Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez BroHen
    Rozumiem, że z Millersem lub Amsem było znacznie lepiej.
    znacznie lepiej było.

    Zamieszczone przez Pidziek
    Które to BXE ma do wymiany panewki bo te co dali są do bani ?
    u mnie panewki dolne dawno wymienione, od tego czasu był AMS , Millers i teraz Statoil.

    Zamieszczone przez Pidziek
    Walory odsłuchowe napiszę jeszcze raz jak to niekiedy w Skodzie bywa , poparte opiniami odbiorcami flotowymi.
    Jeżdżę nią od nowości i po tylu latach odróżniam kiedy motorowni olej robi dobrze a kiedy pracuje z wysiłkiem.

    To tak jak z nami jak kobietka robi "dobrze" to mruczysz z przyjemnością a nie wyjesz jak zarzynana świnia.
    O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

    Komentarz


    • Zamieszczone przez loru
      Jeżdżę nią od nowości i po tylu latach odróżniam kiedy motorowni olej robi dobrze a kiedy pracuje z wysiłkiem.
      Ja też od nowości - szósty rok - i też coś tam słyszę .... ale jakoś nigdy nie mam pewności czy to olej przyczyną różnych dźwięków.
      Pamiętam, że kiedyś ustalaliśmy jak korzystamy z aut. Kolega dużo zdecydowaniej używa prawego pedału. Może tu różnica.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez loru
        To tak jak z nami jak kobietka robi "dobrze" to mruczysz z przyjemnością a nie wyjesz jak zarzynana świnia.
        : : : boskie porównanie

        sorry ale nie mogłem się powstrzymać alacz

        Komentarz


        • Co prawda nie TDI, a HDI, tak więc pytanie do użytkowników tego silnika, kupiłem berlingo 1.6 hdi 75KM bez fapu czyli spec. oleju jest taka: PSA B 712290, zalałem go dedykowanym totalem 5W30, jednak nie jestem pewien tego oleju. Chodzi mi po głowie Liqui Moly, będzie to dobra decyzja ?
          Było:
          Octavia 1 1.6 AEE
          Octavia 2 1.9 TDI BLS
          Fiat Doblo 1.9 mJTD
          Jest:
          Berlingo VAN 1.6 HDI HT 75KM
          Octavia 2 RS 2.0 TDI CEGA

          Komentarz


          • Valvoline Maxlife 10w40 Link ładnie dosypany

            Komentarz


            • Jacho, najlepsza

              Komentarz


              • za +/- miesiąc wymiana i pytanie co zalać? obecnie mam motul 8100 x-cess 5w40 i nie to, że nie jestem zadowolony, ale chętnie bym spróbował czegoś innego dla porównania co polecacie z 505.00 najlepiej 5w40 (ew. 5w30)?
                رافال
                Spoty
                Cause freedom is a lonely road
                My O2FL

                Komentarz


                • PAOLO ESCO,
                  Witam co polecisz do mojej skodziny obecnie mam statoil LAZERWAY LL 5W/30 i jest niezły ale może coś innego polecasz. Z góry wielkie dzięki za podpowiedz.
                  Jordi

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez navigator
                    A dla ciekawskich czy tam zainteresowanych pendrakiem.....próbka dla czarnego kamienia już gotowa....... :szeroki_usmiech
                    I jak tam kiedy można się czegoś spodziewać?

                    Komentarz


                    • Panowie, idzie lato wiec możecie zalewać "byle co", to nie zima co by sie martwić :wink:
                      superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                      poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez REXAX
                        Valvoline Maxlife 10w40 Link ładnie dosypany
                        Jestem ciekaw dlaczego dali mu klasyfikację 10W40 skoro to 5w40 :diabelski_usmiech
                        przynajmniej wynika to z lepkości w 40 i 100 stopniach Celsjusza :szeroki_usmiech

                        Komentarz


                        • no to jadymy z koksem.... :szeroki_usmiech

                          wybrane parametry z 4 labów...wszystkie oleje to klasa 5W-40
                          Załączone pliki
                          >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez navigator
                            no to jadymy z koksem
                            Ten sam silnik? Po jakich przebiegach te badania były robione?

