Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • rytcher, u ciebie najlepiej sprawdzi sie X-cess. Olej FullSAPS z wysokim TBN.
    KLIK -> O3 1.4 TSI EL

    Komentarz


    • Zamieszczone przez rytcher
      Panowie zalewam do swojej AGR 10w40 i chce teraz przejśc na motula. Powiedzcie mi jakiego motula najlepiej zalać ?
      ten się bardzo dobrze sprawdza: ERROR: The request could not be satisfied
      With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

      Komentarz


      • A później sobie zalej Lotosa i zobaczysz czy jest jakaś różnica
        Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
        http://www.zmienolej.pl/
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

        Komentarz


        • A lepszy 5W-30 czy 5W-40?

          Komentarz


          • skodaman, to zalezy jak jezdzisz. jesli w wiekszosci po miescie - lej 5W-30. jesli w wiekszosci po trasie - 5W-40
            KLIK -> O3 1.4 TSI EL

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Pidziek
              A później sobie zalej Lotosa i zobaczysz czy jest jakaś różnica
              Włąśnie mam zalanego lotosa. A jest jakaś różnica?

              [ Dodano: Sro 22 Sty, 14 11:46 ]
              Zamieszczone przez Nexus6
              Zamieszczone przez rytcher
              Panowie zalewam do swojej AGR 10w40 i chce teraz przejśc na motula. Powiedzcie mi jakiego motula najlepiej zalać ?
              ten się bardzo dobrze sprawdza: ERROR: The request could not be satisfied
              Tylko że sie boje zalać 5x30 lub 40 ponieważ mam juz 10w40 i nie chce rozszczelnić silnika a na 10w40 już jezdzi długo. Przynajmniej u mnie przez 3 lata.

              Co powiecie o tym oleju ? motul 6100 Synergie+

              Komentarz


              • Zamieszczone przez rytcher
                Tylko że sie boje zalać 5x30 lub 40 ponieważ mam juz 10w40 i nie chce rozszczelnić silnika a na 10w40 już jezdzi długo.
                znowu ta sama bajka. zalej na poczatek Synergie 10W-40 jak sie boisz. zlej po 7 tys i zalej X-cess.
                KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                Komentarz


                • Zamieszczone przez rytcher
                  Zamieszczone przez Pidziek
                  A później sobie zalej Lotosa i zobaczysz czy jest jakaś różnica
                  Włąśnie mam zalanego lotosa. A jest jakaś różnica?

                  [ Dodano: Sro 22 Sty, 14 11:46 ]
                  Zamieszczone przez Nexus6
                  Zamieszczone przez rytcher
                  Panowie zalewam do swojej AGR 10w40 i chce teraz przejśc na motula. Powiedzcie mi jakiego motula najlepiej zalać ?
                  ten się bardzo dobrze sprawdza: ERROR: The request could not be satisfied
                  Tylko że sie boje zalać 5x30 lub 40 ponieważ mam juz 10w40 i nie chce rozszczelnić silnika a na 10w40 już jezdzi długo. Przynajmniej u mnie przez 3 lata.

                  Co powiecie o tym oleju ? motul 6100 Synergie+
                  Zalewaj 5W-40 nic się nie rozszczelni.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez samtech84
                    Zalewaj 5W-40 nic się nie rozszczelni.
                    Nawet jak tak długo był lany 10w40?

                    Komentarz


                    • nawet wtedy rytcher,
                      KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                      Komentarz


                      • Przepraszam że nie na temat ale chciał bym szybką odpowiedź.
                        Mam cieknącą uszczelkę pokrywy zaworów i mam pytanie czy wymienić uszczelke czy np na takiej masie Masa uszczelka założyć ponieważ na internecie piszą że nowe jeszcze bardziej czasem ciekną;/

                        Komentarz


                        • rytcher, założ porzadna uszczelkę - najlepiej ori - nie sa drogie. na naroznikach mozesz nalozyc troche silikonu termicznego.
                          KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez rytcher
                            A jest jakaś różnica?
                            w cenie :roll:
                            Zamieszczone przez rytcher
                            nie chce rozszczelnić silnika
                            tak tak... olej to bardzo dobry "uszczelniacz" - nawet uszczelek czasami nie potrzeba... :clown:
                            Zamieszczone przez rytcher
                            Mam cieknącą uszczelkę pokrywy zaworów i mam pytanie czy wymienić uszczelke czy np na takiej masie

                            Zamieszczone przez Seed
                            założ porzadna uszczelkę - najlepiej ori - nie sa drogie.
                            nooo i żadnego druciarstwa na silikon...
                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                              rytcher napisał/a:
                              A jest jakaś różnica?
                              w cenie :roll:
                              Czyli lotos jest tak samo dobry jak ten motul? Bo już sam nie rozumie

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez rytcher
                                Tylko że sie boje zalać 5x30 lub 40 ponieważ mam juz 10w40 i nie chce rozszczelnić silnika a na 10w40 już jezdzi długo.
                                To nie czasy robura i Jelcza , teraz jak już coś to możesz poluzować pierscienie z nagaru o ile takowy masz ale rozszczelnienie daj spokój to nie te czasy...

