Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • pedros, faktycznie chaos u nich jest i to jest zdecydowanie do poprawy, bo jak nie ma dużej kasy na marketing to chociaż to co jest powinno być rzetelne, a tu czasami groch z kapustą.
    Dajmy im czas na ogarniecie się po przykrych wydarzeniach. Ja mocno kibicuję.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez rafiki
      Za +/- miesiąc wypada wymienić olej i teraz pytanie na co? Obecnie mam Motula 8100 X-Clean+ i jestem raczej zadowolony po 10 kkm. Co równie dobrego (lub lepszego) do TDI CR? W cenie równie dobrej lub lepszej :satan
      Valvoline XL III 5w30 - bardzo dobry olej, nawet lepszy od Motula który masz obecnie.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez pedros
        pedros, faktycznie chaos u nich jest i to jest zdecydowanie do poprawy, bo jak nie ma dużej kasy na marketing to chociaż to co jest powinno być rzetelne, a tu czasami groch z kapustą.
        Dajmy im czas na ogarniecie się po przykrych wydarzeniach. Ja mocno kibicuję.
        Będą w niedługim czasie przeprowadzone niezależne testy olejów Specola a wyniki zostaną upublicznione. Poproszę o trochę cierpliwości. Marketing u nich kuleje i są tego świadomi bo można powiedzieć, że rozmawiamy o tym na bieżąco . Świętej Pamięci Prezes Specola był technologiem i wiedział jak opracować naprawdę dobry olej a nie tylko na zasadzie gotowa baza + gotowy pakiet dodatków pod dana normę (tak jest robiona dziś większość olejów, które niespecjalnie się od siebie różnią). Gdyby ktoś był zainteresowany produktami Archoila, w tym mixem AR9100 z AR9200 w dobrych cenach to zapraszam do mnie i koniecznie dać znać ,ze z forum OCP

        Komentarz


        • To i ja sie podlacze, co byscie polecili do O3 RS (oczywiscie TDI). Obecnie MOtul Specific, ale przez 10tys km wciagnal kolo litra.. Bedzie zgłaszane na serwisie, nie mniej obawiam sie ze uslysze ze ten typ tak ma i tyle..

          Stad pytanie, co obecnie polecicie? Auto w 90% robi trasy, glownie autostrady, gdzie te 140km/h albo 160km/h jest utrzymywane przez pareset km. Glownie zalezy mi na zmniejszeniu spalania. Wymiany tak czy siak sa co 15tys km.

          Moja O3 RS

          Komentarz


          • Od siebie polecam Penrite Enviro+C3 5w30 bardzo dobra oliwa, daje rade nawet w mocno zmodzonych 2.0 TDI i 3.0 TDI. Z normą 504/507 dobry wg. mnie jest też Liqui Moly top Tec 4200/Meguin Compatible, choć jeden z kolegów forumowych maił zastrzeżenia do tej oliwy że traci parametry z czasem. Inny kolega forumowy używa tego oleju (Meguina) w ponad 300 konnym 3.0 TDI i sobie chwali. Na pewno Millers EE lub Amsoil też będą dobre.

            Komentarz


            • Ja również polecę Penrite Enviro 5W40 do 1.9 tdi. W porównaniu do Motula którego uważałem za dobrą oliwę teraz silnik chodzi jak marzenie
              120,1KM/269,7Nm --> 146,8KM/332,7Nm

              Smarowanie zapewnia

              Komentarz


              • No i teraz dopiero problkem ktory z w/w kupic... Meguina z tego co widze nie widze w PL, a w Niemczech smiesznie tani - kolo 25€ za banke 5l... Z drugiej wybor taki ze cholera wie co brac...
                Choc patrzac na obie wypowiedzi, to chyba skonczy sie na Penrite..

                D2mian, kupujesz gdzies lokalnie w Szczecinie czy wysyłkowo?

                Moja O3 RS

                Komentarz


                • Zamieszczone przez tomek evo
                  Będą w niedługim czasie przeprowadzone niezależne testy olejów Specola a wyniki zostaną upublicznione. Poproszę o trochę cierpliwości.
                  No nareszcie :wink: Blackstone? Jak dużo parametrów zbadacie i ile lepkości?

