik 1.9 sdi przebiek 300 000 km do tej pory zalewany GM 10 w 40 polecacie cos lepszego??
        https://www.facebook.com/tapicerekpranie

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Marcello01
          polecacie cos lepszego??
          5W40. Daj odetchnąć silnikowi.
          Marka do wyboru wystarczy przekartkować ten temat.
          ...np. LazerWay TDI 5W-40 (bez C3 aby nie mylić). Wybór jest bardzo duży.
          O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
          O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
          =================================================

          Komentarz


          • endryu, nie za rzadki?
            https://www.facebook.com/tapicerekpranie

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Marcello01
              nie za rzadki
              Nie, nie, nie :!: 5W40 jest w sam raz. U mnie w byłej O1 sprawował się bdb przez wiele kkm :idea:
              A poczytałeś troszkę o olejach i co inni wlewają do TDI na pompie :?:
              O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
              O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
              =================================================

              Komentarz


              • w czym ten 5W jest gorszy niż inny 5W?
                Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                zobacz jaką lepkość ma 5w50 , 5W40 i 5W30 w 40C a potem zobacz ich lepkość strukturalną.
                nie żongluj terminologią tylko do rzeczy i na temat.

                Norma SAE 5W nie odnosi się do temp. +40, tylko do przedziału 0/-30.
                Za lepkość w +40 odpowiada norma SAE 30/40/50 i w tym wypadku musi być inna co nie znaczy , że w którymś wypadku jest gorsza.
                *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

                Komentarz


                • Zamieszczone przez b-bar01
                  nie żongluj terminologią tylko do rzeczy i na temat.
                  luzikkkk, nie mam czasu na "pierdoły" bo jestem na ćwiczeniu na poligonie.
                  Doczytaj co oznacza ta "terminologia" (zwłaszcza lepkość strukturalna oleju i jak jest mierzona - pisałem kiedyś o tym - nie mylmy tego z temperaturą płynięcia) bo to, co napisałeś po prostu jest nie na temat i od razu widać, że nie wiesz dokładnie o czym piszesz.

                  ps. ...chyba ZIMA idzie, jak widać po zainteresowaniu olejami 0Wxx :lol:
                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                  Komentarz


                  • zapytam 4 raz, bardzo prosze o odpowiedz
                    pytam znow bo jeszcze nikt nie odpowiedział ;[
                    1.9 ahf ok 240 tys przebiegu.
                    od 2 lat leje 5w50 mobila 1.
                    chce robic chipa, dalej ten sam olej lac?
                    silnik co rok plukany, wczesniej u poprzedniego właściciela jeździł na casstrolu 10w40 z aso, po płukance wyszły gluty po gównie jakiem jest castrol.

                    Komentarz


                    • Ile wicej mocy bedzie wzgledem serii ?
                      Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                      http://www.zmienolej.pl/
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez PiotreQ
                        zapytam 4 raz, bardzo prosze o odpowiedz
                        pytam znow bo jeszcze nikt nie odpowiedział ;[
                        1.9 ahf ok 240 tys przebiegu.
                        od 2 lat leje 5w50 mobila 1.
                        chce robic chipa, dalej ten sam olej lac?
                        silnik co rok plukany, wczesniej u poprzedniego właściciela jeździł na casstrolu 10w40 z aso, po płukance wyszły gluty po gównie jakiem jest castrol.
                        nie kazdy castrol to gowno.
                        10w40 jest np zupelnie inny niz 5w30. i jeden to moze byc gowno a drugi calkiem przyzwoity (chociaz sa lepsze)

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Pidziek
                          Ile wicej mocy bedzie wzgledem serii ?
                          to bedzie delikatny chip z 110 na 130-140

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                            Doczytaj co oznacza ta "terminologia" (zwłaszcza lepkość strukturalna oleju i jak jest mierzona - pisałem kiedyś o tym - nie mylmy tego z temperaturą płynięcia) bo to, co napisałeś po prostu jest nie na temat i od razu widać, że nie wiesz dokładnie o czym piszesz.
                            Hehe... znowu lawirujesz i nie odpowiadasz na pytanie, wiem co to lepkość strukturalna, dynamiczna i temp. płynięcia.
                            Stąd moje pytanie:
                            w czym ten 5Wxx jest gorszy niż inny 5Wxx
                            skoro obydwa spełniają zimową normę 5W dla max.lepkości strukturalnej przy -30 i lepkości dynamicznej dla -35.
                            Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                            chyba ZIMA idzie, jak widać po zainteresowaniu olejami 0Wxx
                            czyżby od trzech lat gromadzony chrust przez Indian miał się przydać i przewidujesz -40-to st. mrozy??
                            *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez b-bar01
                              w czym ten 5Wxx jest gorszy niż inny 5Wxx ,
                              skoro obydwa spełniają zimową normę 5W dla max.lepkości strukturalnej przy -30 i lepkości dynamicznej dla -35.
                              Popatrz na parametry - który będzie lepiej smarował na zimno przy porannym rozruchu (a jak wiadomo to wtedy "silnik" najbardziej dostaje po tyłku).

                              Mobil 5W50 - lepkość w 40C = 108

                              Mobil 5W40 - lepkość w 40C = 84

                              Mobil 1™ ESP Formula 5W-30 lepkość w 40C = 72.8

                              Który olej wg Ciebie szybciej dotrze do węzłów tarcia np przy -20 C ?

                              Każdy z nich to olej o SAE 5W / ...

