Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • ruluss, Forum - Octavia Club Polska , więc tylko 507.00 :wink:
    رافال
    Spoty
    Cause freedom is a lonely road
    My O2FL

    Komentarz


    • Zamieszczone przez ruluss
      Jaki oil do 1.6 TDI CR 2013r
      --->
      Zamieszczone przez PAOLO ESCO
      TDI CDR to specyfikacja VW 507.00 - tylko i wyłącznie
      kurnaaaa normalnie... jak można nie widzieć tabelki będącej trzy posty powyżej :niewiem
      Lubisz "owoce" :bajer
      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

      Komentarz


      • Zamieszczone przez leonn
        w/w nie ma i nigdy nie miał oficjalnej oprobaty VW, więc z ewentualnej gwarancji
        tu mnie masz :diabelski_usmiech

        po prostu nie zwracam uwagi na takie pierdoły
        With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

        Komentarz


        • Szczęśliwi Ci, którym się gwarancja skończyła

          Komentarz


          • Panowie, czytam i analizuję forum od dwóch dni.

            Zakupiłem O2 FL BXE, przebieg 130 tyś.. Pierwsze co zrobiłem to wymieniłem rozrząd. Teraz chcę zmienić olej i filtry. Cały czas był zalewany Helix Ultra AV-L 5W-30 (raz wymiana była dopiero po 34 tyś. !!!!!). Olej chcę zmieniać co 15 tyś. Jeżdżę 70% miasto, 30% trasa. Rocznie ok. 15 -20 tyś. km.

            Proponujecie na forum (te które najczęściej się przewijają przez ostatnie 30 stron):
            a) z 5W30
            - Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30
            - Liqui Moly Top Tec 4200 5W30
            - Statoil LazerWay LL 5W30
            - Valvoline XL III 5W30

            b) z 5W40
            - Motul X-clean 5W-40
            - Motul 8100 X-cess 5W40


            Chciałbym aby czarnula odpalała bezproblemowo zimą, bo będzie stała pod chmurką.
            Co wreszcie wybrać, HELP

            Co doradzicie? I wiem, że co niektórych irytują te ciągłe pytania, ale myślę że po to jest forum, a najważniejsze dla mnie, aby był to dobry olej do BXE.
            Była Octavia I FL 1.9 TDI ASV Elegance
            Jest Octavia II FL Kombi 1.9 TDI BXE Elegance 138 KM & 332 NM by TUNE-UP

            Komentarz


            • Radis, dobrze zrozumiałem, że przez ostatnie 100 tysięcy nie był zmieniany olej? :shock: Najważniejsze żeby olej spełniał normę 505.01
              رافال
              Spoty
              Cause freedom is a lonely road
              My O2FL

              Komentarz


              • Zamieszczone przez rafiki
                Radis, dobrze zrozumiałem, że przez ostatnie 100 tysięcy nie był zmieniany olej? :shock:
                NIE, NIE chodziło mi o interwał czasowy. Raz nie dotrzymano terminu i zamiast do przebiegu 30 tyś. km zmienić, został wymieniony olej po 34 tyś..
                Była Octavia I FL 1.9 TDI ASV Elegance
                Jest Octavia II FL Kombi 1.9 TDI BXE Elegance 138 KM & 332 NM by TUNE-UP

                Komentarz


                • Radis, no już się bałem. Pytanie dlaczego termin został przekroczony aż o 4 tysiące? Właściciel miał auto na Syberii, że nie mógł wymienić? :roll: W każdym razie norma 505.01 jest odpowiednia dla tego silnika i tego trzeba się trzymać. Marka to kwestia drugorzędna dla zwykłego "zjadacza chleba" chyba, że będziesz sprawdzał i porównywał każdy parametr. Ale od tego to już są na forum ci, którzy się na tym znają a ja nie chcę w błąd wprowadzić
                  رافال
                  Spoty
                  Cause freedom is a lonely road
                  My O2FL

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez rafiki
                    Ale od tego to już są na forum ci, którzy się na tym znają a ja nie chcę w błąd wprowadzić
                    rafiki na to właśnie liczę
                    Była Octavia I FL 1.9 TDI ASV Elegance
                    Jest Octavia II FL Kombi 1.9 TDI BXE Elegance 138 KM & 332 NM by TUNE-UP