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez krzyzakp
                    No i teraz dopiero problkem ktory z w/w kupic... Meguina z tego co widze nie widze w PL, a w Niemczech smiesznie tani - kolo 25€ za banke 5l... Z drugiej wybor taki ze cholera wie co brac...
                    Choc patrzac na obie wypowiedzi, to chyba skonczy sie na Penrite..

                    D2mian, kupujesz gdzies lokalnie w Szczecinie czy wysyłkowo?
                    U mnie kupisz Meguina Compatible 5w30 (odpowiednika Top teca 4200) pod VW 504/507 i wiele innych Meguinów a także Penrite w dobrej cenie.

                    [ Dodano: Czw 09 Cze, 16 13:45 ]
                    Zamieszczone przez cytrynowiec
                    Zamieszczone przez tomek evo
                    Będą w niedługim czasie przeprowadzone niezależne testy olejów Specola a wyniki zostaną upublicznione. Poproszę o trochę cierpliwości.
                    No nareszcie :wink: Blackstone? Jak dużo parametrów zbadacie i ile lepkości?
                    W trakcie uzgodnień ale najprawdopodobniej Gold 5w40 i Spec Premium c3 5w30 lub 5w40. Są najpopularniejsze.

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez krzyzakp
                      To i ja sie podlacze, co byscie polecili do O3 RS (oczywiscie TDI). Obecnie MOtul Specific, ale przez 10tys km wciagnal kolo litra.. Bedzie zgłaszane na serwisie, nie mniej obawiam sie ze uslysze ze ten typ tak ma i tyle..

                      Stad pytanie, co obecnie polecicie? Auto w 90% robi trasy, glownie autostrady, gdzie te 140km/h albo 160km/h jest utrzymywane przez pareset km. Glownie zalezy mi na zmniejszeniu spalania. Wymiany tak czy siak sa co 15tys km.

                      Mi na millersie xF LL z 507 przestał brać wogole pomiędzy wymianami. Dodałem tez vitamine ar9100.

                      Ps. Poziom nie zwiększa mi się od wypalania DPF wiec wykluczam wzrost poziomu oleju poprzez nieumyślne dołek paliwa poprzez zgaśnie auta podczas wypalania dupy.

                      Komentarz


                      • pedros, w O2 tez mi nie spalal nic a nic, wiec ten argument troche słaby dla mnie Bardziej bym docenił opinie kogos, kto mial takowy problem w nowych tdi i go rozwiazal, ale dzieki.

                        tomek evo, odezwe sie na PW, skoro sie reklamujesz po szczegoly

                        Moja O3 RS

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez krzyzakp
                          pedros, w O2 tez mi nie spalal nic a nic, wiec ten argument troche słaby dla mnie Bardziej bym docenił opinie kogos, kto mial takowy problem w nowych tdi i go rozwiazal, ale dzieki.

                          tomek evo, odezwe sie na PW, skoro sie reklamujesz po szczegoly
                          Mobile ESP 5w30 spalał mimo wszystko trochę.

                          Komentarz


                          • krzyzakp, kupuję lokalnie u zaufanego sprzedawcy ze Szczecina. Jak byś był zainteresowany to pisz na PW.
                            120,1KM/269,7Nm --> 146,8KM/332,7Nm

                            Smarowanie zapewnia

                            Komentarz


                            • Zalany Specol Gold 0W40 + filtr Filtrona. Towar zakupiony u Konrada, polecam

                              Zużyty filtr Filtrona po 18 tys. km wyglądał dobrze, nie było skręceń, jedynie widoczne ślady przepływu, tak jak w innych wcześniej stosowanych przeze mnie filtrach - Mann i Purflux.

                              Pozostałość oleju po spuszczeniu odciągnąłem z obudowy filtra i przekręciłem kluczykiem na 2 sek. silnik, żeby jeszcze dopompował i to znowu odciągnąłem.

