Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez zak14
    Tylko XF Longlife był na liście aprobowanych 504/507 (i już go tam nie wiedzę). Reszty na tych listach nie było (prześledziłem okres ostatniego roku).
    Też to zauważyłem.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez leonn
      była robiona analiza przed podniesieniem mocy?
      To pierwsze badanie tego silnika.
      Konrad
      OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

      90 konny AGRessor
      PerfectServiceBy DGW
      WhitePride :smokedevil

      Komentarz


      • konkon, pacjent to Skoda Octavia 1.9 TDI PD (BXE) 105 PS/250 Nm @ 195 PS/425 Nm
        Coś bliżej o tej metamorfozie. Jakiś kontakt na właściciela lub warsztat który to stworzył.
        Mam ten sam silnik i podobne zamiary - no może nie aż tak radykalne :roll:
        pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

        Komentarz


        • Zamieszczone przez zak14
          PAOLO ESCO napisał/a:
          TT 4100 nie posiada obecnie oficjalnej aprobaty VW 505.01 w UE ale w USA już tak

          Aktualnie w UE znowu posiada: Captcha
          Zamieszczone przez leonn
          Panowie, czy ktoś zauważył na tej liście choć jeden produkt marki Millers?
          Czyli Millers nie ma aprobat u nas , ale normę spełnia ? Bo już zaczyna mi się pieprzyć w głowie i w końcu zaleje Castrola... :P
          Była O1 TDI , jest G7 Variant TSI

          http://www.motostat.pl/user_images/71265/icon3.png

          Komentarz


          • Zamieszczone przez romi-70
            Zamieszczone przez zak14
            PAOLO ESCO napisał/a:
            TT 4100 nie posiada obecnie oficjalnej aprobaty VW 505.01 w UE ale w USA już tak

            Aktualnie w UE znowu posiada: Captcha
            Zamieszczone przez leonn
            Panowie, czy ktoś zauważył na tej liście choć jeden produkt marki Millers?
            Czyli Millers nie ma aprobat u nas , ale normę spełnia ? Bo już zaczyna mi się pieprzyć w głowie i w końcu zaleje Castrola... :P
            Boze broń :-P. Lej Millersa i bedzie ok.
            OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

            DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

            Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez rOBERTO795
              Boze broń . Lej Millersa i bedzie ok.
              Była O1 TDI , jest G7 Variant TSI

              http://www.motostat.pl/user_images/71265/icon3.png

              Komentarz


              • Zamieszczone przez romi-70
                Czyli Millers nie ma aprobat
                No jak widać ani jeden produkt tej marki nie ma aprobat VW.
                Zamieszczone przez romi-70
                ale normę spełnia ?
                Producent deklaruje że spełnia, więc musisz na wiarę brać zapewnienia producenta, czy spełnia, czy nie. Jedni chwalą te oleje inni nie, twoja decyzja.

                Komentarz


                • A co tam poz Millersem jest aktualnie "trendi"? :wink: Bo i ja musze cos do AXRa zakupic.

                  Komentarz


                  • Dziś zalana Amsa AFL - zobaczymy jak się wykaże

                    Mam też krótkie pytanko Czy olej może mieć wpływ na chęć do jazdy auta :?: Czyli czy zalanie lepszego jakościowo oleju może sprawić, że auto będzie chętniej się "zbierać" :?:

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez leonn
                      No jak widać ani jeden produkt tej marki nie ma aprobat VW.
                      Motul Specific 505.01 też niema a myślę, że sporo więcej ten olej jest zalewany niż Millers i auta jeżdżą, nie demonizował bym tego.
                      O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez loru
                        Zamieszczone przez leonn
                        No jak widać ani jeden produkt tej marki nie ma aprobat VW.
                        Motul Specific 505.01 też niema a myślę, że sporo więcej ten olej jest zalewany niż Millers i auta jeżdżą, nie demonizował bym tego.
                        Nie no oczywiste jest że oficjalne aprobaty VW, nie świadczą o jakości oleju.