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Radis
                      Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30
                      - Liqui Moly Top Tec 4200 5W30
                      - Statoil LazerWay LL 5W30
                      - Valvoline XL III 5W30
                      Jak zalejesz te 4 oleje na koncu zostaw sobie NESTE.
                      A na deser Fuchs Supersyn Longlife plus 0W30 zobaczysz w zimie różnicę :-)))

                      Szczęśliwi Ci, którym się gwarancja skończyła
                      W Fordzie zaczynaja sie jajka

                      Witam Panie Piotrze

                      Problem w tym, że auto jest na gwarancji i serwis stwierdził – że ma wytyczne od Ford Polska aby lać tylko olej Formuła F a w późniejszej eksploatacji Castrol pod rygorem utraty gwarancji
                      Poprosiłem dyrektora tego salonu o wyjaśnienie ( w końcu u nich ostatnio kupiłem w sumie ponad 20 samochodów)..

                      Ich nie interesuje, że olej spełnia wszystkie wymagania (nawet z nawiązką..)
                      Zaskakujace stwierdzenie prowadzace że mógł być to ostatni zakup flotowy marki Ford tej firmy która kupuje np. na raz 20 samochodów :-)

                      Co o tym sądzicie ?
                      Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                      http://www.zmienolej.pl/
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                      Komentarz


                      • Radis, Przy tak małych przebiegach olej wymieniasz zapewne raz w roku więc na Twoim miejscu poszukałbym oleju 5W30 z normą 505.01 i do tego pełen syntetyk.
                        Jak piszą znawcy tematu na tym forum - największe szkody wyrządzane są silnikowi przy porannych zimowych odpaleniach. Olej 5W40 których jest najwięcej w tej normie, kiepsko sobie radzi w tych warunkach :roll:
                        Natomiast-jak pisze Pidziek-0W30 byłby rewelacyjny na zimę ale nie wiem co byłoby w lecie (chyba że będziesz wymieniał olej 2x w roku)
                        pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

                        Komentarz


                        • Podłączam się do pytania...jak 0w30 radzi sobie latem przy szybszych, autostradowych przejazdach?
                          Moja FLka:

                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                          Komentarz


                          • pacocases, czyli z tych co wymieniłem normę 505.01 spełnia Liqui Moly Top Tec 4600 5W30. A Ty co zalewasz?
                            Była Octavia I FL 1.9 TDI ASV Elegance
                            Jest Octavia II FL Kombi 1.9 TDI BXE Elegance 138 KM & 332 NM by TUNE-UP

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez xcracer
                              Podłączam się do pytania...jak 0w30 radzi sobie latem przy szybszych, autostradowych przejazdach?
                              Lapiej od 90% topowych olejów hydrokrakowanych 5W40 :-)
                              Spokojnie to mało wyżyłowane silniki ochrona jest aż nadto :-)
                              Nie ma znaczenia czy jest 30st.C czy mróz wszak temp. oleju masz taka samą najważniejsze jest to jak szybko się rozprowadza po silniku
                              Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                              http://www.zmienolej.pl/
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                              Komentarz


                              • Teraz do 2.0 tdi BKD używam Amsa 5W40. Przed następną wymianą pomyślę o zmianie...
                                Moja FLka:

                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                                Komentarz


                                • Radis, Ja niestety dałem się namówić na 5W40 i nie byłem zachwycony mimo że praktycznie zimy nie było. Następny z pewnością będzie 5W30 ale z normą 505.01
                                  pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

                                  Komentarz


                                  • pacocases, Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kosztuje u mnie w sklepie stacjonarnym w Gdyni 220 zeta, czyli cena jak najbardziej OK. A więc chyba spróbuje ...
                                    Była Octavia I FL 1.9 TDI ASV Elegance
                                    Jest Octavia II FL Kombi 1.9 TDI BXE Elegance 138 KM & 332 NM by TUNE-UP

                                    Komentarz


                                    • Pidziek, Tak apropos w/w wątku - jaki olej (oleje) 5W30 posiadają normę 505.01 ?

