Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nie przesadzacie czasem? Niektórzy bardzo Fuchsa chwalą. Generalnie tym nie handluje (żeby nie było 8) , choć miałem w ofercie kilka olejów tej marki i pewnie znów się pojawią. A ja dalej nie wiem o co chodzi :roll:

    Komentarz


    • Zamieszczone przez tomek evo
      Nie przesadzacie czasem?
      skądże znowu.....prawdę prawimy a jak sobie przypomnę, że specjalnie z Rzeszy to "cudo" ściągałem, to do dzisiaj drę z siebie łacha :hehe

      Zamieszczone przez tomek evo
      A ja dalej nie wiem o co chodzi
      nic to, po prostu to olej (sic!) :szeroki_usmiech
      >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

      Komentarz


      • tomek evo, historia ta jest sprzed paru lat, więc możesz nie wiedzieć o co chodzi ;-) (jak widzę dołączyłeś w kwietniu 2013)

        Komentarz


        • Zgadza się ale forum przeglądam gdzieś tak od 2004 roku o ile dobrze pamiętam. Musiałem przegapić lub mnie dłużej nie było. Jaki tomniej więcej czasookres to chętnie poczytam 8)

          Komentarz


          • Zamieszczone przez tomek evo
            Te oleje leżą teraz w Fuchsie z resztką pracowników...
            ???
            Zamieszczone przez Lashlo
            Słynny Fuchs promowany onegdaj, teraz leży z resztą pracowników ;-)
            Zamieszczone przez navigator
            Cytat:
            Słynny Fuchs promowany onegdaj

            .... :szeroki_usmiech no promo miał niezgorsze....a że olejarki fef fabryce na bocznicy, ...cud, miód i słone orzeszki normalnie.....no i uległem
            Odnosząc się do powyższych merytorycznych wypowiedzi odpowiem jeszcze raz ale może inaczej bardziej szczegółowo.

            Firma Fuchs Oil jest w pierwszej trójce jeśli chodzi o sprzedaż olejów silnikowych w Polsce razem z Lotosem i Orlenem.
            To o czymś świadczy choć dla niektórych fakt że w Polsce robi się oleje do Mercedesa na pierwsze zalanie nie jest czymś wybitnym.
            Sprawa druga Fuchs kupił Statoila całego oleje tej firmy jak są w Polsce to jeszcze jakieś starocie które zostały łącznie z ludzmi i to tyle.
            A jak ktoś chce wylewać pomyje na tą markę to może ale w mojej ocenie świadczy to tylko albo o działaniu na korzyść jakiegoś podmiotu, firmy albo o niewiedzy w temacie a że komus się ten olej sprzedaje a nie Motul to tylko się cieszyć że ludzie inwestują w coś co można wszedzie sprawdzić i każdy potwierdzić.

            Od poczatku plecam te oleje są zadowoleni a tych jest prawie 100% ale są też mniej zadowoleni ale to jest tak jak ze wszystkim ktoś kupi coś i powie że jest to dziadostwo i koniec. nie uszczęsliwi się kazdego konsumenta to jest normalne.

            Dla tych co nie zwracają na jakość i wymieniają olej aby ich tona żelaza i plastiku jeździła zawsze można polecic dobry Polski produkt z Chorzowa marki Specol i też bedzie zadowolony.

            Oczywiscie Penrite, Amsoil to jakości nieco inne od najtanszych produktów i też to trzeba mieć na uwadze
            Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
            http://www.zmienolej.pl/
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Pidziek
              Dla tych co nie zwracają na jakość i wymieniają olej aby ich tona żelaza i plastiku jeździła zawsze można polecic dobry Polski produkt z Chorzowa marki Specol i też bedzie zadowolony.
              Piotr, nikt nie chce Cię łapać za słówka, ale zdanie "Dla tych co nie zwracają na jakość i wymieniają olej aby ich tona żelaza i plastiku jeździła" i słowo "dobry", wykluczają sie.
              Silnik R18A2.
              http://www.dadrl.org.uk
              http://www.lightmare.org

              Komentarz


              • Dlaczego masz na mysli Polskiego Specola ?
                Porównaj z jakimkolwiek innym olejem parametry.
                Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                http://www.zmienolej.pl/
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                Komentarz


                • Specola 0W40 mam obecnie zalanego w 1,9 TDI.