                              Dołóż do tego różnice w lepkości strukturalnej CCS czy też MRV (jak podaje Mobil)

                              CCS dla 5W50 = ... :roll:
                              CCS dla 5W40 (SN) = 6048 temp. płynięcia -44
                              CCS dla ESP 5W30 = 5033 temp. płynięcia - 46

                              Dalej masz olej o SAE 5WX a CCS idzie w dół ... Gdybyś brał pod uwagę olej a ACEA A1 to CCS byłby w granicach +- 3000
                              Zresztą Mobil sam wykazuje znaczne różnice w lepkości, CCS i MRV tych olejów (wiem tabelka mogłaby być nowsza ale nie chce mi się szukać po całym dniu zasuwania na poligonie).
                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                              Komentarz


                              • czyli 5w50 najlepszy ?

                                Komentarz


                                • :2kc no żesz kurna... można napisać "TAK najlepszy"w lecie jak auto dostaje mocno w ale w zimie już nie koniecznie (choć naprawdę wcale tak nie jest do końca) , bo szybsze/lepsze smarowanie zapewni 5W30 - pasuje :wink:
                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                  Komentarz


                                  • PAOLO ESCO, czyli złotym środkiem 5w40? :szeroki_usmiech
                                    رافال
                                    Spoty
                                    Cause freedom is a lonely road
                                    My O2FL

                                    Komentarz


                                    • no i w koncu jakiś konkret.
                                      Ja byłem święcie przekonany ze 50 bedzie"rzadszy" i w zimie lepiej sie sprawdzi.
                                      To którego mobila 1 lac jezeli olej jeżdżony jest i w zimie -30 i w leci +40, czasem pocisnę do odcinki ale raczej się tocze, do jazdy sportowej mam auto służbowe

                                      Komentarz


                                      • a wszystko dlatego ze xW i xx maja widełki lepkosci. kazde z osobna.

                                        bo logiczne jest ze nie zrobi sie tak plynacego 5w50 jak 5w30 mimo ze oba maja 5w.


                                        uwazam ze najlepsza jest jak najnizsza licza przed W i odpowiednia dla silnika liczba po W.



                                        wiec najlepszy wg mnie dla 1.9tdi moze sie okazac np synthoil 0w40

                                        404 Fehlerseite | Chemical Check - Steinheim

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez PiotreQ
                                          To którego mobila 1 lac jezeli olej jeżdżony jest i w zimie -30 i w leci +40, czasem pocisnę do odcinki ale raczej się tocze, do jazdy sportowej mam auto służbowe
                                          do ASV to możesz lać co chcesz ( z wyjątkiem olejów LowSaps !) ale dobry 5W40 w zupełności wystarczy!
                                          Zamieszczone przez rafiki
                                          złotym środkiem 5w40?
                                          nie - złotym środkiem jest dobrze dobrany olej spełniający podane wymagania producenta dotyczące danej jednostki, wpasowany w warunki eksploatacji i styl jazdy użytkownika :szeroki_usmiech
                                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                            Zamieszczone przez PiotreQ
                                            To którego mobila 1 lac jezeli olej jeżdżony jest i w zimie -30 i w leci +40, czasem pocisnę do odcinki ale raczej się tocze, do jazdy sportowej mam auto służbowe
                                            do ASV to możesz lać co chcesz ( z wyjątkiem olejów LowSaps !) ale dobry 5W40 w zupełności wystarczy!
                                            Zamieszczone przez rafiki
                                            złotym środkiem 5w40?
                                            nie - złotym środkiem jest dobrze dobrany olej spełniający podane wymagania producenta dotyczące danej jednostki, wpasowany w warunki eksploatacji i styl jazdy użytkownika :szeroki_usmiech
                                            Mam ahf.
                                            Nie lubie takich stwierdzen, masz gowniany stary silnik to lej wszystko.
                                            Chce konkretu, lej mobila 1 5w40 bo jest najlepszy dla twojego silnika i bede go lał juz zawsze.

                                            Komentarz


                                            • extremesystems dobrze, że "jesteś" - jak tam Shell 0W30 się sprawuje - pytam się bo za 2 tygodnie wracam i chciałbym "coś" wybrać na zimę do 1,6 CR
                                              LazerWay LL daje radę Mobil ESP 0W40 też ale ... :wink:
                                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                              Komentarz


                                              • narazie bdb. ale przed siarczystymi mrozami to tak jak pytanie eskimosa o pogode na saharze.

                                                w obecnej temp to i Lazer radzil sobie bdb. co do trzymania temp u gory przy autostradowych predkosciach jest dobrze.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez PiotreQ
                                                  Mam ahf.
                                                  czyli nadal masz "stary dobry silnik" na VP a nie PD-eka na pompowtryskiwaczach.
                                                  Zamieszczone przez PiotreQ
                                                  Nie lubie takich stwierdzen, masz gowniany stary silnik to lej wszystko.
                                                  nie chodzi, że wszytsko - w sensie każdy badziew ! Chyba jasne że 15W czy 10W nie sa wskazane dla turbo ale miałem na myśli specyfikacje VW ! Możesz lać spokojnie specyfikację VW 505.00 z SAE 0W40, 5W30, 5W40 czy jak chcesz nawet 5W50 a co najlepsze masz szanse znaleźć naprawdę dobry jakościowo olej no i w dobrej cenie.

                                                  [ Dodano: Pon 12 Paź, 15 21:46 ]
                                                  Zamieszczone przez xtremesystems
                                                  narazie bdb
                                                  dzięki za info, ubywa oleju w trasie czy nie?
                                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                  Komentarz


                                                  • nic nie ubywa. ale mi zadnego oleju nie ubywalo. zreszta on przy 100st ma to samo Vi, pozatym gestosc tez bardzo podobna

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X