Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pidziek, To może z innej beczki - czy lepszy dla BXE jest pełen syntetyk z normą 504-507 czy olej w technologii syntetycznej z normą 505.01 :?:
    (wymiana co 15kkm)
    pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

    Komentarz


    • Pacocases - a czemu to Kolega tak koniecznie z tą normą 505.01/507 ??
      Może dla spokojności ducha ?
      Ja obecnie testuję oliwę nie majacą normy, niedługo podzielę się wrażeniami, ale rzeczywiście, świadomośc "braku normy" jest jakoś ciut niepokojąca ....

      Komentarz


      • Koledzy co myślicie o różnych dodatkach do oleju napędowego, które podobno poprawiają jego właściwości? Czy ktoś Was testował na własnym samochodzie?

        Mam na myśli np.:

        Błąd 404

        Błąd 404

        Błąd 404

        Mam nadzieję, że kolega Pidziek nie obrazi się, że wrzucam linki do jego sklepu :roll:
        Moja FLka:

        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

        Komentarz


        • Dodatki wyglądają obiecująco, ale chyba zamiast dodatku wole nową świeżą oliwę kupić i zalać .
          Nie mogę się zdecydować jaki olej kupić, chciałbym wybrać jeden dobry i nie bawić się w zmiany, w tej chwili mam Amsoila 5W40. Teraz wyszła podobno nowa wersja gorsza, więc czas na zmianę marki, tylko na jaką?
          Millers, Motul ? Pomocy

          Komentarz


          • Powiem tak - testowalem w AXR mase olejow (wymieniam co 3 m-ce) i najlepiej spisuje sie Motul 5W-40 Specyfic. i ten leje. A byly Amsoile, Liqui Moli (4600 bardzo szybko stracil swoje wlasc), Millersy i raz Fuchs (olej do agromachin). :P
            KLIK -> O3 1.4 TSI EL

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Seed
              A byly Amsoile, Liqui Moli (4600 bardzo szybko stracil swoje wlasc), Millersy i raz Fuchs
              Wszystkie 5w40?

              Komentarz


              • BroHen, O ile dobrze pamiętam z wykładu na ten temat na tym lub też wcześniejszym forum norma 505.01 lepiej chroni silnik a 504.507 środowisko i DPF którego w naszych silnikach nie ma :szeroki_usmiech
                pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Seed
                  Powiem tak - testowalem w AXR mase olejow (wymieniam co 3 m-ce) i najlepiej spisuje sie Motul 5W-40 Specyfic. i ten leje. A byly Amsoile, Liqui Moli (4600 bardzo szybko stracil swoje wlasc), Millersy i raz Fuchs (olej do agromachin). :P
                  Też robię przymiarkę do Motula, mam możliwość u znajomego wziąć w bardzo dobrej cenie.
                  Czym się różni Motul 5W-40 Specyfic od Motula 5W-40 8100 X-clean ? Który będzie lepszy do BXE?

                  Komentarz


                  • Xcracer: a chodzi o dodatki do ON czy do oleju silnikowego??
                    Mam teraz w motorze ar9200 - nie zachwyca. Są głosy, że to dla szybkich kierowców na wysokie temp.silników. Ar9300 nie mam zamiaru próbować; za kilka dni zaleję ar9100. Wcześniej korzystałem z ceratecu firmy Liqui Moly - było czuć efekty, aż dziw!
                    A w temacie dodatków do paliwa, to próbowałem z Castrola TDA, z Fuchsa maintain, teraz latam na ar6200. I na tym archoilu narazie zostanę. Fuchs dawał efekty, niewielkie. TDA to tylko czyści; Kolega rozbierał przewody i wtryski po 140tys. na TDA i było ładnie.
                    Pacocases: z tego co na tym forum i gdzie indziej to syntetyk najlepiej chroni silnik (np. Fuchs Pro).
                    Ja ciekawię się, czemu koniecznie z 505.01 lub 507.00.

                    Komentarz


                    • BroHen,
                      Ja ciekawię się, czemu koniecznie z 505.01 lub 507.00.
                      Bo to są dwie podstawowe normy dla tego silnika
                      pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

                      Komentarz


                      • BroHen mam na myśli dodatki do oleju silnikowego.
                        Moja FLka:

                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez kristofer55
                          Czym się różni Motul 5W-40 Specyfic od Motula 5W-40 8100 X-clean ?
                          już kiedyś wklejałem porównanie...

