Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez rytcher
    Tylko to już pierwsze oznaki przecieków zapewnie w silniku
    to sa pierwsze oznaki stwardniałej gumy na uszczelce, nie kombinuj tylko wymien bo żaden olej tego nie uszczelni a i tak będzie ciekło cokolwiek nie nalejesz.
    Zamieszczone przez PAOLO ESCO
    do 1,9 AGR możesz lać "wszystko" co spełnia specyfikację VW 505.00
    i to jest jedynie słuszna koncepcja..... :!:
    ja mam podobny silnik (ALH) , tak jak napisałem wcześniej......
    od lat uzywam z powodzeniem Mobila 5w50, nigdy nie miałem kłopotów, zarówno za kołem podbiegunowym w Szwecji(-40 st.), jak i na autostradzie w drodze nad Adriatyk(+40 st.).
    kiedyś zamiennie używałem Mobila TD 0w40 ale różnica była tylko taka, że 0w40 szybciej znikał z bagnetu po szybkiej jeździe po autostradzie.
    dodam jeszcze iż nic nie cieknie do tej pory.
    *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

    Komentarz


    • Witam was - chcę kupić LazerWay LL 5W30 4 litry - byłem na stacji benzynowej , i pan powiedział mi że jest zmiana wystroju , i duże puchy wycofują . Została jedna ! u mnie w city 4 L za 95 zł ! ALE nigdzie nie potrafię znaleźć daty , a nie chcę kupić starego . W związku z tym sfociłem butelczynę , może mądre głowy - a takie tu są podpowiedzą z kodu który to rok - pozdrro


      [ Dodano: Pon 23 Gru, 13 18:30 ]
      Zamieszczone przez PAOLO ESCO
      REXAX napisał/a:
      MaxWay Ultra 5w30
      gratulacje uchar .

      REXAX napisał/a:
      ciężko było by znaleźć godny zamiennik
      hehe "rozwala system" 60% PAO Page not found , temeratura płynięcia -63, TBN 16. Jedyna wada.... trudno go kupić :?
      Tak nawiasem - też bym go kupił :shock:

      Komentarz


      • data jest z lewej strony w linijce z czasem, dolna linijka :idea:
        wychodzi na 2008 01 19

        Ja kupiłem miesiąc temu i jest data 2013 08 21
        O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
        O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
        =================================================

        Komentarz


        • endryu, więc wychodzi na to, że ma prawie 6 lat. Czy taki olej można bez obaw zalać?
          رافال
          Spoty
          Cause freedom is a lonely road
          My O2FL

          Komentarz


          • Ja raczej bym nie kupił. Dałbym 40 pln więcej za świeższy olej.
            O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
            O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
            =================================================

            Komentarz


            • Witam wszystkich, Od kilku dni jestem posiadaczem Octavia Combi L&K 1.9 TDI 81kw ASV 2003 wersja UK najechane 98k mil. Poprzednio kiedy nie bylem pewien jaki olej byl zalany stosowalem BG109 i chce to zrobic teraz
              Moje pytania brzmia:
              1.Moge zastosowac ten produkt w moim silniku czy dac sobie spokoj ?
              2.Wymieniam olej czesto (co 8 miesiecy lub ok 8 tysiecy kilometrow bo jezdze po londynie) Czy Motu 8100 X-clean+ 5W-30 bedzie ok?

              Komentarz


              • Zamieszczone przez endryu
                Ja raczej bym nie kupił
                też właśnie bym nie ryzykował. Nie znam się, ale 6 lat nawet w fabrycznym zamknięciu to sporo.
                رافال
                Spoty
                Cause freedom is a lonely road
                My O2FL

                Komentarz


                • Zamieszczone przez endryu
                  wychodzi na 2008 01 19
                  chyba na to wychodzi...prawie 6 lat, ja bym sobie darował taki olej.
                  Zamieszczone przez endryu
                  Ja raczej bym nie kupił. Dałbym 40 pln więcej za świeższy olej.
                  dokładnie.
                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez gruto
                    REXAX napisał/a:
                    ciężko było by znaleźć godny zamiennik
                    hehe "rozwala system" 60% PAO Page not found , temeratura płynięcia -63, TBN 16. Jedyna wada.... trudno go kupić
                    Trudno to chyba nie Statoil Maxway 5W30 Ultra (20L) el-olej.pl
                    Tylko logistycznie trzeba by było się np. w kilku zorganizować
                    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                    =================================================

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez gruto
                      chcę kupić LazerWay LL 5W30 4 litry - byłem na stacji benzynowej , i pan powiedział mi że jest zmiana wystroju , i duże puchy wycofują . Została jedna ! u mnie w city 4 L za 95 zł !
                      a na Statoil w Zielonej Górze cena za 1L - 48,99 (dokładam aktualne foto z dzisiejszego dnia) :shock: :shock: :shock: ale "marża" :evil: a normalnie bańkę 4L można mieć po +- 135 zł !
                      Załączone pliki
                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                        endryu napisał/a:
                        wychodzi na 2008 01 19
                        chyba na to wychodzi...prawie 6 lat, ja bym sobie darował taki olej.
                        endryu napisał/a:
                        Ja raczej bym nie kupił. Dałbym 40 pln więcej za świeższy olej.
                        dokładnie.
                        kurna .... :evil:

                        Komentarz


                        • PAOLO ESCO, u mnie na Statoilu litra dokupilem za taka sama kwote wiec to chyba ogolnopolska cena.

