Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • rafiki, tak się składa, że mam ten sam silnik tylko po lekkim programie, ale w życiu bym do niego nie zalał W50 szczególnie w zimie. Jak na razie na zimę leję zawsze 0W40, a na lato z reguły 5W40.
    W przyszłym tygodniu wymieniam na Lotosa 5W40 od kolegi konkona + WS2 :szeroki_usmiech
    AGR 112KM, 232Nm
    Subaru Impreza GH 2.0 150KM

    Komentarz


    • Zamieszczone przez parasite
      w życiu bym do niego nie zalał W50 szczególnie w zimie
      Ok, to już wiem. Ale why not?
      رافال
      Spoty
      Cause freedom is a lonely road
      My O2FL

      Komentarz


      • Zamieszczone przez rafiki
        Ale why not?
        bo nim taki olej 5W50 w zimie zostanie przepompowany z miski olejowej przez cały układ do wszystkich węzłów tarcia to minie sporo czasu ( 10-15 sekund a bywa, że i dłużej) ...a turbina i cały silnik będą w tym czasie smarowane ... "powietrzem i resztkami tego co nie spłynęło do miski olejowej" Zachowanie "płynności" oleju w niskich temperaturach ułatwi rozruch silnika oraz pozwoli lepiej odprowadzać nadmiar ciepła w każdych warunkach atmosferycznych...a największe zużycie silnika, jak wiadomo następuje w trakcie jego uruchamiania na zimno.
        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

        Komentarz


        • Co polecacie w takim razie?
          رافال
          Spoty
          Cause freedom is a lonely road
          My O2FL

          Komentarz


          • Zamieszczone przez rafiki
            aktualnie mam wlany 5W50, ale gdzieś za miesiąc, może ciut więcej szykuje się wymiana. Czyżbyście radzili zmienić na inne mazidło?
            Mój teść przez 10 lat miał zalewany ten olej przez serwis do Fabii 1.4 8V, auto garażowane więc zawsze było odpalane w temperaturze plusowej, silnik żyję, rozrząd jeszcze nie był wymieniany , więc chyba ten olej nie jest taki zły. Ale tak jak już koledzy napisali, na zimę jeśli auto stoi na zewnątrz to SAE 5W50, to chyba jednak nie najlepszy pomysł.
            Zamieszczone przez rafiki
            Co polecacie w takim razie?
            rafiki, zawsze możesz spróbować tego ---> 404 Not Found

            Komentarz


            • Zamieszczone przez leonn
              rafiki, zawsze możesz spróbować tego ---> 404 Not Found
              _________________
              albo tego:
              404 Not Found
              :P
              AGR 112KM, 232Nm
              Subaru Impreza GH 2.0 150KM

              Komentarz


              • Zamieszczone przez parasite
                Zamieszczone przez leonn
                rafiki, zawsze możesz spróbować tego ---> 404 Not Found
                _________________
                albo tego:
                404 Not Found
                :P
                Oczywiście że też można, :wink: No ale to nie full syntetyk, ale w połączeniu z Ceratekiem czy MoS2 to całkiem dobra opcja

                Komentarz


                • parasite, jakoś nigdy nie miałem zaufania do marki Lotos :P mniejsza o producenta, w każdym razie lepiej 5W40, będę pamiętał. Podziękował
                  رافال
                  Spoty
                  Cause freedom is a lonely road
                  My O2FL

                  Komentarz


                  • rafiki, błąd :P
                    Prawda jest taka, że w sumie do tego silnika bez chipa to praktycznie każdy olej będzie dobry byle miał odpowiednią lepkość

                    Zamieszczone przez leonn
                    Oczywiście że też można, No ale to nie full syntetyk, ale w połączeniu z Ceratekiem czy MoS2 to całkiem dobra opcja
                    Ja jeździłem bez żadnych dodatków jeszcze na starej wersji tego oleju, ale zmieniałem po 10 tyś. km. Jutro zalewam tego Lotosa z WS2 i zobaczymy.
                    Synthoil jest ok ale ta cena jest już dla mnie trochę za wysoka.
                    AGR 112KM, 232Nm
                    Subaru Impreza GH 2.0 150KM

                    Komentarz


                    • Witam all, niestety nie mam czasu szukać jaki olej mam lać do silnika 2.0 TDI BKD dalej mam lać CASTROL EDGE 5W40 FST TURBO DIESEL czy szukać innego nie interesuje mnie ceny tylko dbanie silnika i mniej hałasu mam przebieg 115tys.km. Pozdrawiam
                      Skoda Octavia II Laurin & Klement + DSG 2008r. ---> Octavia II 2.0 TDI BKD L&K + DSG by ZymiT

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez parasite
                        Jutro zalewam tego Lotosa z WS2 i zobaczymy.
                        Czekamy na wrażenia.
                        Silnik R18A2.
                        http://www.dadrl.org.uk
                        http://www.lightmare.org