                  Pidziek, napisałeś: "Dla tych co nie zwracają na jakość i wymieniają olej aby ich tona żelaza i plastiku jeździła zawsze można polecic dobry Polski produkt z Chorzowa marki Specol i też bedzie zadowolony."

                  Jak to rozumiesz?
                  Silnik R18A2.
                  http://www.dadrl.org.uk
                  http://www.lightmare.org

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez tomek evo
                    Zleciłem badanie właśnie Golda 5w40 i Spec Premium C3 więc,żeby się nie dublować to może zbadasz Golda 0w40 bo jestem go ciekaw podobnie jak pewnie wielu z tego forum (i nie tylko).
                    Wiadomo coś z tym C3 Premium?

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Pidziek
                      Odnosząc się do powyższych merytorycznych wypowiedzi
                      ..niop.....wszak sam moją próbkę dostarczałeś do laba w Gliwicach.... i wynik badania nie porażał...eufemistycznie rzecz ujmując... :szeroki_usmiech
                      >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Pidziek
                        jak są w Polsce to jeszcze jakieś starocie
                        aktualnie na pokładzie LazerWay LL 5W30 ... chętnie przygarnę tak ze 20L (piszę powaźnie) tego badziewia, oczywiscie w wyprzedaźowej cenie tak za 50% :P
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz


                        • PAOLO ESCO,

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                            chętnie przygarnę tak ze 20L (piszę powaźnie) tego badziewia, oczywiscie w wyprzedaźowej cenie tak za 50% :P
                            Ja także.

                            Komentarz


                            • Pytałem już na poprzedniej stronie, ale temat się rozwinął w kierunku Fuchsa i nikt nie odpowiedział, więc ponowie pytanie. Podpowiedzcie, który olej lepiej używać, który będzie na dłuższą metę lepszy dla mojego silnika penrite enviro 5w30 czy xado 5w30? Jest spora różnica w cenie, ale najważniejsza jest dla mnie jakość, tyle że nie zawsze droższe znaczy lepsze. Czy Xado będzie miał lepsze właściwości od penrite?

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez navigator
                                ..niop.....wszak sam moją próbkę dostarczałeś do laba w Gliwicach.... i wynik badania nie porażał...eufemistycznie rzecz ujmując... :szeroki_usmiech
                                Ano chyba nie porażała ta analiza wszak jak się okazało oprócz Fuchs-a było w tym oleju jeszcze coś innego :lol: :lol: ale do tej pory nie wiadomo co a też byłem ciekawy co tam ...dolano :lol:
                                Pamiętam że wtedy były zastrzeżenia co do "oryginalności" oleju z tego co pamiętam , na szczęście takich przypadków mam niewiele w skali roku.

                                ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs

                                ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs
                                Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                http://www.zmienolej.pl/
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Pidziek
                                  Ano chyba nie porażała ta analiza
                                  i to jest fakt....

                                  Zamieszczone przez Pidziek
                                  jak się okazało oprócz Fuchs-a było w tym oleju jeszcze coś innego
                                  a to już była interpretacja Fuchs'a, który był tu sędzią we własnej sprawie....

                                  na szczęście już nigdy więcej tego ścierwa nie zalałem..... :szeroki_usmiech
                                  >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

                                  Komentarz


                                  • Jak dla mnie parametry oleju GT1 5W40 były doskonałe zaróno wskaźnik lepkości jak i temp. zapłonu no może TBN trochę spadł ale to po 11 000km i nie do konca wiadomej zawartości może być uzasadnienie.

