Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jaki polecacie olej (z uzasadnieniem) do 2.0TDI /140KM 8V BMM z DSG i jak często go zmieniać? Bo od ostatniej wymiany minęło mi 11500km.. więc może przed zimą warto?
    A jaki do skrzyni? Bo nigdy nie miałem DSG a nie chcę "oszczędzać" aby potem nie żałować...
    Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

    Komentarz


    • Zamieszczone przez PieTrzaK
      Opcję widzę 3:
      Specol to będzie krok wstecz, dawaj Penrite ze sterydami :diabelski_usmiech :szeroki_usmiech

      Komentarz


      • Ponawiam pytanie o oleje (2 posty wyżej) a pytam poniewaź jest kilka polecanych tutaj producentów (Millers Fuchs LM itp) i już mam mętlik w głowe... Czy ma ktoś jakąś gruntowną wiedzę który olej będzie najlepszy - niekoniecznie tani - do mojego auta (nawet jesli ma te same lepkosci i spelnia wymogi producenta) i dlaczego ??? I jakiej marki filtry oleju pow i paliwa?
        Chcę kupić olej na spokojnie ale zmienić prze zimą z innymi rzeczami a co chwilę latać z kazdą rzeczą na warsztat nie chce mi się i nie mam czasu....
        Pozdrawiam i dziękuję za poświęcony czas na odpowiedź!
        Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

        Komentarz


        • Jeśli dobrze kojazrę to w Twoim silniku nie ma dpf-a więc możesz zastosować olej wysoko popiołowy. Polecam więc Meguin Super Leichtlauf 5w40. Dlaczego? Ponieważ :
          1) olej na bazie syntetycznej z grupy IV (PAO)
          2) uznany i pewny producent Liqui Moly/Meguin - gwarancja pochodzenia oleju z 1 fabryki
          3) lepkość 5w40 dobrze sprawdza się w 2.0 TDI 8v
          4) dobre parametry i "stabilność" oleju
          5) bardzo konkurencyjna cena
          no dobra chwalę to co sam sprzedaję ale obiektywnie to bardzo dobry olej w dobrej cenie i chyba każdy się z tym zgodzi.
          Inne godne polecenia propozycje to m.in :
          Penrite HPR Diesel 5w40
          Amsoil
          Neste
          Z dobrych low saps można wymienić m.in
          Penrite Enviro+5w40
          Millers EE
          Liqui Moly Top Tec 4100 5w40/Meguin Low Emission 5w40

          Komentarz


          • Zamieszczone przez tomek evo
            Jeśli dobrze kojazrę to w Twoim silniku nie ma dpf-a więc możesz zastosować olej wysoko popiołowy.
            no właśnie jest - auto z rynku holenderskiego... i na 1000% ma DPFa... nawet się zaświeca kontrolka i jest wbite w ks serwisowej na wklejce NA 1str - słowo DPF.

            Proszę weź to pod uwagę i podeślij mi ofertę (wystawiasz FVAT?) z kosztem wysyłki na PW.
            Dzięki!

            Aha mimo zapisanego LL co 30kkm chcę zmieniać co 12-15kkm - jeśli to ma znaczenie do doboru oleju
            Aha no i przebieg aktualnie ~25100km... zmiana oleju planowana przy ~253kkm

            [ Dodano: Nie 09 Paź, 16 21:18 ]
            wg opisów odpowiednim wydaje się np Top Tec 4200 5W-30 8973 - co sądzicie?
            Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

            Komentarz


            • Zamieszczone przez orzel720
              wg opisów odpowiednim wydaje się np Top Tec 4200 5W-30 8973 - co sądzicie?
              kiedyś w moim BXE miałem tym silnik zalany - wg mnie było wszystko OK. Silnik pracował bardziej "aksamitnie" niż na servisowym Castrolu Professional LLIII. Olej zmieniłem po ca. 12 kkm. Jako ze nie mam w tym samochodzie DPF'a :lol: to silnik zalewam TT4600 - wymieniam co ok. 10 tys. (czyli co roku na jesień).