                        Komentarz


                        • ale z drugiej strony. jak ja sprzedam Ci olej po frytach i napisze ze spelnia wymagania normy vw to mi uwierzysz?
                          ja osobiście wolę jak jednak ktoś inny kontroluje producenta niz on sam

                          Komentarz


                          • Żeby tylko z tym przyznawaniem norm nie było tak jak z certyfikatem ISO u mnie w firmie :szeroki_usmiech
                            totalna ściema - kontrola tylko tych papierów które są do kontroli wytypowane :wink: - choćby wszystko nie grało to i tak zostają wydane jedynie zalecenia pokontrolne i certyfikat zostaje przedłużony z automatu - ważne że organ certyfikujący zaksięgował przelew w terminie :diabelski_usmiech

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez xtremesystems
                              ale z drugiej strony. jak ja sprzedam Ci olej po frytach i napisze ze spelnia wymagania normy vw to mi uwierzysz?
                              ja osobiście wolę jak jednak ktoś inny kontroluje producenta niz on sam
                              a kto kontroluje producenta który wydał aprobatę producentowi oleju, i tak naprawdę co ten olej ma spełniać.
                              [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

                              Komentarz


                              • Ok, nikt mi nie odpowiedział na pytanie, wiec inaczej:

                                AXR - obecnie około 80k km, przy najbliższej okazji płukanka i... Millers XFE-PD 5w40 będize ok, czy brać coś innego?

                                Komentarz


                                • PieTrzaK, lepiej XF Longlife 5W40
                                  Konrad
                                  OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                                  90 konny AGRessor
                                  PerfectServiceBy DGW
                                  WhitePride :smokedevil

                                  Komentarz


                                  • XFE-PD możesz już nie uświadczyć

                                    Komentarz


                                    • Faktycznie zauważę różnicę? Albo inaczej - czy silnik to odczuje? Różnica XFE-PD vs XF LL w sumie o +40zł, niby nie jakoś masakrycznie, aaale... Na "longlajfie" mi nie zależy, i tak zmiany bedą co ~10k km. :wink:

                                      W "swoim" lokalnym sklepie widzę jeszcze XFE-PD za 150 5l. To rozumiem że ten model już definitywnie schodzi z rynku i zastępuje go XF LL?

                                      Komentarz


                                      • XF Longlife zastępuje XFS 5W40, XFD 5W40 i XFE-PD 5W40
                                        Konrad
                                        OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                                        90 konny AGRessor
                                        PerfectServiceBy DGW
                                        WhitePride :smokedevil

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez konkon
                                          XF Longlife zastępuje XFS 5W40, XFD 5W40 i XFE-PD 5W40
                                          Tylko wałkując temat dalej , żaden Millers nie ma aprobat VW , a tylko normy na opakowaniach i w opisach...
                                          Była O1 TDI , jest G7 Variant TSI

                                          http://www.motostat.pl/user_images/71265/icon3.png

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez PieTrzaK
                                            Millers XFE-PD 5w40 będize ok, czy brać coś innego?
                                            A nie chcesz sobie spróbować, tego oleju 404 Not Found ?
                                            Złapał kilka dobrych opinii na forum od użytkowników TdiPD :wink:

                                            Komentarz


                                            • A nie chcesz sobie spróbować, tego oleju LM 4600 ?
                                              rzeczywiscie dobry olej ale na pierwsze 8 tys - potem sie konczy.
                                              KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Seed
                                                rzeczywiscie dobry olej
                                                Ooo, a Ciebie gdzie nosiło? Przecież i tak wszyscy wymieniaja co 10tys :wink:

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez leonn
                                                  Przecież i tak wszyscy wymieniaja co 10tys
                                                  Co 15 tys.


                                                  OneDetailing.pl - Profesjonalne kosmetyki samochodowe. Zapraszam!

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Seed
                                                    A nie chcesz sobie spróbować, tego oleju LM 4600 ?
                                                    rzeczywiscie dobry olej ale na pierwsze 8 tys - potem sie konczy.
                                                    Mialem takie same wrażenie :!:
                                                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X