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez ZymiT
                          Witam all, niestety nie mam czasu szukać jaki olej mam lać do silnika 2.0 TDI BKD dalej mam lać CASTROL EDGE 5W40 FST TURBO DIESEL czy szukać innego nie interesuje mnie ceny tylko dbanie silnika i mniej hałasu mam przebieg 115tys.km. Pozdrawiam
                          amsoil, millers, LM :wink:
                          superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                          poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                          Komentarz


                          • Ja mam tylko dla Was ograniczoną ofertę (ilości) oleju z jednym z najlepszych na świecie dodatków do oleju napędowego z Archoil.
                            Trzymałem w małym niepokoju ale już ruszamy z czymś takim (kilak osób zna firme)

                            Dodatek dołączam dla Was gratis przyklejając go tasiemką do bańki 5L






                            W tym dziale podaję szczegółowy opis co to jest i jakie korzyści ten dodatek.
                            Tylko dla forumowiczów dołączam go gratis do oleju do każdej banieczki Amsoila 5W30 i 5W40 !

                            Co do pełnego opisu tego dodatku to zapraszam do klubowego wątku:

                            Forum - Octavia Club Polska
                            Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                            http://www.zmienolej.pl/
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                            Komentarz


                            • Oferta promocyjna obejmuje pierwsze 100 sztuk. jedna buteleczka wystarcza spokojnie na 4 baki w octavii.
                              Konrad
                              OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                              90 konny AGRessor
                              PerfectServiceBy DGW
                              WhitePride :smokedevil

                              Komentarz


                              • Przeczytałem kilkanaście stron wstecz i dalej wiem tyle co wcześniej...

                                Powiedźcie zatem co wlać do BMM, któremu właśnie pyknęło 150 tys. i od początku jeździł na castrolu z beczki.

                                Przy takim przebiegu to już pewnie cudów nie ma co oczekiwać, ale może jest jakieś sprawdzone mazidło, które spowolni zużycie. Dodam, że silnik nie bieże oleju i nie wiem co to dolewki.

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Majowy
                                  od początku jeździł na castrolu z beczki.
                                  mineralnym czy jakimś innym ?
                                  Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                  http://www.zmienolej.pl/
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                  Komentarz


                                  • Z tego co pamiętam to jest Castrol 5W30 SLX Longlife, więc syntetyk. A można do PD i DPF-a lać mineralny?

                                    Komentarz


                                    • Pidziu miał na myśli zapewne HC (nie przesadzajmy że HC= minerał, tak samo można HC wrzucić do jednego wora z syntetykami), do PD zaleca się 505.01 lub 507.00, przy DPF C3.
                                      Konrad
                                      OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                                      90 konny AGRessor
                                      PerfectServiceBy DGW
                                      WhitePride :smokedevil

                                      Komentarz


                                      • Dzięki za info na priv, poczytam trochę, bo przyznam, że nazwa Amsoil jest dla mnie obca. Millersa zalewałem do M3 i przyznam, że tam sprawdzał się znakomicie.

                                        Komentarz


                                        • :arrow: (szkolenie 7-19 kwiecień - proszę nie pisać na PW).
                                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Majowy
                                            Z tego co pamiętam to jest Castrol 5W30 SLX Longlife, więc syntetyk. A można do PD i DPF-a lać mineralny?
                                            Skoro auto dobrze jeździ na tym oleju to po co kombinować.
                                            Minerał do turbiny bo 150K? Przy 350K tez syntetyk do silnika z turbiną.

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Majowy
                                              Przeczytałem kilkanaście stron wstecz i dalej wiem tyle co wcześniej...

                                              Powiedźcie zatem co wlać do BMM, któremu właśnie pyknęło 150 tys. i od początku jeździł na castrolu z beczki.

                                              Przy takim przebiegu to już pewnie cudów nie ma co oczekiwać, ale może jest jakieś sprawdzone mazidło, które spowolni zużycie. Dodam, że silnik nie bieże oleju i nie wiem co to dolewki.
                                              - kiedyś już pisałem o Touranie znajomego z silnikiem BMM który już drugą wymianę zalewa taki olej - Link o takich parametrach - Link.pdf - i jest z tego oleju co najmniej bardzo zadowolony - fakt nie posiada on normy 505.01 ale myślę że dobra baza z nawiązką to rekompensuje

                                              Komentarz


                                              • Panowie jaki olej do O1 AGR przebieg 230 tys.?

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez ruluss
                                                  Panowie jaki olej do O1 AGR przebieg 230 tys.?
                                                  LM Synthoil 5W40, 0W40, Millers XFD 5W40, Lotos 5W40 w zależności ile chcesz wydać.
                                                  AGR 112KM, 232Nm
                                                  Subaru Impreza GH 2.0 150KM

                                                  Komentarz


                                                  • Nie chce oszczedzac ani przeplacac . Dodam ze nie wiem co było wcześniej wlane

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X