Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez bendzi40
    jestem po zakupie o1 19 tdi 90 km ,ma nalatane 231tkm jeżdziła na jakimś mobilu .
    jaki olej zalać ?
    dowolny 5W40 spełniający normę VW505.00
    With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

    Komentarz


    • czyli tylko syntetyk ,dzieki

      Komentarz


      • Witam. Od niedawna mam Octavię II 1.9 TDI z 2007. Aktualnie 100tys.
        Była zalana Elfem excellium 5W30 przy 90tys.

        Czy przy tym przebiegu Castrol 5w30 to dobry wybór?
        To mój pierwszy diesel więc liczę na pomoc. Dzieki
        darion1

        Komentarz


        • darion1, lej oleje zgodne z normami i będzie OK. Oczywiście wymiana max co 15 kkm

          Komentarz


          • Zamieszczone przez darion1
            Czy przy tym przebiegu Castrol 5w30 to dobry wybór?
            Niezabardzo :?: Jak się cofniesz kilka, kilkanascie stron do tyłu to zauważysz, że zdecydowanie lepszym będzie 5W40, 505.01 i nie Castrol :!:
            O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
            O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
            =================================================

            Komentarz


            • mi wlewa texaco 5w30 może być

              Komentarz


              • [ Dodano: Czw 13 Mar, 14 18:48 ]
                Zamieszczone przez xtremesystems
                zostaje ten castrol. bo nic nie widzie 0w30. a tym bardziej 0w40
                [/quote] widzisz, znowu castrol jest najlepszy! Tani , spełnia wszystkie wymagania, świetny jakościowo no w rewelacyjnej cenie!!! Nic tylko kupować i zalewać do silnika. Najlepiej w ASO oczywiście bo masz wtedy pewny olej i fachową wymianę.
                "aluzju poniał ?
                ink[/quote]
                Oj ciężko jest przekonać ludków do "zejścia" z castrola na inny olej. Mój kolega go zachwalał pod niebiosa mimo, że co 8k/km jego bmw brała 1l oleju na 10k wymiany. Gdy trochę zmiękł po namowach, to zalał mobilem, dolał 0.5 litra a gdy go przekonałem do valvoline synopwer'a wymiana na dniach i dolweki nie trzeba - cuda.
                Drugiemu koledze audi 1.8T zrobiło zgon na autostradzie .." jade 160, zrobiła sie "choinka" , otwieram maskę i po imprezie, silnik zatarty. Audi od nowosci po wymianie oliwy co kwartał jeździło na castrolu. Aby było weselej, teraz ma ładne 2010 audi a6 i...... serwis od nowowści- LL co 30k/km zalewany castrolem a na budziku nabite 180k/km, już nie chciałem go dołować bo go lubie.
                Po ubiegłej zimie mogę stwierdzić, że Mobil 1 ESP 5W30 507.00 nie ma szans pod każdym względem do valvoline synpower 5W30 507.00 - ani razu nie miałem wypalania DPF'a o efekcie "traktora" nie wspomnę i nagrzewanie sie auta o 100% szybsze.

                Komentarz


                • Zamieszczone przez sw29l
                  Oj ciężko jest przekonać ludków do "zejścia" z castrola na inny olej.
                  Masakrycznie oj masakrycznie wiem jak przychodzą do sklepu...


                  - Panie ja mam pompowtryski i tylko Castrol bo inne to uszkodzą silnik nie ma co mieszać.
                  - Nie chce oleju zważyć.

                  To tak samo jak gadanie że do francózów nie tylko ELF/ TOTAL ...
                  Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                  http://www.zmienolej.pl/
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Pidziek
                    To tak samo jak gadanie że do francózów nie tylko ELF/ TOTAL ...
                    To tak przy okazji jaki olej polecacie do 1.6 HDI 90KM bez FAP?
                    Przebieg auta 41000 km czyli znikomy gwarancja już minęła.
                    Warunki eksploatacyjne typowo miejskie, czasem może trasa 100-200 km. Producent zaleca wyminę co 20000 km natomiast ja chciałbym zmieniać olej 2x częściej.
                    Śledzę od samego początku wątek o olejach do benzyny natomiast chwilowo nie mam czasu czytać wszystkiego od początku o olejach do diesla.