                              Po tym wlałem ok. pół szklanki nowego oleju przez otwór nad rozrządem i ok. pół szklanki w obudowę filtra, tak, żeby "pomógł wylecieć" resztkom starego i po chwili z otworu miski olejowej do miski pod autem zaczął kapać już czysty olej.

                              Potem założenie filtra, zalanie oleju, sprzątanie i tyle zabawy na dziś
                              Silnik R18A2.
                              http://www.dadrl.org.uk
                              http://www.lightmare.org

                              Komentarz


                              • No i po 11tyś.km z kawałkiem Motul Specyfik 5W40 505.01 został zlany i poszedł STATOIL LAZERWAY LL 5W30 + filt Mann.
                                Lazerway miał być moim pierwszym olejem po zakupie auta i miał zastąpić Xado jednak paczka nie doszła na czas i poszedł Motul. A on sobie poczekał 10 miesięcy.

                                Przy wymianie oczywiście odessany olej z obudowy filtra z zakamarkami następnie przelany czystym olejem. To już podchodzi chyba pod obsesje :wink: Ale wymiana bez odciągania chyba mija się z celem, ponieważ w tej obudowie siedzi wcale nie mało tego oleju- szklanka co najmniej a nie wiem czy nie więcej. Robota wykonana własnymi rękoma więc cieszy.
                                Na oleju Lazerway dużo ciszej nie wiem czy to zasługa nowego oleju czy marki. Ja różnicę słyszę. Mam wrażenie,że wolniej teraz się nagrzewa ale może to być spowodowane mniejszą temperaturą na dworze. Olej po spuszczeniu nadal pod palcami tłusty i śliski bez zastrzeżeń.
                                Do Motula raczej nie wrócę zmienię ewentualnie za ok 10-11tyś.km na Lazera 5w40

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez shok
                                  Robota wykonana własnymi rękoma więc cieszy.
                                  O, to właśnie to :szeroki_usmiech

                                  BTW: czy ktoś ma dane jakie HTHS mają Specol 0W40 i 0W30?
                                  Silnik R18A2.
                                  http://www.dadrl.org.uk
                                  http://www.lightmare.org

                                  Komentarz


                                  • dragster, spełniają normy A3/B4 i dodatkowo VW a więc HTHS > 3.5.

                                    Komentarz


                                    • cytrynowiec pisaliśmy o tym na poprzedniej stronie :roll: , Specol 0W40 i 0W30, ACEA: A5/B5 czyli HTHS od 2,9 do 3,5MPa.s. Ale jednocześnie 505.00...


                                      Spec Gold Synthetic SN/CF FE 0W-30
                                      Spec Gold Synthetic SN/CF 0W-40
                                      Kto nie pije z nami, pije przeciwko nam!

                                      Komentarz


                                      • Zapytam bezpośrednio u producenta co i jak z tym HTHS.

                                        Komentarz


                                        • tomek evo daj koniecznie znać co odpowiedzą. Zgodnie z planem w tym tygodniu Specol 0W40 ma wylądować w Szkodniku i gonie na wakacje
                                          Kto nie pije z nami, pije przeciwko nam!

                                          Komentarz


                                          • knrdlvn, Specol 0w40 HTHS 3.5, potwierdzone z zaufanego źródła.

                                            Komentarz


                                            • Podobno 3,5 jak pisze kolega powyżej ale maja mi jutro potwierdzić na 100%.

                                              Komentarz


                                              • tomek evo
                                                wiadomo kiedy będą wyniki badań Specol-a ? W lipcu mam wymianę oleju i chętnie zalałbym
                                                Specol Spec Premium C3 5W30 (VW 504/507)
                                                była Octavia II 1.9 TDI
                                                jest Octavia III Scout 2.0 TDI

                                                Komentarz


                                                • Spokojnie możesz tego Specola zalać.
                                                  Ja zbadam może gołego golda 5W40 :-)
                                                  Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                                  http://www.zmienolej.pl/
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                                  Komentarz


                                                  • Zleciłem badanie właśnie Golda 5w40 i Spec Premium C3 więc,żeby się nie dublować to może zbadasz Golda 0w40 bo jestem go ciekaw podobnie jak pewnie wielu z tego forum (i nie tylko).

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X