                          Zamieszczone przez kristofer55
                          Który będzie lepszy do BXE?
                          szukaj - było w wątku olej do TDI -archiwum-szukaj.

                          Zamieszczone przez BroHen
                          czemu koniecznie z 505.01 lub 507.00.
                          plisssss zaczyna robic się błędne koło, ludzie wracają z pytaniami do tego co już było... :roll:

                          --- > strona 148 i 149 Forum - Octavia Club Polska
                          Załączone pliki
                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                          Komentarz


                          • ....sorry, Koledzy ...
                            Pytając liczyłem, że jest coś nowego w temacie 505.01/507.00 .... ja czytałem wszystko poprzednie .... i zakładam, że inni też ....
                            Dzięki za ponowną tabelkę

                            Komentarz


                            • BroHen, 505.01 to olej do 15kkm, a 504/507 to LL. Ja leję 504/507 i wymieniam co 15kkm. Jest jeszcze norma 506.01 LL dla aut bez filtra cząstek stałych.
                              Jak coś pokićkałem, to poprawcie ;-) Wiedzę mam stąd ;-)

                              [ Dodano: Sob 12 Kwi, 14 18:47 ]
                              Co do firm, to ile osób (szczególnie sprzedających oleje)-tyle teorii. Ja leję Mobil1 ESP 5/30 504/507 i mam ponad 200kkm przejechane i wsio ok

                              Komentarz


                              • Lashlo, dziękuję .... ale to nic nowego.. :wink:

                                Komentarz


                                • Nie śledziłem jakie były Twoje pytaniaBroHen, myślałem,że nie znasz różnicy między normami.
                                  I dobrze radzę, lej wyższą normę spełniającą niższą i nie bierz nic do bani,bo zwariujesz na tym wątku

                                  [ Dodano: Sob 12 Kwi, 14 19:41 ]
                                  i nie lej jakiś wynalazków :-)
                                  Pamiętaj, reklama-dźwignią handlu, najbardziej reklamuje się i zachwala to, na czym się najwięcej zarabia, albo to, co nie schodzi
                                  Koniec OT

                                  Komentarz


                                  • Pany, czym tym razem mojego gnojka zalać? Obecnie jeszcze zalany zimowy setup 0W30, co na lato?
                                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                    Komentarz


                                    • piramida, W lecie śmigaj X5-ką :szeroki_usmiech
                                      pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

                                      Komentarz


                                      • Ja to mam kwadratowa glowe po wszystkich postach, po sprawdzeniu 100 stron, nadal nie wiem co zalac do BXE po amsoil

                                        Komentarz


                                        • kristofer55, Statoil LazerWay C3 5W-40
                                          O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                          O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                          =================================================

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez kristofer55
                                            nadal nie wiem co zalac do BXE po amsoil
                                            nic, po amsoilu nie będzie już nic lepszego :diabelski_usmiech
                                            With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez kristofer55
                                              nadal nie wiem co zalac do BXE po amsoil
                                              Ja na lato mam jeszcze AFL-a .... a potem ?
                                              Zaleję najtańszy 5W30, z 505.01 lub 507.00 (chociaż nie wierzę w te aprobaty; ale dla lepszego samopoczucia) i po 10tys. zleję. Patrzę na Lazerway-a i Neste, ale i Lotos (5W40) b.dobrze wygląda.
                                              Jak widać nie Ty jeden masz rozterki.

                                              Komentarz


                                              • A co sądzicie o Millersie XF 5w30 do naszego motoru??

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez ajoter
                                                  A co sądzicie o Millersie XF 5w30 do naszego motoru??
                                                  Ale który? ten z 507.00 czy C3 bez aprobaty? Cena duża, a nie podane wszystkie parametry, jak to u Millersa. Ja nie próbowałem i nie zamierzam.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez BroHen
                                                    Zamieszczone przez ajoter
                                                    A co sądzicie o Millersie XF 5w30 do naszego motoru??
                                                    Ale który? ten z 507.00 czy C3 bez aprobaty? Cena duża, a nie podane wszystkie parametry, jak to u Millersa. Ja nie próbowałem i nie zamierzam.
                                                    507.00
                                                    Czyli jednym słowem mówiąc Millersa nie bierzesz w ogóle pod uwagę.
                                                    A amsoil na lato/zimie może być?
                                                    Pierwszy raz zalałem LM 4600 i po 7500 km silnik działa jak traktor :P Wiec przy następnej wymianie będzie coś innego.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X