                                      [ Dodano: Czw 10 Kwi, 14 13:04 ]
                                      Radis, a widziałeś ten dopisek w specyfikacji: baza olejowa wykonana w technologii syntetycznej (dot. Top Tec 4600 5W-30)

                                      Hydrosyntetyczny (w Technologii Syntetycznej, Synthetic Technology, HC synthese, Hydro Crack)

                                      Oleje hydrosyntetyczne są produkowane z Ropy Naftowej. Są to wysoko przetworzone oleje mineralne. Pod względem budowy molekularnej oraz właściwości fizykochemicznych mają naśladować oleje syntetyczne. Taki olej może mieć właściwości co najwyżej zbliżone do olejów syntetycznych uzyskiwanych z gazu ziemnego na drodze syntezy chemicznej. Nazwy takich olejów są zazwyczaj konstruowane w taki sposób by nawiązywać do olejów syntetycznych co niekiedy wprowadza w błąd klienta, który jest przekonany, że nabył prawdziwy olej syntetyczny.
                                      pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez pacocases
                                        jaki olej (oleje) 5W30 posiadają normę 505.01 ?
                                        LM 4600 i LOTOS C3 5w30
                                        cena lotosa :shock:
                                        Link


                                        OneDetailing.pl - Profesjonalne kosmetyki samochodowe. Zapraszam!

                                        Komentarz


                                        • pacocases, no teraz to już widzę. Zagwostka.
                                          Była Octavia I FL 1.9 TDI ASV Elegance
                                          Jest Octavia II FL Kombi 1.9 TDI BXE Elegance 138 KM & 332 NM by TUNE-UP

                                          Komentarz


                                          • PAOLO ESCO, Kiedyś ten temat był już poruszany ale nie dostałem odpowiedzi.
                                            Który olej 5W30 z normą VW 505.01 jest pełnym syntetykiem :?:
                                            pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Radis
                                              a) z 5W30

                                              - Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30

                                              - Liqui Moly Top Tec 4200 5W30

                                              - Statoil LazerWay LL 5W30

                                              - Valvoline XL III 5W30



                                              b) z 5W40

                                              - Motul X-clean 5W-40

                                              - Motul 8100 X-cess 5W40
                                              Wszystkie możesz zalewać, ja bym jeszcze do tych 5W40 dopisał Top Tec 4100 :wink:



                                              Zamieszczone przez pacocases
                                              Ja niestety dałem się namówić na 5W40 i nie byłem zachwycony
                                              O którym oleju konkretnie mówisz?
                                              Zamieszczone przez pacocases
                                              a widziałeś ten dopisek w specyfikacji: baza olejowa wykonana w technologii syntetycznej (dot. Top Tec 4600 5W-30)
                                              No ale to chyba żadna nowość, że seria Top Tec jest produkowana w technologi syntetycznej. Przynajmnie Liqui Moly nie robi z klientów baranów, że niby fullsyntetyk sprzedaje.

                                              Zamieszczone przez pacocases
                                              Który olej 5W30 z normą VW 505.01 jest pełnym syntetykiem
                                              Nie ma takiego.


                                              pacocases, a rozszyfruj co sie kryję za nazwą "Ultra High Performance"

                                              Komentarz


                                              • leonn,
                                                Zamieszczone przez leonn
                                                "Ultra High Performance"
                                                to brzmi jak reklama kremu przeciw zmarszczkom dla 16-to latków :szeroki_usmiech
                                                pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez xcracer
                                                  jak 0w30 radzi sobie latem przy szybszych, autostradowych przejazdach
                                                  Zależy który. Motul Specific 506.01 - znakomicie (jest gdzieś wcześniej w wątku badanie mojego oleju, który po niemieckiej autobanie w lecie dostał trochę w kość).
                                                  Co do Fuchsa, to jeszcze nie wiem, ale kultura pracy silnika gorsza niż na Motulu, tym niemniej nie zajmuję zdecydowanego stanowiska w jego sprawie dopóki nie zrobię badania.
                                                  Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez pacocases
                                                    Który olej 5W30 z normą VW 505.01 jest pełnym syntetykiem :?:
                                                    Chyba już takich nie ma :-)
                                                    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                                    http://www.zmienolej.pl/
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X