Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Stary dobry silnik i jeden z lepszych olejów z 504/507 a do tego jeszcze zmiana systematyczna co 15 kkm, to co może się stać
    Co do filtrów powietrza i kabiny też zmieniam co 15 kkm.

    Komentarz


    • co lepiej do golf 1.9 BXE STATOIL LAZERWAY C3 5W40 czy NESTE CITY STANDARD 5W40.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez shok
        LAZERWAY C3 5W40 czy NESTE CITY STANDARD
        Neste "odrobinę" lepsze jest parametrami. Bierz to na co będziesz miał "promocję" :wink:
        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

        Komentarz


        • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
          Zamieszczone przez shok
          LAZERWAY C3 5W40 czy NESTE CITY STANDARD
          Neste "odrobinę" lepsze jest parametrami. Bierz to na co będziesz miał "promocję" :wink:
          dzięki za szybką odpowiedz :spoko

          Komentarz


          • OI 110km z 2000r, , najechane blisko 300tys (na pewno było cofane), do tej pory (od kiedy użytkuję ja - 1,5 roku) lany 10w40 castrola/elfa. Czy warto przy kolejnej zmianie (za 3tys) zmienić na inny rodzaj oleju? 10w40 liquid moly warto? Czy uderzać w inną lepkość?

            Komentarz


            • Zamieszczone przez etr
              Czy warto przy kolejnej zmianie (za 3tys) zmienić na inny rodzaj oleju? 10w40 liquid moly warto? Czy uderzać w inną lepkość?
              Zmienić na 5W40 np.Lotos plus i będzie bdb.
              O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
              O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
              =================================================

              Komentarz


              • Zamieszczone przez endryu
                Zamieszczone przez etr
                Czy warto przy kolejnej zmianie (za 3tys) zmienić na inny rodzaj oleju? 10w40 liquid moly warto? Czy uderzać w inną lepkość?
                Zmienić na 5W40 np.Lotos plus i będzie bdb.
                tak więc taki olej będzie w porządku? I to, że wcześniej było 10w40, a teraz będzie 5w40, to nie szkodzi? Bo norma - VW 505.00 się zgadza?

                Komentarz


                • Zamieszczone przez etr
                  będzie w porządku
                  Tak.
                  Zamieszczone przez etr
                  I to, że wcześniej było 10w40, a teraz będzie 5w40, to nie szkodzi?
                  Wręcz przeciwnie. Do ahf-a nadaje się każdy syntetyczny 5W40 z normą 505.00. W tym temacie jest napisane mnuuuuuuuuuuuuuuuustwo o oleju do kopciucha na pompie i nie tylko :!:
                  Czytać :!: Czytać :!: I czytać :!: :!: :!:
                  O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                  O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                  =================================================

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez endryu
                    Zamieszczone przez etr
                    będzie w porządku
                    Tak.
                    Zamieszczone przez etr
                    I to, że wcześniej było 10w40, a teraz będzie 5w40, to nie szkodzi?
                    Wręcz przeciwnie. Do ahf-a nadaje się każdy syntetyczny 5W40 z normą 505.00. W tym temacie jest napisane mnuuuuuuuuuuuuuuuustwo o oleju do kopciucha na pompie i nie tylko :!:
                    Czytać :!: Czytać :!: I czytać :!: :!: :!:
                    tak, to prawda, jest tak mnóstwo że aż za dużo jak dla początkującego, także wolałem się dopytać tak mniej więcej, myślę że to żaden problem a jeszcze takie pytanie - lanie do tej pory 10w40 skróciło żywotność tego motoru?

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez etr
                      lanie do tej pory 10w40 skróciło żywotność tego motoru?
                      jeśli było zmieniane na czas to nie
                      *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez etr
                        lanie do tej pory 10w40 skróciło żywotność tego motoru?
                        Zamieszczone przez b-bar01
                        jeśli było zmieniane na czas to nie
                        silnik no jakoś dał radę ale turbinka po dostała w zimie :diabelski_usmiech
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                          Zamieszczone przez etr
                          lanie do tej pory 10w40 skróciło żywotność tego motoru?
                          Zamieszczone przez b-bar01
                          jeśli było zmieniane na czas to nie
                          silnik no jakoś dał radę ale turbinka po dostała w zimie :diabelski_usmiech
                          mhm, rozumiem, a teraz, gdy idzie na lato (cieplej itd) to i tak lepiej wlać 5w40 niz 10w40?

