Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Prawda.

    Nasz hydrokrak nie jest zły. Uważam że niepotrzebnie ta technologia jest demonizowana.

    GTL to genialny patent na zagospodarowanie odpadów jakimi są lekkie frakcje gazowe.

    Jako baza, jest niezwykle uporządkowana i to jest zaletą bo łączy śmieszna cenę z właściwościami olejów syntetycznych (może z wyjątkiem minimalnie mniejszej trwałości).

    Nie mogę doczekać się AVL 0W30

    Komentarz


    • Zamieszczone przez pedros
      Jako baza, jest niezwykle uporządkowana
      i bardzo czysta.
      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

      Komentarz


      • Delikatny offtop

        TAK sobie kalkuluję, żeby wybić argument finansowy że wymiana oleju to koszt.

        Ceny butto

        Wariant: "sam sobie wymienię"

        1. 4 litry oleju 507.00 80 PLN
        2. Filtr oleju 27 PLN
        3. Własna praca = 0 PLN

        Olej np Lotos. Tutaj można sobie mocno pomóc inwestując w odsysarke do oleju ze sztywna sondą do odsysania przez bagnet koszt max 140 PLN za 6litrowy baniak z pompka ręczna. Przydaje się również on do kosiarek, płynów wspomagania itp.

        Utylizacja oleju: z pocalowaniem rączki każdy warsztat przyjmie.


        Wariant ASO lub Asopodobne

        1. 4 litry oleju 250 PLN
        2. Filtr oleju 40 PLN
        3. Robocizna 40 PLN
        4. Normalia 9 PLN
        5. Korek 9 PLN


        Jak jest sztywna sonda do bagnetu oleju zostaje symboliczna ilość (octavia). Kupa czasu zaoszczedzona - rozważam taki ruch i będę wówczas sobie co 10k zmieniał. Robota nieporównywalnie czystsza od zgniatania progów i lanie korkiem.

        Odsysa ktoś z Was?

        Komentarz


        • PAOLO ESCO, a co powiesz o oleju Penrite Enviro + 5W40? Jak to się ma do Motula Specyfic 505.01?
          120,1KM/269,7Nm --> 146,8KM/332,7Nm

          Smarowanie zapewnia

          Komentarz


          • Zamieszczone przez pedros
            Odsysa ktoś z Was?
            Odsysaysałem odsysarką Mannesmanna. Nie bardzo jakoś szło. Nie dało rady odciągnąć wszystkiego. Może porządnym sprzętem jakie mają w serwisach jest lepiej.

            Spuszczanie jest o wiele lepsze
            Silnik R18A2.
            http://www.dadrl.org.uk
            http://www.lightmare.org

            Komentarz


            • Wczoraj zajrzałem do listy olejów 504/507 z aprobatą VW i.... na liście jest Motul Specyfic 504/507 z SAE 0w30. Ma ktoś z Was kartę techniczną tego oleju. Chętnie bym parametry zobaczył.

              Komentarz


              • panowie lazer way 5w30 lać dalej , czy polecacie coś innego ?

                Komentarz


                • wojtaszekm, Motul ostatnio specjalizuję się w pokazywaniu olejów, których nie można kupić, najpierw X-max 0w30 teraz LL 0w30, ciekawe co będzie dalej :roll:
                  gruto, jak jest dobrze to nie ma co kombinować..

                  Komentarz


                  • Ok....mam rozumic ze nadal lepszy od castrata?

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez gruto
                      Ok....mam rozumic ze nadal lepszy od castrata?
                      Castrol jest mocno zróżncowany jakościowo w zależności od źródła...więc imho nie ma sensu. Parę marek jeszcze by się znalazło, ale jak jest dobrze.....to niech będzie dobrze dalej :wink:

                      Komentarz


                      • tym bardziej że mam poważną zniżkę na LazerWay ze statoila....no i podobno dobry

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez gruto
                          tym bardziej że mam poważną zniżkę na LazerWay ze statoila....no i podobno dobry
                          tym bardziej... zalewaj :wink:
                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez leonn
                            maxpaynemm napisał/a:
                            Co radzicie ??
                            Lepiej będzie na Lotos synthetic plus 5W-40, albo Liqui Moly synthoil Diesel 5W-40
                            Ten LM nie ma 505.01 .

