Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Panowie a olej Elf 5w40 dobry jest? Ponieważ w dobrej Cenie moge go kupić u siebie w sklepie (taniej niż orlenowski)

    Komentarz


    • rytcher, jakiś czas temu nasi forumowi specjaliści pisali, że do AGRa możesz wlać wszystko co spełnia normę 505.00, bo to najbardziej pancerny silnik
      رافال
      Spoty
      Cause freedom is a lonely road
      My O2FL

      Komentarz


      • Zamieszczone przez rytcher
        Panowie a olej Elf 5w40 dobry jest? Ponieważ w dobrej Cenie moge go kupić u siebie w sklepie (taniej niż orlenowski)
        Fantastyczny jest ale Mobil 5w40 bedzie pewnie tańszy lub GM a to pewnie ta sama beczka
        OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

        DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

        Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

        Komentarz


        • Wczoraj zmieniłem filtr oleju, po 9tys., olej zostaje jeszcze na 6tys. Po przejechaniu 50km i nocnym postoju rano zauważam, że olej "jaśniejszy" niż przed zmianą filtra. Stan oleju zawsze sprawdzam w tym samym miejscu i w takim samym oświetleniu ...
          zastanawiam się, czy to omam czy rzeczywiście olej się nieco oczyścił ??

          Komentarz


          • Zamieszczone przez BroHen
            zastanawiam się, czy to omam czy rzeczywiście olej się nieco oczyścił ??
            Raczej wymieszał z paliwem
            A co wlałeś wogóle ?
            Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
            http://www.zmienolej.pl/
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Pidziek
              Raczej wymieszał z paliwem
              A co wlałeś wogóle ?
              Nie bardzo rozumiem ... napisałem, że olej zostaje ten sam ...
              To ile tego paliwa mogło się wydostać do oleju ??... poziom oleju bez zmian..

              Komentarz


              • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                z silnikiem BXE szczęśliwym - no cóż... żyj jeszcze przez chwilę w słodkiej nieświadomości...
                pożyjemy, pojeździmy, zobaczymy
                Serwisant polecał mi olej ze "stajni" Castrol. Co sądzicie?

                Komentarz


                • Nic dziwnego że polecił taki olej. Jest to olej jaki fabrycznie jest zalewany do silników montowanych w Skoda / VW i zapewne mają podpisaną jakąś umowę z Castrolem.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez BroHen
                    Wczoraj zmieniłem filtr oleju, po 9tys., olej zostaje jeszcze na 6tys. Po przejechaniu 50km i nocnym postoju rano zauważam, że olej "jaśniejszy" niż przed zmianą filtra. Stan oleju zawsze sprawdzam w tym samym miejscu i w takim samym oświetleniu ...
                    zastanawiam się, czy to omam czy rzeczywiście olej się nieco oczyścił ??
                    Filtr zrobił poprostu swoje.
                    OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                    DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                    Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                    Komentarz


                    • Pojawiła sie nowość ze stajni Millersa, zamierzam wypróbować przy najblizszej wymianie
                      olej

                      Komentarz


                      • Pojawiła sie nowość ze stajni Millersa, zamierzam wypróbować przy najblizszej wymianie
                        Daje rade
                        OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                        DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                        Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                        Komentarz


                        • PAOLO ESCO, Witam
                          mam pytanie czy do mojego szkodnika podpasuje statoil LL 5W30, mam przebieg 140tyś obecnie jeżdżę na amsoil AFL 5W40 ale zimą klekocze. Albo doradź coś innego z góry dziękuje.
                          Jordi

                          Komentarz


                          • masz PW tak na szybko bo nie mam czasu na pisanie - kurs :?
                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                            Komentarz


                            • Witam,
                              Posiadam OII FL 2009 BXE ze śmiesznym przebiegiem 25000km, obecnie na AFL 5W40, szkodnikiem jeżdżę raz na tydzień lub dwa tygodnie małą trasę 100-150km. Co polecacie ?
                              TDI + SDI

                              Komentarz


                              • A bo to łatwo coś polecić?
                                Każdy ma jakieś własne doświadczenia. Ważny też styl jazdy, obroty i trasa. A AFL już się nie sprawdza? Ja używam ostatnio Amsoila i jest dobrze.
                                Dla spokoju ducha - bo innych powodów chyba nie ma - trzymać się czegoś z normą 505.01. Ja wierzę tym twierdzącym, że dziś to każdy olej jest teoretycznie taki sam, dopiero praktyka pokazuje jak silnik hałasuje i ile "pije". Kup najtańszy i zmieniaj co 10tys.

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez BroHen
                                  A bo to łatwo coś polecić?
                                  Każdy ma jakieś własne doświadczenia. Ważny też styl jazdy, obroty i trasa. A AFL już się nie sprawdza? Ja używam ostatnio Amsoila i jest dobrze.
                                  Dla spokoju ducha - bo innych powodów chyba nie ma - trzymać się czegoś z normą 505.01. Ja wierzę tym twierdzącym, że dziś to każdy olej jest teoretycznie taki sam, dopiero praktyka pokazuje jak silnik hałasuje i ile "pije". Kup najtańszy i zmieniaj co 10tys.
                                  Amsoil się sprawdził jak na razie, poprzedni LM TT4600 to była porażka zimą silnik klepał strasznie po odpaleniu, czego nie ma przy AFL-u. Chciałem zmienić na coś innego ale chyba pozostanę przy Amsie.
                                  TDI + SDI

                                  Komentarz


                                  • Niebawem czeka mnie wymiana w Fabii 1,6 TDI CAYA żony. Co polecacie do niego? Do tej pory był zalewany Castrolem 5w30.