                                    Co do tego czy Fuchs był sędzią we własnej - stawiam sprawę inaczej - otrzymałem kwit że dostarczyłeś olej który nie był tym co powinien być a raczej był mieszaniną czegoś bliżej niezidentyfikowanego i na tym bazuje, mam analizę i obraz spektralny. W Politykę się nie bawię bazuję na dowodach. W takich sytuacjach oleju nie wymieniam z wiadomych powodów.
                                    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                    http://www.zmienolej.pl/
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                    Komentarz


                                    • Koledzy, szybkie pytanie: jeśli mam obecnie zalane auto olejem Penrite Enviro+ 5W40, silnik BMN (DPF out) to jaki inny ogólnie dostępny olej mogę zastosować na dolewkę (200-400ml) w razie potrzeby ?
                                      OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                                      SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                                      Komentarz


                                      • Kazdy 5W40 z norma VAG, taka jaka masz. W teorii inny producent oleju moze miec wplyw na prace auta, ale jak mowimy o dolewce, to te pare procent swiezego oleju nie wplynie na to jak przepracowany zachowuje sie w zauwazalny sposob...

                                        Moja O3 RS

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                          Zamieszczone przez Pidziek
                                          jak są w Polsce to jeszcze jakieś starocie
                                          aktualnie na pokładzie LazerWay LL 5W30 ... chętnie przygarnę tak ze 20L (piszę powaźnie) tego badziewia, oczywiscie w wyprzedaźowej cenie tak za 50% :P
                                          a jaki jest teraz sklad lazerwaya? ile tam pao?bo zmiana skladu byla

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez xtremesystems
                                            ile tam pao?
                                            już o tym pisałem. Zmienili karty, teraz są "dostosowane do wytycznych-wzorów UE"
                                            Zamieszczone przez xtremesystems
                                            zmiana skladu byla
                                            zmiana składu? :roll: ... też już było "porównanie" starego i nowego LazerWay LL . Nie ma co się powtarzać. Jak by co nie polecam ... Zalejcie coś "innego" - co polecają sprzedawcy :P a tego "starocia" zostawcie dla mnie - przypominam, że chętnie kupię nadal te 20L w dobrej cenie wyprzedażowej czyli tak - 50% :diabelski_usmiech
                                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                            Komentarz


                                            • panowie, a szczególnie ty Paolo, co polecacie do 2.0 tdi cr 170 km CFGB?? niestety odcinki w większości będa krótkie po mieście( dom-żłobek-praca-żłobek-sklep) i potrzebny jakis dobry olej do tego silnika żeby pojeździł jak najdłużej. co waszym zdaniem będzie najlepsze?
                                              BYŁA o1 rs
                                              BYŁA o2 1.6
                                              JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez blackrs
                                                odcinki w większości będa krótkie po mieście
                                                czyli mając ustawiony tryb LL i tak komp wezwie Ciebie zdecydowanie szybciej na wymianę a mając ustawiony tryb zwykły zmień po prostu szybciej olej a nie czekaj do 15 tys km. Olej 507.00 - Valvoline SynPower XL-III (ogólnie dostępny), LazerWay, Neste, LM... wg.. mnie w Twoim przypadku nie ma co przepłacać za "cuda" bo i tak będziesz ten olej zmieniał szybciej niż inni.
                                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                Komentarz


                                                • będę zmieniał co rok czyli co jakies 10 tys. przepłacać mogę oby było warto. Chce by był najlepszy. podaj z 3 które wg. ciebie będą najlepsze. tylko pełna nazwę bo ja w tym ciemny. Kiedyś do poprzedniego auta poleciłeś mi LM i byłem z tej zmiany bardzo zadowolony. Więc teraz również liczę na twoją pomoc.
                                                  BYŁA o1 rs
                                                  BYŁA o2 1.6
                                                  JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                                  Komentarz


                                                  • Polecam Penrite Enviro+C3 5w30 do tego silnika. Z tych droższych to jeszcze mimo wszystko Millersa (najlepiej nanodrive) i LM top tec 4200/meguin compatible 5w30. Valvo , Netse i LazerWay, o których pisał kolega PAOLO też powinny być ok. pod warunkiem, że będziesz zmieniał olej częściej niż każe producent.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X