Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • PAOLO ESCO, jest jeden myk.Twój olej SM ma normę do pompek, i jest eko drajw. Olej kolegi Ozdar, jest SM, NIE eko drajw i nie ma normy do pompek. (tak mówi etykieta). Nie jest to też olej SL wspomniany już wcześniej w naszych postach. . . .

    No to albo:
    1. etykieta jest lipna, a olej ma normę 505.01 i jest Eco Drive.
    2. albo jest jakiś 3-ci olej SM 5W40 tylko z 502.00 i 505.00
    3. Eeeeee olej z poprzednią normą SM (np. stara dostawa), jest teraz sprzedawany jako SL, czyli kolega dostał SL bez 505.01, tylko z poprzednią normą SM w starym opakowaniu (nie wiem czy nie za bardzo spiskowa ta moja teoria.)

    Bo innego wytłumaczenia nie widzę.. . . może wypowie się ktoś kto handluje olejami. . .

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Dzida
      1. etykieta jest lipna, a olej ma normę 505.01 i jest Eco Drive.
      k obstawiam tą wersję
      Zamieszczone przez Dzida
      2. albo jest jakiś 3-ci olej SM 5W40 tylko z 502.00 i 505.00
      też się nad tym zastanawiałem ale ... nie widzę takiego oleju w asortymencie Xado :roll:
      Zamieszczone przez Dzida
      może wypowie się ktoś kto handluje olejami. . .
      jestem za - najlepiej "Pan Sprzedawca" bo zapewne kilka osób jest zainteresowane tym "tematem"
      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

      Komentarz


      • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
        całość rozbija się o to by olej w tej specyfikacji nie spływał "cały" do miski olejowej ale "kleił" się pozostawiając cienki film olejowy chroniący krzywki wałka rozrządu itd...
        To teraz juz wiem czemu nie moglem znalezc oleju z norma 505.01 o lepkosci 0W-30/40.

        Komentarz


        • To dla PDka ważniejsze są właściwości związane z tą normą, czy właściwości takiego 0w30 mają więcej plusów?

          Komentarz


          • 0W30 mają tylko 506.01 najlepsze i najdroższe oleje do PD, później są oleje półsyntetyczne w 90% z normami 505.01
            Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
            http://www.zmienolej.pl/
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

            Komentarz


            • PAOLO ESCO, masz rację z Xado 5w40 SM/CF, w najnowszej partii z 11.2015 wczytano złą etykietę, mają przesłać prawidłowe.

              Atomic 5w40 SL/CF City Line (półsyntetyk)
              Atomic 5w40 SL/CF Infinity Drive
              Atomic 5w40 SM/CF Eco Drive - jako jedyny z wymienionych posiada aprobatę VW 505.01
              Atomic 5w40 SN Extra Drive
              Luxury Drive 5w40
              Konrad
              OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

              90 konny AGRessor
              PerfectServiceBy DGW
              WhitePride :smokedevil

              Komentarz


              • WItam,

                Olej z noarmami VW 505.01 może dysponować API SN, SM, to tylko ekologia w większej mierze.
                Zobaczcie na jeden z najlepszych olejów do pompek:
                Błąd 404
                Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                http://www.zmienolej.pl/
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                Komentarz


                • Zamieszczone przez konkon
                  Atomic 5w40 SM/CF Eco Drive - jako jedyny z wymienionych posiada aprobatę VW 505.01
                  hmmm Luxury Drive też niby ma specyfikację VW 505.01 Моторна олива XADO Atomic Oil 5W-40 SYNTHETIC Luxury Drive • Краща ціна в Україні ► купити в XADO™ | Києві, Харкові, Дніпрі, Одесі, Запоріжжі, Львов - bynajmniej tak podają (choć na bańce widnieje tylko VW 502.00 i 505.00 oraz MB 229.5 ... :roll:

                  Certyfikaty i deklaracje dla Xado - Сертифікати та декларації | Інтернет-магазин автомобільної та побутової хімії xado.com