                                Zamieszczone przez rytcher
                                Czyli lotos jest tak samo dobry jak ten motul? Bo już sam nie rozumie
                                Lepiej dobrany olej a niech to bedzie Lotos będzie lepszym wyborem od źle dobranego Motula :-)
                                Motul firma znana o ugruntowanej pozycji jednak pojawiające się sygnały ( pisałem w temacie dot. oleju w benzynie wczoraj) powodują że mam do niego pewną rezerwę a kiedyś go używałem.
                                Osobiście nie widzę żadneg uzasadnienia do stosowania w silniku TDI oleju 10W40 kompletnie, turbo się męczy silnik bardziej zużywa auto więcej pali...

                                Lotos nie jest złą firmą podobnie jak Orlen pisałem już o tym ale dopytam jutro w blendowni może coś ciekawego się dowiem.
                                Jakby Orlen był lipny to by nie robił olejów dla wielu czołowych producentó jego bazy idą do najlepszych marek na świecie.
                                Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                http://www.zmienolej.pl/
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                Komentarz


                                • To lepiej zalać orlena 5w40 czy motula 5w40 ?

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez rytcher
                                    To lepiej zalać orlena 5w40 czy motula 5w40 ?
                                    z tych dwóch wybrałbym Motula 8100 X-Cess 5W40
                                    With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                    Komentarz


                                    • A ja bym wybrał LOTOS SYNTHETIC PLUS 5W40 4L 55zł za 4 litry. Po co przepłacać ok 150zł za Motula X-cess 8100 5W40.

                                      Specyfikacja Lotosa
                                      Klasa jakości API SN/CF
                                      Klasa lepkości SAE 5W-40
                                      Lepkość kinematyczna w temp. 100ºC (mm2/s) 13,5-16,3
                                      Wskaźnik lepkości, nie niższy niż 160
                                      Temperatura płynięcia, nie wyższa niż(ºC) -36
                                      Lepkość HTHS w 150 °C, nie niższa niż 3,5
                                      Popiół siarczanowy, %(m/m), nie wiecej niż 1,4
                                      Odparowalność, test NOACK, nie więcej niż 11,5
                                      http://www.euromove.pl

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez rytcher
                                        To lepiej zalać orlena 5w40 czy motula 5w40 ?
                                        Oczywiście Motula 5W40 ale z 100% pewnego źródła .

                                        Zamieszczone przez majuDJ
                                        A ja bym wybrał LOTOS SYNTHETIC PLUS 5W40 4L 55zł za 4 litry. Po co przepłacać ok 150zł za Motula X-cess 8100 5W40.
                                        To jest cena netto czy jakaś okazyjna cena wyprzedażowa ?
                                        Chyba ze bez FV, paragonu :lol: :lol:
                                        Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                        http://www.zmienolej.pl/
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                        Komentarz


                                        • To zaleje dla próby motula i zobaczymy jakie będa różnice między lotosem 10w40 a motulem 5w40. Przy okazji zapewnie podmienie uszczelke pokrywy.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Pidziek
                                            Zamieszczone przez rytcher
                                            To lepiej zalać orlena 5w40 czy motula 5w40 ?
                                            Oczywiście Motula 5W40 ale z 100% pewnego źródła .

                                            Zamieszczone przez majuDJ
                                            A ja bym wybrał LOTOS SYNTHETIC PLUS 5W40 4L 55zł za 4 litry. Po co przepłacać ok 150zł za Motula X-cess 8100 5W40.
                                            To jest cena netto czy jakaś okazyjna cena wyprzedażowa ?
                                            Chyba ze bez FV, paragonu :lol: :lol:
                                            Link
                                            Link

                                            Paragon i f-vat jest.
                                            http://www.euromove.pl

                                            Komentarz


                                            • Panowie idąc za radą PAOLO ESCO, nosze się z zamiarem zakupu Statoil LazerWay LL 5W30.

                                              orientujecie się kto jest sprawdzonym sprzedawcą i może nawet będzie miał lepsze ceny niż inni ?

                                              Komentarz


                                              • Jednak po wczorajszej rozmowie z jednym z forumowych kolegów uznałem że nie ma co wymyślać. Ponieważ moja jazda zalicza sie do tych spokojnych co nie pałuje wgl silnika. Więc nie ma sensu pchać sie w dobrej jakości oleje i wydawać bez sensu nawe 3 razy tyle. Więc zaleje Orlena 5w40 i zobaczymy co sie będzie działo.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez bielu
                                                  Statoil LazerWay LL 5W30
                                                  ale dodaj, że do 2.0 CR CEGA z DPF a nie do ASV

                                                  przedstawiciel Statoil, sprawdzony ---> Link
                                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                    Zamieszczone przez bielu
                                                    Statoil LazerWay LL 5W30
                                                    ale dodaj, że do 2.0 CR CEGA z DPF a nie do ASV

                                                    przedstawiciel Statoil, sprawdzony ---> Link
                                                    prawda, dziękuje bardzo. zaraz tam podjade.
                                                    profil tez poprawiony :P

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X