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez dragster
                              Zamieszczone przez pedros
                              Odsysa ktoś z Was?
                              Odsysaysałem odsysarką Mannesmanna. Nie bardzo jakoś szło. Nie dało rady odciągnąć wszystkiego. Może porządnym sprzętem jakie mają w serwisach jest lepiej.

                              Spuszczanie jest o wiele lepsze
                              Nie kazde auto da się opróżnić do zera ale są starocie które po zlaniu miską zostaje duzo za dużo ( stare Mercedesy)

                              To tak jak w życiu trzeba mieć sztywną sondę :diabelski_usmiech wtedy można dojść do końca :diabelski_usmiech

                              Przy kilku autach kalkuje się nie tyle finansowo co czasowo mieć takie coś w garage

                              Komentarz


                              • Dowiedziałem się że u mnie w ASO leją teraz Shela 0W30 - a nie jak kiedyś Castrola , i zmienia się postać rzeczy - a ja chcę wlać LazerWay 5W30 Statoil -- który będzie lepszy ? Shell czy LazerWay

                                Komentarz


                                • A którego Shella? AV-L czy ECT? Obstawiam tego pierwszego :wink:

                                  Komentarz


                                  • ....zabij nie wiem

                                    Komentarz


                                    • Auto na gwarancji?

                                      Komentarz


                                      • 2010 rok ...więc nie ......Kurcze ten Lw fajny , długo kolor trzyma , i na 1000/ 25 mll łyka..... hmmm

                                        Komentarz


                                        • A więc masz odpowiedź, Statoila zalewaj i tyle.

                                          Komentarz


                                          • cytrynowiec, :wink:

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez dragster
                                              Zamieszczone przez pedros
                                              Odsysa ktoś z Was?
                                              Odsysaysałem odsysarką Mannesmanna. Nie bardzo jakoś szło. Nie dało rady odciągnąć wszystkiego. Może porządnym sprzętem jakie mają w serwisach jest lepiej.

                                              Spuszczanie jest o wiele lepsze

                                              Temat ogarnięty. Pompka podciśnieniowa z 12 litrowym baniakiem zakupiona. Były jeszcze 5 litrowe ale kupiłem głównie ze względu na 6.5 litra oleju w silniku w i nnym aucie i zeby ogarnac za jednym razem.


                                              Zapodaj.net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!

                                              Na pieszy ogień poszlo BMW . Pojemność micha 6.5 litra.
                                              Odessane ok 6.4. łącznie z puszka wkładu filtra. Wiec chyba dobrze :diabelski_usmiech



                                              https://zapodaj.net/8b07b1e85941f.jpg.html



                                              Nie robiłem tym razem tutaj plukanki z obawy ze może litr mieszanki zostanie a tu miłe zaskoczenie

                                              Całość akcji zamknęła się w 20 minutach.
                                              Ani jedna kropelka oleju nie zasyfila niczego dlatego robota czysta.

                                              Końcowa faza zasysania:

                                              Zapodaj.net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!



                                              Potem czas na kosiarki: wreszcie nie trzeba cudować na ceglach albo odwracać. Inna jakość obsługi klamotow ogrodowych.

                                              Reszta gablot czeka na swoja kolej.



                                              Zużyty olej z pocalowanien rączki warsztaty odbierają.

                                              Jestem zadowolony. Wreszcie nikt mi progów nie będzie zginal na podnośniku :smokedevil



                                              Tutaj dobry materiał (Eng.) Dlaczego odsysanie jest lepsze




                                              Komentarz


                                              • pedros, daj jakiś namiar na tą pompkę. Szukam właśnie czegoś takiego...
                                                O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                                                Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                                                Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez 4tech
                                                  pedros, daj jakiś namiar na tą pompkę. Szukam właśnie czegoś takiego...
                                                  Marolex vacuum pomp. Portale aukcyjne. Ciagnie jak szatan.

                                                  Komentarz


                                                  • Jo, dzięki
                                                    Właśnie znalazłem :wink:
                                                    O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                                                    Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                                                    Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X