                    Komentarz


                    • Jaki rocznik, model przebieg ?
                      Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                      http://www.zmienolej.pl/
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                      Komentarz


                      • Citroen Berlingo, 2011, 41000 km

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Grabosz
                          Citroen Berlingo, 2011, 41000 km
                          Miałem mocniejszą wersję tego silnika, też bez FAP i lałem Motula 8100 X-cess 5W40 ERROR: The request could not be satisfied

                          Komentarz


                          • Nie wiem ile w tym prawdy ale czytałem, że te silniki miewają problemy ze smarowaniem turbiny. Problem jest związany z wężem smarowania turbo, w którym jest instalowane jakieś sitko lubiące się zapychać przez niewłaściwy lub za bardzo przepracowany olej. Chciałbym aby dobór oleju uwzględniał również tę przypadłość.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Grabosz
                              Nie wiem ile w tym prawdy ale czytałem, że te silniki miewają problemy ze smarowaniem turbiny. Problem jest związany z wężem smarowania turbo, w którym jest instalowane jakieś sitko lubiące się zapychać przez niewłaściwy lub za bardzo przepracowany olej. Chciałbym aby dobór oleju uwzględniał również tę przypadłość.
                              Samochód ma teraz 8 lat - u drugiego właściciela jeździ cały czas na 5w40 i nie ma problemów z turbiną (turbina ze zmienną geometrią, teoretycznie bardziej wrażliwa).
                              Jeżeli chcesz mieć lepsze smarowanie, szybsze dotarcie oleju do turbiny to weź olej 0w40 (Motul 8100 X-max 0W40, Fuchs TITAN Supersyn Longlife 0W-40).

                              Komentarz


                              • Pany,jaki olej do mojego auta.2011 ,44000przejechane.Zmienilem sobie na krotsze okresy przeglądowe.Wczesniej lalem olej z norma 507,a teraz?
                                Kondziu

                                OCP

                                Komentarz


                                • lu5asz, 505.01 ale możesz też 507.00 tylko że jest droższy.
                                  120,1KM/269,7Nm --> 146,8KM/332,7Nm

                                  Smarowanie zapewnia

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Grabosz
                                    Nie wiem ile w tym prawdy ale czytałem, że te silniki miewają problemy ze smarowaniem turbiny. Problem jest związany z wężem smarowania turbo, w którym jest instalowane jakieś sitko lubiące się zapychać przez niewłaściwy lub za bardzo przepracowany olej. Chciałbym aby dobór oleju uwzględniał również tę przypadłość.
                                    wywal to sitko bo do niczego nie jest potrzebne :wink:
                                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez D2mian
                                      lu5asz, 505.01 ale możesz też 507.00 tylko że jest droższy.
                                      No tak, tylko ze dalej ma DPF-a, a wiec olej ma spelniac tylko norme 507.00 i nie obchodzi nas czy spelnia 505.01.
                                      Spritmonitor.de

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Maicroft
                                        wiec olej ma spelniac tylko norme 507.00
                                        no nareszcie ktoś to sprotował! TDI CDR to specyfikacja VW 507.00 - tylko i wyłącznie - zwłaszcza trzeba tego pilnować na gwarancji.
                                        Zamieszczone przez lu5asz
                                        Wczesniej lalem olej z norma 507,a teraz?
                                        a teraz dalej to samo tylko wymiany co 15 tys max.
                                        Załączone pliki
                                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                        Komentarz


                                        • Maicroft, mea culpa ale nie zauważyłem że kolega ma DPF. W takim razie tylko i wyłącznie 507.00
                                          120,1KM/269,7Nm --> 146,8KM/332,7Nm

                                          Smarowanie zapewnia

                                          Komentarz


                                          • Dziekuje bardzo
                                            Kondziu

                                            OCP

                                            Komentarz


                                            • Jaki oil do 1.6 TDI CR 2013r 18 tyś nalatane.
                                              80% miasto 20% autostrada.

                                              Jaki olej leja na przeglądach w ASO? (przy 30 tyś)
                                              Czy mogę dać swój?

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez ruluss
                                                Jaki oil do 1.6 TDI CR 2013r 18 tyś nalatane.
                                                80% miasto 20% autostrada.
                                                np. Just a moment...
                                                (none)

                                                Zamieszczone przez ruluss
                                                Jaki olej leja na przeglądach w ASO? (przy 30 tyś)
                                                najczęściej Castrol chyba że ASO ma akurat umowę z Shell'em :twisted:

                                                Zamieszczone przez ruluss
                                                Czy mogę dać swój?
                                                zawsze
                                                With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Nexus6
                                                  Zamieszczone przez ruluss
                                                  Czy mogę dać swój?
                                                  zawsze
                                                  Oczywiście, że można zawsze przywieźć swój olej, nawet trzeba. Tylko, że w/w nie ma i nigdy nie miał oficjalnej oprobaty VW, więc z ewentualnej gwarancji

                                                  Komentarz


                                                  • Czyli jednym zdaniem musi spelniac normy VW 504.00/507.00? Full syntetyk?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X