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez himi
                                      1,6 TDI CAYA
                                      LazerWay LL 5W30 - konkon go sprzedaje.
                                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                      Komentarz


                                      • Witam Panowie, od ponad miesiaca smigam O3 RS 2.0TDI CR DPF, auto kupilem DEMO, z przebiegiem 16kkm, zazyczylem sobie przed zakupem zrobienie przegladu z wymiana oleju, jako ze ASO Lemir ma tez salon Reno i umowe z TOTAL'em to mi taki olej zalali, a konkretnie Total Quartz Ineo Long Life 5W-30 , dobre to to jest? Poprzednie auta zalewalem Motulami, teraz pierwszy raz mam auto z przegladami co 30kkm. Jednak chce robic przeglady co 15kkm, i tu pytanie do "szpecow forumowych" czy pozostac przy tym Total'u, czy zmienic na cos innego o innych parametrach?
                                        Z gory dziekowa za wszelkie info 8)
                                        "Seks: Śniadanie mistrzów" - James Hunt

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez JacekRS
                                          Total Quartz Ineo Long Life 5W-30 , dobre to to jest?
                                          ...jak to olej z VW 507.00 - innej opcji w TDI CR na gwarancji nie masz.
                                          Zamieszczone przez JacekRS
                                          pierwszy raz mam auto z przeglądami co 30kkm
                                          Jedynie co, to pomimo stosowania oleju LL proponuję zmieniać systematycznie olej co 15 tys km (chyba że tryb LL wskaże wymianę wcześniej - nie wiem jaki styl jazdy masz i jakie odcinki będziesz pokonywał)...ale jedno jest pewne 30 tys km to zbyt wiele nawet na najlepszy olej (choć komp woła różnie , zalezy od stylu i warunków jazdy).
                                          Zamieszczone przez JacekRS
                                          czy pozostać przy tym Total'u, czy zmienić na cos innego o innych parametrach?
                                          parametry olejów 5W30 ze specyfikacją VW 504.00/507.00 są bardzo zbliżone. Natomiast możesz szukać "lepszych" markowych olejów z lepszymi dodatkami i bazą. Osobiście nie uważam, by Total zmieniany co 15 tys km miał powodować jakieś spustoszenie w Twoim silniku. Motul w tej specyfikacji też będzie miał zbliżone parametry, choć może mieć np więcej dodatków i lepszą jakościowo bazę. W samochodzie żony miałem Elfa Excellium 0W30 Full Tech (czyli olej z koncernu Totala) i w silniku sprawował się świetnie. Osobiście uważam, że oleje Totala są w PL zbyt mało doceniane. Total Petrochemicals, Qatar Petroleum i Chevron Philips Chemical Company od 2010 r. sfinansowały budowę w Ras Laffan (Katar) największej na świecie instalacji krakingu...Produkty oferowane przez Total pochodzą z zakładów należących do koncernu TOTAL:zakład w Oudalle (Francja) rafineria Normandia (Francja) rafineria Feyzin (Francja) rafineria Lindsey Oil (Wielka Brytania) rafineria Antwerpii (Belgia) rafineria w Holandii . Trzy ostatnie "zakłady" produkują bazy nie tylko dla Totala - zwłaszcza te w Antwerpii i Holandii ...
                                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                          Komentarz


                                          • PAOLO ESCO, dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz. W takim razie nie mam sie co martwic nie mam jak kliknac "Pomogl" :evil:
                                            "Seks: Śniadanie mistrzów" - James Hunt

                                            Komentarz


                                            • Panowie z góry przepraszam za pisanie nie na temat, ale wątek o olejach na OCP jest najlepszy jaki znalazłem w sieci
                                              Dlatego mam pytanie, czy moglibyście polecić jakiś olej do Renault Scenica 1.5 DCI 110 km, ojciec takim jeździ, zbliża mu się wymiana oleju to coś bym podpowiedział.

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez aronus
                                                ojciec takim jeździ, zbliża mu się wymiana oleju to coś bym podpowiedział.
                                                Co było zalane do tej pory i jakie wrażenia na obecnym oleju?

                                                Komentarz


                                                • Do tej pory zawsze wymiana była w ASO i ojciec twierdzi, że najpierw lali mu Castrola 5w-30 a około 90 tys przebiegu Castrola 10W-30. Ciężko mówić o wrażeniach bo nie ma porównania bo na innym oleju nie jeździł.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez aronus
                                                    jakiś olej do Renault Scenica 1.5 DCI 110 km
                                                    rok produkcji? Ma FAP-a?
                                                    Załączone pliki
                                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X