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez etr
                            to i tak lepiej wlać 5w40
                            Na cztery pory roku :idea:
                            O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                            O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                            =================================================

                            Komentarz


                            • Witam Panowie!
                              Uzywam oleju Millers EE 5w30 z norma 504/507 i nosze sie z zamiarem zmiany na Shell Helix Ultra Professional AV-L 0w30. Czy sa jakies przeciwwskazania co do takiej czynnosci? Millers kosztuje 260zl/5l a Shell 160/5l jednak nie o cene mi tu chodzi tylko ten Shell to nowosc, wykonany w technologii GTL i chcialbym sprobowac czegos nowego, innego.
                              Jest sens czy zostac na Millersie?

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez beton99
                                Czy sa jakies przeciwwskazania co do takiej czynnosci?
                                Nie ma żadnych. Zrób płukankę i lej shell'a. Miałem tego shell'a zalanego na zimę, ale szczerze Ci powiem że na papierze wyglądał świetnie, w silniku poprawnie ale d.... nie urywa. Wg mnie na statoil lazerway LL 5w30 pracował lepiej. Teraz mam neste city pro w LL 5w30 i jest tak jak na lazerway'u

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez beton99
                                  Jest sens czy zostac na Millersie?
                                  po zalaniu shella zobaczysz co to jest DOBRY olej ;-)
                                  With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez wojtaszekm
                                    Zamieszczone przez beton99
                                    Czy sa jakies przeciwwskazania co do takiej czynnosci?
                                    Nie ma żadnych. Zrób płukankę i lej shell'a. Miałem tego shell'a zalanego na zimę, ale szczerze Ci powiem że na papierze wyglądał świetnie, w silniku poprawnie ale d.... nie urywa. Wg mnie na statoil lazerway LL 5w30 pracował lepiej. Teraz mam neste city pro w LL 5w30 i jest tak jak na lazerway'u
                                    Jezeli moge zapytac - po co/jak czesto/czy trzeba robic plukanke? ops:
                                    Jestem zielony w temacie a komus moze tez sie przyda taka wiedza.

                                    Ja zalalem na zime Lazerwaya a na lato wracam do Shella, zoaczymy jak bedzie.

                                    Pozdrawiam
                                    Rafał

                                    Komentarz


                                    • Jezeli moge zapytac - po co/jak czesto/czy trzeba robic plukanke?
                                      Płukanka czyści układ olejowy ze starych depozytów, rozrzedza olej, co m.in. powoduje że lepiej (dokładniej) ścieka przy wymianie. Jak często? Ja płuczę przy każdej wymianie, ale poczytaj tutaj

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Milord
                                        Jezeli moge zapytac - po co/jak czesto/czy trzeba robic plukanke? ops:
                                        Nigdy nie robiłem i nie zamierzam a dowód, że nie było potrzeby masz na moich zdjęciach w tym wątku Forum - Octavia Club Polska
                                        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                        Komentarz


                                        • Ja na początku lałem Shella super extra (czy jakoś tak) 5/30 504/507 i nie narzekałem.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Nexus6
                                            Zamieszczone przez beton99
                                            Jest sens czy zostac na Millersie?
                                            po zalaniu shella zobaczysz co to jest DOBRY olej ;-)
                                            To aluzja ??

                                            Komentarz


                                            • AdamB, wojtaszekm, dziekuje Panowie!
                                              Rafał

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez beton99
                                                Zamieszczone przez Nexus6
                                                Zamieszczone przez beton99
                                                Jest sens czy zostac na Millersie?
                                                po zalaniu shella zobaczysz co to jest DOBRY olej ;-)
                                                To aluzja ??
                                                nie, stwierdzenie faktu
                                                With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                                Komentarz


                                                • Shell moim zdaniem d... y nie urywa. Dobry olej to fakt ale technologia GTL to nie jest jakiś przełom i wynajdywanie koła na nowo. Wg. mnie Millers to lepszy olej a za niecałe 200 kupisz też Penrite Enviro+. Taniej można kupić Meguina Compatible, który nie jest od Shella gorszy (odpowiednik Liqui Moly TT4200). Pisze o olejach pod VW 504/507.

                                                  Komentarz


                                                  • Czym ten Penrite różni się od M1 ESP? M1 ma nawet mniejszą odparowalność i więcej cynku.

                                                    Zamieszczone przez tomek evo
                                                    Shell moim zdaniem d... y nie urywa. Dobry olej to fakt ale technologia GTL to nie jest jakiś przełom i wynajdywanie koła na nowo.
                                                    Tak, tylko nie każdego stać na postawienie rafinerii za 24 miliardy dolarów. Mniejsze firmy mogą sobie mieszać oleje nawet w garażu, ale bazy GTL na razie nie ma nikt oprócz Shella i nikt prędko mieć nie będzie sądząc po cenach ropy.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X