                  Atomic 5w40 SL/CF City Line (półsyntetyk) - API SL/CF - VW 502.00, 505.00
                  Atomic 5w40 SL/CF Infinity Drive - ACEA A3/B3/B4 (08) API SL/CF - VW - 502.00, 505.00
                  Atomic 5w40 SM/CF Eco Drive - ACEA C3 (12), A3/B4 API SM/CF - VW 502.00, 505.00, 505.01
                  Atomic 5w40 SN Extra Drive - ACEA A3/B4 API SN/CF - VW 502.00, 505.00
                  Luxury Drive 5w40 - ACEA A3/B4 API SN/CF VW 502.00, 505.00, 505.01
                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                    Luxury Drive też niby ma specyfikację VW 505.01
                    Niby spełnia 505.01 ale kwitu i na bańce nie ma.
                    Konrad
                    OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                    90 konny AGRessor
                    PerfectServiceBy DGW
                    WhitePride :smokedevil

                    Komentarz


                    • Pidziek, była już dyskusja w tym wątku na ten temat. Olej który sprzedajesz NIE SPEŁNIA NORMY DO PD-ka (tak musiałem to napisać drukowanymi). Jest rekomendowany tak samo chociażby jak Venol który kosztuje 60 pare złotych za 4 litry.

                      Irytuje mnie jak ktoś kto bazując na ludzkiej niewiedzy, próbuje wcisnąć ludziom produkt nie spełniający norm, za kosmiczne pieniądze. :roll: :roll:

                      Komentarz


                      • A jaka ma byc norma do PD-ka ?? 505.01 mu w zupelnosci wystarczy. AMSOIL 5W40 Synthetic przeciez ma ta norme.
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Maicroft
                          AMSOIL 5W40 Synthetic przeciez ma ta norme.
                          Tak? A możesz przytoczyć na jakiej podstawie tak twierdzisz?

                          Komentarz


                          • Chyba norma 505.01 dla olejów jest przyznawana przez Volkswagena?
                            W oficjalnym wykazie olejów z normą 505.01 nie ma żadnego Amsoil-a.
                            W takim razie może mieć tylko deklarację producenta że olej spełnia taką normę.
                            Poprawcie jak się mylę

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez konkon
                              kwitu i na bańce nie ma.
                              zgadza się ja też nie widzę, pewnie błąd na stronie bo w oficjalnym katalogu Xado ten olej też nie ma VW 505.01.
                              Załączone pliki
                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                              Komentarz


                              • W katalogu zdjęcie 5w40 a w specyfikacji SAE 0w40
                                Konrad
                                OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                                90 konny AGRessor
                                PerfectServiceBy DGW
                                WhitePride :smokedevil

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez konkon
                                  w specyfikacji SAE 0w40
                                  tak jak piszę, błąd w opisie oleju i tyle...szkoda sobie tym zawracać w weekend :wink:
                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez mistasz
                                    Chyba norma 505.01 dla olejów jest przyznawana przez Volkswagena?
                                    W oficjalnym wykazie olejów z normą 505.01 nie ma żadnego Amsoil-a.
                                    W takim razie może mieć tylko deklarację producenta że olej spełnia taką normę.
                                    Poprawcie jak się mylę
                                    Norma 505.01 nie jest przyznawana przez Volkswagena. Ta norma jest przez Volkswagena ustanawiana a przyznawane przez niego są oficjalne aprobaty świadczące o tym, ze dany olej spełnia konkretną normę. To, że dany olej nie ma oficjalnej aprobaty producenta nie musi świadczyć o tym, że nie spełnia on określonej normy. Producent oleju sam deklaruje jakie normy spełnia jego produkt.
                                    Jeden z najlepszych olejów spełniających VW 505.01 to wg. mnie Penrite Enviro+5w40. Dobry jest też LM Top Tec 4100. Myślę, że brak oficjalnej aprobaty producenta nie musi skreślać wcale oleju tak jak w przypadku Amsoila, który pewnie będzie lepszy od większości olejów z oficjalna aprobata. Jak się gdzieś mylę to niech mnie ktoś mądrzejszy poprawi. 8)