              Jeśli zaś chodzi o silnik z DPF'em to w służbowym Rapidzie 1.4 TDI-CR obecnie mam zalane: 404 Not Found i jeżdżąc dziennie po 200 - 450 km nie widzę problemów z tym olejem
              Zaś przy najbliższej wymianie zastanawiam się by zalać: 404 Not Found.
              Była Octavia II (Combi) 1.9 TDI PD

              Był Rapid 1.4 TDI-CR

              Poprzednio także Fabia II Combi 1,4 16V

              Komentarz


              • Ale LM top Tec 4600 to też jest olej low saps - bliźniaczy do top teca 4200 tylko robiony pod nieco inne normy. Do silników TDI na pompowtryskach polecam raczej Top Teca 4100 5w40 - spełnia normę C3 ale śmiało polecam też do aut bez dpf-a bo to naprawdę dobry i nie przesadnie drogi olej.
                Ja polecam jednak zgłębić temat i zastanowić się nad wyborem Meguina Compatible, Efficency (odpowiednik 4600) lub Low Emission (odpowiednik 4100) jeśli już olej z normą C3 z koncernu Liqui Moly. Do Valvo nie mam jakoś od pewnego czasu przekonania a o Eneosie tak na prawdę nie wiele wiem bo mało jest jeszcze opinii na jego temat. Ale tani to on nie jest Jak już coś lepszego z C3 to do pompo wtrysków polecam Penrite Enviro+5w40 - drogi ale b. dobry. Jak może być full saps to już pisałem
                Należy wspomnieć też o Specolu. Rozczarowanych tym olejem na razię brak. 8)

                Komentarz


                • Zamieszczone przez orzel720
                  wg opisów odpowiednim wydaje się np Top Tec 4200 5W-30 8973 - co sądzicie?
                  Daj sobie spokój z TT 4200 nie jest wart swojej ceny, jak już musisz ecoszit lać to TT4600 sobie zalej albo Valvo, a 0W30 nie chcesz spróbować zima idzie :mikolaj

                  Komentarz


                  • Z czym top tec 4600 jest lepszy o d tt4200 Twoim zdaniem?

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez orzel720
                      auto z rynku holenderskiego... i na 1000% ma DPFa
                      LazerWay LL 5W30 lub NESTE CITY PRO W LONGLIFE III 5W-30, Valvoline XL III 5W30 ... lub Mobil1 0W40 ESP (ma MB 229.51 - wymiana co 15 tys km).
                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez tomek evo
                        Należy wspomnieć też o Specolu
                        O ile latem nie zauważałem różnic tak teraz przy porankach w okolicach zera naprawdę ładnie brzmi -jakby temp. zewnętrzna nie miała dla niego znaczenia. Specol +AR9100 ofc :diabelski_usmiech

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                          LazerWay LL 5W30 lub NESTE CITY PRO W LONGLIFE III 5W-30, Valvoline XL III 5W30 ... lub Mobil1 0W40 ESP (ma MB 229.51 - wymiana co 15 tys km).
                          PAOLO ESCO, oliwy wymienione przez Ciebie też będą pasować pod CR?
                          Pozdrawiam,
                          Grzesiek


                          Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
                          Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


                          Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Deo
                            będą pasować pod CR?
                            tak.
                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                            Komentarz


                            • Jak jest teraz z dostępnością LazerWaya ? Słyszałem, ze to dobra oliwa ale nie jest zbyt popularny, podobnie zresztą jak Neste a szkoda. Do top teca 4600/meguina Efficency mam zaufanie bo kolega, który specjalizuje się w GM zalewa go do bardzo wielu aut z 1.9 cdti i 2.0 cdti aut Klientów i silniki pracują naprawdę lepiej niż na serwisowym GM-e (jakoś mnie to nie dziwi ) czy Castrolu. Silniki są dużo bardziej czyste i generalnie nie ma problemów nawet jak wymiana jest w trybie Long Life. Inna sprawa , że często do kompletu trafia cera tec lub ar9100 oraz w wielu przypadkach stosowana jest płukanka. Natomiast na top teca 4200 z Castrola przesiadło się wielu kierowców za naszą zachodnią granicą i tam to jest to chyba teraz najpopularniejszy olej z 504/507. No tani faktycznie nie jest ale z mojego doświadczenia to dobry wybór, choć wiem, ze nie wszyscy go polecają i wg. wyniku jednego z badań tu publikowanych zdaje się po ok.10 tys. nie trzymał parametrów (o ile dobrze pamiętam). Natomiast w kilku autach, które dobrze znam (3.0 tdi i 2.0 tdi) spisuje się bez zastrzeżeń - praca silników po większym przebiegu od wymiany się nie zmienia, zużycie oleju minimalne (lepiej niż castrol), temperatura przy jeździe autostradą z dużą prędkością niższa o kilka stopni niż na serwisowym castrolu (silnik 2.0 tdi 184 km). Tyle, że tu poza 1 przypadkiem jest dodatkowo albo cera tec albo motor protect albo ar9100 albo mix ar9100/9200 (choć temperatura na samym oleju też była niższa).