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez leonn
                              Ten sam silnik? Po jakich przebiegach te badania były robione?
                              ..co do zasady pochodzą one z mojego "kibla"....także można sobie używać do woli.
                              >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

                              Komentarz


                              • Jakie przebiegi między wymianami?

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez leonn
                                  Jakie przebiegi między wymianami?
                                  trzymam się interwału 10 kkm, czyli można go uznać jako dominujący
                                  >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

                                  Komentarz


                                  • W probce C jest tyle żelaza i miedzi, że pewnie zlomiaze walczyli o zlewki olejowe :diabelski_usmiech

                                    Na oko mozna sadzic ze albo sa 2 rodzaje oliw. Chyba zw to ten sam a probka C badana byla wponiedzialek rano :diabelski_usmiech

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez pedros
                                      W probce C jest tyle żelaza i miedzi, że pewnie zlomiaze walczyli o zlewki olejowe
                                      ... :szeroki_usmiech ale czego oczy nie widza tego pularesowi nie żal.....tylko te igrzyska....

                                      Zamieszczone przez pedros
                                      Na oko mozna sadzic ze albo sa 2 rodzaje oliw. Chyba zw to ten sam a probka C badana byla wponiedzialek rano
                                      toć napisałżech, 5W-40 (wszystkie) niekoniecznie takie same

                                      jak toś cos jeszcze, to zapraszam.....
                                      >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

                                      Komentarz


                                      • Teraz nie wiem, jest wsród tych próbek Enviro 5W40?

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez mistasz
                                          Teraz nie wiem, jest wsród tych próbek Enviro 5W40?
                                          ....owszem jest .....i możemy skomentować anonimowo jak wypada na tle grupy porównawczej... :szeroki_usmiech
                                          >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

                                          Komentarz


                                          • navigator, a możesz napisać jakie oleje zostały porównane w tabelce ?


                                            OneDetailing.pl - Profesjonalne kosmetyki samochodowe. Zapraszam!

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez barteq
                                              navigator, a możesz napisać jakie oleje zostały porównane w tabelce ?
                                              naturalnie, że mogę.... :wink:

                                              ..ale alles in siener ziet, jak mawiają Prasłowianie...... :szeroki_usmiech

                                              poanalizujmy figurki, porównajmy.....na obecnym etapie ich marka jest bez znaczenia.

                                              poza tym jednen już znasz, Penrite Enviro+
                                              >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

                                              Komentarz


                                              • Wiem ze stron o tym jest masa, pewnie mnie nie polubicie za pytanie, ale szukam oleju do mojego 2.0TDI CUPA (jak w opisie).
                                                Obecnie 10k km na blacie, ale w ciagu 1,5miesiaca zrobnie kolejne 5kkm i planuje wymienic olej tak czy siak... Stad pytanie, co polecicie? Planuje przejsc na stałe przeglady co 15kkm, ze wzgledu na to ze auto ma dolatac 200-250kkm ze mna bez problemowo.

                                                Co do specyfiki uzytkowania - 95% to dlugie trasy, głownie po autostradach, choc wiadomo ze zdarzaja sie tez krajowki. Pozostałe 5% to jakies krotsze trasy po miescie - po zakupy albo cos innego, gdzie olej nie zawsze sie nagrzewa do 90stopni..
                                                W trasach predkosci 140-160 to minimum, choc zdarza sie robic po 500-600km jadac po 180km/h regularnie, gdy akurat nie ma ograniczen na terenie Niemiec, gdzie głownie jezdze.

                                                Po lekturze powyzej skłaniam sie ku Motulowi, w sumie w ofercie maja chyba jeden olej z norma VW 507.00, wiec w ramach marki wyboru nie ma, ale czekam na inne ciekawe propozycje.

                                                Moja O3 RS

                                                Komentarz


                                                • Navigator co to za olej "C" ?
                                                  Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                                  http://www.zmienolej.pl/
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                                  Komentarz


                                                  • Pidziek,

                                                    ....no silnikowy, a jakiż by inny....

                                                    a poważniej, było onegdaj zainteresowanie penrajtem i co on wart, toteż go tutaj utopiłem....kwestia teraz analizy wyników i określenia co jest ok, co jeszcze lepiej, co kiepawe a co kompletnie do dupy...bez skupiania się na brendach.... :idea:
                                                    >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X