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez tomek evo
                                      To, że dany olej nie ma oficjalnej aprobaty producenta nie musi świadczyć o tym, że nie spełnia on określonej normy.
                                      ok czyli o co chodzi? kasa? Czy norma na opakowaniu kosztuje dodatkowo?
                                      Zamieszczone przez tomek evo
                                      Dobry jest też LM Top Tec 4100
                                      To prawda, to nawet powiedziałbym bardzo dobry olej, zdaje się że bez oficjalnej aprobaty do PD-ka. . .

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez tomek evo
                                        Norma 505.01 nie jest przyznawana przez Volkswagena. Ta norma jest przez Volkswagena ustanawiana a przyznawane przez niego są oficjalne aprobaty
                                        To kto przyznaje te oficjalne aprobaty i publikuje wykaz olejów z aprobatą?
                                        LM Top Tec 4100 i Penrite Enviro+5w40 mają oficjalną aprobatę 505.01.
                                        A ja i tak wlałem ostatnio Amsoil-a, bo z aprobatą niekoniecznie musi być lepszy

                                        Komentarz


                                        • ad: było było było xxx stron wstecz ...
                                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                            ad: było było było xxx stron wstecz ...
                                            TU PAOLO ESCO to tłumaczy.

                                            Komentarz


                                            • Czy płukanka to nie jest zwykła nafta w drogiej butelce?
                                              Ostatnio czytałem jakieś stare opracowanie i pisało w nim,że przed nalaniem świeżego oleju powinno się silnik przelać naftą.Prawda czy nie nie mam pojęcia ale takie coś mi się rzuciło w oczy.
                                              Dodaje to jako ciekawostkę bo ja zwyczajnie się na tym nie znam

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez shok
                                                Czy płukanka to nie jest zwykła nafta w drogiej butelce?
                                                Ostatnio czytałem jakieś stare opracowanie i pisało w nim,że przed nalaniem świeżego oleju powinno się silnik przelać naftą.Prawda czy nie nie mam pojęcia ale takie coś mi się rzuciło w oczy.
                                                Dodaje to jako ciekawostkę bo ja zwyczajnie się na tym nie znam
                                                Do poczytania:
                                                Płukanka silnika -złe zło?! Nie. Testy/opinie olejów. - FORUM NISSAN ZONE

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez cytrynowiec
                                                  Zamieszczone przez shok
                                                  Czy płukanka to nie jest zwykła nafta w drogiej butelce?
                                                  Ostatnio czytałem jakieś stare opracowanie i pisało w nim,że przed nalaniem świeżego oleju powinno się silnik przelać naftą.Prawda czy nie nie mam pojęcia ale takie coś mi się rzuciło w oczy.
                                                  Dodaje to jako ciekawostkę bo ja zwyczajnie się na tym nie znam
                                                  Do poczytania:
                                                  Płukanka silnika -złe zło?! Nie. Testy/opinie olejów. - FORUM NISSAN ZONE
                                                  Czytam i co widzę:
                                                  "Ogromy wątek o olejach jest na forum OCP. Jest to kopalnia wiedzy. Ludze testują tam karty ch-k poszczególnych olejów, śledza zagraniczne fora gdzie testowane są składy chemiczne olejów po przebiegach, ile straciły ze swoich własciwości jak się starzeją itp. "


                                                  Ale nie widzę odpowiedzi na moje pytanie chyba,że gdzieś dalej ale czytać to co tutaj tylko po raz kolejny kilkadziesiąt stron to trochę przesada. Może ktoś wie i się wypowie.

                                                  Komentarz


                                                  • shok, Rzuć okiem na przykładzie Liqui Moly engine flush Strona domeny liquimoly.pl
                                                    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                                    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                                    =================================================

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X