                              Komentarz


                              • Słyszał ktoś o oryginalnym oleju 5w30 brandowanym logiem VW? Ostatnio widziałem taki w pewnym sklepie

                                Komentarz


                                • Słyszałem kilka teorii na temat tego oleju . Podobno to był/jest Castrol ale też jest/ma być Shell. Tzn producentem tego oleju. Wg. mnie nie ma co przepłacać bo jest cała masa na pewno nie gorszych olejów na rynku a przy tym dużo tańszych bo raczej tani to on nie jest (na zamówienie też mogę go zaoferować ale bez sensu przepłacać za butelkę z napisem VW).

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez toomasz
                                    Słyszał ktoś o oryginalnym oleju 5w30 brandowanym logiem VW? Ostatnio widziałem taki w pewnym sklepie
                                    Tak ja słyszałem marka Fuchs lub gdzieś Castrol ale to się czesto zmienia jak w kalejdoskopie.
                                    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                    http://www.zmienolej.pl/
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                    Komentarz


                                    • 2.0TDI 140KM - wymiana oleju

                                      Hej.

                                      Mam pytanko co do wymiany oleju, obecnie korzystałem z Mobil1 ESP Formula 5W30. Mechanik jednak powiedział, że nie jest to za dobry olej i polecił CASTROL EDGE 5W-30 LL. Moje pytanie jest takie czy silnikowi nie zaszkodzi taka zmiana? Ile oleju wchodzi? 4l czy 5l?
                                      Skoda Octavia II Kombi: Ambiente 2.0 TDI 140KM

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez bojlas
                                        Mobil1 ESP Formula 5W30. Mechanik jednak powiedział, że nie jest to za dobry olej i polecił CASTROL EDGE 5W-30 LL.
                                        zmień mechanika An ten ani ten nie są dobre lub niedobre- tylko po prostu rozreklamowane na potęgę... A olej to nie tylko lepkość ale jeszcze są inne parametry jak temp zapłonu krzepliwość i inne...
                                        Poczytaj o olejach w wątku:
                                        Ja teraz kupiłem także do BMM stąd Link
                                        od kolegi z forum Forum - Octavia Club Polska
                                        Są też LM, Millersy i inne....
                                        Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

                                        Komentarz


                                        • Ja leję od kilku lat Amsoil 5w30. Świetny olej. Pobór zerowy. Wymieniam ZAWSZE max co 15 tysi.

                                          Komentarz


                                          • Heh, jeszcze coś o Motulu mówił, a Diesel nie jest wrażliwy na zmiany? Ja wiem i ten i ten 5W30 jedynie marka się różni, mimo wszystko nie zaszkodzi mu?
                                            Skoda Octavia II Kombi: Ambiente 2.0 TDI 140KM

                                            Komentarz


                                            • Jeśli poleca ci Castrola to znaczy tylko jedno....kupił beczkę i pewnie chce ci ożenić. Silnika tym nie zabijesz ( jak wymienisz co 15tkm), ale są lepsze oleje po prostu. Sam to rozważ. Olej LL to kaszana. Dla turbo, smarowania silnika etc. 30 tysi kilometrów to taka sama bzdura jak wymiany filtra powietrza co 90 tysi, a zdaje się tyle ,,zaleca'' serwis

                                              Komentarz


                                              • Mobil 1 ESP 0W-30 PDS Search ma VW 504.00/507.00 oraz MB-Approval 229.51 i MB-Approval 229.52 (Low Saps) oraz ACEA C2/C3 - odpowiednik Shella z VW 507.00
                                                ... uprzedzając pytanie - olej SHC - "ist ein Hochleistungsmotorenöl auf Basis der innovativen Mobil SHC Synthese Technologi"
                                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez himi
                                                  Jeśli poleca ci Castrola to znaczy tylko jedno....kupił beczkę i pewnie chce ci ożenić. Silnika tym nie zabijesz ( jak wymienisz co 15tkm), ale są lepsze oleje po prostu. Sam to rozważ.

                                                  Akurat te rzeczy to sam mam mu dostarczyć on tylko po montuje i powymienia co trzeba Po prostu polecał mi zmienić tego Mobil1 na Motula lub Castrola.
                                                  Skoda Octavia II Kombi: Ambiente 2.0 TDI 140KM

                                                  Komentarz


                                                  • My Cię nie przekonamy, chcesz to zalej Castrolem. Jak będziesz wymieniał w sensownym interwale to nie ma dramatu. Ja kiedyś jeździłem do mechanika, który lał tylko Shell.Czemu? Sam pewnie nie wiedział. Przyzwyczaił się i lał. Mechanicy niestety często się nie wysilają, a klienta z własnym zdaniem przerabiają na ,,forumowego trolla, co gówno wie''. Jakże często spotykam się z mechanikami, który wiedzą swoje i jakich byś argumentów nie użył, to nie przekonasz. Tak się wyuczył i będzie 20 lat tak robił.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X