                          Komentarz


                          • PieTrzaK, A 4-reczkę kupiłeś jako ostatnią butelczynę :?: :!:

                            ...ja przed ostatnią :szeroki_usmiech
                            O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                            O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                            =================================================

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez endryu
                              Trudno to chyba nie Statoil Maxway 5W30 Ultra (20L) el-olej.pl
                              Tylko logistycznie trzeba by było się np. w kilku zorganizować
                              - ale mi chodziło o znalezienie zamiennika w sensie produktu o podobnych parametrach innej firmy :wink:

                              Komentarz


                              • Wow - dzisiaj 20.05 - przeczytałem CAŁY wątek Jaki olej do TDI :lol: żona ze mną już nie gada :shock:
                                hmm stawiam na LazerWay LL 5W30 - do PD BXE z i bez DPF .
                                Oczywiście ukłony w stronę Liqui Moly ale ......bardziej sensownie PAOLO buduje hierarchię w której znajduje się na czele LW 5/30 ......aż sie wierzyć nie chce że olej ze Stat-oil :roll: .
                                Szlag tylko mnie trafia że parę dni temu zalałem castrata 5/30 , ale to właśnie on zmusił mnie do przeczytania tego wątku dlatego że silnik zaczął pracować na nim jak Ikarus , i byłem w ciężkim szoku co się dzieje - bo na szafie tylko 50 tyś - WTF !!!!!! ....ale to dobra płukanka będzie :P po świętach podmianka na LazerWay LL 5W30
                                aaaa napiszcie mi po polsku dlaczego się podniecacie tym PAO - wytłumaczcie ludziom po polsku co to jest . Jest to zajebisty temat , ale używacie zbyt zakręconego technicznie języka . Chwała wam za to , że tu się przekomarzacie , bo wreszcie powoli dojdziecie do tego co jest numerem 1 ,2 ,3,4 na rynku , a co za tym idzie przestaną wciskać ciemnotę w ASO - prostym ludziom ---- bo to im pomagacie w tym temacie jaki wybrać olej - na prawdę >>UKŁONY<<

                                Komentarz


                                • endryu, jeżeli mowimy o zakupach w sklepie Pesta to tak ; )

                                  Komentarz


                                  • Tak, Tak
                                    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                    =================================================

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez gruto
                                      CAŁY wątek Jaki olej do TDI
                                      Dwie części? ...to teraz możesz liczyć na zniżkę ... w NFZ :szeroki_usmiech
                                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                      Komentarz


                                      • gruto, Mimo już kolejnej wymiany oleju, za każdym razem jest to coś innego. Cały czas jestem w fazie poszukiwań :roll: A może to chęć zrobienia z mojej czeszki (zresztą pięknej i wdzięcznej) bolid F1 z silnikiem o cichości pracy RR :szeroki_usmiech
                                        Szczęśliwych poszukiwań w nadchodzącym roku
                                        pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez pacocases
                                          bolid F1 z silnikiem o cichości pracy RR :szeroki_usmiech
                                          nie chcę oczywiście zniechęcać, ale może być ciutkę ciężko :P
                                          رافال
                                          Spoty
                                          Cause freedom is a lonely road
                                          My O2FL

                                          Komentarz


                                          • E.... da się zrobić :idea: nauszniki ochronne - Szukaj w Google
                                            O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                            O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                            =================================================

                                            Komentarz


                                            • a , zapomniałem dopowiedzieć odnośnie głośnej pracy na castrolu ....jeden fachman powiedział mi że po ok 1 tyś olej złapie sadzy i silnik zacznie cichnąć :roll:

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                Dwie części? ...to teraz możesz liczyć na zniżkę ... w NFZ
                                                Chyba tylko drugą, bo w pierwszej wyjaśniano co to PAO, tak więc trzeba dać małżonce porządny prezent pod choinkę i od jutra do roboty - część pierwsza czeka :diabelski_usmiech
                                                Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

                                                Komentarz


                                                • No dobra Pany piszecie że ten LazerWay LL5w30 ma 30% PAO,a te pozostałe 70% to co to jest :?: :P :roll: :diabelski_usmiech

                                                  Komentarz


                                                  • zak14, :diabelski_usmiech dzisiaj wieczorem dam jej prezent pod choinkę :szeroki_usmiech

                                                    [ Dodano: Sro 25 Gru, 13 00:13 ]
                                                    Zamieszczone przez Hołowczyc20
                                                    No dobra Pany piszecie że ten LazerWay LL5w30 ma 30% PAO,a te pozostałe 70% to co to jest :?: :P :roll: :diabelski_usmiech
                                                    zaraz PAOLO ESCO, Ci odpowie !??

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X